Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 94,361 εγγεγραμμένα μέλη και 715,430 μηνύματα σε 22,605 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 488 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Που πήγε η Κλειώ.....οέο!!!!!

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη μαγισσα
H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 12:54, 06-02-08:

Λοιπόν εχθές το βράδυ την ώρα που άρχισε η δυνατή βροχή αρχίσαμε μέσα στο σπίτι να ετοιμαζόμαστε να πέσουμε για ύπνο η μεγάλη μου κόρη ανοίγει την μπαλκονόπορτα για αεριστεί το δωμάτιο σε λίγο αρχίζω να βλέπω την μικρή μου να ετοιμάζεται να κλείσει την πόρτα του δωματίου για να κοιμηθεί και της λέω η Κλειώ είναι μέσα να την βγάλω έξω;Οχι μου λέει κλείνω την πόρτα και φεύγω....
Μετά πάω στην μεγάλη και κάνω το ίδιο......

Σε λίγο λέει ο άντρας μου η Κλειώ που είναι;;;; Εχω ώρα να την δω!!!!!

Ανοίγω εκείνη την ώρα την πόρτα εκείνη την ώρα γιατί κάτι κοπανούσε από έξω και ήθελα να δω τι ήταν.........

ΚΚΚΚαι τι ήταν λέτε;;;; Η Κλειώ παγωμένη και να πηδάει για να μπει΄....μόλις άνοιξα μπήκε ιπτάμενη.....
Μάλλον έπαίρνε φόρα και χτυπούσε την πόρτα πηδώντας ......Τώρα απορία νο2 πως βγήκε ανέβηκε στην κουκέτα της μεγάλης γατζώθηκε στην κουρτίνα που ήταν από εκεί τραβηγμένη και πήδηξε έξω κατα λάθος;;;;
επίτηδες δεν κατάλαβα απλά είδα τις γρατζουνιές στην κουρτίνα......

Ευτυχώς την πήρα γρήγορά χαμπάρι και δεν πάγωσε!!!!
μετά αγκαλιά και δεν έφευγε με τίποτα να της πήγε!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 12:57, 06-02-08:

Μάγισσα προσοχή γιατι τα ζουζούνια πετιούνται χωρίς να το καταλάβεις... Ειδικα αν ειναι μικρά!
Του πατέρα μου όταν μέναμε μαζι του ειχε φυγει 1-2 φορες απο την εξώπορτα χωρίς καν να το καταλάβει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 13:02, 06-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από drusilia
Μάγισσα προσοχή γιατι τα ζουζούνια πετιούνται χωρίς να το καταλάβεις... Ειδικα αν ειναι μικρά!
Του πατέρα μου όταν μέναμε μαζι του ειχε φυγει 1-2 φορες απο την εξώπορτα χωρίς καν να το καταλάβει...
Μα λόγω του ότι το ξέρω αυτό πάντα όταν αερίζω τα δωμάτια βάζω την σίτα και την κουρτίνα την τραβούσα πάντα από την άλλη μερια τώρα η μικρή το άνοιξε για 2 λεπτα μέχρι να πάει στο μπάνιο και να ξαναμπεί μεσα....
το ότι θα σκαρφάλωνε και θα πεταγόταν έξω από την ανάκλιση δεν το περίμενα.....

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,216 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 13:07, 06-02-08:

εμπρος το δρομο που χαραξε η κιτσουλα κουδουνακι σε ολα τα ζοντοβολα.βεβαια τα νευρα μου εχουν παιξει που εχω κανει την αβανα κουδουνιστρα αλλα τουλαχιστον την ακουω!!!!
χθες βρηκα τον λουκουμα αλλα με τιποτα δεν ανεβηκε σπιτι .τουκατεβασα φαι και μονο αοτου απομακρυνθηκα εφαγε......θα τον φερω σιγα σιγα στα νερα μου.....νιαου

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,216 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 13:08, 06-02-08:

εχει και μια φατσα η κλειω σου βρε μαγισσα με τη ζαβολια στη μουρη ειναι!!!!! ετοιμοπολεμη!!!!!!!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,040 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 13:10, 06-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από HAVANA
εμπρος το δρομο που χαραξε η κιτσουλα κουδουνακι σε ολα τα ζοντοβολα.βεβαια τα νευρα μου εχουν παιξει που εχω κανει την αβανα κουδουνιστρα αλλα τουλαχιστον την ακουω!!!!
Συμφωνώ!!:up:
Τα κουδουνάκια είναι όντως σωτήρια για γάτες επιρρεπείς στις... περιπλανήσεις. Ψάχνοντας λουράκια, έχω δει ότι υπάρχουν κουδουνάκια που κάνουν πραγματικά διαβολεμένο σαματά και άλλα που είναι λίγο πιο διακριτικά. Νομίζω τα δεύτερα είναι προτιμότερα και για μας, αλλά κυρίως για τις γάτες μας.

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα έγραψε στις 13:18, 06-02-08:

μα το ζήτημα είναι ότι με το που βγαίνει έξω τρελένεται για να ξαναμπεί μέσα και ποτέ δεν την αφήνω χωρίς να την ψάξω και όταν την φωνάζω έρχεται με την μία.....Αυτό το χθεσινό μπορεί να ήταν και ατυχημα γιατί της αρέσει να ανεβαίνει στην κουκέτα των κοριτσιών ήθελε να πιάσει και την κουρτίνα και κάπως έτσι νομίζω ότι κατέληκε στο μπαλκόνι και έκανε και φασαρία έκανε με την μία για να την ακούσω......

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc
H nmc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H nmc έγραψε στις 13:26, 06-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από μαγισσα
μα το ζήτημα είναι ότι με το που βγαίνει έξω τρελένεται για να ξαναμπεί μέσα...
Ένας λόγος που αγαπάω τις γάτες είναι γιατί είναι τελείως ό,τι να'ναι!!

Τώρα σχετικά με τα λουράκια και τα κουδουνάκια δεν είμαι υπερ. Κατανοώ ότι είναι πλήρως πρακτικά και λειτουργικά αλλά όπως εγώ δε θα ήθελα να φοράω κάτι μόνιμα στο λαιμό μου που να κάνει γκλιν γκλιν, έτσι δε μπορώ να το βάλω και στο γατόνι μου

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,364 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 13:51, 06-02-08:

Το θέμα με τα κουδουνάκια δεν εξαντλείται μόνο στο ότι λυπόμαστε τα γατούνια που έχουν μετατραπεί σε κουδουνίστρες ή στο ότι μας σπάει τα νεύρα το "ντρίγκι ντρίγκι μάνα μου". Οι γάτες εκ φύσεως θέλουν να είναι αθόρυβες, να μην ακούγεται τίποτα όταν περπατάνε, είναι μέρος του κυνηγετικού τους (και όχι μόνο) ενστίκτου. Βέβαια είναι πολύ πρακτικό το κουδουνάκι, αλλά πρέπει να κατανοήσουμε ότι κάποια γατάκια μπορεί να μην το δεχτούν ποτέ.

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα έγραψε στις 13:57, 06-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Desdemona
Το θέμα με τα κουδουνάκια δεν εξαντλείται μόνο στο ότι λυπόμαστε τα γατούνια που έχουν μετατραπεί σε κουδουνίστρες ή στο ότι μας σπάει τα νεύρα το "ντρίγκι ντρίγκι μάνα μου". Οι γάτες εκ φύσεως θέλουν να είναι αθόρυβες, να μην ακούγεται τίποτα όταν περπατάνε, είναι μέρος του κυνηγετικού τους (και όχι μόνο) ενστίκτου. Βέβαια είναι πολύ πρακτικό το κουδουνάκι, αλλά πρέπει να κατανοήσουμε ότι κάποια γατάκια μπορεί να μην το δεχτούν ποτέ.
Ε!!! τι τώρα αντε με μία αταξία θα τους κρεμάσουμε και κουδούνια;;;;

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,364 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 13:58, 06-02-08:

Ε!!! τι τώρα αντε με μία αταξία θα τους κρεμάσουμε και κουδούνια;;;;
Ε τώρα τι να πω...με αποστόμωσες!

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα έγραψε στις 14:01, 06-02-08:

Ε τώρα τι να πω...με αποστόμωσες!
Μα γιατί δεν ήταν ωραίο!!!!

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc
H nmc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H nmc έγραψε στις 14:02, 06-02-08:

ναιιι, νόμος 4000 (?) περί τεντιμποισμού.

Ξύρισμα, κουδούνια, γιαούρτωμα και ενα πινακιδάκι μπροστά που θα λέει "είμαι τεντιμπόης"

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα έγραψε στις 14:03, 06-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από nmc
ναιιι, νόμος 4000 (?) περί τεντιμποισμού.

Ξύρισμα, κουδούνια, γιαούρτωμα και ενα πινακιδάκι μπροστά που θα λέει "είμαι τεντιμπόης"

ναι ναι ναι με αρχηγό την κόρη μου καλά κούκλα θα ειναι και ξυρισμένη:up::up::up::up:

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

H Desdemona έγραψε στις 14:04, 06-02-08:

ναι ναι ναι με αρχηγό την κόρη μου καλά κούκλα θα ειναι και ξυρισμένη:up::up::up::up:
Η κόρη σου αγάπη μου ό,τι και να κάνει κούκλα θα είναι!

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα έγραψε στις 16:21, 06-02-08:

Η κόρη σου αγάπη μου ό,τι και να κάνει κούκλα θα είναι!

Αχ!! ναι θα είναι δεν θα είναι το πουλάκι μου;

Α!!! και μην ξεχάσω αν ο αδερφός βαρεθεί τις ξανθιές περσίας έχουμε και θεικές ασημί πολλά υποσχόμενες πονηρές γάτες!!!!! (αυτό από το άλλο θέμα)

Παράθεση

Marmanga

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Marmanga
H Marmanga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Marmanga έγραψε στις 16:30, 06-02-08:

1) Απαγορεύεται να ξυρίσεις την κόρη σου!!!! Ρητώς!!!
2) Νομίζω ότι το χτεσινό "φευγιό" της ήταν ό,τι καλύτερο. Θα πρότεινα μάλιστα, καμιά μέρα που να έχει πολύ κρύο, βροχή και λοιπά, να την αφήσετε "κατά λάθος" να βγει λιγάκι (παρακολουθώντας την, βέβαια).ΊΣως άμα τρομαριαστεί άλλη μία φορά να μην θέλει να ξαναβγεί και να είναι η λύση σου και για το καλοκαίρι. Δεν εννοώ να την σπρώξετε έξω, απλώς να "ξεχάσεις" τη σίτα για λίγο. (Και να την βλέπεις!)
3) Απαγορεύεται ρητώς να ξυρίσεις την Κλειώ!
4) Απαγορεύεται ρητώς να ξυρίσεις την Κλειώ!
5)
6)
....μπορείς να τα συμπληρώσεις μόνη σου ως το 100!

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα έγραψε στις 16:42, 06-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Marmanga
1) Απαγορεύεται να ξυρίσεις την κόρη σου!!!! Ρητώς!!!
2) Νομίζω ότι το χτεσινό "φευγιό" της ήταν ό,τι καλύτερο. Θα πρότεινα μάλιστα, καμιά μέρα που να έχει πολύ κρύο, βροχή και λοιπά, να την αφήσετε "κατά λάθος" να βγει λιγάκι (παρακολουθώντας την, βέβαια).ΊΣως άμα τρομαριαστεί άλλη μία φορά να μην θέλει να ξαναβγεί και να είναι η λύση σου και για το καλοκαίρι. Δεν εννοώ να την σπρώξετε έξω, απλώς να "ξεχάσεις" τη σίτα για λίγο. (Και να την βλέπεις!)
3) Απαγορεύεται ρητώς να ξυρίσεις την Κλειώ!
4) Απαγορεύεται ρητώς να ξυρίσεις την Κλειώ!
5)
6)
....μπορείς να τα συμπληρώσεις μόνη σου ως το 100!
Καλά το ότι δεν θα την ξυρίσω εννοείτε όσο το να την αφήσω να βγει καταλάθος και εξεπιτηδες το σκέφτηκα αλλά φοβάμε τους αστάθμητους παράγοντες κάποιος θόρυβος που θα την κάνει να τρομάξει και να κρυφτεί πουθενά και άντε να την βρω η άν την κοπανήσει από φόβο τρομάζω και να το σκεφτώ πάντως γενικά ενώ την προκαλεί το έξω να την πάει όταν την βγάζω με το λουρί εννοείτε στο μπαλκόνι......

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 21:11, 06-02-08:

χαχαχα...κ γω σκεφτηκα οτι θα φρικιασουν τα γατονια με τον ηχο μιας που εχουν πολυ οξα ακοη αλλα δειχνουν να γουσταρουν γιατι στην αρχη ηταν τοσο χαλαρα που με ενα πατουσακι θα βγαιναν!!!!!! η αβανα εχει ενα λουρι που λαμπυριζει στο σκοταδι σαν ομαδα διασωσης!!!! γκρι φωσφοριζε με κοκκινο φωσφοριζε ρελακι!!!!!!! κατω απο το κρεβατι ....σκοταδι...μα ναι υπαρχει κατι...φεγγιζει , το αισθανομαι ....το βλεπω....αααααααα ειναι η αβανα τωρα και σε συσκευασια φαρου!!!!!!!

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 01:55, 07-02-08:

Και η δικιά μου την κοπανάει συχνά, τα βράδυα ειδικά. Όταν ανοίγω την εξώπορτα και κοιμούνται όλοι η κυρία ξετρυπώνει, και μες τα σκοτάδια έτσι μαύρη που 'ναι δε φαίνεται,μετά από λίγο ακούς όμως να βαράει την πόρτα!
Μια φορά είχε μείνει όλο το βράδυ έξω και μόλις άνοιξε η μάνα μου την πόρτα για να φύγει στη δουλειά,βλέπει την ψιψι στο χαλάκι της πόρτας κουλουριασμένη,από τότε μάθαμε να κάνουμε έλεγχο, και καμιά φορά την αφήνουμε να βολτάρει για λίγο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους