Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 107,062 εγγεγραμμένα μέλη και 712,533 μηνύματα σε 22,389 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 180 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

SOS - Βοήθεια για τροφή νεογέννητου που βρέθηκε

SilverMoth

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SilverMoth
H SilverMoth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H SilverMoth έγραψε στις 16:14, 14-02-10:

καλησπερα!
θα ηθελα τη βοηθεια σας σε κατι, και συγχωρεστε με γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα εχει απαντηθει στο forum καπου αλλα ειναι επειγον και δε μπορω αυτη τη στιγμη να ψαξω.

ο φιλος μου και ενας φιλος του βρηκαν ενα νεογεννητο γατακι πριν λιγο, στα Μελισσια. με τον ιδιο τροπο ειχε βρει ο φιλος μου τη γατα που υιοθετησε, πριν 6 μηνες. γι αυτο το λογο, εχει εμπειρια στο να το φροντισει. το μονο προβλημα ειναι πως λογω των ημερων, τα μαγαζια ειναι κλειστα και δεν ξερει που να βρει γαλα για νεογεννητα.

εαν καποιος γνωριζει ΜΗΠΩΣ υπαρχει καποιο μερος οπου μπορει να βρει σημερα γαλα ας μου το πει σασ παρακαλω, η αν δεν υπαρχει κατι τετοιο, μηπωσ καποιος απο το forum που κατοικει στα βορεια προαστεια εχει στην κατοχη του γαλα σε σκονη, μπορει να μας δανεισει για αυτες τις 2 μερες..

σε περιπτωση που τιποτα απο τα παραπανω ειναι εφικτο, τι θα μπορουσαν να δωσουν ωστοσο στο γατακι?

σασ ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SilverMoth

Νεοφερμένος

H SilverMoth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H SilverMoth έγραψε στις 16:19, 14-02-10:

επισης, συγγνωμη στους moderators, μολις ειδα οτι εκανα ποστ σε λαθος κατηγορια μεσα στον πανικο μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SilverMoth

Νεοφερμένος

H SilverMoth έγραψε στις 16:51, 14-02-10:

https://forum.mycat.gr/showthread.php?t=24725

βρηκα αυτο εδω το αρθρο οπου υπαρχει 1 υποκαταστατο για γαλα σε περιπτωση αναγκης και το ειπα στα παιδια.
εαν τυχον παρ ολα αυτα υπαρχει καποιος οπως ειπα και πριν που να ξερει που μπορουν να βρουν γαλα γατιων σημερα η μπορει να δωσει, ας μου το πει, ευχαρισω πολυ και σορρυ για το σπαμ.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 18:09, 14-02-10:

Καλησπερα.
Αν δε βρουν πουθενα τιποτα μπορουν να δοκιμασουν και γαλα για μωρα ανθρωπινα,που υπαρχει και στα φαρμακεια.

Παράθεση

SilverMoth

Νεοφερμένος

H SilverMoth έγραψε στις 13:28, 15-02-10:

ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,024 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:05, 15-02-10:

Καλη τυχη στο μωρουλι!Ναι γαλα για μωρα ή γαλα χωρις λακτοζη μπορειτε να του δωσετε προσωρινα μονο γιατι κανονικα θελει γαλα σε σκονη απο τον κτηνιατρο.Κρατα μας ενημερους

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 14:10, 15-02-10:

Καλημέρα έχω εγώ γάλα σε σκόνη για νεογέννητο γατί αλλά μένω Καισαριανή. Αν μπορέσετε να κατέβετε πολύ ευχαρίστως να σας το διαθέσω

Παράθεση

SilverMoth

Νεοφερμένος

H SilverMoth έγραψε στις 19:53, 15-02-10:

ευχαριστω πολυ ουρανια!
μιλησαν και με κτηνιατρο τα παιδια και τους ειπε να του δωσουν κανονικο γαλα ως αυριο που θα ειναι ανοικτα τα μαγαζια. παραξενευτηκα, αλλα απ οτι μου ειπαν μετα, δεν ειναι νεογεννητο. ειναι μικρο αλλα εχει ανοιξει ματακια. οποτε ισως γι αυτο και ο κτηνιατρος τους ειπε για κανονικο γαλα. απ ο,τι μου ειπαν επισης, ειναι ζωηρο και φαινεται να ειναι καλα δηλαδη. του χουν βαλει και ενα αεροθερμο να εχει ζεστη αυριο θα του παρουν γατογαλα και αν τελικα δε θελει να το κρατησει το παιδι, θα τον ρωτησω εαν θελει να το βαλω εδω στις αγγελιες. το μονο σιγουρο ειναι πως στο δρομο δε προκειται να ξαναβρεθει και αυτο ειναι το βασικοτερο
ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον σας!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 19:56, 15-02-10:

Με το αγελαδινό γάλα μπορεί να κάνουν διάρροια.... απλά να το ξέρουν και να μην τρομάξουν.

Εύχομαι το καλύτερο.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 19:57, 15-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από SilverMoth
ευχαριστω πολυ ουρανια!
μιλησαν και με κτηνιατρο τα παιδια και τους ειπε να του δωσουν κανονικο γαλα ως αυριο που θα ειναι ανοικτα τα μαγαζια. παραξενευτηκα, αλλα απ οτι μου ειπαν μετα, δεν ειναι νεογεννητο. ειναι μικρο αλλα εχει ανοιξει ματακια. οποτε ισως γι αυτο και ο κτηνιατρος τους ειπε για κανονικο γαλα. απ ο,τι μου ειπαν επισης, ειναι ζωηρο και φαινεται να ειναι καλα δηλαδη. του χουν βαλει και ενα αεροθερμο να εχει ζεστη αυριο θα του παρουν γατογαλα και αν τελικα δε θελει να το κρατησει το παιδι, θα τον ρωτησω εαν θελει να το βαλω εδω στις αγγελιες. το μονο σιγουρο ειναι πως στο δρομο δε προκειται να ξαναβρεθει και αυτο ειναι το βασικοτερο
ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον σας!
Απλά να τους πεις να τρίβουν την κοιλίτσα του για κακάκια και τσισάκια με ένα μπαμπακάκι.

Παράθεση

SilverMoth

Νεοφερμένος

H SilverMoth έγραψε στις 20:59, 15-02-10:

ναι ναι, ευτυχως ολα αυτα τα ξερει ο φιλος μου επειδη τα εκανε στη δικη του γατα, οποτε εχει ηδη μεταδωσει τις γνωσεις του και στο αλλο παιδι
σασ ευχαριστω και παλι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους