Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 106,651 εγγεγραμμένα μέλη και 712,517 μηνύματα σε 22,389 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 403 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Έφυγε το γατάκι μου...

KOUKOUOU (Ραφαέλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KOUKOUOU
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H KOUKOUOU έγραψε στις 04:06, 20-12-10:

Καλησπερα σας.
Μετα απο πολλες ιστοριες που διαβασα κ απο τον πονο που νιωθω για το γατακι μου, τον Κουκου μου,που εχει φυγει απο το σπιτι σχεδον τρεις μερες αποφασισα και εγω να σας γραψω.
Η αληθεια ειναι οτι καθημερινα σχεδον εφευγε(παροτι στειρωμενο) αλλα μετα απο καποιες ωρες επετρεφε.Γενικα ηταν πολυ ζωηρος και οσο κ αν προσπαθουσα να τον κρατησω σπιτι δυσανασχετουσε εντονα.
Τρελαινομαι στην ιδεα οτι μπορει κ να μη ζει.Εχουμε ψαξει παντου αλλα τιποτα.
Δυστυχως εχω χασει καθε ελπιδα πια..γιατι πολυ απλα γνωριζω το γατο μου..
Εκεινη την ημερα που εφυγε,ειχα μια εντονη ανησυχια,που τελίκα επιβεβαιωθηκε..
Μου λειπει πολυ κ τα εχω βαλει με τον εαυτο μου που δεν φροντισα καλυτερα να τον προφυλαξω απο ολο αυτο.
Ειναι πολυ ασχημο να εχεις σωσει ενα γατακι 2 μηνων,αρρωστο,μεσα απο το δρομο κ αφου εχει φτασει 3 ετων να χανεται χωρις να ξερεις τι του συνεβει..ποναω πολυ..οχι τοσο για μενα αλλα για εκεινον που δεν ξερω ποσο πονεσε εκεινη τη στιγμη που "εφευγε".ΚΟΥΚΟΥΟΥΟΥ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 20-12-10 στις 09:28. Αιτία: Κεφαλαια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CoffeeBlack

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CoffeeBlack
H CoffeeBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H CoffeeBlack έγραψε στις 11:11, 20-12-10:

Λυπάμαι πολύ για τον γατούλη σου! Όμως μην τον ξεγράφεις ακόμα, μη σταματάς να τον αναζητάς, να τον ψάχνεις. Μπορείς ακόμα να τοιχοκολλήσεις αφίσες, να βάλεις αγγελία στο φόρουμ εδώ https://forum.mycat.gr/forumdisplay.php?f=164&type=, αλλά και σε άλλες σελίδες στο ιντερνετ, σε περιοδικά και που ξέρεις, όλο και κάποιος μπορεί να τον είδε.

Δυστυχώς το να φύγει μια γάτα και να μην επιστρέψει πίσω είναι πολύ πιθανό, σχεδόν σίγουρο, όταν έχει ελεύθερη πρόσβαση έξω από το σπίτι... Οι κίνδυνοι εκεί έξω είναι πολλοί!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, αυτές τις άγιες μέρες να γίνει το θαύμα και ο Κουκου σου να γυρίσει πίσω σώος και αβλαβής!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,613 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 11:13, 20-12-10:

Ελπιζω και εγω να γυρισει συντομα πισω και να ειναι καλα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:34, 20-12-10:

μη χανεις τις ελπιδες σου, μπορει να επιστρεψει Ενας γατουλης μου ειχε χαθει για μηνες και μια μερα επεστρεψε. Η γατουλα μου ειχε χαθει πολλες φορες για 3-7 μερες αλλα παντα την εβρισκα (κλεινοταν στο υπογειο και μια φορα κλειστηκε στην σοφιτα του διπλανου σπιτιου). Γιατι δεν κολλας αφισακια στην περιοχη μηπως τον ειδε κανενας; Στην θεση σου θα συνεχιζα να τον ψαχνω, μπορει να εχει κλειστει πουθενα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,070 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 11:58, 20-12-10:

Σε τέτοιες περιπτώσεις θέλει κουράγιο υπομονή και ψάξιμο στα πιο απίθανα μέρη. Κι ο δικός μου που ήταν ευνουχισμένος δεν κρατιόταν στο σπίτι με τίποτα. Ερχόταν για να φάει και να ρίξει κανένα ύπνο. Σημείωσε τις ώρες που ξέρεις ότι ήταν ξύπνιος και αν έχεις τον χρόνο ψάχνε τον. Επικοινώνησε με όποια φιλοζωική υπάρχει στη περιοχή σου και κυρίως με κτηνίατρους τηλεφωνικά να τους τον περιγράψεις μήπως (μη κακό) είναι αρρωστούλης και τον πήγε κανένας σε αυτούς.
Εύχομαι να ακούσουμε ευχάριστα νέα από τον Κουκουου άρρωστος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,020 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 12:31, 20-12-10:

Λυπάμαι και εύομαι ο Κουκου να επιστρέψει σύντομα σώος!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KOUKOUOU (Ραφαέλα)

Νεοφερμένος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H KOUKOUOU έγραψε στις 00:49, 22-12-10:

Καλησπέρα σας παιδιά.
Ευχαριστώ όλους σας πολύ για τα παρηγορητικά σας λόγια κ για τις συμβουλές!
Δυστυχώς, 6η μέρα κ το Κουκού πουθενά
Ψάχνω όμως ακόμα..Πήρα τηλ σε όλα τα γειτονικά κτηνιατρεία αλλά τιποτά.
Σκέφτομαι να πάρω άλλο γατάκι μέτα από κάποιον καιρό..δε ξέρω.. ίσως απαλύνει τον πόνο μας.
Μας λείπει πολύ..
Κ πάλι σας ευχαριστώ πολύ!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 01:31, 22-12-10:

Μακάρι να βρεθεί το μικρούλι σου...
Ξέρω πως είναι και σε καταλαβαίνω απόλυτα...Εύχομαι τα καλύτερα!!!

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,416 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 19:11, 22-12-10:

Ευχομαι να πανε ολα καλα. Ελπιζω συντομα να ξαναεχεις αγκαλια τον γατουλη σου

Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,020 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 08:24, 23-12-10:

Κάνω Χριστουγεννιάτκη ευχούλα να επιστρέψει το καλό σου γρήγορα!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KOUKOUOU (Ραφαέλα)

Νεοφερμένος

H KOUKOUOU έγραψε στις 02:04, 08-01-11:

Σας ευχαριστώ όλους πολύ!

Παράθεση

Andrianna (Οντίλ μου)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Andrianna
H Οντίλ μου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάνω από 10 σίγουρα... έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Andrianna έγραψε στις 10:21, 08-01-11:

Μην το βάζεις κάτω γιατί όπως λένε η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία Να εχεις υπομονή, ψάξε στην γειτονιά πήγαινε και λίγο παρακάτω και βάλε είτε αφισούλες είτε στον ιστότοπο ότι χάθηκε γατάκι. Να έχεις πίστη. Στο εύχομαι πραγματικά μέσα απο την καρδιά μου να βρεθεί!!

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 11:34, 08-01-11:

Κουραγιο και να δεις πως κι εσυ μπορεις να κανεις κατι για να ερθει!!!!Βαλε αφισες παντου, ρωτα τους γυρω γειτονες, πηγαινε στον Δημαρχο και βαλε αγγελιακ.λ.π.Ευχομαι να το βρεις συντομα!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους