Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 98,438 εγγεγραμμένα μέλη και 711,412 μηνύματα σε 22,262 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 500 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Λαίμαργες γάτες

Olivia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Olivia
H Olivia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 185 μηνύματα.

H Olivia έγραψε στις 00:06, 15-04-07:

Πόση τροφή πρέπει να δίνουμε στο γατόνι?Η δικιά μου δεν χορταίνει όσο κι αν της δώσω..τρώει πάντως περίπου μισή κονσέρβα (από τις μεγάλες) την ημέρα αλλά επειδή γκρινιάζει ΟΛΗ την ώρα μόλις πάω στην κουζίνα της δίνω και λίγο παραπάνω!Είναι λίγο ή απλά είναι λιγούρα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

(*)Sofia(*)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη (*)Sofia(*)
H (*)Sofia(*) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H (*)Sofia(*) έγραψε στις 00:50, 15-04-07:

Πόσα κιλά είναι το γατάκι σου?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cleopatra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cleopatra
H Cleopatra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 402 μηνύματα.

H Cleopatra έγραψε στις 06:10, 15-04-07:

Δεν έχει στη συσκευασία της κονσέρβας προτεινόμενη ποσότητα αναφορικά με το βάρος και την ηλικία? Επίσης εξαρτάται και από το πόσο κινείται το γατάκι σου.Εμένα τρωει λίγο παραπάνω από το αυτό που λέει αλλά τρέχει όλη μέρα και τον βλέπω μάλλον αδυνατούλη.
Δεν του έχω δώσει βέβαια ποτέ κονσέρβα και δεν ξέρω πόσο πρέπει να της δίνεις. Δεν είναι καλύτερο να της δίνεις ξηρά τροφή? Είναι πιο εύκολο να μετρήσεις την ποσότητα και είναι καλύτερο και για τα δοντάκια τους απ'οτι ξέρω.

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 10:51, 15-04-07:

Εγώ δινω ελάχιστη κονσέρβα το πρωί κι ελαχιστη το βράδυ (από ενα κουταλάκι γλυκού) κι ας ζητανε κι άλλες ώρες. Ακαρδη μάνα!!!!

Απλά θελω να εχουν τακτικές ώρες.
Πάντα όμως εχουν ξηρα τροφή στη διαθεση τους (που ειναι και η βασική τους τροφή)

Παράθεση

xtina (Χριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη xtina
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

H xtina έγραψε στις 11:01, 15-04-07:

Εγω επειδή την δικία μου την θεωρώ αδύνατη της δίνω την διπλάσια από το κανονικό. Το ξέρω πως δεν είναι σωστό αλλά δεν μπορώ να την βλέπω να νιαουρίζει πάνω από το άδειο της μπολάκι Κανονικά η ποσότητα της τροφής πάει ανάλογα με τα κιλά της γατούλας και οι περοσσότερες συσκευασίες λένε πόσα γραμμάρια αντιστοιχούν στα κιλά τους.

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Thanasis46
Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 11:06, 15-04-07:

Τα υποβάλετε σε νηστεία τα γατουλίνια σας. Αδειασε του ολόκληρη τη μεγάλη κονσέρβα να τρώει καλέ; Βαλε μπόλικο πράμα να δεις πως θα χορτάσει. Βέβαια μπορεί να το μπουχτίσει να το παρατήσει και να θέλει κάτι άλλο. Θέλουν κι αυτά ποικιλία γεύσεων καθώς και διαφορετική εμφάνιση φαγητού.
Δωστε τροφή στα γαααατουλίνιααα
Τό γα-τί α-παιτεί τη δι-κή του την τρο-φή νιαου μιου νιαου μιου:up:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 11:17, 15-04-07:

Θαναση ο δικός μου εχει γινει σαν βουβάλι!!!! Μια νηστεια καλό θα του κάνει!!!!! Και η γατα εχει άφθονα παχάκια!!! Αν βάλω ολοκληρη κονσέρβα, θα παχύνουν πάρα πολύ

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 11:23, 15-04-07:

Γιατί έτσι; Από τις στειρώσεις και την έλλειψη κίνησης μήπως; Τα δικά μου αδυνάτιζαν το καλοκαίρι και χόντραιναν μόνο το χειμώνα και πάλι όχι πολύ. Οσο και να έτρωγαν.

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη popi
H popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,373 μηνύματα.

H popi έγραψε στις 11:57, 15-04-07:

Καλημέρα Θανάση τι όμορφη γατούλα είναι αυτή;
Πάντως ο δικός μου έχει βγεί πολύ λιτοδίαιτος.Αν του ανοίξω μικρή κονσέρβα και του αλλάζω συνέχεια γεύσεις γιατί δεν δείχνει να τρελαίνετε με καμία θα φάει τη μισή και μετά δεν ξαναπλησιάζει.Το βράδυ πάλι τρώει γώρω στα 50-60γρμ.ξηρά τροφή.Από κίνηση άλλο τίποτα τις περισότες ώρες τρέχει σαν χαμστεράκι από δω και από κει.Δεν είναι λίγο; μήπως τον έχει βαρέσει ο έρωτας κατακούτελα;

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 12:10, 15-04-07:

Εμ…. άμα δεν ζητάει φαγητό σημαίνει ότι χορταίνει. Σπιτικά φαγητά δοκίμασες μήπως του αρέσουν περισσότερο και τρώει πιο πολύ; Βαλε του μπουκίτσες ψωμί στο πιάτο μούσκεψε τις με ζουμί από ότι μαγειρεύεις να δούμε τι θα κάνει.
Έχω κι άλλες γατοφωτο αν πατήσεις τα κόκκινα γράμματα.

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

H popi έγραψε στις 17:31, 15-04-07:

:up: Σουπερ γάτες όλες !αλλά η πιο ωραία, είναι αυτή που έχει από πίσω της θάλασσα.
Αν λές τώρα για το δικό μου γάτο πιο μίζερο γατί στο θέμα του φαγητού δεν έχω γνωρίσει.Ούτε να τα μυρίσει,πόσο μάλλον να τα δοκιμάσει.Τι να πω ίσως γιατί τον έχουμε μόνο 15μερες;ίσως γιατί είναι μεγάλος;18 μηνών!Πάντως με το μόνο πράγμα που πραγματικά τη βρίσκεις μέσα στο σπίτι είναι το πλυντήριο των πίατων,από την ώρα που θα αρχίσει μέχρι να τελειώσει κάθετε από κάτω και μυρίζει και άλλα παλαβά ΄Αβυσος η ψυχή της κάθε γάτας.

Παράθεση

Olivia

Δραστήριο Μέλος

H Olivia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 185 μηνύματα.

H Olivia έγραψε στις 17:43, 15-04-07:

Σοφία δεν ξέρω πόσο είναι!Δεν την έχω ζυγίσει ακόμη!Πάντως δεν είναι καθόλου χοντρούλα, ίσα ίσα θα έλεγα πως είναι αδυνατούλι το μικρό μου!Θα την ζυγίσω κάποια στιγμή πάντως.
Την ξηρά τροφή η αλήθεια είναι πως δεν την πολυπροτιμάει, τρώει αρκετά αλλά κάποια στιγμή σταματάει...μήπως να της σταματήσω τις κονσέρβες και να της δίνω μόνο ξηρά τροφή και μερικές φορές κονσέρβα?

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

H popi έγραψε στις 18:09, 15-04-07:

Olivia καλύτερα θα ΄ταν η ξηρή τρόφη και την κονσερβούλα σε έκτακτες περιπτώσεις,σαν λιχούδια,αλλά και λίγο μαγειρεμένο φαγάκι από σένα για κείνη αν έχεις ώρα είναι ακόμα καλύτερα.Σήμερα έφτιαξα λίγο κοτοπουλάκι βραστό για την μανούλα από κάτω και μόνο που δεν μου έφαγε τα χέρια,ο Όμορφος βέβαια ούτε να το μυρίσει. Αυτός χάνει.

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 18:14, 15-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από ποπι
:up: Σουπερ γάτες όλες !αλλά η πιο ωραία, είναι αυτή που έχει από πίσω της θάλασσα.
Μα καμιά δεν έχει θάλασσα καλέ
Αρχική Δημοσίευση από Olivia
Την ξηρά τροφή η αλήθεια είναι πως δεν την πολυπροτιμάει, τρώει αρκετά αλλά κάποια στιγμή σταματάει...μήπως να της σταματήσω τις κονσέρβες και να της δίνω μόνο ξηρά τροφή και μερικές φορές κονσέρβα?
Μα αφού δεν πολυπροτιμάει την ξηρά τροφή πως θα σταματήσεις την κονσέρβα και θα της δίνεις ξηρά;

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

H popi έγραψε στις 18:20, 15-04-07:

[quote=Thanasis46;42169]Μα καμιά δεν έχει θάλασσα .........

Αυτή που έχει το copyf0002_2 τι είναι από πίσω;

Παράθεση

Olivia

Δραστήριο Μέλος

H Olivia έγραψε στις 18:24, 15-04-07:

Την τρώει , απλά δεν τρελαίνεται, μόλις χορτάσει σταματάει και το αφήνει!Αντίθετα με την κονσέρβα δεν έχει όριο!
Δεν θα την σταματήσω και τελείως την κονσέρβα αλλά απ' όσα έχω διαβάσει δεν είναι και τόσο καλό να τρώει μόνο από ένα είδος τροφής!Ένας συνδυασμός είναι καλύτερα, από την άλλη,είναι καλό να μαθαίνει να τρώει και κροκέτες,στις περιπτώσεις που λείπω μέρες από το σπίτι, σωστά?

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 18:43, 15-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από ποπι
Αυτή που έχει το copyf0002_2 τι είναι από πίσω;
Πίσω της είναι ένα κομματάκι της αυλής τσιμενταρισμένο και μπροστά της φαίνεται το πανί πάνω στο οποίο έχει ξαπλώσει.
Αρχική Δημοσίευση από Olivia
Ένας συνδυασμός είναι καλύτερα, από την άλλη,είναι καλό να μαθαίνει να τρώει και κροκέτες,στις περιπτώσεις που λείπω μέρες από το σπίτι, σωστά?
Χμ ναι άμα δεν είναι κάποιος να την ταΐζει…

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

H popi έγραψε στις 18:52, 15-04-07:

[quote=Thanasis46;42173]Πίσω της είναι ένα κομματάκι της αυλής τσιμενταρισμένο και μπροστά της φαίνεται το πανί πάνω στο οποίο έχει ξαπλώσει.

Η αλήθεια είναι ότι αύριο έχω κλείσει του μικρού ραντεβού με τον οφθαλμίατρο,τελικά μάλλον θα τον χρειαστω και'γω

Παράθεση

alexia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη alexia
H alexia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 152 μηνύματα.

H alexia έγραψε στις 17:15, 16-04-07:

βρε παιδιά διαβάζω τις ποσότητες που τρώνε τα γατουλίνια σας έχω λίγο ανησυχήσει!!ο δικός μου είναι 4 κιλά και τρώει μόνο κροκέτα nutra gold 50 gr. τη μέρα...δοκίμασα όλες τις κονσέρβες αλλά μόνο τις γλύφει..τρελαίνεται για γάλα και του δίνω 1 κουταλάκι απλά για τη γεύση...

Παράθεση

(*)Sofia(*)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη (*)Sofia(*)
H (*)Sofia(*) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H (*)Sofia(*) έγραψε στις 17:30, 16-04-07:

Ο δικός μου είναι 4 κιλά και τρώει ένα φακελάκι κονσέρβας και χοντρικά 2 χούφτες κροκέτες όλη τη μέρα. Και είχα ρωτήσει κτηνίατρο.Αλλά ξαπλώνει όλη μέρα..

Παράθεση

Olivia

Δραστήριο Μέλος

H Olivia έγραψε στις 20:47, 16-04-07:

Εμένα κινείται σχεδόν όλη τη μέρα!Αλλά είναι πολύ λιγούρα τελικά!

Παράθεση

kittycat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kittycat
H kittycat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (Πάρα πολλές, έχω χάσει τον λογαριασμό! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H kittycat έγραψε στις 22:30, 16-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από alexia
βρε παιδιά διαβάζω τις ποσότητες που τρώνε τα γατουλίνια σας έχω λίγο ανησυχήσει!!ο δικός μου είναι 4 κιλά και τρώει μόνο κροκέτα nutra gold 50 gr. τη μέρα...δοκίμασα όλες τις κονσέρβες αλλά μόνο τις γλύφει..τρελαίνεται για γάλα και του δίνω 1 κουταλάκι απλά για τη γεύση...
alexia μου μην ανυσηχείς καθόλου ο γατούλης σου είναι και στα σωστά κιλά και τρώει την σωστή ποσότητα ξηράς για τα κιλά του. Μπράβο σου που ζυγίζεις την ξηρά που του δίνεις, έτσι τον βοηθάς να μην παχύνει που απ'ότι βλέπω το έχεις καταφέρει ήδη.
Συμβουλή προς όλους και όλες:
Αν είναι δυνατόν, τουλάχιστον για εκείνους/ες που έχουν λίγες γάτες ή μία, να ζυγίζετε την ξηρά που τους δίνετε κάθε μέρα, και καλό είναι να την βάζετε σε ένα νάυλον σακουλάκι, και να τους τη δίνετε σε 3 μέρη:πρωί μεσημέρι βράδυ.

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 15:58, 18-02-09:

Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτά τα γατιά πια. Τρώνε όλη την ώρα. Όποτε είναι κάποιος στην κουζίνα πάνε και κλαίνε για να τα ταϊσει. Και μιλάμε για τρελά καραγκιοζιλίκια. Πέφτουν κάτω, τρίβονται, τσαντίζονται, κλαίνε.... Μεγάλα νούμερα. Και τώρα το ίδιο ξεκινάει και η τρίτη της οικογένειας η Χαρά. Ο Χωσούλης είναι σχεδόν 7 κιλά (τον σώζει ότι είναι μεγαλόσωμος γενικά), η Μελίνα είναι 6 κιλά και η Χαρά είναι σχετικά αδύνατη αλλά δεν έχει στειρωθει ακόμα. Τρώνε 3-4 φόρες την μέρα από μία χούφτα ξηρά τροφή για ενήλικα γατιά και ότι άλλο προλάβουν να κλέψουν ή καταφέρουν κάποιον να τους δώσει.
Για να τολμήσω να ανοίξω κονσέρβα τόνου στο σπίτι πρέπει να κάνει κάποιος αντιπερισπασμό για να μην την ακούσουν. Τρώω συνήθως όρθια γιατί όπου και να κάτσω ανεβαίνουν πάνω μου και μου παίρνουν ευθαρσώς το φαγητό μου μέσα από το πιάτο!
Ακόμα και σε άλλο δωμάτιο να πάω πηδάει ο Χωσούλης πάνω στο πόμολο της πόρτας και την ανοίγει
Μόνο αν είναι ήδη ταϊσμένα όταν τρώμε, δεν ενοχλούν.
Λιγούρια. ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΛΑ ΛΙΓΟΥΡΙΑ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Νίκος Π.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νίκος Π.
Ο Νίκος Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες (20+ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O Νίκος Π. έγραψε στις 16:21, 18-02-09:

Τα έχεις κακομάθει μου φαίνεται!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 16:29, 18-02-09:

συγνωμη που γελαω, εσυ μπορει να υποφερεις αλλα εγω εχω ξεραθει γιατι τα φανταζομαι. καλα τρελοι πειναλες ε?

Παράθεση

Μαρία Γάτσιου

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Μαρία Γάτσιου
H Μαρία Γάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,023 μηνύματα.

H Μαρία Γάτσιου έγραψε στις 20:40, 18-02-09:

τα ίδια και χειρότερα περνάω και σε καταλαβαίνωέρχονται οι φίλοι μου και φοβάμαι να τους κεράσω το οτιδήποτε γτ θα σκαρφαλώσει πάνω τους ο Φοίβος και θα ζητήσει το μερίδιό του...και μένα μου λένε οτι τα έχω κακομάθει αλλά δεν καταλαβαίνω που έκανα λάθοςκαι η μεγάλη μου τα ίδια έχει συνδέσει οποιαδήποτε κονσέρβα με το μεζέ της και ακόμα και γάλα να ανοίξω προσπαθεί να σκαρφαλώσει πάνω μου για να το πάρει και τα παντελόνια μου όλα είναι γεμάτα νυχιές...ορίστε και τα αποδεικτικά στοιχεία

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 05:47, 19-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρία Γάτσιου
τα ίδια και χειρότερα περνάω και σε καταλαβαίνωέρχονται οι φίλοι μου και φοβάμαι να τους κεράσω το οτιδήποτε γτ θα σκαρφαλώσει πάνω τους ο Φοίβος και θα ζητήσει το μερίδιό του...και μένα μου λένε οτι τα έχω κακομάθει αλλά δεν καταλαβαίνω που έκανα λάθοςκαι η μεγάλη μου τα ίδια έχει συνδέσει οποιαδήποτε κονσέρβα με το μεζέ της και ακόμα και γάλα να ανοίξω προσπαθεί να σκαρφαλώσει πάνω μου για να το πάρει και τα παντελόνια μου όλα είναι γεμάτα νυχιές...ορίστε και τα αποδεικτικά στοιχεία
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ετσι ετσι!! Το γατακι παντως φαινεται πολυ ησυχο, εχει και αγγελικο προσωπακι και δεν μπορω να το φανταστω με τιποτα να κανει τετοια!!!

Οταν ειμαι στον καναπε και παρω κατι να φαω, θα ερθει απο πισω, οπως ακριβως κανει και το δικο σου, και θα φαγωθει να μυρισει τι τρωω. Αλλα ως εκει, θα μυρισει και θα φυγει :cry: Εχει φτασει σε σημειο να μην τρωει τιποτα αλλο εκτος απο την κονσερβα του και φυσικα δεν τρωει αν του εχω μετακινησει το πιατο. Αν κανει κανενας αποπειρα να του δωσει φολα, θα αποτυχει

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 09:31, 19-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρία Γάτσιου
έχει συνδέσει οποιαδήποτε κονσέρβα με το μεζέ της

Καλέ ακόμα και κονσέρβα με μανιτάρια να ανοίξω τρέχουν όλα σαν να έχει σημάνει συναγερμός. Αν δεν τους την δώσω να την μυρίσουν για να καταλάβουν ότι δεν τους ενδιαφέρει το περιεχόμενο είναι ικανοί να κάθονται έκει και να χτυπιούνται μέχρι το επόμενο πρωί.
Τι γατιά έχω φτιάξει Θεέ μου;;;;;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:00, 19-02-09:

Βρε ελεγχει ο Φοιβος,μην φας τιποτα που ειναι χαλασμενο...Αχαριστες γατομαμαδες...

Παράθεση

Μαρία Γάτσιου

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρία Γάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,023 μηνύματα.

H Μαρία Γάτσιου έγραψε στις 16:31, 19-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Βρε ελεγχει ο Φοιβος,μην φας τιποτα που ειναι χαλασμενο...Αχαριστες γατομαμαδες...
τώρα το είδα...ναι μωρέ το καημένο γι'αυτό το κάνει θυσιάζεται και εγώ τον φωνάζω ''γουρουνάκι'' τι κακιά που είμαι
είχα βάλει και φωτογραφία του Φοίβου να παραφυλάει το πιάτο μου αλλά δεν την εμφανίζει δεν ξέρω γτ,θα ξαναπροσπαθήσω...

Παράθεση

Giannis-Vivi (Βιβή)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giannis-Vivi
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 672 μηνύματα.

H Giannis-Vivi έγραψε στις 16:53, 19-02-09:

χαχαχαχαχαχα.......Λοιπον ο Μεγαλος Πιναλας Rory σας φιλα..
τρωω τα παντα,θελω να τρωω ολη μερα ακομα και οταν κοιμαμε οτι τρωω βλεπω στα ονειρα μου..πρεπει να βρεθουμε με τα γατονια σας..εγω ειμαι πολυ καλο γατοπαιδακι..ποτε δεν θα ανεβω σε τραπεζι η θα ενοχλησω τη μαμα και το μπαμπα οταν τρωνε...εχω κανει εξασκηση στο βλεμα παπουτσομενου γατου στο shrek..αμ τη..δεν μπορει να μου αντισταθει κανενας..τωρα τελευταια το εφαρμοζω και στη Luna οταν τρωει και δεν κανει ακρη να φαω και εγω (απο το πιατο της ,το δικο μου ειναι παντα αδιο) και να δειτε αμεσως πως με αφηνει η καλη μου Luna...εχω γινει τεραστιος ειμαι περιπου 9 κιλα και ΟΧΙ χοντρος...απλα τα περνω μποι γιαυτο τρωω τοσο...
η γιατρος μου παντως ειπε στη μαμα και στο μπαμπα οτι θα μεγαλωσω και αλλο...η δε γιαγια τωρα με λεει 2 μετρα γατο...οποτε μη κανετε σαν λιγουρια ..γατες ειμαστε ...παρτε ενα θλιβερο πιναλικο βλεμα καθηστε καλα παιδια δυπλα τους και αμεσως θα δειτε αποτελεσμα....εγω το εχω κανει επαγκελμα πλεων..
καμαρωστε με
https://photo.missbimbo.com/1/123/gd/97754.jpg
https://photo.missbimbo.com/1/123/gd/97758.jpg
https://photo.missbimbo.com/1/177/gd/140867.jpg

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:59, 19-02-09:

Κακια μαμα,που δεν εκτιμας το παιδι που θυσιαζεται για σενα...Εξαλλου καλοκαιρι ερχεται,ελεγχει τη διατροφη σου για να βγεις ασπροπροσωπη στην παραλια!

Παράθεση

Μαρία Γάτσιου

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρία Γάτσιου έγραψε στις 17:22, 19-02-09:

η τελευταία είναι όλα τα λεφτά πραγματικά!Το πιο γελοίο που κάνουν είναι που καρφώνουν με τα μάτια την μπουκιά μου και την ακολουθούν μετά με το κεφάλι και πραγματικά νιώθω τύψεις που καταπίνω,κοιτάει με απορία''που πήγε;;Ήμουν σίγουρος οτι την είχα καταφέρει και θα το έπαιρνα!''

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη vi2ka
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (και 10 στην αυλή έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,451 μηνύματα.

H vi2ka έγραψε στις 19:46, 19-02-09:

Μα βρε παιδιά.Δε θέλει κόπο,τρόπο θέλει.1)Για τη βιαστική που τρώει όρθια στην κουζίνα:Την παίρνεις στο κατόπι από τη στιγμή που ετοιμάζει το γεύμα.Της μιλάς συνεχώς.Ανεβαίνεις στον πάγκο και πλησιάζεις το πιάτο.Την ακολουθείς παντού μέχρι να καταλάβει ότι αν δε φας απ'αυτό που τρώει δε θα σταματήσεις.Ε ένα σνάκ θα το τσιμπήσεις.
2)Για όσες τρώνε στο τραπέζι ή μπροστά σε τηλεόραση:Πας δίπλα της σιγά σιγά.Θα σε διώξει.Μια δυο τρείς.Δε παραδίδεις.Πας από την άλλη.Πας από μπροστά.Σηκώνεις ποδαράκι να βγάλεις το μεζέ,χώνεις τα μουστάκια σου, νευριάζει αφήνει κάτω το πιάτο και..βουρ στο πατσά.Οτι προλάβεις.
3)Κρατάει ψηλά το πιάτο?Περνάς αδιάφορη από κάτω.Σταματάς.Κάνεις πρώτη κίνηση στα δυο πόδια μπας και φτάσεις τίποτα.Οχι?Την ουρά τούρλα και ξεσκονίζεις το πιάτο.Ε το κομμάτι που έχει τις τρίχες σου το δικαιούσε.Αν δε τα καταφέρεις πας στο μπαμπά που τρώει απέναντι και σου δίνει ότι θέλεις.
Και τέλος όταν έρχονται καλεσμένοι δείχνουμε καλό χαρακτήρα.Περιμένουμε να σηκωθούν για το ξεπροβόδισμα των ξένων,δίνουμε ένα σάλτο στο τραπέζι με τα φαγητά και αναστενάζουν οι μασέλες.:up::up::up:
Η παθούσα και μαθούσα Maisel

Παράθεση

KaterinaP

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KaterinaP
H KaterinaP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H KaterinaP έγραψε στις 20:03, 19-02-09:

Το καλοκαιρι παρτε τα παιδια και ελατε διακοπες στη Μυτιληνη να συμπληρωθει η Φαταολα ομαδα!
Οι δικοι μου μου εχουν σπασει τα νευρα σε σημειο να περιμενω συντομα να μου κανουν παρατηρηση οι γειτονες για το νιαουρισμα...

Το μεγαλο λαθος μου ηταν που αρχισα να τους βαζω γαλατακι το πρωι. Τωρα μας ξυπνανε απο τις 7 χαλωντας τον κοσμο! Σταματησα να τους δινω φυσικα, αλλα συνεχιζουν 1 μηνα τωρα!

Για κλεψιες αστα, δεν αφηνουμε τιποτα σε μερος που να φτανουν να πανε γιατι εχει χαθει σε χρονο dt!

Τα κιλα μας, πολλα.....

Και μια παρατηρηση, ο μεγαλος ηταν απο μικρος φαγανας. Ο μικρος δεν ηταν αλλα με τον καιρο, επειδη του ετρωγε το φαι ο αλλος, εγινε ΑΚΟΜΑ χειροτερος!!! Ουτε μασαει πια! ολα κατω πανε αμασητα με μανια!!!

Αν δεν ξερεις την κατασταση και ερθεις σπιτι μας θα πεις οτι τα εχουμε και πεθαινουν της πεινας τα "καημενα"!

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7,989 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 20:16, 19-02-09:

Φεύγουμε!!Πάμε σε άλλο νήμα.Δεν ανήκουμε εδώΠού είναι το θέμα για τις μίζερες, πλην ολοστρόγγυλες γάτες; Να σας γράψω εγώ γατοϊδιοτροπίες....

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:23, 19-02-09:

χμμμμμμμμ καλη ιδεα! Παω να ανοιξω ενα τετοιο θεμα

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 10:20, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από KaterinaP

Το μεγαλο λαθος μου ηταν που αρχισα να τους βαζω γαλατακι το πρωι. Τωρα μας ξυπνανε απο τις 7 χαλωντας τον κοσμο! Σταματησα να τους δινω φυσικα, αλλα συνεχιζουν 1 μηνα τωρα!

Για κλεψιες αστα, δεν αφηνουμε τιποτα σε μερος που να φτανουν να πανε γιατι εχει χαθει σε χρονο dt!
7 το λές αργά;;;;
Εμένα έχουν μάθει να τρώνε από τις 6 και όταν κάποιος κάνει το λάθος να κοιμηθεί λιγάκι παραπάνω αρχίζουν οι ξεδιάντροπες διεκδικήσεις.
Ανεβαίνουν αρχικά πάνω μας. Μετά αν δεν έχει αποτέλεσμα αρχιζουν το δάγκωμα ή το γλυψημο ή και τα δυο εναλλάξ. Μετά το νιαούρισμα και αν δεν έχουμε ενδώσει ως τότε αρχίζουν τα σιχαμένα και ξυνονται πάνω από το κεφάλι μας. Που θα πάει σου λέει, θα ξυπνήσεις, που θα πάει.

Και όσον αφορά τις κλεψιές, έχω αναφέρει και στο παρελθόν, ότι πηγαίνουν και στα διπλανά σπίτια από το μπαλκόνι και τα βλέπω και βγαίνουν από την κουζίνα τους μασώντας κάτι.... Τώρα τι έιναι αυτό το κάτι, μόνο αυτοί που το έχασαν ξέρουν.
Μια φορά είχα δει τον μεγάλο μου με ένα μπουτάκι κοτόπουλου στο στόμα:up::up::up:
Αρπακτικό παιδί μου Κυνηγός

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:59, 20-02-09:

σιγουρα αυτα τα πλασματακια που εχεις ειναι γατες; Εξακολουθω να ζηλευω γιατι ο δικος μου ειναι τελειως γλαστρα!

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη chryssa
H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,877 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 11:03, 20-02-09:

Παιδιά, ωραία γελάμε, αλλά επειδή έχω φάει όρθια για να γλιτώσω το πιάτο μου και μου έκατσε στο στομάχι, δε γελούσα καθόλου και της το έκοψα το χούι της δικιάς μου. Έχω ένα ψεκαστήρι πάντα δίπλα από το τραπέζι και όταν παρεκτρέπεται, της το δείχνω! Παλιά την ψέκαζα αλλά τώρα το έχει πιάσει το νόημα. Αυτό που κάνω είναι να την ταΐζω πριν φάμε εμείς για να μην την πεινάει πολύ. Συνήθως ανεβαίνει σε κάποιο ντουλάπι γύρω μας και μας μετράει τις μπουκιές, αλλά δεν κλέβει όταν καθόμαστε στο τραπέζι.
Βέβαια, τα δικά σου Raktia είναι πολλά και ξεσηκώνουν το ένα το άλλο και είναι πιο δύσκολο να τα νουθετήσεις. Εγώ στη θέση σου θα κλείδωνα την πόρτα της κουζίνας! Είπαμε, τις αγαπάμε, τις λατρεύουμε, αλλά ένα πιάτο φαΐ να το φάμε με την ησυχία μας!
Πάντως χτες με τύλιξε κι εμένα η άτιμη. Είπα να φάω ένα σοκοφρετάκι και της μύρισε και άρχισε να γουργουρίζει σαν τρελή και μόνο που δεν το δαγκώσαμε παρέα! Της έδωσα ένα ψίχουλο γκοφρέτας και το υπόλοιπο το κατάπια με μια μπουκιά για να καταλάβει ότι δεν έχει άλλο, αλλά δεν το ευχαριστήθηκα και μετά την είχα να με κοιτάει με ένα περίλυπο ύφος...

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vickymoon
H vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,362 μηνύματα.

H vickymoon έγραψε στις 11:09, 20-02-09:

ειδες χρυσσα στην εκπομπη "παρα τριχα" ελεγε για τους σκυλους βεβαια, δεν ξερω αν ισχυει κ για τις γατες, οτι πρωτα να τρωμε εμεις κ μετα τα ζωα για να καταλαβαινουν ποιος ειναι ο αρχηγος.
εγω ποτε δεν τους δινω κατι απο το φαγητο μας γιατι μετα μας πρηζουν. ευτυχως το εχουν μαθει. μια μερα εδωσε ο βασιλης ενα κομματι ψαρι κ μετα γινοταν χαμος. ειδα κ επαθα για να το κοψουν.
πρεπει νομιζω σ αυτο το κομματι να ειμαστε αυστηροι αλλιως θα μας καβαλησουν

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:37, 20-02-09:

μου φαινεται καπως περιεργο αυτο ομως. Το βρισκω πιο λογικο να τις ταιζεις λιγα λεπτα πριν φας ωστε να ειναι χορτατες και να μην κλεβουν μπριζολιδια απο πιατα
Δεν μπορω να σταματησω να γελαω με αυτα που κανουν οι γατουλες σας!!! Απιθανες!

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,877 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 11:44, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από vickymoon
ειδες χρυσσα στην εκπομπη "παρα τριχα" ελεγε για τους σκυλους βεβαια, δεν ξερω αν ισχυει κ για τις γατες, οτι πρωτα να τρωμε εμεις κ μετα τα ζωα για να καταλαβαινουν ποιος ειναι ο αρχηγος.
εγω ποτε δεν τους δινω κατι απο το φαγητο μας γιατι μετα μας πρηζουν. ευτυχως το εχουν μαθει. μια μερα εδωσε ο βασιλης ενα κομματι ψαρι κ μετα γινοταν χαμος. ειδα κ επαθα για να το κοψουν.
πρεπει νομιζω σ αυτο το κομματι να ειμαστε αυστηροι αλλιως θα μας καβαλησουν
Το είδα! Για τους σκύλους ισχύει σίγουρα, αλλά νομίζω πως παίζει ρόλο που τα σκυλιά είναι ζώα αγέλης και νιώθουν τον άνθρωπο σαν τον αρχηγό της αγέλης τους που τρώει πρώτος, όπως οι λύκοι. Για τις γάτες δεν ξέρω αν ισχύει. Το ξέρω ότι κάνω λάθος, αλλά τώρα έτσι έχει μάθει και το καλό είναι ότι δε μας ενοχλεί την ώρα που τρώμε. Άσε που 9 στις 10 φορές έχει ρουφήξει τις κροκέτες πριν σερβίρω το δικό μας και έρχεται και μας μετράει τις μπουκιές! Μόνο αν τρώμε κοτόπουλο κάνει σαν αλαφιασμένη και της δίνω έξτρα. Με τα υπόλοιπα απλά κοιτάει! Ο άντρας μου τη λέει Σεραφίνο (από ένα παλιό κόμικ)!
Μια μέρα, αφού της έβαλα κροκέτες, έβαλα να φάω μοσχάρι με πατάτες. Της μύρισε και άφησε της κροκέτες, έκατσε στο ονυχοδρόμιο για να είναι ψηλά, με παρακολουθούσε στο στόμα να καταπίνω μία μία τις μπουκιές, χωρίς να κάνει κιχ, και μόλις έβαλα την τελευταία μπουκιά στο πιρούνι, πριν τη φάω, έφυγε και πήγε στις κροκέτες της. Το κατάλαβε η άτιμη ότι δεν έχει για αυτήν και έφυγε! Κάτι τέτοια κάνει και με αφήνει με το στόμα ανοιχτό...

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

H vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,362 μηνύματα.

H vickymoon έγραψε στις 12:17, 20-02-09:

η αληθεια ειναι οτι και να λεμε αν σου τυχει ζωο λαιμαργο, την εκατσες.
κατα τη γνωμη μου η γατα εκπαιδευεται πιο δυσκολα. αν η γατα βαλει κατι στο μυαλο της δεν της το βγαζεις ουτε με εγχειρηση
εμενα μου κανει εντυπωση το εξης. τα ταιζω το πρωι το μεγαλυτερο μερος του φαγητου τους κ παλι κατα τις 6 με 7 το απογευμα τους βαζω λιγο ακομα για να τα ξεγελαω. ε...σε πληροφορω οταν πλησιαζει η ωρα 6, ρε πως το καταλαβαινουν, στηνονται και περιμενουν να φανε.
μα ρολοι εχουν

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

H chryssa Ε έγραψε στις 12:26, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από vickymoon
ε...σε πληροφορω οταν πλησιαζει η ωρα 6, ρε πως το καταλαβαινουν, στηνονται και περιμενουν να φανε.
μα ρολοι εχουν
Εννοείται πως έχουν ρολόι! Εγώ της δίνω ένα καλό πρωινό, ένα μικρό γεύμα γύρω στις 4:30-5 (ό,τι ώρα γυρίσω), άλλο ένα μικρό γεύμα στις 10:30 και λίγο γάλα όταν την βάζω για ύπνο! Όλα κροκέτες, σύνολο περίπου 70 γραμμάρια, εκτός αν έχουμε κοτόπουλο, οπότε της μικραίνω τη δόση από τις κροκέτες. Όταν όμως πλησιάζει η ώρα της, χοροπηδάει και χαίρεται όταν με βλέπει να πηγαίνω προς κουζίνα! Αν περάσει η ώρα, αρχίζει τα μνιαρ-μνιαουρ!

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 13:33, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από chryssa
Εγώ στη θέση σου θα κλείδωνα την πόρτα της κουζίνας!
Δεν κατάλαβες. Ανοίγουμε και την πόρτα. Πηδάμε στο πόμολο και ανοίγουμε την πόρτα. Αφού επειδή στις ντουλάπες έβαζε ο μεγάλος το χέρι του από κάτω και τράβαγε την πόρτα και τις άνοιγε έβαλα εξωτρικά ένα γατζάκι και το σιχαμένο είδε πως ανοίγει και το ανοιξε και αυτό. Θα το βγάλω φωτο να δειτε τι είναι και πώς το ανοιγει.

Μια φορά είχα πάει στα Ιωάννινα και έφερα ένα μπαλκαβά. Τον έβαλα στο ντουλάπι (η αφελής) και μέρες αργότερα όταν πήγα να φάω ένα κομματάκι τον βρήκα μισοφαγωμένο.
Ηταν ένα μπαστούνι περίπου 20 εκατοστών τυλιγμένο με ζελατίνα. Έσκισε την ζελατίνα το σιχαμένο το κ***γατο και έφαγε το μισό.
Αυτά τα κάνει μόνο ο μεγάλος, οι άλλοι δεν έχουν τέτοια χουγια. Ακομα....

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

H chryssa Ε έγραψε στις 13:58, 20-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Raktia
Δεν κατάλαβες. Ανοίγουμε και την πόρτα. Πηδάμε στο πόμολο και ανοίγουμε την πόρτα.
Το κατάλαβα, κι εμείς ανοίγουμε πόμολα αν χρειαστεί. Αλλά έχουμε και κλειδαριές στις πόρτες, ευτυχώς και μέχρι εκεί δεν φτάνει η ικανότητα της Μπουμπούς! Πώς να στρίψει το κλειδί? Δεν έχει κλειδαριά η πόρτα της κουζίνας σας? Εγώ όταν φεύγω για δουλειά, κλειδώνω και την πόρτα του υπνοδωματίου για να μη σουλατσάρει μέσα, αλλά και του σαλονιού γιατί εκεί έχω το καναρίνι! Τα ντουλάπια της κουζίνας δε μπορεί να τα ανοίξει, είναι παλιά και είναι δύσκολοι οι μεντεσέδες (το μόνο καλό της μη ανακαινισμένης κουζίνας!)

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:00, 20-02-09:

κι εμενα οταν στην αρχη την αφηνα εξω, ακουγα ξαφνικα την πορτα να ανοιγει, κ εβλεπα την πασχαλια πανω στο πομολο με τα ματια γουρλωμενα
ΤΟ γελιο

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

H vickymoon έγραψε στις 14:01, 20-02-09:

η μελινα παντως ανοιγει τις πορτες ευκολα. τις κλειδωνουμε κ το αποτελεσμα ειναι οτι απλα κοπαναει το χερουλι με πολυ θορυβο ομως.
οταν το κανει νωρις το πρωι μας ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 14:04, 20-02-09:

Ασε με, άσε με. Αφού σκέφτομαι ότι θα μπορούσα να βγάλω και λεφτά αμα δει κανείς τι κάνουν. Όταν καμια φορά κλειδώνω τις πόρτες, γιατί ευτυχώς μεχρι εκει δεν έχει φτάσει η χάρη τους να ξεκλειδώνουν κιόλας, γυρνάω και τα βρίσκω μέσα στη μαύρη γκρίνια. Μου κρατάνε και μούτρα μετά. Και τα λυπάμαι κιόλας μωρε γιατί λείπω πολλές ώρες απο το σπίτι.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους