Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 94,437 εγγεγραμμένα μέλη και 715,461 μηνύματα σε 22,611 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 417 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μας πήρανε τις κούπες

georgABCa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgABCa
Ο georgABCa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O georgABCa έγραψε στις 21:39, 23-05-20:

Καλησπερα & καλως σας βρηκα. θελω τη γνωμη σας για ενα θεμα που προεκυψε αποψε...Ειχαμε βγαλει κατω στην πορτα του σπιτιου(μενουμε στον Α οροφο), μια κουπα για νερακι & μια κουπα για φαγητο. Αφορα γατουλες. τις προσεχαμε εδω & αρκετους μηνες με ενα αλλο φιλικο ζευγαρι που μενει στο ισογειο. Ποτε τους εβαζα εγω φαγακι & νερακι, ποτε τα αλλα δυο παιδια. Απ οτι εβλεπα σιτιζονταν 3-4 γατουλες. Δεν ξερω τι εγινε & αποψε-πριν μια ωρα-που κατεβηκα κατω τα δυο δοχεια ειχαν κανει φτερα.εξαφανιστηκαν.Αυτο γινεται για πρωτη φορα. Εκνευριστηκα παρα πολυ.προφανως καποιος κακος γειτονας τα εξαφανισε. που να ριξω τωρα τις ευθυνες ? οκ,να παω τη Δευτερα να παρω αλλα,αλλα,αν τα ξαναπαρουν παλι ? σκεπτομαι να φωναξω την Αστυνομια, ομως ποιους να υποδειξω σαν ενοχους ? αυτο σκεπτομαι για αρκετη ωρα τωρα & δεν ξερω πως να ενεργησω απο αυριο που ειναι & Κυριακη. Θα ηθελα τη γνωμη σας σε τουτο το θεμα που μας προεκυψε.σας ευχαριστω.
Υ.Γ μα καλα τετοια κακοτητα & παλιανθρωπια? τι να πω.
Γιωργος
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,976 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:55, 23-05-20:

Αχ ρε Γιωργο μου, εμπλεξες με σκατανθρωπους!
Καταρχην καλησπερα σου και μπραβο για τη σταση σου στα ζωακια!
Λοιπον για αρχη ακου τι θα κανεις.Θα εκτυπωσεις τον νομο για τα αδεσποτα εκει που λεει οτι επιτρεπεται η σιτιση αδεσποτων ζωων, και θα το κολλησεις καπου εκει στην πορτα που ειχες τα κουπακια.Επισης εκτυπωσε και κολλα και τις τιμωριες για κακοποιηση ζωων κλπ δεν βλαφτει.
Επισης γραψε και χειρογραφα οτι παρακολουθηται ο χωρος.

Και ξαναβαλε τα μπωλακια.
Αιντε να δουμε με τους σκατοψυχους μπας και φοβηθουν.
Για την ωρα αυτα εχω να σου προτεινω.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgABCa

Νεοφερμένος

O georgABCa έγραψε στις 22:08, 23-05-20:

Σε ευχαριστω παρα πολυ...απο αυριο & την Δευτερα θα ξεκινησω τα δεοντα.
Οι σιχαμενοι, οι γατουλες τους φταιξανε...αχρηστοι στην ψυχη & στο μυαλο.
Καλο σας βραδυ!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,976 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:31, 23-05-20:

Αρχική Δημοσίευση από georgABCa
Σε ευχαριστω παρα πολυ...απο αυριο & την Δευτερα θα ξεκινησω τα δεοντα.
Οι σιχαμενοι, οι γατουλες τους φταιξανε...αχρηστοι στην ψυχη & στο μυαλο.
Καλο σας βραδυ!
Επίσης φίλε μου! Οτι χρειαστεις εδω θα είμαστε!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:41, 23-05-20:

Δες εδώ 'εχουμε και εμείς την νομοθεσία.
Παράθεση

georgABCa

Νεοφερμένος

O georgABCa έγραψε στις 12:13, 24-05-20:

Καλημερα...Τελικα η συρραξη εγινε...Ωρα 10 το πρωι & εκει που επιασε κουβεντα η γυναικα μου(ειμαστε Α οροφο),με τους απο κατω(ισογειο),λεει ο κυριος-αν ειναι κυριος αυτος,ο ακοινωνητος,οτι ναι εγω τα πεταξα τα μπωλακια & τα δυο....Τωρα τι του λες ? Πλακωθηκαμε απο πανω εμεις απο κατω αυτοι. Αυτοι, τωρα, τι συμβαινει με αυτους: Εχουν ενα μικρο μωρακι, 3 μηνων, και μας λενε οτι θα κολλησει απο τις γατουλες που εμεις φροντιζουμε καμμια αρρωστεια...αυτο ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω....οξυνθηκαν τα πνευματα, εξαγριωθηκαμε ολοι, αλλα σε τετοιες στιγμες θα πρεπει να επαρχει ψυχραιμια,αλλοιως το χανεις το παιγνιδι. χαλαρωσε & η συζυγος μου, δεν εβγαινε πουθενα η κουβεντα & στο τελος τους λεμε τελος η καλημερα μεταξυ μας. Ακοινωνητοι ανθρωποι, τι περιμενεις? πως οι γατουλες θα κολησουν το μωρο τους καποια αρρωστεια ? ελα ντε...εδω σε θελω...Μετα συσκεφτηκαμε με την συζυγο & ειπαμε να κανουμε κατι αλλο, γιατι ο τυπος, ο τρισηλιθιος παλι θα τα πετουσε τα μπωλακια. Αρχικα σκεφτηκα να παρω το 100 να ερθουνε, αλλα θα βρεις ακρη ? Λεω αυριο που ειναι Δευτερα, να τηλεφωνησουμε ή να παω εγω στο Δημο Αιγαλεω-εδω ειμαστε Δημοτες-και να τους πουμε αν μπορουν να βαλουν καποια μπωλακια για τροφη & νερο αυτοι & αν τολμησουν μετα ας τα βγαλει ο τυπος απο κατω μας. Αυτα τα νεα...Τωρα προσπαθω να ηρεμησω γιατι εχω πολυ εκνευριστει & σκεπτομαι & τις γατουλες που σημερα δεν εχουν φαγακι αν & αυτα θα βρουν στη γειτονια απο αλλους γειτονους που ειναι φιλοζωοι & τα προσεχουν...καλο μεσημερι & σορρυ αν σας κουρασα λιγακι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:16, 24-05-20:

Καμια αρρώστια δεν μπορεπι να κολλήσει το μωρο ημαρτον.
Να σου πω,λιγο πιο μακρια δεν παιζει να τα βαλετε τα μπωλακια; Θα τα βρουν τα γατια.
Επισης για ξηρη τροφη μην βαζεις καν μπωλακι,βαζε ετσι χυμα τη ξηρη τροφη.Το νερο ειναι το προβλημα,βαλτο λιγο πιο μακρια.

Στο μεταξυ πρεπει να τονισετε οπωσδηποτε οτι δεν απαγορευεται η σιτιση αδεσποτων. Στην χειροτερη, αν ο καδος απορριματων ειναι καπου κοντα,πχ απεναντι ,βαλετε τα μπωλακια διπλα απο τν καδο, μα διπλα στα σκουπιδια θα ειναι ,τα σκουπιδια ειναι πολυ χειροτερα απο τις γατες τι θα πει;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 24-05-20 στις 12:55.
Παράθεση

georgABCa

Νεοφερμένος

O georgABCa έγραψε στις 12:44, 24-05-20:

Οτι δεν απαγορευεται η σιτιση του το ειπα εκατο φορες, που αυτος,τα δικα του...Τα σκουπιδια γμτ ειναι μακρυα, δεν εχει νοημα εκει, πηγαινουν κι αλλες γατουλες . Ναι αυτο ειπε ο τυπος, βαλτε τα στην πλατεια, εκει δεν εχει νοημα....Σε πρωτη φαση θα το σκορπαω το φαγακι-αγορασμενη τροφη-κατω...ο πανηλιθιος γμτ, με εκνευρησε....ακους εκει αρρωστεια, ο βλαμενος.....και αυριο επικοινωνια με το Δημο Αιγαλεω, τα εχω παρει τωρα στο κρανιο,,,
Παράθεση

georgABCa

Νεοφερμένος

O georgABCa έγραψε στις 17:45, 25-05-20:

Τελικα μια κοπελα, ευτυχως φιλοζωη,μενει & αυτη απο κατω στο ισογειο, τις αγαπαει πολυ τις γατουλες, ηδη εχει μεσα στο σπιτι αλλες δυο, εδωσε λυση. Θα βαλουμε νερο & το φαγακι στα μπων,αλλα, στον περιφραγμενο χωρο της, ειναι με σιδερα, χωρανε ή πηδανε απο εκει οι γατουλες.....και αμα θελει ο σκατανθρωπος ας παραβιασει το χωρο της....αυτα τα τελευταια νεα φιλοι μου...ηρεμησα & εγω...πιστευω να πανε ολα καλα. καλο απογευμα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:49, 25-05-20:

Αρχική Δημοσίευση από georgABCa
Τελικα μια κοπελα, ευτυχως φιλοζωη,μενει & αυτη απο κατω στο ισογειο, τις αγαπαει πολυ τις γατουλες, ηδη εχει μεσα στο σπιτι αλλες δυο, εδωσε λυση. Θα βαλουμε νερο & το φαγακι στα μπων,αλλα, στον περιφραγμενο χωρο της, ειναι με σιδερα, χωρανε ή πηδανε απο εκει οι γατουλες.....και αμα θελει ο σκατανθρωπος ας παραβιασει το χωρο της....αυτα τα τελευταια νεα φιλοι μου...ηρεμησα & εγω...πιστευω να πανε ολα καλα. καλο απογευμα.
Α τελεια! Μπραβο σας ρε παιδια!
Μην τολμησει να βγαλει κιχ.
Επιτρεπεται η σιτιση αδεδσποτων ειπαμε και ποσο μαλλον στν περιφραγμενο χωρο της.Ρε το σιχαμα, τον σκατοψυχο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους