Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 113,459 εγγεγραμμένα μέλη και 713,258 μηνύματα σε 22,455 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 438 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τα πάντα για την άμμο και το καθάρισμα αμμολεκάνης

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,024 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:12, 25-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Παιδια δεν κανει να μενουν δεκα μερες τα ουρα στην αμμολεκανη,υπαρχει κινδυνος ουρολοιμωξεων.
δεν το ξερα! Εγω ακομα και αυτην που κανει σβωλους και τα αφαιρω,την αφηνω μεχρι να βρωμισει δηλαδη 10 μερες περιπου!Αλλα ολο και καποια ποσοτητα ουρων εχει μεινει μεσα,δε γινεται να τα αφαιρεις ολα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 18:41, 25-09-09:

Αλλο να μεινει ενα σβωλακι,κι αλλο να μενουν ολα τα ουρα δεκα ημερων μεσα στην αμμολεκανη.Φαντασου τι θα γινονταν στην τουαλετα σου αν δεν τραβουσες το καζανακι δεκα μερες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,024 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 18:43, 25-09-09:

Αλλο να μεινει ενα σβωλακι,κι αλλο να μενουν ολα τα ουρα δεκα ημερων μεσα στην αμμολεκανη.Φαντασου τι θα γινονταν στην τουαλετα σου αν δεν τραβουσες το καζανακι δεκα μερες.
:cry::cry::cry::cry::cry: Οχι δε θελω να φανταζομαι,εχω περασει και ουρολειμωξη και ηταν πολυ ασχημη εμπειρια...

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neli
H neli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 287 μηνύματα.

H neli έγραψε στις 19:36, 27-09-09:

Λοιπόν αυτή των καρφούρ μέχρι την τέταρτη μέρα ήταν μια χαρά...Δε μύριζε,δε λέρωνε πολύ καλή αλλά απ'το βράδυ της τέταρτης μέρας άρχισε να μυρίζει...Την πέμπτη μέρα βρωμοκοπούσε ο τόπος και έτσι την πέταξα και δοκίμασα την άμμο 365 των ΑΒ...Για να είμαι ειλικρινής δε θα τη σύστηνα ούτε στον χειρότερο εχθρό μου...Πρώτα απ'όλα είναι πολύυυυυυ βαρια και ειδικά για μένα που μένω σε πολυκατοικία χωρίς ασανσερ...Ζορίστηκα πολύ να την ανεβάσω και εκεί γύρω στο δεύτερο νόμιζα θα πάθω έμφραγμα!Το να την ρίξω στην αμμολεκάνη ήταν επίσης ένας άθλος καθώς το τσουβαλάκι είναι υπερβολικά βαρύ και συνεχώς έχανα την ισορροπία μου....Αφού τα κατάφερα σηκώθηκε μια σκόνη μα μια σκόνη...Η εμφάνισή της άμμου δε μου άρεσε καθόλου και όταν πάτησε μέσα ο μικρός και βγήκε έξω γέμισε ο τόπος άσπρες πατημασιές...Το χειρότερο όμως ήταν η μυρωδιά...Μόλις έκανε κακά του ο μικρός μύρισε τόσο άσχημα ο χώρος(σαν κλούβιο αβγό)...Αμέσω καθάρισα την τουαλέτα αλλά η μυρωδιά δεν έφυγε και την επόμενη μέρα το πρωί ήταν ακόμα χειρότερη....Έτσι την πέταξα κατευθείαν και τώρα δοκιμάζω μια κρυσταλική...Νομίζω θα γυρίσω στην everclean...Αυτό το πατάκι για τις τουαλέτες που συγκρατεί την άμμο τι πατάκι είναι;;;Ρώτησα σε 3 πετ σοπ ούτε που το ξέρουν...

Δοκιμασα και μια αλλη ακομα αμμο και πιστευω τελικα οτι αυτη ειναι καλυτερη!!!:up: Την βρησκω κι αυτη στα Carefur Μαρινοπουλος και λεγεται "Master & Cat".Κανει πολυ καλους και γερους σβωλους τα τσισα,δε μυριζει καθολου (οπως και η Carrefur),απλα ειναι πιο λεπτη και βγαινουν περισσοτερα χαλικακια εξω.Ειναι της ιδιας τιμης περιπου απλα σε μεγαλυτερη συσκευασια και τη συστεινω ανεπιφυλακτα!:up::up::up:
Δοκιμαστε την!
Αυτή δεν την έχουν τα δικά μας τα καρφούρ...Πήρα και την biokat's να δοκιμάσω...

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,756 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 20:24, 27-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από neli
Λοιπόν αυτή των καρφούρ μέχρι την τέταρτη μέρα ήταν μια χαρά...Δε μύριζε,δε λέρωνε πολύ καλή αλλά απ'το βράδυ της τέταρτης μέρας άρχισε να μυρίζει...Την πέμπτη μέρα βρωμοκοπούσε ο τόπος και έτσι την πέταξα και δοκίμασα την άμμο 365 των ΑΒ...Για να είμαι ειλικρινής δε θα τη σύστηνα ούτε στον χειρότερο εχθρό μου...Πρώτα απ'όλα είναι πολύυυυυυ βαρια και ειδικά για μένα που μένω σε πολυκατοικία χωρίς ασανσερ...Ζορίστηκα πολύ να την ανεβάσω και εκεί γύρω στο δεύτερο νόμιζα θα πάθω έμφραγμα!Το να την ρίξω στην αμμολεκάνη ήταν επίσης ένας άθλος καθώς το τσουβαλάκι είναι υπερβολικά βαρύ και συνεχώς έχανα την ισορροπία μου....Αφού τα κατάφερα σηκώθηκε μια σκόνη μα μια σκόνη...Η εμφάνισή της άμμου δε μου άρεσε καθόλου και όταν πάτησε μέσα ο μικρός και βγήκε έξω γέμισε ο τόπος άσπρες πατημασιές...Το χειρότερο όμως ήταν η μυρωδιά...Μόλις έκανε κακά του ο μικρός μύρισε τόσο άσχημα ο χώρος(σαν κλούβιο αβγό)...Αμέσω καθάρισα την τουαλέτα αλλά η μυρωδιά δεν έφυγε και την επόμενη μέρα το πρωί ήταν ακόμα χειρότερη....Έτσι την πέταξα κατευθείαν και τώρα δοκιμάζω μια κρυσταλική...Νομίζω θα γυρίσω στην everclean...Αυτό το πατάκι για τις τουαλέτες που συγκρατεί την άμμο τι πατάκι είναι;;;Ρώτησα σε 3 πετ σοπ ούτε που το ξέρουν...

Αυτή δεν την έχουν τα δικά μας τα καρφούρ...Πήρα και την biokat's να δοκιμάσω...
Που βρήκες την biokat's στην Θεσ/νίκη? Στο Quiko εγώ δεν την βρήκα.
Αν θες μιά πιό οικονομική πρόταση να δοκιμάσεις και την shah από το aldi, που επίσης σχηματίζει σβόλους.

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 287 μηνύματα.

H neli έγραψε στις 21:27, 27-09-09:

Το θέμα μου δεν είναι τόσο το οικονομικό...Την everclean τη σταμάτησα γιατί η άμμος πήγαινε παντού ακόμα και στο κρεβάτι μου...Είχε γεμίσει ο τόπος άμμο...Τώρα προσπαθώ να βρώ κάτι που να μη λερώνει αλλά και να μη μυρίζει κιόλας...Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι...Είπα να δοκιμάσω το πατάκι αλλά δεν το βρίσκω πουθενά...
Την biokat's την πήρα από ένα πετ σοπ νομίζω η οδός λεγόταν Ανθέων και τώρα λέγεται Α.Παπανδρέου...Ακριβώς εκεί που χωρίζεται η παραλιακή (και άν πας δεξιά φτάνεις Ποσειδώνιο και αν πας αριστερά βγαίνεις προς Φοίνικα...)παίρνεις το δρόμο που πάει αριστερά...Στο δεξί σου χέρι έχει ένα παρκάκι και αμέσως μετά είναι το πετ σοπ(δεν έχω ιδέα πως λέγεται...εντελώς τυχαία πήγα...)Έχει πολύ ποικιλία σε άμμο...4-5 διαφορετικές...Αυτή την πήρα 4.50 ευρώ και είναι 5 κιλά...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:46, 27-09-09:

Το ξερω κι εγω αυτο το πετ σοπ,ειχε οντως αρκετη ποικιλια σε αμμους.Οσο για το πατακι,μπορεις να βαλεις ενα απλο,την ιδια δουλεια κανει.Οσο πιο αναγλυφο (αρκει να μην τσιμπα) τοσο καλυτερο.Εγω με την biokat's παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη,κι εχω και τεσσερις...

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli έγραψε στις 21:55, 27-09-09:

Το ξερω κι εγω αυτο το πετ σοπ,ειχε οντως αρκετη ποικιλια σε αμμους.Οσο για το πατακι,μπορεις να βαλεις ενα απλο,την ιδια δουλεια κανει.Οσο πιο αναγλυφο (αρκει να μην τσιμπα) τοσο καλυτερο.Εγω με την biokat's παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη,κι εχω και τεσσερις...
Έχω ένα απλό πατάκι έξω απ'την τουαλέτα...Γέμιζε και αυτό άμμο αλλά και ολόκληρο το σπίτι...Θα ψάξω για κάτι πιο ανάγλυφο...Τώρα δοκιμάζω μια κρυσταλική και αμέσως μετά θα δοκιμάσω την biokat's...Γεμίζει άμμο το σπίτι σου;Είναι καλύτερη απ'την everclean(αν την έχεις δοκιμάσει φυσικά);

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:00, 27-09-09:

Οχι,οι κοκκοι ειναι πολυ μεγαλυτεροι απο την everclean,φανταζομαι αυτη που επαιρνες ηταν σαν αμμο θαλασσης ετσι;Δεν κολλαει στα ποδια τους,ουτε στα νορβηγακια που ειναι μακρυτριχα,και κανει αρκετα συμπαγεις σβωλους.Για μενα ειναι καλυτερη γιατι δε μυριζει,ακομα κι οταν βρεχεται βγαζει μια μυρωδια πευκου.

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli έγραψε στις 22:35, 27-09-09:

Οχι,οι κοκκοι ειναι πολυ μεγαλυτεροι απο την everclean,φανταζομαι αυτη που επαιρνες ηταν σαν αμμο θαλασσης ετσι;Δεν κολλαει στα ποδια τους,ουτε στα νορβηγακια που ειναι μακρυτριχα,και κανει αρκετα συμπαγεις σβωλους.Για μενα ειναι καλυτερη γιατι δε μυριζει,ακομα κι οταν βρεχεται βγαζει μια μυρωδια πευκου.
Αχ!Μακάρι...Έχει και καλή τιμή!Το πράσινο σακουλάκι παίρνεις;;Είχε και ένα πορτοκαλί...Αχ!Άμα δεν τα μεταφέρει στο κρεβάτι μου θα κάνω πάρτυ!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:37, 27-09-09:

Ναι,το πρασινο,εδω δεν το βρισκω το πορτοκαλι,αλλα απο οτι ακουω το πρασινο ειναι ετσι κι αλλιως καλυτερο.Σιγουρα εχει καλη τιμη,εμενα τελευταια μου φαινοταν οτι η everclean ειχε χαλασει την ποιοτητα της.

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli έγραψε στις 22:48, 27-09-09:

Εγώ έχω τον γατούλη μου σχεδόν 2 μήνες και απ'την αρχή χρησιμοποιούσα everclean...Όμως πέρα απ'την άμμο που το κρεβάτι μου είχε γίνει πλαζ λάσπωνε στον πάτο,οι σβώλοι έσπαζαν σε μικρά κομμάτια και ήταν αδύνατον να καθαρίσεις καλά και η κόκκινη και εκείνη που είναι για να λερώνει λιγότερο βρωμοκοπούσαν σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα....Δε νομίζω ότι για τα λεφτά που έδινα μου πρόσφερε και πολλά πράγματα...

Παράθεση

Νηρηιδα

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
H Νηρηιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

H Νηρηιδα έγραψε στις 23:25, 27-09-09:

Ηταν κλειστα ολα την προηγουμενη Κυριακη και ειχα ξεμεινει απο αμμο, οποτε πηρα μια που βρηκα σε συνοικιακο μινι μαρκετ. Δε μου αρεσε απο την αρχη διοτι ηταν υπερβολικα σκουρα και ειχε πολυ σκονη. Χρησιμοποιω και για τον κουνελο(σε ξεχωριστη λεκανη φυσικα) και δεν μπορουσα να σταθω οταν βγηκα στη βεραντα οπου την εχω. Παιδια α π ι σ τ ε υ τ η μποχα! Και το χειροτερο, παω να την πεταξω κι εχει κολλησει σαν στοκος! Τι σβωλακια; Μια μαζα τσιμεντενια ειδα! Σαν αμμος για οικοδομη ενα πραμα. Μεχρι να καθαρισω τη λεκανη ειδα κι επαθαΔε θυμαμαι την ονομασια της γιατι εχω πεταξει τη σακκουλα.
Τωρα εχω friskies, δε μου αρεσει που δεν κανει σβωλακια, τουλαχιστον δεν γεμιζει ο τοπος αμμο, αντε κανενας κοκκος να κολλησει στα ποδια τους, επισης δε μυριζει αυτη την...ευχαριστη μυρωδια αμμωνιας οποτε την επισκεπτονται, αν και οταν κανει κακακια η Καραμελα...πως κατι τοσο γλυκο μπορει να σε πεθανει με τη μυρωδια που αφηνει οταν κανει την αναγκη του
Παντως στον κουνελο επαιρνα και carefοur που μυριζε λεβαντα και καλυπτε αρκετα καλα τις οσμες.

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,269 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 23:33, 27-09-09:

Παιδια μετα απο πολυμηνη ερευνα και πολλες απογοητευσεις εχω να πω οτι η καλυτερη και με διαφορα ειναι η πρασινη biokats,μιλαμε δεν παιζεται,θελω να παρω τηλ στην εταιρια και να τους πω ενα μεγαλο ευχαριστω!
Καθαριζεται πανευκολα,δεν κολλαει κατω,δεν γεμιζει ο τοπος,και το βασικοτερο :ακομα και κατουρημενη μυριζει τελεια!!!!!!!:up::up::up:
Επιτελεους ελυσα το προβλημα της μυρωδιας,την συστηνω ανεπιφυλακτα!

Παράθεση

Νηρηιδα

Περιβόητο Μέλος

H Νηρηιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

H Νηρηιδα έγραψε στις 23:37, 27-09-09:

Σε pet shop υπαρχει; Και τη βρισκω ευκολα; Αν ειναι να σωθω να τη δοκιμασω το ταχυτερο!!!

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli έγραψε στις 23:37, 27-09-09:

Παιδια μετα απο πολυμηνη ερευνα και πολλες απογοητευσεις εχω να πω οτι η καλυτερη και με διαφορα ειναι η πρασινη biokats,μιλαμε δεν παιζεται,θελω να παρω τηλ στην εταιρια και να τους πω ενα μεγαλο ευχαριστω!
Καθαριζεται πανευκολα,δεν κολλαει κατω,δεν γεμιζει ο τοπος,και το βασικοτερο :ακομα και κατουρημενη μυριζει τελεια!!!!!!!:up::up::up:
Επιτελεους ελυσα το προβλημα της μυρωδιας,την συστηνω ανεπιφυλακτα!
Αχ!Τέτοια να ακούω θέλω...

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 23:38, 27-09-09:

Κι εγώ αυτην παίρνω. Ειναι πολύ καλή και την άλλαξα την everclean κι εγώ γιατι ακουσα τα καλλίτερα για την biocat's και επίσης η everclean ειχε αρχίσει να χαλαει την ποιότητά της νομίζω.... Και εγω 4 έχω και ειμαι πολύ ευχαριστημένη με την biocat's. Παίρνω την πρασινη αφου πήρα την πορτοκαλι και επειδή εχω 2 τουαλετες, ειδα οτι προτιμούσαν να πηγαίνουν όλα στην τουαλέτα με την πράσινη άμμο ενω σ΄αυτή που είχα με την πορτοκαλί πήγαιναν αφου γέμιζαν την τουαλέτα με την πράσινη πρώτα. Ετσι τωρα και στις 2 τουαλέτες τους έχω την πράσινη και είναι πολύ καλή

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,269 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 23:42, 27-09-09:

Θα την βρειτε σε πετ σοπ λογικα,αν πατε σε καποιο μεγαλο που φερνει πολλες μαρκες.
Νηριηδα εγω την βρηκα στο κτηνιατρειο του Θαναση Παπαστεργιου στην Ογλ(πλατεια Αγ.Βελησσαριου) και ειχε κι αλλο σακι οταν πηγα,τρεξε να το παρεις!
Τετοιον ενθουσιασμο δεν εχω ουτε οταν ψωνιζω ρουχα!

Παράθεση

Νηρηιδα

Περιβόητο Μέλος

H Νηρηιδα έγραψε στις 23:46, 27-09-09:

Αααααααααα ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!
Θα ριξω μια ματια στον δικο μου κι αν δεν εχει θα βαλω καπελο και μαυρα γυαλια και θα παω σε εκεινον

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,346 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 23:50, 27-09-09:

Παιδιά κάθε πότε αλλάζετε την Biocat's ολόκληρη??
Κάθε 15 μέρες ειναι καλά???

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

H Nonika έγραψε στις 00:00, 28-09-09:

Δεν την αλλαζω ποτε ολοκληρη,βαζω μετρια ποσοτητα και μετα απο 2 μερες απογεμιζω,ετσι ειναι παντα καθαρη και εχω παντα μεσα στην λεκανη την ιδια ποσοτητα αμμου.

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

H Nonika έγραψε στις 00:01, 28-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηιδα
Αααααααααα ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!
Θα ριξω μια ματια στον δικο μου κι αν δεν εχει θα βαλω καπελο και μαυρα γυαλια και θα παω σε εκεινον

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,346 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 00:07, 28-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nonika
Δεν την αλλαζω ποτε ολοκληρη,βαζω μετρια ποσοτητα και μετα απο 2 μερες απογεμιζω,ετσι ειναι παντα καθαρη και εχω παντα μεσα στην λεκανη την ιδια ποσοτητα αμμου.
Αααα το κάνεις έτσι...! Απλά μου φαίνεται οτι ετσι πρέπει να την καθαρίζεις πολύ πολύ πολύ καλά!
Εγω την αλλάζω κάθε 15-20 μέρες, αλλα δεν συμπληρώνω ποτέ αφού θα την αδειάσω ολόκληρη.Την αφήνω να αδείασει και όταν μείνει λίγη καταλαβαίνω οτι ήρθε η ωρα!!!

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

H Nonika έγραψε στις 00:18, 28-09-09:

Μπα,δεν υπαρχει λογος να πεταξεις αμμο εφ'οσον ειναι καθαρη.Κι επειδη η biokats καθαριζεται ευκολα μενει μονο καθαρη αμμος,δεν εχεις προβλημα με μικροβια κτλ.

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli έγραψε στις 21:16, 15-10-09:

Λοιπόν δοκίμασα την κρυσταλική(fresh'n'easy νομίζω λεγεται)πάααααααααααρα πολύ καλή...Αν εξαιρέσεις ότι μόλις τα έκανε μύριζε για λίγο κατά τα άλλα δε μύριζε καθόλου...Μετά από 2 εβδομάδες έμπαινα στο σπίτι και επιτέλους δε μύριζε τπτ...Τέλος δοκίμασα και την biocats(την πράσινη) η οποία μετά από μία βδομάδα μου φαίνεται επίσης πολύ καλή...Δε μυρίζει καθόλου(μόνο το δικό της άρωμα)το σπίτι μα καθόλου,έξω βγαίνουν μερικά χώματα αλλά τπτ τραγικό...Νομίζω θα μείνω σ'αυτές τις 2 γιατί από όλες όσες δοκίμασα είναι με διαφορά οι καλύτερες!Για όσους ψάχνουν για την biocats στη Θεσσαλονίκη τη βρήκα και στο Smartpets στη Σβώλου(κέντρο)!Εκεί την έχουν 11 ευρώ το μεγάλο το σακούλι!

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,363 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 08:14, 16-10-09:

Kαι στο Pets στην Ανθέων έχουν τη Biokat's, νομίζω 8 ευρώ το δεκάκιλο.

Παράθεση

Alniyat

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alniyat
H Alniyat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Alniyat έγραψε στις 08:18, 16-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Desdemona
H biocat δεν είναι η ψιλή άμμος? Κόλαγε δυστηχώς στα ποδαράκια τους

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 08:20, 16-10-09:

Οχι,νομιζω οτι εννοεις την Everclean.Η Biokat's εχει αρκετα χοντρα πετραδακια,δεν κολλουν σε κανενα απο τα δικα μου.

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli έγραψε στις 09:54, 16-10-09:

Ναι,στην Ανθέων πρέπει να είναι πιο φτηνή γιατί το σακί των 5 κιλών το είχε 4,50 ευρώ άραδεν μπορεί το μεγαλύτερο να το έχει περισσότερο από 9...Αύριο που θα πάω να προμηθευτώ θα μάθω ακριβώς πόσο το έχει και θα ενημερώσω...Πάντως είναι καλή τιμή για μια τόσο καλή άμμο...

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 13:42, 19-10-09:

Ξεκινω απο τα καλα...
1)Η συσκευασια
2)Υπεροχη μυρωδια μεθυστικη
3)Οι κοκκοι ειναι καλοι φαινεται οτι ειναι κτηνιατρικη και εχουν κανει καλη δουλεια
4)Ακομα δεν προλαβαμε να κατουρισουμε αλλα πιστευω κανει καλους σβωλους

Τα κακα
1)Η συσκευασια-προσθετει βαρος
2)Μικροι κοκκοι και τους βγαζουν εξω.Κολλανε ακομη και πανω τους
3)Οταν την εβαζα σηκωσε ενα μικρο συννεφο σκονης
4)Επειδη ειναι ψιλη η αμμος μαλλον την περασαν για παιχνιδι και μπηκαν μεσα και παιζανε

Βεβαια ολα στην πραξη φαινονται περιμενουμε να κανουμε τσισακια και κακακια και θα δουμε αν θα μας συμφερει οικονομικα απο αποψη μυρωδιας κτλ εφοσον κανει σβωλους.

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη billio
H billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H billio zbeez έγραψε στις 14:56, 19-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από kounelaki
Ξεκινω απο τα καλα...
1)Η συσκευασια
2)Υπεροχη μυρωδια μεθυστικη
3)Οι κοκκοι ειναι καλοι φαινεται οτι ειναι κτηνιατρικη και εχουν κανει καλη δουλεια
4)Ακομα δεν προλαβαμε να κατουρισουμε αλλα πιστευω κανει καλους σβωλους

Τα κακα
1)Η συσκευασια-προσθετει βαρος
2)Μικροι κοκκοι και τους βγαζουν εξω.Κολλανε ακομη και πανω τους
3)Οταν την εβαζα σηκωσε ενα μικρο συννεφο σκονης
4)Επειδη ειναι ψιλη η αμμος μαλλον την περασαν για παιχνιδι και μπηκαν μεσα και παιζανε

Βεβαια ολα στην πραξη φαινονται περιμενουμε να κανουμε τσισακια και κακακια και θα δουμε αν θα μας συμφερει οικονομικα απο αποψη μυρωδιας κτλ εφοσον κανει σβωλους.
Εγω αυτη χρησιμοποιω και μεχρι τωρα ειμαι αυχαρηστημενη....Το μονο μειον που εχω δει ειναι οτι στα τσισα δεν τα σβολιαζει τελεια....Λασπωνουν με αποτελεσμα να κολλανε στον πατο ή να γινονται θριψαλα και να μην καθαριζει τελεια η αμμος...
Για το οτι σου βγαζει εξω τους κοκκους δοκιμασε και χονδροκοκο τυπο...δεν θυμαμαι ποιο χρωμα ειναι (μωβ πρασινο ή πορτοκαλι)

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli έγραψε στις 18:00, 19-10-09:

Ναι,στην Ανθέων πρέπει να είναι πιο φτηνή γιατί το σακί των 5 κιλών το είχε 4,50 ευρώ άραδεν μπορεί το μεγαλύτερο να το έχει περισσότερο από 9...Αύριο που θα πάω να προμηθευτώ θα μάθω ακριβώς πόσο το έχει και θα ενημερώσω...Πάντως είναι καλή τιμή για μια τόσο καλή άμμο...
Τελικά στην Ανθέων την έχουν 12 ευρώ τα 10 κιλά...Απ' ότι άκουσα έχουν ανέβει οι τιμές...Την everclean την είχαν 17.70 και όταν ρώτησε μια κυρία της είπαν ότι ανέβηκαν οι τιμές...

Για το οτι σου βγαζει εξω τους κοκκους δοκιμασε και χονδροκοκο τυπο...δεν θυμαμαι ποιο χρωμα ειναι (μωβ πρασινο ή πορτοκαλι)
Αυτή η άμμος λερώνει πολύ λιγότερο αλλά μυρίζει πολύ...Έχει ένα άρωμα που σε συνδυασμό με τα ούρα "σκοτώνει"...

Παράθεση

angela

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη angela
H angela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 402 μηνύματα.

H angela έγραψε στις 23:11, 26-10-09:

Πήρα κι εγώ τη biocat την πράσινη σήμερα. Μετά από τέτοια διαφήμιση με πείσατε! 7 ευρώ το 7κιλο.
Ως τώρα χρησιμοποιούσα τη friskies, την έπαιρνα εύκολα από S/m, αλλά πολύ μάπα για άμμος... Ή εγώ είμαι υποχόνδρια ή ο Τζο πολυλερώνει...
Αφαιρούσα καθημερινά τις ακαθαρσίες και κάθε 5 μέρες την πετούσα ολόκληρη. Το 5κιλο δλδ, κρατούσε 10 μέρες.
Στον πάτο σε κάθε αλλαγή είχε δυο δάχτυλα λάσπη, μιλάμε για πολύ βρώμα... Έπλενα όλη την αμμολεκάνη κάθε φορά.

Για να δούμε πώς θα είναι με τη biocat. Διάβασα που γράφει η Nonika ότι δεν την πετά ποτέ και πραγματικά έμεινα. Και τα ούρα πού πάνε καλέ; Κάνουν σβώλους κι αυτά;

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,378 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 23:16, 26-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από angela_al
Πήρα κι εγώ τη biocat την πράσινη σήμερα. Μετά από τέτοια διαφήμιση με πείσατε! 7 ευρώ το 7κιλο.
Ως τώρα χρησιμοποιούσα τη friskies, την έπαιρνα εύκολα από S/m, αλλά πολύ μάπα για άμμος... Ή εγώ είμαι υποχόνδρια ή ο Τζο πολυλερώνει...
Αφαιρούσα καθημερινά τις ακαθαρσίες και κάθε 5 μέρες την πετούσα ολόκληρη. Το 5κιλο δλδ, κρατούσε 10 μέρες.
Στον πάτο σε κάθε αλλαγή είχε δυο δάχτυλα λάσπη, μιλάμε για πολύ βρώμα... Έπλενα όλη την αμμολεκάνη κάθε φορά.

Για να δούμε πώς θα είναι με τη biocat. Διάβασα που γράφει η Nonika ότι δεν την πετά ποτέ και πραγματικά έμεινα. Και τα ούρα πού πάνε καλέ; Κάνουν σβώλους κι αυτά;
ναι ναι κανουν σβωλους τα τσισακια και ετσι καθαριζει πολυ ευκολα..αν και χρησιμοποιω κι εγω τετοιου τυπου αμμο , καθε 3 βδομαδες-1 μηνα θελω να την απολυμαινω οποτε σε καποια φαση την αδειαζω..

Παράθεση

μουσταρδούλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη μουσταρδούλα
H μουσταρδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H μουσταρδούλα έγραψε στις 23:17, 26-10-09:

δεν παρακολούθησα το τόπικ από την αρχή.. εμείς μετά από διάφορες δοκιμές, καταλήξαμε στην cats pride.... μας καλύπτει απόλυτα!
όχι οσμές
όχι αμμουδάκια να πετάγονται [είναι και κλειστή η λεκανίτσα]
και εύκολο καθάρισμα

όλα αυτά για εμάς την κάνει πολύ καλή άμμο, μια δοκιμή δεν είναι άσκημη....

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,378 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 23:20, 26-10-09:

δεν την ειδα πουθενα την cats pride..και την biokats την βρηκα στο απαισιο πετσοπ απεναντι απο το σπιτι μου που την εχει πανακριβα, νομιζω 10 ευρω τα 7 κιλα..αλλα δεν αγοραζω απο το συγκεκριμενο πετσοπ γιατι πουλαει ζωακια, οποτε μολις τελιωσει η pura που πηρα θα αγορασω ξανα την everclean την πρασινη, που την βρηκα σε πολυ καλο πετσοπ(χωρις ζωακια) και αρκετα καλη τιμη.

Παράθεση

angela

Δραστήριο Μέλος

H angela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 402 μηνύματα.

H angela έγραψε στις 23:22, 26-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από evelynkar
ναι ναι κανουν σβωλους τα τσισακια και ετσι καθαριζει πολυ ευκολα..αν και χρησιμοποιω κι εγω τετοιου τυπου αμμο , καθε 3 βδομαδες-1 μηνα θελω να την απολυμαινω οποτε σε καποια φαση την αδειαζω..
Ανυπομονώ να πάω αύριο πρωί με τα φτυαράκι! :up:
Αν μπορώ να τα καθαρίζω αυτό θα είναι τέλειο!!!
Και δεν πειράζει που πρέπει να την κουβαλάω από την άλλη άκρη, πάω στον κτηνίατρο και γεμίζω ένα πορτ μπαγκάζ άμμο να έχουμε!

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 23:24, 26-10-09:

Την κρυσταλλικη ποσο την αγοραζετε;Εγω πηρα τη συσκευασια των 3,5 κιλων,δεν ειχε μεγαλυτερη,11 ευρω.Μου φανηκε πολυ ακριβη και δεν ειναι τιποτα σπουδαιο.Κιτρινισε σε μια βδομαδα ,κολλανε λιγα χαλικια στα ποδια τους ,τα παταμε και χρατσα χρουτσα ,δε φαινονται κιολας γιατι εχω ασπρα πλακακια και θελω 33 ευρω το μηνα.Με την εβερ κλιν ημουνα πιο ευχαριστημενη και μου κοστιζε 19 ευρω το μηνα.Αναζητησα την μπιοκατς αλλα δεν την βρηκα .Απο πετ σοπ την αγοραζετε και ποσο;

Παράθεση

μουσταρδούλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη μουσταρδούλα
H μουσταρδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H μουσταρδούλα έγραψε στις 23:24, 26-10-09:

σου ευχόμαστε να βρεις την κατάλληλη για εσάς άμμο!!

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 23:32, 26-10-09:

εγω δεν ειμαι υπερ της κρυσταλλικης αν και στην αρχη ενθουσιαστηκα με την ιδεα..εχει κατηγορηθει πολλες φορες για ουρολοιμωξεις οποτε προτειμω την παραδοσιακη αμμο που κανει σβολους..

Παράθεση

angela

Δραστήριο Μέλος

H angela έγραψε στις 23:35, 26-10-09:

Ήθελα 3 άμμους 5 κιλα Friskies το μήνα χ 4 ή 4,50 (ανάλογα το μάρκετ), σίγουρα 12 ευρώ για να έχω αυτό το λασπωμένο πράγμα να αλλάζω κάθε τόσο...
Θα σας πω βέβαια εντυπώσεις μετά από λίγες μέρες.
Τη biocats τη βρήκα στον κτηνίατρο, 7 κιλά 7 ευρώ.
Είδομεν...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,628 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:38, 26-10-09:

παιδια μην τρελαθουμε....εννοειται οτι και η βιοκατ θελει αλλαγη ολοκληρη...........αλλα κραταει πολυ, κανει σβωλο τα τσισακια και καθολου οσμες...η καλυτερη απο οσες εχω δοκιμασει....

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη billio
H billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H billio zbeez έγραψε στις 00:06, 27-10-09:

Εγω σε λιγο θα κανω διατριβη στο θεμα αμμου...

Biocats τελεια απο αποψη μυρωδιας....Μυριζει αλλα όχι τοσο οσο η προηγουμενη, ειναι ανεκτικο τουλαχιστον.
Εχει δυο μειονεκτιματα ομως
1) Οι σβολοι δεν ειναι και τοσο τελειοι...Λασπωνουν με αποτελεσμα στο φτιαρισμα να σκορπανε...everclean the best σε αυτον τον τομεα.

2) Καθε φορα που επισκεπτεται την τουαλετα της αν και κλειστη παντα βρισκω αμμο εξω απο αυτην...Πρεπει να εισαι με τη σκουπα απο πισω

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,628 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:19, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από billio
Εγω σε λιγο θα κανω διατριβη στο θεμα αμμου...

Biocats τελεια απο αποψη μυρωδιας....Μυριζει αλλα όχι τοσο οσο η προηγουμενη, ειναι ανεκτικο τουλαχιστον.
Εχει δυο μειονεκτιματα ομως
1) Οι σβολοι δεν ειναι και τοσο τελειοι...Λασπωνουν με αποτελεσμα στο φτιαρισμα να σκορπανε...everclean the best σε αυτον τον τομεα.

2) Καθε φορα που επισκεπτεται την τουαλετα της αν και κλειστη παντα βρισκω αμμο εξω απο αυτην...Πρεπει να εισαι με τη σκουπα απο πισω

ναι...συμφωνω απολυτως...δεν εχω δοκιμασει βεβαια την everclean..αλλα μου εχουν πει οτι οντως ειναι η καλυτερη στο θεμα σβωλοι...το θεμα ειναι πολυ πιο ακριβη...θα την δοκιμασω παντως...

Παράθεση

Νηρηιδα

Περιβόητο Μέλος

H Νηρηιδα έγραψε στις 01:38, 27-10-09:

Βρηκα στο σουπερ μαρκετ την catsan(η μαμα μου τη βρηκε για την ακριβεια)και την δοκιμασαμε. Ενω στην αρχη ημουν πολυ ικανοποιημενη, ουτε αμμος στην Καραμελα ουτε σε ολο το δωματιο, ακομα και την μυρωδια απο τα κακακια της απορροφουσε, λεμε αααααα τι καλααααα λιγο πιο ακριβη απο την αλλη αλλα καλυτερη! Αμ δε! Διοτι τα ουρα φυσικα και δεν κανουν σβωλους ωστε να τα πεταξεις, ασε που μετα απο καποιες μερες-περιπου 4- μυριζει ασχημα, απο οοοολα τα ουρα που εχει κρατησει. Μια περιεργη αναγουλιαρικη μυρωδια. Μα και να μη μυριζε δεν ειναι και το πιο υγιεινο να συγκεντρωνονται και να μενουν τοσες ποσοτητες ουρων στην λεκανη.Αρα δε συμφερει τελικα

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 13:04, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηιδα
Βρηκα στο σουπερ μαρκετ την catsan(η μαμα μου τη βρηκε για την ακριβεια)και την δοκιμασαμε. Ενω στην αρχη ημουν πολυ ικανοποιημενη, ουτε αμμος στην Καραμελα ουτε σε ολο το δωματιο, ακομα και την μυρωδια απο τα κακακια της απορροφουσε, λεμε αααααα τι καλααααα λιγο πιο ακριβη απο την αλλη αλλα καλυτερη! Αμ δε! Διοτι τα ουρα φυσικα και δεν κανουν σβωλους ωστε να τα πεταξεις, ασε που μετα απο καποιες μερες-περιπου 4- μυριζει ασχημα, απο οοοολα τα ουρα που εχει κρατησει. Μια περιεργη αναγουλιαρικη μυρωδια. Μα και να μη μυριζε δεν ειναι και το πιο υγιεινο να συγκεντρωνονται και να μενουν τοσες ποσοτητες ουρων στην λεκανη.Αρα δε συμφερει τελικα
Catsan??Μακριαααα!!!!!! Και ακριβη,και βρωμιαρα!

Εγω λεω everclean και ξερο ψωμι! Δοκιμαστε την!! (Εγω παιρνω την πρασινη)

Παράθεση

zanin

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 13:09, 27-10-09:

δωρο 6κιλη everclean με αγορά 3 κιλης τροφής purina proplan
πετ σιτι..

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/RECEPT%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-10.jpg[/IMG]https://www.everclean.com/products.html

αλλαγή ever clean:

κλασική χωρίς άρωμα

αρωματική

για πολλές γάτες

low track & everfresh

με άρωμα κέρδου

εξτρα απορροφητική με μικροκρυστάλλους

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 13:16, 27-10-09:

Λοιπόν η εμένα επειδή για τα προηγούμενα παιδιά μου, την άμμο την έιχα στο μπαλκόνι, δεν με απασχολουσε η άμμος τόσο πολύ.
Πλέον όμως είμαι σε άλλο σπιτι και η λεκάνη τους ειναι μέσα στο σπίτι.
Δοκίμασα την catsan στην αρχη γιατι δεν βρήκα άλλη στο σ.μ.
Δεν μου φάνηκε κακή αλλά μου φάνηκε αδικαιολόγητα ακριβή.
Και μετα δοκίμασα και κρυσαλλική, μια super cat ή κάτι τετοιο. Δεν μυρίζει τίποτα. Και μιλάμε για δωμάτιο που δεν έχει κάν παράθυρο. Τα κακάκια γίνονται μια μεγαλη μπαλα και τα τσισα δεν υπάρχουν πουθενα. Απλά κιτρινίζει η άμμος. Ειναι η τρίτη μέρα σημερα που την έχω. Έχω βγάλει μόνο τα κακάκια και θελω να δω πόσο θα κρατησει χωρίς να πεθάνουμε απο την μπόχα.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 13:25, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
δωρο 6κιλη everclean με αγορά 3 κιλης τροφής purina proplan
πετ σιτι..

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/RECEPT%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-10.jpg[/IMG]https://www.everclean.com/products.html

αλλαγή ever clean:

κλασική χωρίς άρωμα

αρωματική

για πολλές γάτες

low track & everfresh

με άρωμα κέρδου

εξτρα απορροφητική με μικροκρυστάλλους
Αληθεια?Ισχυει ακομα?Την πηρες?Ποτε?Απο το πετ σιτι?

Παράθεση

zanin

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 13:35, 27-10-09:

ναι ισχύει ακόμα, σήμερα αγόρασα 1 συκευσαία 3 κιλη προπλαν πουρίναι και διάλεξα την ever clean multi crystal. το έχω γράψει και στα review των τροφών και στις άμμους...

ψήνομαι να παρω την παρασκευή άλλες 2 συσκευασίες γιατί συμφέρει αρκετά όσων αφορά την άμμο. σκέψου πως κοστίζει γύρω στα 10? λέω να πάρω και αυτή με τον κέδρο..

τι έχετε δοκιμάσει από ever clean ? ποια είναι καλ΄υτερη;

δυστυχώς μόνο στο πετ σιτι την είδα την προσφορά

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Pedro

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους