Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 136,460 εγγεγραμμένα μέλη και 714,319 μηνύματα σε 22,600 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 498 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κολάρο για ψύλλους

χροστοφορος κ.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη χροστοφορος κ.
Ο χροστοφορος κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O χροστοφορος κ. έγραψε στις 16:07, 30-04-11:

γεια σας!!!ειμαι καινουριο μελος...
εχω δυο γατους και ο ενας μαλιστα μπαινει μεσα στο σπιτι(τρωει στο μπαλκονι και μπαινει στο σπιτι για να φτασει εκει, πολλες φορες κοιμαται και μεσα) πριν μια εβδομαδα του εβαλα κολλαρο για τους ψυλλους αρκει αυτο ή χρειαζομαι κατι παραπανω;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,926 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:15, 30-04-11:

Καλησπερα.
Εφοσον βγαινει και εξω..εχω την εντυπωση οτι δεν αρκει το κολλαρο.Καλυτερα να τον ψεκαζεις με το ειδικο φαρμακο,ή να του βαζεις την ειδικη αμπουλα στο σβερκο για τους ψυλλους.Ο γιατρος τι σου ειπε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 19:24, 30-04-11:

κι εγώ πιστεύω το ίδιο με την πουπουλίνα. αν βγαίνει έξω μάλλον βάλε του και φάρμακο...

Παράθεση

χροστοφορος κ.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη χροστοφορος κ.
Ο χροστοφορος κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O χροστοφορος κ. έγραψε στις 22:31, 30-04-11:

να σας ρωτισω η αμπουλα ακουγεται η ποιο ευκολη λυση αλλα εχω ακουσει οτι μπορει να δημιουργησει δερματικα προβληματα αληθευει αυτο;;;
αν οχι ποια αμπουλα θα μου συστιναται;;;
ευχαριστω που με βοηθατε...

Παράθεση

κζ8 (μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κζ8
H μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (ουυυυυυ.....ενα σωρο έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

H κζ8 έγραψε στις 11:11, 03-05-11:

δεν ξερω για δερματικα...απλα οταν βαλεις αμπουλα η κτηνιατρος μου λεει οτι δεν πρεπει το ζωο να βραχει 2 ημερες πριν και δυο ημερες μετα.

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Spiderwoman
H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 14:29, 04-05-11:

Ναι, μπορεί να εμφανίσουν δερματικά προβλήματα, αλλά σε ζώα που μπαινοβγαίνουν και έχουν ψύλλους θα είχες ήδη δει προβλήματα στο τρίχωμα ή το δέρμα τους και αφού δεν έχουν, δεν είναι και τόσο ευαίσθητα! Η πιο ασφαλής και αποτελεσματική αμπούλα είναι η stronghold!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη παμαμπου
H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 20:20, 14-02-15:

αγαπητοί συνγατόφιλοι χαιρετώ..
θέλω τα φώτα σας σχετικά με το εξής..αποφάσισα να βάλω στην παμαμπού αυτό το κολάρο,που κρατά μακριά τους ψύλλους για 8 μήνες.δεν ξάρω αν επιτρέπεται να αναφέρω την ακριβή μάρκα,οπότε το αποφεύγω.ρώτησα τον κτηνίατρο,αν θα επιτρέπεται να συνεχίσω να κοιμάμαι με την παμαμπού κ μου είπε, πως ναι.διάβασα όμως τις οδηγίες χρήσης κ αναφέρεται πως πρέπει να αποφεύγεται να κοιμάται ο ιδιοκτήτης με τη γάτα...τελικά..τί ισχύει?!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Backdrop

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 01:44, 15-02-15:

Καλησπέρα!!
Η αλήθεια είναι ότι δεν γνωρίζω κάτι γι αυτό μιας και επειδή οι γάτες ζουν αποκλειστικά στο σπίτι, αρκούμαι στις αμπούλες όποτε είναι αναγκαίο.
Στη θέση σου για να είμαι καλυμμένη θα ρώταγα τη γνώμη και άλλων κτηνιάτρων.. ίσως να έκανα και μια ερώτηση και στο pet από όπου προμηθεύτηκα το κολάρο..
Από την άλλη, επειδή βγάζουν έντονη μυρωδιά για κάποιες μέρες στην αρχή αυτά τα προιόντα(φυτικά και μη) δεν θα την ανέβαζα στο κρεβάτι, επειδή εμένα προσωπικά με ενοχλεί η μυρωδιά και με εμποδίζει στην αναπνοή. Και αυτό που θα σκεφτόμουνα είναι πως πρόκειται στην ουσία για φάρμακο και χημικά.. ίσως δεν είναι ότι καλύτερο να τα αναπνέεις όλο το βράδυ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη παμαμπου
H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 04:02, 15-02-15:

backdrop σευχαριστω πολυ για την απάντηση...στη μία πρώτη μέρα που της το έχω βαλει θα έλεγα πως από άποψης μυρωδιάς, δεν τίθεται θέμα..είναι απολύτως άοσμο..σαφώς θα ζητήσω απόψεις κι από άλλους κτηνιάτρους απλά είναι σκ...κ ήθελα κάτι πιο πρακτικό.δυστυχώς πολλοί κτηνίατροι δεν έχουν προσωπική άποψη κ λέει καθείς τα δικά του...ελπίζω μέχρι τη δευτέρα να μη γίνει κάτι πολύ τραγικο!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κολάρο...Και τώρα; - Από galateia
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-05-21 στις 21:26.
    • Δεν θέλει το λουράκι/κολάρο - Από Snifish
      Το θέμα έχει λάβει 127 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-07-15 στις 15:20.
    • Ηλεκτρονικό κολάρο - Από panosb
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-11-10 στις 20:25.
    • Κολάρο Ελισάβετ για μικρό ψιψίνι; - Από fru_fru
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-10 στις 15:02.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους