Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 154,005 εγγεγραμμένα μέλη και 713,884 μηνύματα σε 22,625 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 570 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτες και όνειρα.

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 21:03, 09-11-12:

Σιγουρα οι γατες μας ειναι ονειρεμενες.
Και οπωσδηποτε τις εχουμε δει στα ονειρα μας πολλες φορες και με διαφορους τροπους.
Εδω λοιπον μπορουμε να περιγραφουμε και να σχολιαζουμε τα πιο περιεργα ονειρα που ειδαμε
με πρωταγωνιστες τα αγαπημενα μας κατοικιδια.
Και κατι μου λεει πως σε αρκετα ονειρα θα διακρινουμε εκτος απο αγαπη
και τις δικες μας φοβιες, ανασφαλειες και ενοχες απεναντι στα ζωακια μας.

Ξεκιναω λοιπον απο ενα ονειρο που ειδα προχθες.
Γυριζω σπιτι μετα απο πολυωρη απουσια και ανοιγοντας την πορτα βλεπω τον Τζιμ στο βαθος του σαλονιου,
χωρις να ερθει να με υποδεχθει οπως κανει παντα.
Τι ειναι βρε Τζιμακο, του κανω. Τι κανεις;
Και τοτε το προσωπο του αλλαζει με ενα τροπο που να μπορει να παιρνει ανθρωπινες εκφρασεις και σχηματιζεται
ενα λυπημενο μουτρακι, με το στομα του να γερνει προς τα κατω γεματο παραπονο.
Τοτε τον πλησιαζω, σκυβω και τον σηκωνω στην αγκαλια μου για να του δειξω ποσο τον λατρευω.
Τωρα ειμαστε στο κατωφλι της εξωπορτας και του μιλαω ενω ειναι ακομα στην αγκαλια μου.
Τι ειναι αγαπη μου; Τι ειναι; του λεω.
Και τοτε τεντωνει το λαιμο του προς τα πανω και
με ανθρωπινη φωνη και εκφραση φωναζει: Αγαπη μου, αγαπη μου, αγαπη μου!
Και η φωνη του αντηχει δυνατα και ρυθμικα στο διαδρομο. Α-γα-πη μου, α-γα-πη μου, α-γα-πη μου.....

Κι εκει που νομιζα οτι εχω το γατι θαυμα που μιλαει και εκφραζεται σαν ανθρωπος,
ξυπναω και βλεπω τον Τζιμακο να κοιμαται στα ποδια μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,499 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:15, 09-11-12:

Μηπως ειχες φαει βαρια για βραδυ;
Χωρις πλακα τωρα, εχω δει απιστευτα ονειρα με γατες, ειτε δικες μου, ειτε ασχετες. Καποια απο αυτα θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν και προφητικα, μια και οτι εδειχναν, η συμβολιζαν, εβγαινε.
Σε γενικες γραμμες ομως πιστευω, πως τα ονειρα ειναι απεικονισεις του υποσυνειδητου μας. Εχει δηλαδη να κανει με μας και οχι με τα γατια μας, η οποιον αλλον βλεπουμε στον υπνο μας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 21:29, 09-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bessy1962
Μηπως ειχες φαει βαρια για βραδυ;
Χωρις πλακα τωρα, εχω δει απιστευτα ονειρα με γατες, ειτε δικες μου, ειτε ασχετες. Καποια απο αυτα θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν και προφητικα, μια και οτι εδειχναν, η συμβολιζαν, εβγαινε.
Σε γενικες γραμμες ομως πιστευω, πως τα ονειρα ειναι απεικονισεις του υποσυνειδητου μας. Εχει δηλαδη να κανει με μας και οχι με τα γατια μας, η οποιον αλλον βλεπουμε στον υπνο μας.
Κι εγω πιστευω οτι κυριως εχει να κανει με εμας.
Γι αυτο γραφω πως θα δουμε τις δικες μας φοβιες και ανασφαλειες μεσα απο τα ονειρα.
Γενικα βλεπω τρελλα ονειρα. Ανεξαρτητως φαγητου.
Οταν δε βαριεσαι, γραψε κανενα απο τα απιστευτα που εχεις δει. Αυτα θελουμε. Τα πιο κουφα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,499 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:38, 09-11-12:

Με γατες, η χωρις; Γιατι εχω δει καποια κουφα με γατες, αλλα τα πιο κουφα μου ονειρα, δεν περιειχαν γατες.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

O kiss bill έγραψε στις 21:44, 09-11-12:

Με γατες, η χωρις; Γιατι εχω δει καποια κουφα με γατες, αλλα τα πιο κουφα μου ονειρα, δεν περιειχαν γατες.
Με γατες βεβαια. Αυτο το θεμα ειναι περιεργα ονειρα με γατες.
Να κανουμε ενα αλλο θεματακι, να το γεμισεις. Χε χε χε

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,970 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:14, 09-11-12:

Βασιλη μου,ωραιο θεμα!!
Λοιπον,εννοειται οτι εχω δει απειρα ονειρα με τα ζουζουνια μου.Το κυριο χαρακτηριστικο ΠΑΝΤΑ αυτων των ονειρων,ότι και να βλεπω ειναι ενα.Παντα υπαρχει ο φοβος και η αγωνια οτι θα βγουν απο το σπιτι και θα τα χασω.
Η μεγαλυτερη πλακα ομως ηταν,οταν ειδα ενα ονειρο..με τον μπουκακο βεβαια,αλλα "επαιζε" και ενα αλλο γατι απο εδω.Ο λουκουμας!
Δεν το θυμαμαι ακριβως,γιατι εχει περασει και καιρος.Το σιγουρο ειναι οτι:
Ημουν καπου,σε εξοχη.Και βλεπω σαν εικονα τον μπουκακο,εκτος σπιτιου(Σχεδον παντα στα ονειρα μου,το σπιτι μου δεν ειναι αυτο που μενω,αλλα ενα αγνωστο σπιτι-αλλα υποτιθεται οτι ειναι το δικο μου).Και πλησιαζει ο λουκουμας,ο οποιος (το σιχαμα..),προσπαθει να παρασυρει τον μπουκακο μακρια απο το σπιτι.Το αγχος μου φριχτο!Να τρεχω απο πισω τους,και να βριζω τον λουκουμα που μου παρασυρει τον δικο μου!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

O kiss bill έγραψε στις 22:24, 09-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πουπουλίνα
Βασιλη μου,ωραιο θεμα!!
Λοιπον,εννοειται οτι εχω δει απειρα ονειρα με τα ζουζουνια μου.Το κυριο χαρακτηριστικο ΠΑΝΤΑ αυτων των ονειρων,ότι και να βλεπω ειναι ενα.Παντα υπαρχει ο φοβος και η αγωνια οτι θα βγουν απο το σπιτι και θα τα χασω.
Η μεγαλυτερη πλακα ομως ηταν,οταν ειδα ενα ονειρο..με τον μπουκακο βεβαια,αλλα "επαιζε" και ενα αλλο γατι απο εδω.Ο λουκουμας!
Ημουν καπου,σε εξοχη.Και βλεπω σαν εικονα τον μπουκακο,εκτος σπιτιου(Σχεδον παντα στα ονειρα μου,το σπιτι μου δεν ειναι αυτο που μενω,αλλα ενα αγνωστο σπιτι-αλλα υποτιθεται οτι ειναι το δικο μου).Και πλησιαζει ο λουκουμας,ο οποιος (το σιχαμα..),προσπαθει να παρασυρει τον μπουκακο μακρια απο το σπιτι.Το αγχος μου φριχτο!Να τρεχω απο πισω τους,και να βριζω τον λουκουμα που μου παρασυρει τον δικο μου!

Προσπαθει ο Λουκουμας να παρασυρει τον Μπουκακο; με ποιο τροπο;
μηπως εχει μεταμφιεστει σε λουκουμα; χα χα χα.
Ή μηπως τον δελεαζει με κανενα κρεατοπιτακι;

Πλακα πλακα, το οτι χανουμε τις γατες μας ή φοβομαστε πως θα χαθουν, παιζει πολυ.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:35, 09-11-12:

Λοιποοοοον, το πρωτο ονειρο που θα γραψω ειναι απο την εποχη που ειχα χασει την Ριρη μου, ηταν ο πρωτος καιρος και ειναι τρανη αποδειξη γι' αυτο που λεγαμε, οτι δηλαδη τα ονειρα εχουν να κανουν με πραγματα που υπαρχουν στο μυαλο μας, η καπου πιο βαθεια.
Λιγες μερες μετα τον θανατο της, συγχρονως την ιδια μερα μια απο τις πιο καλες μου φιλες, εχασε τον γιο της σε ατυχημα, η Ριρη μου εφυγε στις 12,30 το μεσημερι και ο Μπαμπης στις 11,20 το βραδυ.
Εχω λεει μετακομισει στο σπιτι που εμενα οταν πρωτοπαντρευτηκα, μονο που ειναι τελειως διαφορετικο. Σε ενα δωματιο ειναι ενα κρεββατι και σ' αυτο κουκουλωμενη ειναι η πεθερα μου, που την ειχαμε χασει τρια χρονια νωριτερα. Ξαφνικα βλεπω να βγαινει κατω απο το κρεββατι η Ριρη, μονο που αντι για καλικο που ηταν στην πραγματικοτητα, ειναι ασπρη και μακρυτριχη. Και της λεω, Ριρη μου, ξεχασα τελειως να σε ταισω, ελα μωρο μου να βγαλω απο τις κουτες μια απο τις αγαπημενες σου κονσερβες να σου βαλω να φας. Η Ριρη ομως φευγει και παει μπροστα στην μπαλκονοπορτα και κοιταει απο κατω. Πλησιαζω και γω, τραβαω λιγο με το χερι μου την κουρτινα και βλεπω απο κατω στο απεναντι πεζοδρομιο τον Μπαμπη, τον γιο της φιλης μου, ντυμενο με καταλευκο κουστουμι, να κοιταει προς το μερος μας, αλλα οχι εμενα, τη Ριρη και να κουναει το χερι του σαν να λεει ελα.
Τοτε η Ριρη γυριζει και με κοιταει και αρχιζει να προχωραει προς την πορτα, εγω βαζω τα κλαμματα και την σταματαω λεγοντας της, δεν θελω να σε σταματησω, αφου πρεπει να πας, πηγαινε θελω ομως να μου πεις αν εσαι καλα, να ξερω τουλαχιστον οτι εκει που εισαι, εισαι καλα. Με κοιταει μεσα στο ματια για λιγη ωρα και μου ξαναλεει, με ενα υφος σαν να θελει ν' αποφυγει να μου απαντησει, πρεπει να φυγω.
Ε!!! Απο την αγωνια μου ξυπνησα.

Παράθεση

_amanda_ (Ρούλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _amanda_
H Ρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H _amanda_ έγραψε στις 22:38, 09-11-12:

Προχθεσινο ονειρο, λοιπον...
Εβλεπα λεει οτι ειχαμε παει επισκεψη σε ενα σπιτι, οπου υπηρχαν πολλες αλλες γατες!
Εκει που ηταν ολα μια χαρα, εμφανιζεται ο γιος μου με την Αμαντα αγκαλια ! Μολις την ειδαν οι υπολοιπες αρχισαν τα κχχχχχχ και η δικια μας απο το φοβο της εφυγε απο τα χερια του γιου μου και αρχισαν να την κηνυγανε οι αλλες γατες...
Δεν θελω να σας περιγραψω τι εγινε στη συνεχεια , παντως ξυπνησα φωναζοντας το ονομα της δικιας μου και καταυδρωμενη ..και φυσικα τα εψαλα και του γιου μου

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

O kiss bill έγραψε στις 22:47, 09-11-12:

Λοιποοοοον, το πρωτο ονειρο που θα γραψω ειναι απο την εποχη που ειχα χασει την Ριρη μου, ηταν ο πρωτος καιρος και ειναι τρανη αποδειξη γι' αυτο που λεγαμε, οτι δηλαδη τα ονειρα εχουν να κανουν με πραγματα που υπαρχουν στο μυαλο μας, η καπου πιο βαθεια.
Λιγες μερες μετα τον θανατο της, συγχρονως την ιδια μερα μια απο τις πιο καλες μου φιλες, εχασε τον γιο της σε ατυχημα, η Ριρη μου εφυγε στις 12,30 το μεσημερι και ο Μπαμπης στις 11,20 το βραδυ.
Εχω λεει μετακομισει στο σπιτι που εμενα οταν πρωτοπαντρευτηκα, μονο που ειναι τελειως διαφορετικο. Σε ενα δωματιο ειναι ενα κρεββατι και σ' αυτο κουκουλωμενη ειναι η πεθερα μου, που την ειχαμε χασει τρια χρονια νωριτερα. Ξαφνικα βλεπω να βγαινει κατω απο το κρεββατι η Ριρη, μονο που αντι για καλικο που ηταν στην πραγματικοτητα, ειναι ασπρη και μακρυτριχη. Και της λεω, Ριρη μου, ξεχασα τελειως να σε ταισω, ελα μωρο μου να βγαλω απο τις κουτες μια απο τις αγαπημενες σου κονσερβες να σου βαλω να φας. Η Ριρη ομως φευγει και παει μπροστα στην μπαλκονοπορτα και κοιταει απο κατω. Πλησιαζω και γω, τραβαω λιγο με το χερι μου την κουρτινα και βλεπω απο κατω στο απεναντι πεζοδρομιο τον Μπαμπη, τον γιο της φιλης μου, ντυμενο με καταλευκο κουστουμι, να κοιταει προς το μερος μας, αλλα οχι εμενα, τη Ριρη και να κουναει το χερι του σαν να λεει ελα.
Τοτε η Ριρη γυριζει και με κοιταει και αρχιζει να προχωραει προς την πορτα, εγω βαζω τα κλαμματα και την σταματαω λεγοντας της, δεν θελω να σε σταματησω, αφου πρεπει να πας, πηγαινε θελω ομως να μου πεις αν εσαι καλα, να ξερω τουλαχιστον οτι εκει που εισαι, εισαι καλα. Με κοιταει μεσα στο ματια για λιγη ωρα και μου ξαναλεει, με ενα υφος σαν να θελει ν' αποφυγει να μου απαντησει, πρεπει να φυγω.
Πω πω ρε συ Βασω, πολυ θριλερ το συγκεκριμενο.
Εγω στη θεση σου δε θα μπορουσα να κοιμηθω ξανα.
Κριμα για το γιο της φιλης σου, τον Μπαμπη.
Σιγουρα ενα τοσο τραγικο γεγονος σε επηρεαζει αφανταστα και καπου ολα αυτα στο μυαλο σου,
εφτιαξαν αυτο το απιστευτο ονειρο.

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

O kiss bill έγραψε στις 22:51, 09-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από _amanda_
Προχθεσινο ονειρο, λοιπον...
Εβλεπα λεει οτι ειχαμε παει επισκεψη σε ενα σπιτι, οπου υπηρχαν πολλες αλλες γατες!
Εκει που ηταν ολα μια χαρα, εμφανιζεται ο γιος μου με την Αμαντα αγκαλια ! Μολις την ειδαν οι υπολοιπες αρχισαν τα κχχχχχχ και η δικια μας απο το φοβο της εφυγε απο τα χερια του γιου μου και αρχισαν να την κηνυγανε οι αλλες γατες...
Δεν θελω να σας περιγραψω τι εγινε στη συνεχεια , παντως ξυπνησα φωναζοντας το ονομα της δικιας μου και καταυδρωμενη ..και φυσικα τα εψαλα και του γιου μου

Βρε τις σκυλες, τις γατες, να την πεσουν στην Αμαντα.
Του γιου σου του τα εψαλες στο ονειρο φανταζομαι ή ησουν τοσο επηρεασμενη που του την επεσες
στ'αληθεια. Χα χα χα

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:53, 09-11-12:

Η φιλη μου, οταν της διηγηθηκα το ονειρο μου ειπε, πως ειναι καλο, το οτι τους ειδα λεει με λευκα χρωματα, σημαινει οτι ειναι ελαφριες οι ψυχες τους. Εγω ομως πιστευω πως ηταν πραγματα που ειχα μεσα στο μυαλο μου, εκεινες τις μερες, ισως και καποιοι ευσεβεις ποθοι, μια και εχω μια ιδεα απο ερμηνεια ονειρων.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,050 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:58, 09-11-12:

Βάσω μου, μάλλον εφιάλτης μου φαίνεται αυτό ..

Παράθεση

_amanda_ (Ρούλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _amanda_
H Ρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H _amanda_ έγραψε στις 22:59, 09-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από kiss bill
Βρε τις σκυλες, τις γατες, να την πεσουν στην Αμαντα.
Του γιου σου του τα εψαλες στο ονειρο φανταζομαι ή ησουν τοσο επηρεασμενη που του την επεσες
στ'αληθεια. Χα χα χα
Δεν καταλαβες Βασιλη, κανονικα του τα εψαλα ! Το παιδι κουναγε το κεφαλι του σαν να λεει ''παει η μανα μου....το χασε''!

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

O kiss bill έγραψε στις 23:07, 09-11-12:

Η φιλη μου, οταν της διηγηθηκα το ονειρο μου ειπε, πως ειναι καλο, το οτι τους ειδα λεει με λευκα χρωματα, σημαινει οτι ειναι ελαφριες οι ψυχες τους. Εγω ομως πιστευω πως ηταν πραγματα που ειχα μεσα στο μυαλο μου, εκεινες τις μερες, ισως και καποιοι ευσεβεις ποθοι, μια και εχω μια ιδεα απο ερμηνεια ονειρων.
Ισως η φιλη σου να εχει δικιο για την καλη ερμηνεια, ισως και να ερμηνευουμε τα ονειρα οπως εμεις θα θελαμε.
Τι να πω. Σιγουρα παντως ειναι ενα συνολο απο βιωματα και καταστασεις (και κυριως ασυνειδητες),
που δημιουργουν τα πιο παλαβα ονειρα.
Τωρα για το αν υπαρχουν προφητικα ονειρα, αυτο σηκωνει κουβεντα.

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

O kiss bill έγραψε στις 23:10, 09-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από _amanda_
Δεν καταλαβες Βασιλη, κανονικα του τα εψαλα ! Το παιδι κουναγε το κεφαλι του σαν να λεει ''παει η μανα μου....το χασε''!
Ελα ρε συ! Χα χα χα. Θα σαλταρε το παιδι με σενα.

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pasiphae
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 23:13, 09-11-12:

Βασιλη μου,ωραιο θεμα!!
Πραγματικά σε όσα όνειρα έχω δει κι εγώ τα δικά μου, υπάρχει πάντα ο φόβος ότι θα μου φύγουν!

Πάντως έχω δει κι εγώ πάααρα πολλά όνειρα με γάτες και συγκεκριμένα με τις δικές μου, αλλά σχεδόν ποτέ δεν τα θυμάμαι! Το μόνο που μου έχει μείνει είναι ένα που είδα με τον Βίκτωρα να πηδάει από το μπαλκόνι του σπιτιού μου και να εξαφανίζεται κι εγώ να τρέχω μες τους δρόμους και να τον ψάχνω κλαίγοντας. Ήταν τόση η αγωνία μου που ξύπνησα από τις φωνές μου!!!

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

O kiss bill έγραψε στις 23:17, 09-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Pasiphae
Πραγματικά σε όσα όνειρα έχω δει κι εγώ τα δικά μου, υπάρχει πάντα ο φόβος ότι θα μου φύγουν!

Πάντως έχω δει κι εγώ πάααρα πολλά όνειρα με γάτες και συγκεκριμένα με τις δικές μου, αλλά σχεδόν ποτέ δεν τα θυμάμαι! Το μόνο που μου έχει μείνει είναι ένα που είδα με τον Βίκτωρα να πηδάει από το μπαλκόνι του σπιτιού μου και να εξαφανίζεται κι εγώ να τρέχω μες τους δρόμους και να τον ψάχνω κλαίγοντας. Ήταν τόση η αγωνία μου που ξύπνησα από τις φωνές μου!!!

Το εχω δει κι εγω αυτο. Ακριβως το ιδιο, πηδησε για να πιασει ενα πεταλουδι.
Πιστευω δεν υπαρχει γατογονιος με ψηλο μπαλκονι, που να μην εχει δει τετοιο ονειρο.
Οχι αν υπαρχει, να το πει.

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pasiphae
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 23:25, 09-11-12:

Βασιλη μου,ωραιο θεμα!!
Πιστευω δεν υπαρχει γατογονιος με ψηλο μπαλκονι, που να μην εχει δει τετοιο ονειρο.
Πράγματι! Αλλά μετά το όνειρο αυτό, εμένα με απασχόλησε περισσότερο το θέμα του αν περνάει καλά ή όχι μέσα στο σπίτι! Που είναι και αυτό κάτι που με αγχώνει γενικά!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:28, 09-11-12:

Και με χαμηλο μπαλκονι, εγω μενω σε ισογειο υπερυψωμενο, αλλα τα περισσοτερα ονειρα με τα γατια μου, εχουν να κανουν με το οτι με καποιο τροπο φευγουν απο αυτο και κατεβαινουν στο δρομο, η οτι τα χανω καπου ασχετα. Ειναι το αγχος μας για τους κινδυνους του εξω μαλλον.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βλέπουν οι γάτες όνειρα; - Από MadCatMk2
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-10-17 στις 22:23.
    • Περίεργα όνειρα - Από tarzz
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-02-09 στις 22:41.
    • Οι γάτες στα όνειρά μας - Από Elrik
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-01-07 στις 20:56.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους