Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 106,719 εγγεγραμμένα μέλη και 712,519 μηνύματα σε 22,389 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 271 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Παρατημένα σκυλιά σε μπαλκόνι

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 17:47, 23-10-12:

Καλησπέρα!!!!Θα ήθελα να με συμβουλέψετε για μια "τραγωδία" ή μάλλον "γαϊδουριά" κάποιου...Εδώ και περίπου δύο χρόνια(μπορεί και παραπάνω)ο διπλανός μας γείτονας έχει φέρει ένα σκυλάκι...Το αγαπήσαμε του μιλάγαμε γλυκά αλλά αυτό φαινόταν εξ αρχής άγριο...Σκεφτήκαμε <<Κάνει έτσι μέχρι να συνηθίσει...>>.Αλλά παρατηρήσαμε πως δεν το βγάζουν καθόλου βόλτα και το καημένο έχει σαλτάρει...Είναι τόσο άγριο που μιά μέρα η μαμά μου άκουσε νιαουίσματα και είδε ένα γατάκι τεμαχισμένο στην αυλή που είναι ο σκύλος....Μετά αποφάσισαν πως ήθελαν κι άλλο σκυλάκι...Και το καημένο μέρα νύχτα να κλαίει γιατί αυτοί είχαν φύγει διακοπές...κι άφησαν μικρό κουτάβι στο μπαλκόνι ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!Τους έχουμε μιλήσει γιατί δημιουργήθηκε θέμα και με τις ακαθαρσίες τους...που ΒΡΟΜΑΝΕ!!!!!!Και ειδικά όταν βρέχει...Αλλά αυτοί το μόνο που κάνανε ήταν να πουν στον μπαμπά μου <<μην με ξαναενοχλήσεις για τέτοιες μ@@#*ίες>>...Το ξεχάσαμε λίγο το θέμα γιατί μιλήσαμε στους γονείς του ιδιοκτήτη...Αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται...Δεν μπορούμε να βγούμε από την πόρτα γιατί βομάει από τις ακαθαρσίες τους...και είναι ΤΟΣΟ άγρια!!!!!!Αυτά δεν φταίνε τα καημένα...όταν τους μιλάω γλυκά δεν γαβγίζουν και είναι ήρεμα...Α!Όταν έφεραν το δεύτερο σκυλάκι, το πρώτο μόνο που δεν το σκότωσε το άλλο....Μίλησα με την μαμά μου και μου είπε πως δεν πάει άλλο και αφού δεν συνεννοούμαστε να καλέσουμε την φιλοζωική!!!!Αλλά δεν θέλουμε να γίνει και μεγάλο θέμα...Αλλά η μαμά μου μού 'πε πως αν καλέσουμε την φιλοζωική δεν θα μας ανοίγουν την πόρτα...Γι' αυτό ζητάω την βοήθειά σας...Συγγνώμη που είναι λίγο μπερδεμένα αλλά έστι είναι και στην πραγματικότητα...Γιατί ταπήραν αφού δεν μπορούν να τα φροντίσουν και δεν μας αφήνουν να τους βοηθήσουμε κιόλας!!!!!!

Υ.Γ.Δεν θέλουμε να εμπλέξουμε την αστυνομία!!!Και να γίνει φασαρία...Γιατί τότε είναι που δεν θα μας τα δίνουν...Βασικά...δεν θέλουμε ντε και καλά να μας τα δώσουν αλλά τουλάχιστον να εγκυηθούν ότι από 'δω και πέρα θα τα φροντίζουν...

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 24-10-12 στις 21:32. Αιτία: Προσαρμογή στους Όρους Χρήσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 16:36, 26-10-12:

Kαλησπέρα!!!!Έχω νέα!!!Οι οικογένεια που τα έχει(γιος=βασικός ιδιοκτήτης και οι γονείς του)έβαλε το πρώτο(και μεγαλύτερο)σκυλί στο μπαλκόνι επειδή πλακονόταν με το άλλο...Και το καημένο γαυγίζει συνέχεια δεν του έχουν βάλει ούτε νερό,ούτε φαϊ!!!!!!!!!!!!!!Ο μπαμπάς μου είπε πως θα μιλήσει μαζί τους άλλη μία φορά...αν και δεν θα βγει τίποτα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Popix (Σοφία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Popix
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H Popix έγραψε στις 17:02, 26-10-12:

Αυτό το πράγμα είναι τραγικό
Σας είναι κάτι αυτοί οι άνθρωποι; Έχουν κάποια δικαιοδοσία πάνω σας ή στο σπίτι σας; Γιατί να μην σας ανοίγουν την πόρτα; Και αν δεν σας ανοίγουν τι σας πειράζει;
Τα ρωτάω αυτά γιατί οι άνθρωποι αυτοί καταπατούν και τα δικά σας δικαιώματα, αλλά και των άτυχων ζώων που πήραν "υπό την προστασία τους". Κανονικά θα έπρεπε να τους καταγγείλετε και να μην σας νοιάζει πως θα έιναι οι σχέσεις σας, αφού ούτως ή άλλως ήδη δεν σας σέβονται!
Δεν είμαι η κατάλληλη να σου πω τη διαδικασία που θα ακολουθηθεί μετά την καταγγελία, πάντως, σε περίπτωση που τους αφαιρέσουν το δικαίωμα να έχουν αυτά τα σκυλιά, φαντάζομαι μπορείτε αν θέλετε να προσφερθείτε να υιοθετήσετε εσείς το σκυλάκι που έχετε συμπαθήσει.
Αυτό που κάνουν με το μπαλκόνι είναι κακοποίηση ζώου και διώκεται ποινικά. Κάθε μέρα που το αφήνετε εκεί, το καταδικάζετε σε ακόμη μια ημέρα βασανιστήριου...Αφού είστε δίπλα και μπορείτε, βοηθήστε το

Παράθεση

VoiceOfTheSoul (Αλέξανδρος)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη VoiceOfTheSoul
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O VoiceOfTheSoul έγραψε στις 18:10, 26-10-12:

Πρεπει αμεσα να κανετε καταγγελια στην αστυνομια και να πατε σε εισαγγελεα.Μονο με αδεια εισαγγελικη μπορει η αστυνομια να μπει στο σπιτι.Αλλιως χαιρω πολυ,δεν θα ανοιξουν σε κανεναν. Πρεπει να το κανετε θεμα πριν να ειναι αργα.
Επισης θα πρεπει να ερθετε σε επαφη με καποια φιλοζωικη.Εχουν εμπειρια και θα σας βοηθησουν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 22:30, 27-10-12:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!Κι εγώ αυτό πιστεύω πως πρέπει να γίνει κάτι σύντομα γιατί κάθε μέρα βασανίζονται τα καημένα...:(:(.Μίλησα στον μπαμπά μου και θα απευθυνθεί το συντομότερο στην Φιλοζωική!!!!
Θα σας ενημερώσω σύντομα!!!

Παράθεση

VoiceOfTheSoul (Αλέξανδρος)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη VoiceOfTheSoul
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O VoiceOfTheSoul έγραψε στις 22:40, 27-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από goth
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!Κι εγώ αυτό πιστεύω πως πρέπει να γίνει κάτι σύντομα γιατί κάθε μέρα βασανίζονται τα καημένα....Μίλησα στον μπαμπά μου και θα απευθυνθεί το συντομότερο στην Φιλοζωική!!!!
Θα σας ενημερώσω σύντομα!!!
Στην αστυνομια πρεπει να απευθυνθει ο πατερας σου.Η φιλοζωικη το μονο που θα κανει ειναι να σας καθοδηγησουν για την καταγγελια που θα κανετε και να αναλαβουν να βρουν νεες οικογενειες για τα σκυλια.Αστυνομια και απο κει ενταλμα εισαγγελεα.Αλλιως δεν θα καταφερετε τιποτα απολυτως

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους