Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,032 εγγεγραμμένα μέλη και 719,299 μηνύματα σε 22,794 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 509 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ψιψίνες + κοτόπουλο = ;

speranza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη speranza
. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O speranza έγραψε στις 14:16, 19-06-09:

Καλησπέρα,
Έχω ένα στρατό από γάτες, τη Ζωή που είναι η κυρία του σπιτιού γιατί έχει ντελικάτη υγεία, τον Τρικούπη και τη Ρίτα που είναι μέσα - έξω και στον κήπο τη Λιλή με τις τρεις κόρες της, που έκαναν από τρία - τέσσερα η κάθε μία. Όμως! η κοπέλα που φροντίζει τον άντρα μου στο νοσοκομείο, απέκτησε ένα κοτόπουλο που επιβίωσε από τα Πασχαλιάτικα που πουλάν οι ...... στους δρόμους. Τώρα το κοτοπουλάκι είναι δύο μηνών και το έχει σε ένα κλουβί παπαγάλου! Το άφησε ελευθερο στη βεράντα και έπεσε κάτω από τον πέμπτο όροφο. Αν το πάρω στο κήπο με τις γάτες τι γίνεται; Θα πρέπει να του κάνω δικό του χώρο; ξέρει κανείς;
speranza

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 10:59, 20-06-09:

Ναι, όπως καταλαβαίνεις, αν τα βάλεις μαζί το κοτόπουλο δεν θα ζήσει πολύ. Θεωρητικά, μπορείς να του κάνεις μια περίφραξη, αλλά μοιραία θα είναι μικρός ο χώρος. Εκεί θα περάσει όλη τη ζωή του;
Οι κότες είναι έξυπνα και κοινωνικά ζώα. Ο Εθνικός Κήπος έχει ένα πολύ μεγάλο κοτέτσι (!) στο ζωολογικό του κήπο και ξέρω ότι κατά καιρούς δέχονται κατοικίδια, όπως κουνελάκια. Αν σ' ενδιαφέρει, ρωτάω κι εγώ, αφού πηγαίνω συχνά. Κοτούλα είναι ή πετεινός;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

speranza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη speranza
. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O speranza έγραψε στις 16:43, 20-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από ruko
Ναι, όπως καταλαβαίνεις, αν τα βάλεις μαζί το κοτόπουλο δεν θα ζήσει πολύ. Θεωρητικά, μπορείς να του κάνεις μια περίφραξη, αλλά μοιραία θα είναι μικρός ο χώρος. Εκεί θα περάσει όλη τη ζωή του;
Οι κότες είναι έξυπνα και κοινωνικά ζώα. Ο Εθνικός Κήπος έχει ένα πολύ μεγάλο κοτέτσι (!) στο ζωολογικό του κήπο και ξέρω ότι κατά καιρούς δέχονται κατοικίδια, όπως κουνελάκια. Αν σ' ενδιαφέρει, ρωτάω κι εγώ, αφού πηγαίνω συχνά. Κοτούλα είναι ή πετεινός;
Μάλλον πετεινός δείχνει. Αν δεν σου κάνει κόπο ρώτα, αλλά προσπαθώ να βρώ μια λύση που να μη καταλήξει κρασάτος!

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 00:29, 21-06-09:

ΟΚ, θα περάσω από εκεί το αργότερο την Παρασκευή και θα σου στείλω πμ.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 00:45, 21-06-09:

Παιδιά ξέρω γατούλες που κοιμόνται αγκαλιά με κοτούλες Όσο κι αν ακούγεται παράξενο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βραστό κοτόπουλο - Από gatotinaki
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-09-11 στις 23:45.
    • Ψιψίνες που κινδυνεύουν - Από speranza
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-04-09 στις 18:02.
    • 'Οχι μία όχι 2 αλλά 3 έγκυες ψιψίνες!!!! - Από comali
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-04-08 στις 10:09.
    • Οι ψιψίνες μου!!! - Από melpo2538
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-04-07 στις 00:10.
    • Θέλετε να δείτε τις ψιψίνες μου; - Από Vana Balafa
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-04-07 στις 09:57.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους