Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,012 εγγεγραμμένα μέλη και 719,299 μηνύματα σε 22,794 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 442 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εκθέσεις γάτας: Υπέρ ή κατά;

Τι γνωμη εχετε για τις εκθεσεις/καλλιστεια γατων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
Πιστευω οτι ειναι καλη ιδεα .
0
0%
Ειμαι κατα.
13
68,42%
Κατι ενδιαμεσο.
6
31,58%

βαγια

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη βαγια
H βαγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H βαγια έγραψε στις 00:11, 14-01-07:

Τι γνωμη εχετε για τις εκθεσεις γατων; Ειτε ειστε υπερ ειτε κατα η γνωμη σας με ενδιαφερει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Thanasis46
Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 00:42, 14-01-07:

Είμαι κατά. Οι εκθέσεις είναι για αντικείμενα.
Ή για όντα που εκτίθενται με επιλογή τους

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 07:45, 14-01-07:

ειμαι κατα.Η γατες σιγουρα ταλαιπωρουνται και σιγουρα δεν τους ενδιαφερει αν ειναι η πιο ωραιες η οχι.

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 07:47, 14-01-07:

ειμαι κατα βεβαια.ταλαιπωρουνται και σιγουρα δεν τις ενδιαφερει αν ειναι η πιο ομορφες

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 12:44, 14-01-07:

δεν ξερω τι να πω ειναι ωραιο να γνωριζεις απο κοντα τις φυλες τον γατιων μας αλλα κ παλι ολες ειναι κουκλες ποια να πρωτοβαθμολογισεις μπα καλυτερα να της βλεπω απο το ιντερνετ παρα σε εκθεση μην ταλαιπωρουνται τα χνουδοτα μπαλακια μας

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη giota
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 13:41, 14-01-07:

Απολυτα κaτα οι εκθεσεις ειναι για εκθιαζουν τον εγωισμο των ανθρωπων.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 13:52, 14-01-07:

Δεν ειμαι κατα γιατι συνηθφ=ως απο οσο ξερω δεν κακοποιουνται στο εξωτερικο αντιθετα τις καλοπιανουν οπι ειδικοι πχ διαβασα οτι για να τις εξετασεουν παιζουν μαζι τους και εχουν καλη τροφη εκει εξισου ο κοσμος μαζευεται γνωριζει τα ειδη και προωθειται η ζωωφιλια ειμαι κατα των πετ σοπ αλλα οταν ειναι ενας καλος εκτροφεας που φροντιζει ολο αγαπη τα ζωα δν ειμαι κατα και μη φανταστειτε απο χομπυ το κανουν δεν βγαζουν πολλα...οτι υπαρχει ματαιοδοξια συμφωνω

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 13:56, 14-01-07:

Oυτε κατα, ουτε υπερ. Υπαρχουν και καλλιστεια στα οποια η οργανωση ειναι αριστη, τα ζωα δεν παιδευονται και στους νικητηες δινονται δωρα που αφορουν τα ζωα(γατοτροφες, αξεσουαρ).
Υπαρχουν αλλα, που οι ιδιοκτητες κερδιζουν χρηματα και αυτο ειναι κερδοσκοπια εις βαρος των ζωων.

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη giota
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 14:16, 14-01-07:

Ma χρησιμοποιουν τα ζωα για να ικανοποιησουν αυτην την ματαιοδοξια.Ασχετα απο τις καλες συνθηκες. Δεν ειναι κατι που το θελουν τα ζωα. Αυτο δεν δεχομαι

Παράθεση

vicki v.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vicki v.
H vicki v. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Μία και είναι μόλις δύομισι ετών έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H vicki v. έγραψε στις 14:19, 14-01-07:

Όπως είχα πει και στο παρελθόν οι εκθέσεις συμπεριφέρονται στα ζώα ως αντικείμενα προς έκθεση και αγοραπωλησία. Οι εκθέσεις αυτές έχουν ως μοναδικό στόχο την ικανοποίηση του εγώ του κάθε 'ιδιοκτήτη' και φυσικά την εξασφάλιση χρημάτων....Αδυνατώ να σκεφτώ αγνές προθέσεις και τα τοιάυτα.....

Επίσης το είχα ξαναγράψει αλλά το κάνω αντιγραφή γιατί κατ' εμέ είχε πλάκα. Το καλοκαίρι που ήμουν Αμερική, κάνοντας ζάπινγκ έπεσα πάνω στο Animal Planet που πρόβαλε μία έκθεση γάτας σε κάποια πολιτεία, δεν θυμάμαι ακριβώς. Έβλεπα εκεί να τα χτενίζουν τα δόλια κάτι κυρίες σαν τις τρελές, γιατί όπως λέγανε οι κριτές, ακόμη και μία τσιμπλίτσα στο μάτι μπορεί να σου στοιχίσει την πρωτιά και άλλα τέτοια χαριτωμένα. *μπλιαχ* Είδα μερικά γατιά πολύ ανήσυχα και νευρικά και κοιτώντας τη Σβούρα που ξάπλωνε στο χαλί, φαντάστηκα τι θα γινόταν έτσι και την πήγαινα εκεί πέρα. Λέμε τώρα, δεν είναι ράτσας, είναι τιγρέ διαολί χαχαχα Θα τα έκανε λίμπα!

Και εκείνη τη στιγμή στην τηλεόραση, η κριτής έχει σηκώσει μία γάτα και την επιδεικνύει στο κοινό και στους άλλους κριτές για να αποφασίσουν. Ω ρε και τα παίρνει στο κρανίο το ζωντανό έτσι όπως το τραβολογούσαν , της πατάει μία δαγκωνιά κι έχει φύγει 'ιπτάμενη' προς το κοινό που τρέχει πανικόβλητο γιατί η γάτα αφηνίασε. Τελικά καταφέρανε να την πιάσουν με τα χίλια ζόρια αλλά η 'ιδιοκτήτρια' πολύ στεναχωρέθηκε γιατί έχασε την πρώτη θέση λόγω συμπεριφοράς. Δεν την άκουσα να λέει το καημενο το γατί μου που το έβαλα σε τέτοιο στρες για τη δική της την βλακεία. Βρε ουστ.

Πάντως καλά τους έκανε η γάτα
:up: Κι εγώ στη θέση της το ίδιο θα έκανα!

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 14:41, 14-01-07:

Εγω ειπα οτι τα υποστηριζω οταν η οργανωση ειναι αριστη και τα ζωα δεν παιδευονται. Ισως να μην υπαρχουν καν τετοια καλλιστεια...Απλα φανταζομαι μια καλυτερη μεταχειρηση των ζωων απο ορισμενους ιδιοκτητες.
Για τις γατες δεν εχω δει τραγικα πραγματα, αλλα κατι καημενα σκυλακια που τα χτενιζουν, τους βαφουν το τριχωμα, τους κανουν σχεδια...Τρελαινομαι!Αν ειναι δυνατον!!!!
Οταν ειχα παει να χαραξω τις πλακετες για την Ασπασια(σε ενα πετ σοπ που παω μονο σε περιπτωση αναγκης η για πλακετες)ακουγα την ιδιοκτητρια να λεει σε καποια που ειχε σκυλο:"Ζακετουλα για το σκυλακι σας, εχουμε μια Dolce&Gabbana και μια Cavalli. Θελετε να περασετε να τιις δειτε? ".
Αν ειναι δυνατον!!!!!!

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νιαου!
H Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (έξι δικές μου και μαζί με τα αδέσποτα που έχω σώσει.... 100!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 1,153 μηνύματα.

H Νιαου! έγραψε στις 15:09, 14-01-07:

Συνηθως σαρδελα μου ετσι ειναι οι εκθεσεις...
Οποτε ειμαι απολυτως κατα των εκθεσεων... Γινονται κυριως για ψωνισμενες που για να διεκδικησουν την πρωτη θεση στην ''ομορφια'' του κατοικιδιου τους τα πλενουν τα ξαναπλενουν τους βαζουν εκατο αρωματα τους κανουν κοτσιδακια και τα τυλιγουν με καθε μαρκας ρουχα... Ελεος, απολυτως κατα!

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 15:29, 14-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από sardela
Οταν ειχα παει να χαραξω τις πλακετες για την Ασπασια(σε ενα πετ σοπ που παω μονο σε περιπτωση αναγκης η για πλακετες)ακουγα την ιδιοκτητρια να λεει σε καποια που ειχε σκυλο:"Ζακετουλα για το σκυλακι σας, εχουμε μια Dolce&Gabbana και μια Cavalli. Θελετε να περασετε να τιις δειτε? ".
Αν ειναι δυνατον!!!!!!
Μην το κοροϊεύεις καθόλου Ελενίτσα! Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Που να δεις τι ρούχα έχει ψωνίσει το ψώνιο η αδελφή μου για τον Ραμσή... Πουλοβεράκια, κασκολάκια, παλτουδάκια με κουκούλα... Προχθές μου έλεγε ότι θέλει να του αγοράσει γκέτες και γαλότζες για να μην βρέχεται όταν τον βγάζει βόλτα στη βροχή! Ποια βροχή? Μακάρι να'βρεχε.... Νόμιζα ότι μου κάνει πλάκα, μέχρι σήμερα το πρωί που έβγαλε το σκυλο βόλτα με γκέτες!!!
Απορώ πως και δεν τον έχει πάει ακόμα σε καλλιστεία σκύλων, μιας και ο Ραμσής είναι Yorkshire Terrier με "περγαμηνές". Οι γονείς του και όχι μόνο, έχουν πάρει βραβεία σε καλλιστεία σ'όλη την Ευρώπη. Σιγά μην έπαιρνε σκύλο ότι κι ότι!!!....
Κι εγώ είμαι κατά των καλλιστείων τόσο στα ζώα όσο και στους ανθρώπους και το λέω εκ των έσω μιας και όταν ήμουν μικρή και άμυαλη το έκανα κι αυτό... Κατάντια είναι, είτε είσαι άνθρωπος είτε ζώο...

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

H Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (έξι δικές μου και μαζί με τα αδέσποτα που έχω σώσει.... 100!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 1,153 μηνύματα.

H Νιαου! έγραψε στις 15:34, 14-01-07:

Το αλλο το ξερετε; Που βαζουν στα ζωακια αληθινες γουνες; Ποιο ζωακι θα ηθελε να φορεσει γουνα αλλου ζωου; Αν ηταν δηλαδη αυτο γουνα; Ειναι σαν να σκεφτειτε οτι ειστε κατοικιδια αλλων και σας φορανε γουνα ανθρωπινη! Αηδια! Κι απο την αλλη μερικα αδεσποτα και τσοπανοσκυλα ειναι πολυ ομορφοτερα απο τα ζωα αυτα που κερδιζουν σε καλλιστεια!

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 20:15, 14-01-07:

Κατά, εντελώς κατά, πιο κατά δεν γίνεται. Και μη γελιόμαστε καμιά ζωοφιλία δεν προωθείται από αυτες τις εκθέσεις, ούτε γίνονται για να μάθουμε για τις ράτσες. Όποιος ενδιαφέρεται να μάθει, μπαίνει στο ιντερνετ, αγοράζει κανα σχετικό βιβλίο κλπ και μαθαίνει. Εξυπηρετούν μόνο τη ματαιοδοξία (και την τσέπη ενίοτε) ορισμένων ψωνισμένων ιδιοκτητών.
Βίκυ, την ιστορία που γραφεις πολύ τη χάρηκα. Αν θέλουν καλιστεία οι κυράτσες να πάνε αυτές. Να κάτσουν να πήξουν στις δίαιτες και τα ινστιτούτα ομορφιάς για να πάνε αυτες. Τα ζωάκια δεν φταίνε.

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

H Νιαου! έγραψε στις 20:26, 14-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κατερίνα
Αν θέλουν καλιστεία οι κυράτσες να πάνε αυτές. Να κάτσουν να πήξουν στις δίαιτες και τα ινστιτούτα ομορφιάς για να πάνε αυτες. Τα ζωάκια δεν φταίνε.
:up: :up: :up: :up: :up:

Παράθεση

vicki v.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vicki v.
H vicki v. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Μία και είναι μόλις δύομισι ετών έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H vicki v. έγραψε στις 22:21, 14-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κατερίνα
Βίκυ, την ιστορία που γραφεις πολύ τη χάρηκα. Αν θέλουν καλιστεία οι κυράτσες να πάνε αυτές. Να κάτσουν να πήξουν στις δίαιτες και τα ινστιτούτα ομορφιάς για να πάνε αυτες. Τα ζωάκια δεν φταίνε.
Έτσι έτσι και χειρότερα!!!

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 23:29, 14-01-07:

πρεπει να στειλουμε ενα μηνυμα στον αρναουτογλου να σταματησει να καλει τα ζωα στην εκπομπη του που καθε τρελλος τρεχει με το σκυλο κ την γατα του για να κερδισει λεφτα

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 18:36, 15-01-07:

Εμένα ούτε κρυο μου κανει ούτε ζεστη. Βασικά το θεωρω ανθρωπινη κουταμάρα και κάλο να παραθετεις το ζωάκι σου ελπίζοντας να ειναι το πιο ομορφο αλλά τουλάχιστον δεν κακοποιούνται από όσο ξέρω. αντίθετα μάλλον. Για να ειναι όμορφο θα το φροντίζουν με το παραπάνω. Αλλά δεν θα το εκανα ποτέ εγώ.

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

H Νιαου! έγραψε στις 19:37, 15-01-07:

Καλα ετσι ειναι, το θεμα ειναι οτι δεν εχουν με τι να ασχοληθουν και πως να βγαλουν λεφτα, ετσι βρισκουν τροπο...
Αληθεια ο αρναουτογλου εχει εκπομπη που φερνουν ζωα;...
Τι καναλι τι μερα τι ωρα πως γινεται αυτη η εκπομπη;;;;;;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    BeverlyTon, bibijulius, Brentanoks

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ευθανασία: υπέρ ή κατά; - Από Ismini
      Το θέμα έχει λάβει 124 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-18 στις 21:29.
    • Στείρωση: Υπέρ ή Κατά; - Από Panagiotis849
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-14 στις 16:49.
    • Τοποθέτηση microchip: Υπέρ ή κατά; - Από Salokin Somisa
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-11-11 στις 20:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους