Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 139,542 εγγεγραμμένα μέλη και 714,390 μηνύματα σε 22,610 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 437 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Προσωρινή στέγη για γατάκια

nikos_xr (νικος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikos_xr
Ο νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 9 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O nikos_xr αποψε χαραμισαμε λιγη ζωη ακομη.. έγραψε στις 17:32, 28-12-10:

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους

Αντιμετωπιζω 1 προβλημα και θα ηθελα τη γνωμη η και τη βοηθεια σας ακομη.

Τους τελευταιους 2-3 μηνες βρηκα 3 μωρα γατακια μιας εβδομαδας εγκατελημενα σε 1 κουτα και τα πηρα.
Σημερα τα 2 απο τα 3 επηζησαν και εγιναν 2 πανεμορφα γατακια .(Ερμης και Μαλου)
Ταυτοχρονα μαζεψα αλλα 3 μικρα ενος μηνων με προβλημα στα ματια (το 1 εχασε το 1 ματι του τελικα) ειναι αυτα που εχω βαλει σε παλιοτερη δημοσιευση απο το 1ο νεκροταφειο.
Το προβλημα στην ουσια ειναι οτι καποια στριμενη απο τη πολυκατοικια με αφορμη το οτι καποιο απο αυτα βγαινοντας απο την πορτα μας ανεβηκε στο πανω οροφο και μπηκε μεσα στο σπιτι της (ειχε την πορτα ανοιχτη) , απειλησε οτι θα φερει το υγειονομικο .
Φοβαμαι οτι θα το κανει οπως πριν απο 1 μηνα μου εστειλε την αστυνομια επειδη ειχα κατεβασει καλωδιο ρευματος μπαλαντεζα απο τον 1ο που μενω στην εισοδο για να καθαρισω το αυτοκινητο που ειχα εξω , επειδη την ενοχλουσε .
Σε αυτη την περιπτωση εχω προβλημα γιατι θα πρεπει να κρυψω και αλλα 5 που ηδη υπαρχουν (απο τον δρομο παντα).
Υπαρχει καποιος συλλογος που να βοηθαει νομικα η συμβουλευτικα ?
Υπαρχει καποιος που μπορει να φιλοξενησει για λιγες μερες καποιο απο το κοπαδι ?
Πιστευω πως αν κανει κατι θα το κανει αμεσα και γιαυτο προσπαθω να αδειασω οσο ειναι δυνατον το σπιτι.

Ευχαριστω
Νικος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,950 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:26, 28-12-10:

Καλησπερα.Αυτο που μπορω να σου πω εγω..ειναι οτι για 2 γατια..δεν μπορει να σου κανει τιποτα...εφοσον ζουν μεσα στο σπιτι σου(και νοικιασμενο..δεν εχει καμια σημασια) Ο νομος επιτρεπει μεχρι 2 κατοικιδια..ασχετα με το τι λεει ο κανονισμος..ή η διαχειριστρια...ή ακομα και ο Πάπας ο ιδιος..ο νομος ειναι ισχυροτερος ολων.Το προβλημα ειναι που εχεις περισσοτερα.Οποτε εκει οντως πρεπει να βρεθει μια λυση..Δυστυχως εγω τηλεφωνα δεν εχω...αλλα ψαξε στο ιντερνετ για φιλοζωικες οργανωσεις..ή κοιτα μηπως μπορει να τα φιλοξενησει κανενας..μακαρι να λυθει το προβλημα σου...ποσο σκληροι ανθρωποι υπαρχουν..
ΥΓ...δυο παντως..ανετα μενουν σπιτι σου...δεν εχει κανενα δικαιωμα να σου πει τιποτα..ουτε υγειονομικο..ουτε τιποτα...μονο προσεχε μην βγαινουν εξω..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,416 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 22:48, 28-12-10:

Εχω μερικα χρησιμα τηλεφωνα με σχεση τα ζωα, αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο που ζητας. βλ: εδω

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,613 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 14:50, 29-12-10:

Καλη τυχη σου ευχομαι και ελπιζω να τα βγαλεις περα χωρις παρεκτροπες ...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους