Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 134,629 εγγεγραμμένα μέλη και 714,084 μηνύματα σε 22,567 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 445 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

SOS- λάθος τροφή;

gata

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη gata
H gata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H gata έγραψε στις 10:37, 08-08-08:

SOS. Τα φώτα σας. Πριν λίγο μου ήρθε τροφή για το γατάκι 1 μηνών και κάτι με ντελίβερυ.
Ζήτησα το Royal Canin, ίσως το kitten 34 του είπα και να κοιτάξει σίγουρα για 1-4 μηνών.
Η σακούλα γράφει 4-12 μήνες, αλλά πίσω στις ηλικίες γράφει για 1 και 2 μηνών το babycat 34. Υπάρχει και baby cat εκτός από kitten;
Σε άλλο πετ-σοπ εχθές πάνω στην τροφή kitten 36, έγραφε για ενός μηνών αυτήν που έχω στα χέρια μου, το kitten 34. Καλά τι γίνεται; Έχω καταμπερδευτεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

erefer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη erefer
Ο erefer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,722 μηνύματα.

O erefer έγραψε στις 10:42, 08-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από gata
SOS. Τα φώτα σας. Πριν λίγο μου ήρθε τροφή για το γατάκι 1 μηνών και κάτι με ντελίβερυ.
Ζήτησα το Royal Canin, ίσως το kitten 34 του είπα και να κοιτάξει σίγουρα για 1-4 μηνών.
Η σακούλα γράφει 4-12 μήνες, αλλά πίσω στις ηλικίες γράφει για 1 και 2 μηνών το babycat 34. Υπάρχει και baby cat εκτός από kitten;
Σε άλλο πετ-σοπ εχθές πάνω στην τροφή kitten 36, έγραφε για ενός μηνών αυτήν που έχω στα χέρια μου, το kitten 34. Καλά τι γίνεται; Έχω καταμπερδευτεί.
Η kitten 34 και η kitten 36 είναι για γατάκια 4-12 μηνών. Η Βabycat είναι για 1-4 μηνών

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina10
H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 10:44, 08-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από erefer
Η kitten 34 και η kitten 36 είναι για γατάκια 4-12 μηνών. Η Βabycat είναι για 1-4 μηνών
Ακριβώς...!!!

Παράθεση

gata

Αποκλεισμένος χρήστης

H gata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H gata έγραψε στις 11:01, 08-08-08:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Μόλις βρήκα το τηλέφωνο της εταιρείας και ρώτησα.
Και πήρα στο πετ-σοπ και ο άνθρωπος επειδή παρήγγειλα μεγάλη ποσότητα( δεν έχω ιδέα πόσο θα τρώει τα γατί...), υπολόγισε και έβαλε τα μισά babycat ( τα οποία ήταν κάτω-κάτω και δεν τα είδα) και από πάνω μου είχε τα υπόλοιπα kitten 34. Γιατί μου είπε μέχρι να φάει τα baby που πήρα, θα πάει 4 μηνών.
Να' ναι καλά κι εγώ τρελλάθηκα τι θα το ταίσω το απόγευμα που θα μου έρθει...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Μου είπαν από την Royal canin, ότι το kitten 36 είναι η πιο βελτιωμένη έκδοση του kitten 34 ( κάτι με τις πρωτείνες μου είπε).
Έχετε δει καμιά διαφορά στο ζώο ( στο αν το τρώει καλύτερα ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο);

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη stellak
H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,843 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 11:09, 08-08-08:

Α, εσύ έχεις αγχωθεί πολύ Βρε, τι θα ταΐσεις το πρώην αδέσποτο για μια μέρα; Κι αν δεν είναι baby δηλαδή για μια μέρα η τροφή του τι έγινε; Μην τρελλαίνεσαι τόσο, έτσι κι αλλιώς όμως τέλος καλό, όλα καλά. Κι από ό,τι καταλάβαίνω, εσύ έκανες ολόκληρη τροφοθήκη του γάτου... Να κοιτάς πάντα ημερομηνίες λήξεως, μην ξεχνιέσαι, γιατί κάποιες φορές οι τροφές μένουν καιρό στα καταστήματα. Επίσης καλώς να τα δεχτείς και θέλουμε φωτογραφίες στο θέμα του. Α, και ο γάτης θέλει όνομα, ε!

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mespairos
H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 11:23, 08-08-08:

εγώ θέλω μία φωτογραφία με όλες τις σακούλες με τις κροκέτες που αγόρασες σε λοφάκι και το γατάκι πάνω πάνω

τυχερό γατάκι

Παράθεση

erefer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη erefer
Ο erefer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,722 μηνύματα.

O erefer έγραψε στις 11:24, 08-08-08:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Μόλις βρήκα το τηλέφωνο της εταιρείας και ρώτησα.
Και πήρα στο πετ-σοπ και ο άνθρωπος επειδή παρήγγειλα μεγάλη ποσότητα( δεν έχω ιδέα πόσο θα τρώει τα γατί...), υπολόγισε και έβαλε τα μισά babycat ( τα οποία ήταν κάτω-κάτω και δεν τα είδα) και από πάνω μου είχε τα υπόλοιπα kitten 34. Γιατί μου είπε μέχρι να φάει τα baby που πήρα, θα πάει 4 μηνών.
Να' ναι καλά κι εγώ τρελλάθηκα τι θα το ταίσω το απόγευμα που θα μου έρθει...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Μου είπαν από την Royal canin, ότι το kitten 36 είναι η πιο βελτιωμένη έκδοση του kitten 34 ( κάτι με τις πρωτείνες μου είπε).
Έχετε δει καμιά διαφορά στο ζώο ( στο αν το τρώει καλύτερα ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο);
Ναί είναι η βελτιωμένη εκδοση του kitten 34, εχει μια extra φυτική πρωτεϊνη, κατι τετοιο δε θυμάμαι καλά...

Παράθεση

gata

Αποκλεισμένος χρήστης

H gata έγραψε στις 11:29, 08-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από stellak
Α, και ο γάτης θέλει όνομα, ε!
Όντως έχω καταγχωθεί και πήρα τροφή... που διαβάζοντας πίσω τι ποσότητες θα τρώει, μάλλον εώς το τέλος του χρόνου θα είμαι καλυμμένη. 4 κιλά πήρα!

Είμαι ανάμεσα σε κάποια ονόματα. Στα Toby ( αυτό μου άρεσε), Oscar και επειδή είναι ασπρόμαυρο και μου θυμίζει πλήκτρα πιάνου πιθανά και Μοzart ή Betoven, αλλά νομίζω ότι δεν ταιριάζουν σε γάτα, οπότε μάλλον Τoby θα τον πω.
Για πέστε κι εσείς τη γνώμη σας...

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη stellak
H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,843 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 11:41, 08-08-08:

οπότε μάλλον Τoby θα τον πω.
Κατοχυρώθηκε, αφού αυτό σου αρέσει, αλλά εδώ είμαστε off-topic! Άνοιξε δικό του θέμα μόλις έρθει και βγάλε φωτογραφίες όπως σου ζήτησε η mespairos, θα έχει πολύ γέλιο.

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mespairos
H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 11:45, 08-08-08:

και το Oscar ωραίο είναι, τα 2 τελευταία δε νομίζω ότι κάνουν είναι μεγάλα

Bach ισως? Wagner? Strauss ?

ωραία ιδέα για ονόματα πάντως μιας και στις γάτες αρέσει η κλασική μουσική, να δεις τα δικά μου στήνονται ακριβώς απέναντι από τα ηχεία και ξαπλάρουν, χαλαρώνουν τελείως

Παράθεση

toulis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη toulis
H toulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 322 μηνύματα.

H toulis έγραψε στις 12:05, 08-08-08:

Δες και εδώ! Να σου ζήσει το κουκλί!

Παράθεση

gata

Αποκλεισμένος χρήστης

H gata έγραψε στις 14:07, 08-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από mespairos

Bach ισως? Wagner? Strauss ?

ωραία ιδέα για ονόματα πάντως μιας και στις γάτες αρέσει η κλασική μουσική, να δεις τα δικά μου στήνονται ακριβώς απέναντι από τα ηχεία και ξαπλάρουν, χαλαρώνουν τελείως

Χαχαχα...! Δεν το ήξερα αυτό. Αληθεια μόνο η κλασσική τις αρέσει;

Καλά δεν θα της βάλω σκυλοτράγουδα ( μπλιαχ!) , αλλά κάτι σε έντεχνο τους κάνει;

Παράθεση

joanna-Katerina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη joanna-Katerina
. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O joanna-Katerina έγραψε στις 10:56, 10-08-08:

ποιά είναι η καταληλότερη και φθινή τροφή για γάτες 1 χρόνου?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 18:01, 10-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από joanna-Katerina
ποιά είναι η καταληλότερη και φθινή τροφή για γάτες 1 χρόνου?
Δυστυχώς καταλληλότητα και τιμή δεν συνδυάζονται.Καλές τροφές είναι οι κτηνιατρικές σειρές,όπως οι royal canin και η hill's.Έχουν για όλες τις ηλικίες και ανάγκες της γάτας.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,999 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 19:33, 10-08-08:

Έχει δίκιο η moukelis, δυστυχώς οι πιο οικονομικές επιλογές έχουν τόσο κακή ποιότητα που όσα χρήματα εξοικονομήσεις από την αγορά τους θα τα δώσεις αργότερα στο πολλαπλάσιο στους κτηνιάτρους και στα φάρμακα.
Μια τροφή με ικανοποιητική ποιότητα και λίγο χαμηλότερη τιμή από τις Royal Canin και Hill's είναι η ProPlan της Purina.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Χριστουγεννιάτικο δώρο ή λάθος; - Από speri
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-11 στις 15:33.
    • Επιλογή τροφής, σωστή ή λάθος; - Από evelynkar
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-12-10 στις 18:11.
    • Light κατά λάθος - Από πυρροθριξ
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-08 στις 16:40.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους