Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 107,360 εγγεγραμμένα μέλη και 712,546 μηνύματα σε 22,393 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 283 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αδέσποτη γατούλα

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:12, 04-11-10:

Εδω και μερες (ισως και μηνες) βλεπω μια αδυνατη γατουλα να τριγυρναει στην αυλη. Σημερα ειδα τον διαχειριστη του κτιριου και μου ειπε οτι την βλεπει καιρο και του φαινεται λυπημενη και σκεφτεται να την παει στο spca. Μου ειπε ομως οτι δεν θελει να το κανει αυτο επειδη ειναι πιθανο να της κανουν ευθανασια. Σκεφτομαι λοιπον να την παρω σπιτι για ενα διαστημα και να κολλησω αφισσες μηπως βρεθει ο ιδιοκτητης της και αργοτερα ειτε να την κρατησω, ειτε να της βρω σπιτι.

Πριν ομως κανω κατι τετοιο θελω να ξερω καποια πραγματα. Στο σπιτι ειναι δυσκολο να την κλεισω σε ενα δωματιο (βασικα το προβλημα ειναι ο ναρουτο γιατι θα νιαουριζει και θα ανοιγει τις πορτες). Κινδυνευει να κολλησει κατι ο ναρουτο απο την γατουλα; Απο λευχαιμια ειναι καλυμμενος, αλλα οχι απο περιτονιτιδα. Αν την πιασω σημερα, ειναι λιγο απιθανο να την παω στον κτηνιατρο γιατι πρεπει να κλεισεις ραντεβου πρωτα και το πιο πιθανο ειναι να μου κλεισουν ραντεβου για την επομενη μερα Η γειτονια δεν εχει γατες αδεσποτες και σπανια βλεπεις οικοσιτες γατουλες να κανουν βολτες στον δρομο, οποτε υποθετω οτι οι πιθανοτητες να νοσει η γατουλα απο καποια ασθενεια ειναι ελαχιστες. Δεν ξερω ομως αν φερουν ασθενειες τα ρακουν και τα skunks οι οποιες μπορουν να μεταδοθουν στις γατες (εκτος απο λυσσα)

Χαπι αποπαρασιτωσης εχω, αλλα δεν εχω αμπουλα για εξωτερικα παρασιτα, θα της δωσω το χαπι, αλλα δεν ξερω τι να κανω αν εχει ψυλλους. Στον κτηνιατρο δεν προλαβαινω να παω γιατι κλεινει στις 4 (σε περιπτωση που την πιασω σημερα). Αν τελικα την πιασω σημερα να την κανω μπανιο με dawn ή να παρω καποια αμπουλα απο pet store? Να πω την αληθεια δεν εμπιστευομαι τις αμπουλες απο εκει Αν τελικα δεν καταφερω να κανω τιποτα απο αυτα τα 2, υπαρχει περιπτωση να γεμισουμε ψυλλους; Τι αλλο να κανω; Τι πρεπει να γνωριζω;

Η γατουλα μαλλον ειναι ρατσας (bengal)... ετσι μου ειπε και ο διαχειριστης ο οποιος εχει bengal Πιστευω οτι θα βρει αμεσως σπιτακι σε περιπτωση που δεν μπορεσω να την κρατησω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,613 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 23:15, 04-11-10:

Αν και δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτα που ρωτας σου ευχομαι να πανε ολα καλα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,416 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 23:58, 04-11-10:

Ευχομαι καλη τυχη στην γατουλα και ελπιζω να σου απαντησουν γρηγορα στις ερωτησεις σου!

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 22:25, 06-11-10:

Ηρώ τί έκανες τελικά με τη γατούλα?
Την πήγες στο γιατρό?
Εγώ λέω να την κρατήσεις χώρια απο το Ναρούτο φυσικά και αφού γίνουν οι εξετάσεις της τότε αποφασίζεις αν θα την κρατήσεις ή θα την δώσεις για υιοθεσία.Ο διαχειριστής δεν έχει χώρο να τη φιλοξενήσει? Πάντως για το Ναρούτο θα ήταν πολύ καλή συντροφιά αν όλα πάνε καλά

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:24, 08-11-10:

δεν την εχω ξαναδει. Επισης δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι αδεσποτη. Εχω παρει ταυτοτητα με χαρτακι και εχω γραψει επανω το τηλεφωνο μου. Αν την ξαναδω θα της βαλω το κολλαρο με την ταυτοτητα ωστε αν εχει ιδιοκτητη να με παρει τηλεφωνο (μη κατηγορηθω οτι απαγαγω ζωα ). Δεν ξερω αν θα την κρατησω γιατι αποκτησαμε ενα μικροπροβληματακι τελευταια (μαρκαρισμα)

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 11:46, 08-11-10:

ναι το διάβασα
πιφ τον παλιοβρωμύλο
άκου να δεις εμένα ο Τούλης έχει ...περίεργεςορμές αγάπης για το πόδι μου
στειρωμένος 5 χρόνια τώρα
ρε μήπως φταίει η ατμόσφαιρα????

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,416 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 13:12, 12-11-10:

Τι εγινε με το γατακι?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους