Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 113,243 εγγεγραμμένα μέλη και 713,233 μηνύματα σε 22,452 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 630 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Νευρική ανορεξία

vicki v.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vicki v.
H vicki v. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Μία και είναι μόλις δύομισι ετών έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H vicki v. έγραψε στις 21:36, 12-10-06:

Έπρεπε να τη μοιραστώ αυτή την εικόνα...
Τι να πω...Μετά αναρωτιέμαι γιατί 12χρονο ξαδερφάκι μου έχασε 10 κιλά και έτρεχε στους ψυχολόγους επειδή ένα άλλο κοριτσάκι την φώναζε χοντρή. Και ήταν κανονική έτσι; Μία κουκλίτσα.

Θαυμάστε ένα μοντέλο...!

A model presents a creation for French fashion house Guy Laroche as
part of their Spring/Summer 2007 ready-to-wear fashion collection in
Paris October 7, 2006. REUTERS/Charles Platiau (FRANCE)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Thanasis46
Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 21:43, 12-10-06:

Χμμμ....Τον βγάζει δεν τον βγάζει το χειμώνα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 23:05, 12-10-06:

μηπως να σταματησω την διαιτα που κξανω εδβω κ 2 μηνες?

Παράθεση

purina

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη purina
H purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

H purina έγραψε στις 23:16, 12-10-06:

Ειπαμε λιγη διαιτα και εγω κανω και εχασα μερικα κιλα ποθ θελω αλλα 5 και θα ειμαι οκ γιατι ειχα λιγα παραπανο.
Οχι ομως να καταντησουμε και σαν αυτη το πετσι βασταει τα κοκαλα και ακτι χειροτερο σα τα παιδακια τησ αιθιοπιας ειναι που δεν εχουν να φανε.Οπως ειπε και ο θανασης το βγαζει δε το βγαζει το χειμωνα.

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 23:20, 12-10-06:

τον τελευταίο ενάμισι χρόνο έχω ξεκινήσει δίαιτα καμια δεκαριά φορές. Γύρω στην πέμπτη μέρα σπάω ψυχολογικά και αρχίζω τις ψιλοαλλαγούλες (έλα μωρέ ένα προφιτερολάκι τι ψυχή εχει, αντί να χάσω 1 κιλό αυτή τη βδομάδα θα χασώ μισό, και τι έγινε?)
Μόλις περάσει το δεκαήμερο οι μικοαλλαγές έχουν πλέον γίνει τόσες πολλές που καμία σχέση δεν έχουν πια αυτά που τρώω με δίαιτα!!!!
Δεν πειράζει όμως, Τα πάχη μου τα κάλη μου, οι γυναίκες πρέπει να έχουν πιασίματα κλπ κλπ!!!

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 23:33, 12-10-06:

Εγώ για να γίνω έτσι θα πρέπει να μείνω νηστική κανένα εξάμηνο και τότε ναι θα μπορώ να γίνω μοντέλο (το ύψος το'χω). Τι να γίνει έχω κι εγώ τις αδυναμίες μου (γλυκά).
Αν είναι δυνατόν, προσέλαβε άνθρωπος αυτό το μοντέλο για την επίδειξή του; Δεν καταλαβαίνουν ότι προβάλουν πρότυπα (στους εφήβους κυρίως) που τους θέτουν σε κίνδυνο. Ένα πολύ καλό βήμα θεωρώ αυτό που έγινε στην Ισπανία. Θέσπισαν ένα νέο νόμο που θέτει κάτω όριο για το βάρος στα μοντέλα (υποθέτω ανάλογα με το ύψος τους).

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,354 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 04:00, 13-10-06:

Είχα φτάσει στα 16 μου στα πρόθυρα νευρικής ανορεξίας και απο τότε δεν κάνω ΚΑΜΙΑ δίαιτα, ΠΟΤΕ! Απλά αν δω οτι πάχυνα κάνω λίγο κράτει μέχρι να τα χάσω στο τελείως χαλαρό και μόνο αν έχω πραγματικά παχύνει αρκετά. Μπορεί να είμαι 12 κιλά παραπάνω απο τότε, αλλά είμαι πολύ πιο υγιής και ευτυχισμένη.

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη giota
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 07:57, 13-10-06:

Αχ Αυτες οι διαιτες ! Τελικα ειναι μονο προσεγμενη διατροφη και να τρως απο ολα Και στις διαιτες δεν πρεπει να υπαρχει το οχι.Ξερω μια πολυ καλη διατροφη που περιεχει απλα χαμηλα λιπαρα αλλα αν την γραψω θα ειναι μεγαλη Βασικα ειναι απο τον Γ. Μουλινο ειδικο γιατρο διατροφολογο που ομως ειναι τοσο προσεγμενη με ολες τις ομαδες τροφιμων και με καποιες επι μερους συνμβουλες που βοηθαν πολυ. Εγω πηγα και στα τεστ εν νταιτ μα στο μονο που εχασα ηταν στο πορτοφολι.Ενω μεσα σε 6 μηνες με αυτην την διαιτα αργα πολυ αλλα σταθερα εχω χασει 11 κιλα και δεν στερουμε καλυπτομαι ακομα και σε γλυκο αφου δεν υπαρχει απαγορευση με κανει να αισθανομαι πιο καλα για να την ακολουθησωΑυτη η πρακτικη να ειναι ωραιες μονο οι αδυνατες, και ολοι οι αλλοι για πεταμα ειναι το λιγοτερο αισχρη στο ονομα των βιομηχανιων της διαιτας και του κερδους.ακομα και στα μαγαζια βρισκεις ρουχα μονο για αδυνατες εαν εχεις εστω και λιγα κιλα παραπανω σου ρχεται να κοψεις φλεβες Πως να χωρεσεις σε κεινα τα ρουχα που ειναι φτιαγμενα για κουκλες Μπαρμπυ και οχι για φυσιολογικους ανθρωπους? Πως να δωσεις στα παιδια και πιο πολυ στους εφηβους να καταλαβουν οτι η αξια της ζωης δεν μετριεται με τα κιλα αλλα με τον εσωτερικο σου κοσμο? Ολα στην κοινωνια μας δινουν το προτυπα της ισχνης γυναικας (κακιασμενης για μενα αφου στερειτε τοσο για να ναι ετσι)και ακολουθουν μαγαζια περιοδικα τηλεορασεις για να περασουν αυτο το προτυπο . Οι υπερβαροι και μιλαμε για ανθρωπους που εχουν πολλα κιλα πανω απο 90 και 100 ειναι αρρωστοι και κει χρειαζεται ιατρικη φροντιδα και αντιμετωπιση και οχι ινστιτουτο αδυνατισματος Στα πιο λιγα κιλα ειναι τροπος ζωης και το τι επιλεγης να τρως Τα ινστιτουτα και τρελες διαιτες δεν θα κανουν ποτε τιποτα

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 09:13, 13-10-06:

Και εγω ειμαι πανω απο το ιδανικο σωματικο μου βαρος. Ειχα χασει καποια κιλα, αλλα με τις πανελληνιες τα ξαναπηρα.
Απο βδομαδα αρχιζω διαιτα, με την βοηθεια διαιτολογου.
Ποτε δεν ημουν αδυνατη, και ουτε θελω να γινω. Θελω να ειμαι κανονικη προς το γεματη. Και εμενα στο δημοτικο χοντρη με φωναζαν. Αλλα δεν τους εδινα σημασια. Ημουν καλα με τον εαυτο μου και το σωμα μου, και ας ελεγαν οτι ηθελαν.
Ουτε οι αδυνατοι αντρες μου αρεσουν. Ο φιλος μου ειναι αν και γυμνασμενος(παιζει ποδοσφαιρο)εχει μερικα κιλα παραπανω.
Τα μοντελα, που φτανουν σε αυτη την κατασταση θελουν βοηθεια απο ψυχολογο αν θελουν να ζησουν. Μα ειναι δυνατον να ζησεις τρωγοντας μαρουλι(στην καλυτερη περιπτωση) και πινοντας νερο?

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 09:19, 13-10-06:

ναι βρε Γιώτα ανέβασε την αν μπορείς τη δίαιτα, ή στειλτη με mail. Αφού δεν απαγορεύει και τα γλυκά ... μπορεί και να τα καταφέρω!!!

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 10:45, 13-10-06:

Εγώ πάλι στις πανελλήνιες είχα αδυνατίσει αρκετά. Ήθελα συνέχεια να κοιμάμαι και δεν πολυπεινούσα. Βέβαια μετά όσο άγχος δεν πέρασα με τις πανελλήνιες (ήμουν στον κόσμο μου απορώ που πέρασα τελικά) το πέρασα στη σχολή και πάχυνα πάλι. Τώρα έχει σταθεροποιηθεί η κατάστασή μου. Έχω ανακαλύψει ότι για να μην τρώω δεν πρέπει να είμαι στο σπίτι πολλές ώρες.

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 10:48, 13-10-06:

Το κακο ειναι οτι περιπου μετα τα 30 αλλαζει ο μεταβολισμος και ειναι πολυ πιο δυσκολο να χασεις κιλα...
Εγω ειχα χασει πολλα με τον υπερθυροειδισμο αλλα ημουν πολυ χαλια...

Παράθεση

Elrik

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elrik
H Elrik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Elrik έγραψε στις 11:41, 13-10-06:

Κι εγώ θυμάμαι ότι μέχρι τα 30 έτρωγα ό,τι ήθελα, βοοειδώς θα έλεγα, κ δεν πάχαινα. Μετά όμως πήρα την άνω…φόρα έχουν προστεθεί από τότε 8 κιλά, τα οποία αδυνατώ να χάσω. Όχι ότι προσπαθώ κ τρομερά βέβαια…

Παράθεση

vicki v.

Διάσημο Μέλος

H vicki v. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Μία και είναι μόλις δύομισι ετών έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H vicki v. έγραψε στις 11:56, 13-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από anabou
Δεν καταλαβαίνουν ότι προβάλουν πρότυπα (στους εφήβους κυρίως) που τους θέτουν σε κίνδυνο. Ένα πολύ καλό βήμα θεωρώ αυτό που έγινε στην Ισπανία. Θέσπισαν ένα νέο νόμο που θέτει κάτω όριο για το βάρος στα μοντέλα (υποθέτω ανάλογα με το ύψος τους).

Πολύ σωστά - Στην Ισπανία απαγορεύεται σε μοντέλο να ανέβει στην πασαρέλα αν έχει δείκτη μάζας σώματος κάτω του 18. Μακάρι να εφαρμοστεί και αλλού. Προσωπικά είμαι ενάντια στις δίαιτες και γενικά στην υστερία (που μας προκαλεί ουσιαστικά η κοινωνική πίεση) αν έχουμε πιασίματα ή μερικά κιλά παραπάνω.
Βομβαρδιζόμαστε από τόσα 'πρότυπα ομορφιάς' και τόσα στερεότυπα για το πως πρέπει να είναι μία γυναίκα που ακόμη και να μην το συνειδητοποιούμε, αισθανόμαστε άσχημα με το σώμα μας γιατί σκεφτόμαστε πως μας βλέπουν οι άλλοι.
Είναι καλό να έχουμε μία ισορροπημένη διατροφή, που θα μας προσφέρει όλα τα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται ο οργανισμός μας ώστε να έχουμε καλή υγεία και να αισθανόμαστε καλά. Μόνο έτσι το καταλαβαίνω. Πρέπει να αισθανόμαστε άνετα με το σώμα μας.

:cool:

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 12:00, 13-10-06:

Γιώτα κι εγώ τη θέλω αυτή τη δίαιτα!
Κι εγώ έκανα Gilli Diet και πραγματικά αδυνάτισα... ΣΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ.

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 13:43, 13-10-06:

ενταξει παιδια θα την γραψω λιγη λιγη δινοντας καθε μερα τις επιλογες και τις γενικες συμβουλες Παντως να ξερετε οτι ειναι αργη διαιτα δεν χανεις θεαματικα βαρος αλλα τα χανεις αργα και σταθερα. Εχει απο ολες τις τροφες μεσα και την εχει δειξει και στο Mega απο τον Γ. Μουλινο Μολις βρω χρονο θα τη γραψω Α ! και μην ξεχνατε οι διαιτες αρχιζουν παντα απο Δευτερα για να μπορουμε να τρωμε το Σαββατοκυριακο

Παράθεση

nena

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nena
H nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5-6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

H nena έγραψε στις 14:50, 13-10-06:

Η μεγάλη η κόρη μου είναι αυτό που λέμε δεμένο παιδί. Ο παδίατρος της λέει ότι σε όλη της τη ζωή έτσι θα είναι, δεν χρειάζεται ειδική διατροφή απλά προσεγμένη και άσκηση. Στα παλιό της σχολείο τα 6 απο τα 9 κορίτσια απο είχε στο τμήμα της ήταν αδύνατα, πολύ όμως αδύνατα και ξανθά, ενώ η Νερίνα θρεμμένο και μαύρο. Σε πρώτη φάση περάσαμε το σύνδρομο "γιατί εγώ μαμά είμαι μαύρη;" με το γνωστό δεν έχει σημασία το χρώμα όλοι είμαστε όμορφοι γιατί είμαστε μοναδικοί δεν υπάρχει κανένας άλλος όμοιος με εμάς, της αρέσουν οι επιστημονικές εξηγήσεις και έπιασε (μέχρι DNA φτάσαμε για να την πείσουμε) . Σε δεύτερη φάση κινδυνεύσαμε στα 7-8. Η Νερίνα απο μικρή κάθε Σεπτέμβρη δεν τρώει, έτσι θέλει έτσι κάνει και λόγος δεν μας πέφτει. Πέρσυ λοιπόν τον Σεπτέμβρη η Νερίνα έκοψε το φαί, το θεωρήσαμε φυσιολογικό και το αγνοήσαμε. Αυτό που δεν πήρα είδηση επειδή αντιμετώπιζα ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας του κολλητού μου και το θανατό του, είναι ότι είχε φτάσει Νοέμβρης και η Νερίνα συνέχιζε να μην τρώει. Έτσι ένα βράδυ που είχα γυρίσει σπίτι η Νερίνα έτρωγε μπιφτέκια και ο Τάσος μου λέει ότι η Νερίνα συνεχίζει να μην τρώει. Μα του λέω τρώει μπιφτέκια. Ναι μου απαντάει δες πως τα τρώει συν του ότι είναι νηστική 2 μέρες τώρα. Η Νερίνα έτρωγε τα μπιφτέκια με το στόμα σαν σκυλί ατάιστο κανά μήνα. Την επόμενη και για δύο μέρες δεν ξανάφαγε και την τρίτη ημέρα πάλι το ίδιο. Εκεί τα έπαιξα. Η Νερίνα είχε πρόβλημα. Αδυνάτιζε συνέχεια καμάρωνε το σώμα της και ήθελε και άλλο. Ξεκίνησα απο την αρχή. Το σχολείο. Ενημέρωσα τη δασκάλα για το πρόβλημα (η οποία στην αρχή με θεώρησε υστέρω μάνα) και της ζήτησα να μιλήσει στη τάξη για τη διατροφή και για τη μοναδικότητα του καθενός μας και την ομορφιά. Για να μου κάνει το χατήρι το έκανε. Την επόμενη με κάλεσε στο σχολείο και αφού μου ζήτησε συγνώμη μου περιέγραψε τη σκηνή. Ξεκίνησε να μιλάει για τα παραπάνω και ξαφνικά η Νερίνα σηκώθηκε απο το θρανίο της και έμεινε όρθια ένα χαμόγελο ολόκληρη απο ότι μου είπε η ίδια η δασκάλα. Απο εκείνη την ημέρα η Νερίνα ξεκίνησε πάλι να είναι διατροφικά ένα φυσιολογικό παιδί. Η δασκάλα πέρασε μια κρίση αφού μόνο μαγειρευτό φαί δεν έφερνε στο σχολείο για να την ταίζει και την κυνηγούσε σε κάθε διάλειμμα για να φάει κάτι. Ξέρω όμως ότι το πρόβλημα δεν έχει τελειώσει. Μέσα της όταν βλέπει τη μικρή ή τις ξαδέλφες της ή κάθε φορά που το τζίν που θέλει να αγοράσει δεν της κάνει ξαναβλέπω στο βλέμμα της την αδυναμία να αντιμετωπίσει το σώμα της. Όμως πια προσέχει μόνη της και όταν τα πράγματα στριμώχνονται μέσα της προσπαθεί να μιλήσει για αυτό και αυτό είναι κάτι. Όμως καμιά φορά όταν βλέπει μοντέλα ή αδύνατες γυναίκες στη τηλεόραση ρωτάει "τι κάνουν αυτές μαμά και είναι έτσι;". Το καλό είναι ότι ακόμα μοιάζει να δέχεται τις απαντήσεις μου και να λειτουργούν συν του ότι πια συνειδητοποιεί τις δυνατότητες που τις δίνει το μυαλό της και δεν τις έχουν οι άλλοι, κάτι που παλιά το απέρριπτε και αυτό για την ώρα την ισορροπεί. Για αργότερα δεν ξέρω. Δεν τράβηξα ποτέ ζόρι με το σώμα είτε 54 είτε 84 κιλά που έχω υπάρξει. Περνάω καλά μαζί του και με το δεδομένο ότι η γυμναστική δεν είναι το φόρτε μου δεν με έχει εμποδίσει μέχρι τώρα σε τίποτα. Αυτό όμως είναι αποτέλεσμα χρόνων και εμπειριών, τα παιδιά όμως είναι τελειώς αθωράκιστα σε αυτό τον βομβαρδισμό "τελειότητας" που υπάρχει γύρω τους.

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

H giota έγραψε στις 15:10, 13-10-06:

Περιεγραψες ολο το προβλημα παιδιων και εφηβων που αντιμετωπισαμε η αντιμεπωζουμε η θα αντιμετωπισουμε στα παιδια μας.Κι εγω υπηρξα μεχρι τα 38 μεχρι 56 κιλα μετα την εξωσωματικη που εκανα για τα διδυμα και μετα την γεννα εφτασα στα 90.Τον πρωτο καιρο εμοιαζε αλλοπροσαλο το σωμα μου μετα το αποδεχτηκα Αρχισα καποιες προσπαθειες να χασω κιλα οταν πια σκεφτηκα οτι απο καθαρα θεμα υγειας πρεπει να βρω κατι να χασω κιλα. Μετα την εξωσωματικη προεκυψε σοβαρο ορμονικο προβλημα που οτι κι αν εκανα εμενα εκει. Τελικα αποδεχτηκα οτι θα ειμαι χοντρη και οτι ποτε δεν θα φτασω αυτον τον αριθμο κιλων με τον οποιο εζησα 38 χρονια.Ωστοσο με βοηθησε πολυ μια προσεγμενη διατροφη με τις παρασπονδιες μου βεβαια και εχασα τωρα τελευταια τα 11 κιλα κι αυτο για καθαρα θεμα υγειας . Τα παιδια μας ομως ειναι αλλιως και κινδυνευουν απο αυτην την επιθεση του αδυνατου

Παράθεση

vicki v.

Διάσημο Μέλος

H vicki v. έγραψε στις 15:22, 13-10-06:

Μπράβο σου που έπιασες τη δασκάλα...Ελπίζω να είναι καλά το κοριτσάκι σας και μία κούκλα. Πολύ σημαντικό να μπορεί να μιλάει σε μαμά ή μπαμπά για τέτοιες ανασφάλειες!

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 15:58, 13-10-06:

Νερινα, και οι τρεις αδελφες, ειμαστε παχουλες. Η μικρη ειδικα, εχει μεγαλη κοιλιτσα. Οταν μια μερα μια φιλη μου(επισης παχουλη) της ειπε:"Βρε Γεωργια, εχεις μεγαλη κοιλια", η μικρη της ειπε"Ε, και τι να κανουμε?"...
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν αγαπαμε το σωμα μας οτι και να πει ο αλλος δεν μας νοιαζει, ουτε μας επηρεαζει.
Και ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενη που εγω και οι αδελφες μου το εχουμε καταφερει αυτο.

Παράθεση

sofiagal

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη sofiagal
H sofiagal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 526 μηνύματα.

H sofiagal έγραψε στις 18:26, 13-10-06:

Το "κάνω δίαιτα" προσπαθώ να το πετύχω εδώ και πάρα πολλά χρόνια ,ξεπερνάω την 10ετία.Αν και μου περισσεύουν καμιά 20αριά κιλά , το καλό είναι ότι τα έχω ομοιόμορφα κατανεμημένα ,και το καλύτερο ακόμα είναι ότι αρέσω στον άντρα μου ,και δεν θέλει σε καμία περίπτωση να κάνω δίαιτα.

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 18:42, 13-10-06:

το μαρτυριο της νερινας το βιωσα κ εγω σαν παιδι σαν εφηβη ακομα κ τωρα εχω αθλητικο σωμα με βαρια κοκκαλα κ με κοιλιτσα τσαμπα οι κοιλιακοι που εκανα καποια στιγμη εφτασα το ονειρο να αδυνατισω αλλα δεν κρατησε παρα ενα χρονο με το που εκοψα την γυμναστικη γυρισαν τα 20 παραπανισια κιλα

Παράθεση

nena

Διακεκριμένο μέλος

H nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5-6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

H nena έγραψε στις 18:45, 13-10-06:

Απο το ψιλή ξανθιά με καμπύλες και θεωρητικιά του κράτους, οι άντρες μου αγάπησαν το τελευταίο (ευτυχώς), εαν και συνήθως όταν ερωτεύομαι γίνομαι πετσί και κόκαλο.

Παράθεση

sofiagal

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη sofiagal
H sofiagal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 526 μηνύματα.

H sofiagal έγραψε στις 18:55, 13-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από NERINA
...εαν και συνήθως όταν ερωτεύομαι γίνομαι πετσί και κόκαλο.
Κλασικά, η καλύτερη δίαιτα.

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

H Κατερίνα έγραψε στις 10:06, 14-10-06:

Εγώ πάλι αδυνατίζω όταν χωρίζω....

Παράθεση

Petrcat

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Petrcat
Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (8 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O Petrcat έγραψε στις 11:06, 14-10-06:

Μη μασάτε κορίτσια!
Μάς αρέσουν οι κανονικές, όχι οι πολύ αδύνατες! (αλλά όχι και οι χοντρές )

Παράθεση

nena

Διακεκριμένο μέλος

H nena έγραψε στις 12:25, 14-10-06:

"Εγώ πάλι αδυνατίζω όταν χωρίζω...."
Το ίδιο είναι, ο οργανισμός προετοιμάζεται για τα καλύτερα που είναι να σκάσουν μύτη. Εσύ δεν το ξέρεις αλλά η φύση έχει προνοήσει!

Παράθεση

Τάνια

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάνια
H Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H Τάνια έγραψε στις 14:15, 18-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Ismini
Γιωτα δεν μου τη στελνεις αυτη τη διαιτα?
Εγω δεν θελω να γινω ετσι οπως στη φωτο (παλια με το μπαλετο περασα περιοδους υστερικης διαιτας κι εγω, μεχρι εμετο εκανα για να χανω κιλα...) αλλα τωρα τεινω να εξελιχθω σε χοντρη και δεν παει αλλο. (μου τη λεει κι ο Δημος )
Ισμήνη συγνώμη που επεμβαίνω αλλά θα πρέπει να ξέρεις ότι η κάθε δίαιτα είναι σχεδιασμένη για τον κάθε άνθρωπο διαφορετικά.Η δίαιτα της Γιώτας δεν μπορεί να κάνει για σένα,ούτε για κανέναν άλλον,παρά μόνο για την ίδια,αν φυσικά της την έχει δώσει διαιτολόγος σε εκείνην προσωπικά.Είναι εγκληματικό για τον εαυτό μας να ακολουθούμε τις δίαιτες των άλλων και πόσο μάλιστα εκείνες που τόσο ασύστολα δημοσιεύονται σε περιοδικά.Ο σχεδιασμός μιας δίαιτας ύπολογίζεται βάσει του δείκτη μάζας σώματος,τη φυσική σου δραστηριότητα, τις σωματικές σου διαστάσεις και φυσικά το ιατρικό σου ιστορικό.Μηντο εκλαμβάνεις τόσο αψήφιστα.Ως διαιτολόγος εκείνο που έχω να σου πω σαν γενική συμβουλή είναι να φροντίζεις να τρως ισορροπημενα, από όλες τις ομάδες τροφών.Και κάτι σημαντικό:Μία δίαιτα πρέπει το 30-35% των θερμίδων της να είναι λίπος.Και δεν εννοώ φυσικά βούτυρα και λάδια καθώς οι περισσότερες τροφές περιέχουν κάποιο ποσοστό λίπος.Στο λέω αυτό γιατί οι περισσότεροι που ακολουθούν μία δίαιτα χωρίς να συμβουλευτούν κάποιον ειδικό,αποκλείουν το λίπος από τη διατροφή τους.Και το αποτέλεσμα φυσικά είναι ο οργανισμός να αρχίσει να "τρώει" την μυική του μάζα για να παράγει ενεργεια και να ανταποκριθεί στις ανάγκες του.Στη ζυγαριά αυτό μπορεί να φαίνεται ως απώλεια κιλών αλλά εκείνο που ουσιαστικά γίνεται είναι το σώμα να χάνει τις αντοχές του και όταν αρχίσεις να τρως κανονικά τα κιλά που έχασες θα τα πάρεις στο διπλάσιο.Αυτά!

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

H giota έγραψε στις 14:46, 18-10-06:

Να διευκρινισω απλα οτι προκειτε για μια γενικη διαιτα που δεν αφορουσε αποκλειστικα εμενα και ειχε παρουσιαστη στην τηλεοραση απο Γ. Μουλινο γιατρο διατροφολογο σαν διατροφικη συνηθεια που σου δινει το πλεονασμα να χασεις κιλα.Και φυσικα θα συμφωνησω με το οτι στην προσωπικη διαιτα δινονται αναλογα με το ατομο που την χρειαζεται.Εγω απλα την ακολουθω κατα διαστηματα και μου κανει καλο Προκειτε για μια διαιτα που εχει ολες τις ομαδες τροφων δεν αποκλεει καμια και στοχος της ειναι το χασιμο λιπους και οχι μυικης μαζας και υγρων Και δεν αποκλειει το λαδι. Κατι ακομα δεν δινω συμβουλες με το να γραψω την διαιτα αυτη Παρουσιαστηκε σε τηλεοπτικο κοινο δεν ειναι δικη μου και ειναι απο ειδικο .Και προκειται για φαγητο για ολη την οικογενεια δεν χρειαζεται να κανης ιδιαιτερο. Περα απο αυτο ομως εχω παει σε πολλα και ινστιτουτα και σε διαιτολογο ειναι τοσο απολυτα ολα που σε τρελενουν Εδω δεν εχει το απολυτο εμενα στην ψυχολογια μου μου εκανε καλο. Και περα απο αυτο ειναι ανεξοδη πραγμα σημαντικο γιατι σημερα δυσκολα μπορεις να διαθεσεις ποσα για τα σχετικα οταν εχεις οικογενεια. Δεν θα διαφωνησω με σενα μια και εισαι γνωστης του θεματος αλλα με τα ινστιτουτα και τα τεστ εν νταιετ και gilli θα διαφωνησω ριζικα Στο μονο που αποσκοπουν ειναι το κερδος σε βαρος του προβληματος μας

Παράθεση

Αθανασία

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αθανασία
H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H Αθανασία έγραψε στις 14:56, 18-10-06:

Σωστά τα λέει η Τάνια για τις δίαιτες γενικά.
Ισορροπημένη διατροφή και με μέτρο (όχι με το μέτρο ) είναι το καλύτερο!
Εγώ δεν έκανα ποτέ στη ζωή μου δίαιτα (κάνω και τις βλακείες μου καμιά φορά με τα πατατάκια και τα γλυκά) και είμαι πάντα κανονική ή αδύνατη.
Περιορίστε τις ποσότητες!
Αυτό που κάνει η Γιώτα και το συνιστά, ίσως να έχει να κάνει ακριβώς με τον περιορισμό ποσότητας, αλλά με διάφορες προτάσεις, γιατί πολλές φορες τα άτομα που θέλουν να χάσουν παραπανίσια κιλά δεν ξέρουν τι πρέπει να φάνε! Και πρέπει να φάνε! Η πείνα δεν αντέχεται, η ηθελημένη "αφαγία" δε λειτουργεί καλά (ισχύει αυτό που είπε η Τάνια για τα κιλά που χάνεις και τα ξαναπαίρνεις διπλά, το έχω δει σε γνωστές).
Δεν τη μελέτησα καλά, άρα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Υποθέτω μπορεί ο καθένας να την προσαρμόσει. Δεν είναι ανάγκη να τρώει αυστηρά το ένα ή το άλλο!
Μιλάμε για κανονικά άτομα, που θέλουν να χάσουν 3-5 κιλά. Οι υπέρβαροι, έχουν απόλυτη ανάγκη το διαιτολόγο!

Παράθεση

Gemini

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gemini
H Gemini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H Gemini έγραψε στις 16:22, 18-10-06:

Tο μυστικό σε μια σωστή δίαιτα είναι να καταφέρεις να ξεγελάσεις και ακόμα καλύτερα να αλλάξεις το μεταβολισμό σου. Aυτό έμαθα μετά την συνεργασία μου με ένα διαιτολόγο πριν από μερικά χρόνια, για να χάσω 6 παραπανίσια κιλά. Kαι το πέτυχα μετά από 3 μήνες. Aργά και σταθερά.
Για να πετύχεις σωστή απώλεια βάρους και όχι υγρών ή μυϊκής μάζας είναι να τρως 5-6 γεύματα την ημέρα. H αφαγία σχεδόν ΠANTA δεν φέρνει απώλεια βάρους. Tο σωστό είναι πολλά γεύματα (3 κανονικά και 2 μικρά). Mε τον τρόπο αυτό δίνεις στον οργανισμό σου και κυρίως στο μεταβολισμό σου κίνητρο για να δουλέψει. Όταν αυτά τα γεύματα είναι λιγότερων θερμίδων από αυτές που χρειάζεται ο οργανισμός, τότε αδυνατίζουμε. Όταν τρώμε παραπάνω θερμίδες από αυτές που χρειαζόμαστε, τότε παχαίνουμε. Eίναι απλά τα πράγματα.
Όταν όμως, δεν τρώμε καθόλου τότε ο οργανισμός μας νομίζει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και γι'αυτό μπλοκάρει και δεν μεταβολίζει, φοβούμενος την συνεχή έλλειψη τροφής. Kρατάει αποθέματα.
Θέλει προσοχή ο υπολογισμός των θερμίδων διότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και έχει άλλες ανάγκες από κάποιον άλλο.
Kατά μέσο όρο όμως, νομίζω (χωρίς να είμαι απόλλυτα σίγουρη), ότι μία ενήλικη γυναίκα χρειάζεται ημερισίως γύρω στις 2000 θερμίδες.
Ένα καλό πρωινό, ένα μέτριο μεσημεριανό, ένα μέτριο βραδινό και 2 ενδιάμεσα σνακ (φρούτα-τόστ) είναι μια χαρά.
Eννοείται όχι τηγανιτά, όχι λίπη, όχι γλυκά (1 τη βδομάδα), όχι πολύ ψωμί, όχι αλκοόλ (1-2 ποτηράκια κρασί τη βδομάδα), όχι πολλούς καφέδες. Aπλή λογική.
Kαι όσο το δυνατόν πιο ισορροπημένη διατροφή. Ψάρι, κοτόπουλο, λαδερό 2 φορές την εβδομάδα, κρέας 1 φορά. Σαλάτα σε κάθε γεύμα και πολύ νερό...

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 16:36, 18-10-06:

Ο αρραβωνιαστικός μου που είναι πιο σχετικός από εμενα γιατί ασολιόταν για χρόνια με τον αθλητισμό, έκανε μια δίαιτα στην οποία δεν συνδίαζε πρωτεϊνες με υδατάνθρακες ταυτόχρονα. Ετρωγε πχ κρέας το μεσημέρι, υδατάνθρακες το βράδυ και σαλάτες ή χορταρικά με όλα. Και φρούτα πολλά. Ετσι δεν στερούσε τον οργανισμό του από κάτι, γιατί τα χρειαζόμαστε όλα. Λειτούργησε, έχασε αρκετά κιλά, όχι γρήγορα αλλά σταθερά, χωρις να πειραματιστεί και δεν τα ξαναπήρε.

Παράθεση

Τάνια

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάνια
H Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H Τάνια έγραψε στις 18:58, 18-10-06:

Δεν θα διαφωνησω με σενα μια και εισαι γνωστης του θεματος αλλα με τα ινστιτουτα και τα τεστ εν νταιετ και gilli θα διαφωνησω ριζικα Στο μονο που αποσκοπουν ειναι το κερδος σε βαρος του προβληματος μας[/quote]

Γιώτα μου θα συμφωνήσω μαζί σου σε ότι αφορά τις συγκεκριμένες εταιρείες.Αποτελούν απλά μία εύκολυ λύση για εκείνους που έχουν την οοικονομική δυνατότητα και για εκείνους που δεν έχουν χρόνο να ετοιμάσουν όλα όσα χρειάζονται για να ακολουθήσουν μία συγκεκριμένη δίαιτα.Σε ότι αφορά τώρα τα φαγητά που παραδίδουν σε εκείνους που τους προτιμούν, αν και μπορεί να τηρούν τις προδιαγραφές που τους επιβάλλονται, τίποτα δεν μπορεί να συγκριθεί με το φαγητό που εσύ ο ίδιος ετοιμάζεις στο σπίτι σου.Και φυσικά είναι πολύ πιο οικονομικό.

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

H giota έγραψε στις 20:31, 18-10-06:

δεν αποδιδουν αυτο που σου υποσχονται και μολις τελειωσης το προγραμμα τους ξανα απο την αρχη .

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 11:47, 23-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Τάνια
Ισμήνη συγνώμη που επεμβαίνω αλλά θα πρέπει να ξέρεις ότι η κάθε δίαιτα είναι σχεδιασμένη για τον κάθε άνθρωπο διαφορετικά.Η δίαιτα της Γιώτας δεν μπορεί να κάνει για σένα,ούτε για κανέναν άλλον,παρά μόνο για την ίδια,αν φυσικά της την έχει δώσει διαιτολόγος σε εκείνην προσωπικά.Είναι εγκληματικό για τον εαυτό μας να ακολουθούμε τις δίαιτες των άλλων και πόσο μάλιστα εκείνες που τόσο ασύστολα δημοσιεύονται σε περιοδικά.Ο σχεδιασμός μιας δίαιτας ύπολογίζεται βάσει του δείκτη μάζας σώματος,τη φυσική σου δραστηριότητα, τις σωματικές σου διαστάσεις και φυσικά το ιατρικό σου ιστορικό.Μηντο εκλαμβάνεις τόσο αψήφιστα.Ως διαιτολόγος εκείνο που έχω να σου πω σαν γενική συμβουλή είναι να φροντίζεις να τρως ισορροπημενα, από όλες τις ομάδες τροφών.Και κάτι σημαντικό:Μία δίαιτα πρέπει το 30-35% των θερμίδων της να είναι λίπος.Και δεν εννοώ φυσικά βούτυρα και λάδια καθώς οι περισσότερες τροφές περιέχουν κάποιο ποσοστό λίπος.Στο λέω αυτό γιατί οι περισσότεροι που ακολουθούν μία δίαιτα χωρίς να συμβουλευτούν κάποιον ειδικό,αποκλείουν το λίπος από τη διατροφή τους.Και το αποτέλεσμα φυσικά είναι ο οργανισμός να αρχίσει να "τρώει" την μυική του μάζα για να παράγει ενεργεια και να ανταποκριθεί στις ανάγκες του.Στη ζυγαριά αυτό μπορεί να φαίνεται ως απώλεια κιλών αλλά εκείνο που ουσιαστικά γίνεται είναι το σώμα να χάνει τις αντοχές του και όταν αρχίσεις να τρως κανονικά τα κιλά που έχασες θα τα πάρεις στο διπλάσιο.Αυτά!
Ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη Τανια.
Γνωριζω οτι οι διαιτες που χορηγουν οι διαιτολογοι δεν αρμοζουν σε ολους.
Επισης και οι διαιτες των περιοδικων (ιδιαιτερα το καλοκαιρι) ειναι ανθυγιεινες.
Ομως αυτη που δημοσιευσε η Γιωτα βλεπω οτι περιεχει ολα τα ειδη τροφων και δεν μου φαινεται ανθυγιεινη.
Θα ρωτησω και την ενδοκρινολογο που με παρακολουθει παντως.

Παράθεση

Αθανασία

Περιβόητο Μέλος

H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H Αθανασία έγραψε στις 11:50, 23-10-06:

Ισμήνη, καλή επιτυχία με τη δίαιτα! (όχι ότι την έχεις και πολλή ανάγκη δηλαδή...)
Να γίνεις ακόμα περισσότερο κούκλα!!!

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 11:58, 23-10-06:

Ευχαριστω Αθανασια μου με εφτιαξες τωρα!
(Να τα πεις στο Δημο αυτα που τελικα (χτες μου το ειπε η πεθερα ) λεγεται Δημητρης!!!)
(Συνονοματοι αντρες δηλαδη!)

Παράθεση

Αθανασία

Περιβόητο Μέλος

H Αθανασία έγραψε στις 12:01, 23-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Ismini
Ευχαριστω Αθανασια μου με εφτιαξες τωρα!
(Να τα πεις στο Δημο αυτα που τελικα (χτες μου το ειπε η πεθερα ) λεγεται Δημητρης!!!)
(Συνονοματοι αντρες δηλαδη!)
Καλέ, τόσα χρόνια μαζί, τώρα έμαθες το όνομα του άντρα σου;;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ανορεξία και ακεφιά - Από fernandes
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-09-11 στις 01:22.
    • Ανορεξία και περίεργη συμπεριφορά - Από ANNA KATΣΑΡΟΥ
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-11 στις 17:35.
    • Ανορεξία, δυσκοιλιότητα, αφυδάτωση - Από Jo_Nolis
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-04-10 στις 23:29.
    • Γρουμπουλάκι και ανορεξία... - Από ati30
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-09-08 στις 19:25.
    • Ανορεξία... - Από snapy
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-09-08 στις 20:32.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους