Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 90,571 εγγεγραμμένα μέλη και 719,461 μηνύματα σε 22,827 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 522 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εξελίξεις στη μήνυσή μου για φόλες

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mathewbeuys
H mathewbeuys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (παρα πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 10:19, 02-03-10:

πριν ενα χρονο δηλητιριαστηκαν 10 γατες που ειχα στειρωσει και φροντιζα.
η μηνυση που κατεθεσα ειναι σε εξελιξη.ενα συμβαν στις 26-02-2010 με εχει ανησυχησει.
αγνωστος εριξε οξυ σε τεσσερα αυτοκινητα στην πυλωτη οπου μενει ο δηλητιριαστης.
ενα απο αυτα ειναι δικο του αυτοκινητο και ενα αλλο ανηκει σε μια μαρτυρα μου.
με ενοχλει οτι τη νυχτα καποιος κυκλοφορει αναμεσα στις γατες που εξακολουθω να στειρωνω και να φροντιζω με οξυ.
σημερα το πρωι που πηγα να ταισω τις γατες ο δηλητιριαστης αρχισε να με ενοχλει μετα απο ενα χρονο που δε του μιλαω και γιατι ειμαστε αντιδικοι,αλλα και γιατι μου προκαλει αηδια.ενημερωσα την αστυνομια.σκεφτομαι να κατεθεσω ασφαλιστικα μετρα αν τα πραγματα γινουν χειροτερα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pipis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη pipis
H pipis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H pipis έγραψε στις 22:39, 02-03-10:

Ήθελα να σου πώ ένα μεγάλο μπράβο για τη φροντίδα που προσφέρεις στα αδέσποτα και για το κουράγιο και το θάρρος σου να κάνεις μήνυση στο δηλητηριαστή-κτήνος και να ξεκινήσεις αγώνα κατά αυτού. Πες μας τις όποιες εξελίξεις. Εύχομαι ολόψυχα να καταδικαστεί το κτήνος.

Και εγώ είμαι στα πρόθυρα να κάνω μήνυση σε έναν ψυχοπαθή που με απειλεί καθημερινά εδώ και μία εβδομάδα επειδή ταίζω αδέσποτες γατούλες. Απειλεί τη σωματική μου ακεραιότητα αλλά κυρίως απειλεί και για φόλες. Έχω μάρτυρες για τις απειλές του για εμένα και τις γάτες και τη δημόσια εξύβριση που υφίσταμαι καθημερινά. Και απ΄ότι έμαθα είναι πραγματικά άνθρωπος επικίνδυνος, ζει μόνος του, χωρίς καθόλου κοινωνικές σχέσεις και παίρνει ψυχοφάρμακα, είναι όντως ψυχοπαθής και γι αυτό φοβάμαι για τις γάτες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 13:12, 03-03-10:

Καντε μυνησεις και καταγγελιες μονο ετσι θα σιαξει αυτο με τις φολες. Μη φοβαστε καταγγειλτε με μυνηση αν ειναι δυνατον κα αυτοφορο ενω γινεται η απειλη

Παράθεση

ΜΑΤΟΥΛΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΑΤΟΥΛΑ
H ΜΑΤΟΥΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

H ΜΑΤΟΥΛΑ έγραψε στις 22:23, 13-03-10:

Καλησπερα , Μπραβο , καλα εκανες και γω φοβαμαι τωρα πια με τους αθλιους
που κυκλοφορουν ...

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (παρα πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 10:01, 06-04-10:

[μεχρι χτες το βραδυ νομιζα οτι ημουν ασφαλης.αλλα κατα τις 11.30 το βραδυ που εβγαλα βολτα το σκυλι μου,με σταματησε ατομο απο τη γειτονια και με απειλησε οτι θα με θαψει ζωντανη μεσα σε καδο της γειτονιας.καλεσα το τα τουμπας και μου ειπαν να περασω και να κανω παραπονα.ολο το βραδυ δεν εκλεισα ματι.το πρωι το ιδιο ατομο με απειλησε οτι θα πεταξουν το πτωμα μου σε χαντακι και δεν θα με βρει κανεις.δεν εχω μιλησει ακομη με τους δικηγορους μου.θα τους επισκεφτω προτου παω στα αστυνομικο τμημα.ειτε ψυχοπαθης ειτε μαφιοζος αυτος που σε απειλει η ψυχολογικη βια ειναι πολυ δυσαρεστο συναισθημα.εχω προετοιμασει τον ευατο μου για καθε ενδεχομενο.δεν φοβαμαι να πεθανω για να σωθουν οι γατες.εχω γινει ενα μαζι τους.
στη μηνυση που κατεθεσα στις 21-5-2009 για τις δεκα γατες που δηλητιριαστηκαν απο ατομα που χαιρει ατυπης ασυλιας,ορισα 8 μαρτυρες απο του οποιους οι 6 χασαν και σικα τους ζωα.απο τους 8 μαρτυρες σημερα μου μιλανε μονο οι 3.μαλιστα ενας απο αυτους στις 18-3-2010 που δηλητιριαστηκε ο ασπρομαυρουλης,μου ειπε οτι και εμενα την ιδια να δηλητιριαζαν δεν τον νοιαζει.ενας φιλος μου εξηγωντας την αντιδραση των μαρτυρων μου ειπε οτι απλα δεν τους ενδιαφερει.μονο μια μαρτυρας κατεθεσε μηνυση κατα αγνωστων.κατα τα αλλα συνεχιζουν τη ζωη τους.
ο δραστης εχει τρομοκρατησει τουλαχιστον 2 μαρτυρες.
στις 5-3-2010 αγνωστοι ριξαν οξυ σε τεσσερα αυτοκινητα στην πυλωτη του δραστη.αναμεσα στα τεσσερα ηταν του ιδιου,αλλα και ενος μαρτυρα που μενει στην ιδια πολυκατοικια.
απο τις 7-3-2010 ως και την ημερα που δηλητιριστηκε ο τελευταιος γατος,δηλαδη στις 18-3-2010,δεχτηκα παμπολλες κλησεις με αποκρυψη.θεωρησα καλο να μην απαντησω καμμια,σε περιπτωση που καποιος με απειλει.σταματησαν μολις εκανα δευτερη μηνυση στο δραστη γιατι τον επιασα επ αυτοφορω να ριχνει φολλα.
το περιπολικο της αμεσου δρασης που καλεσα για να τον συλλαβει δεν ηρθε ποτε,προφανως λογω της ατυπης ασυλιας.
μιση ωρα πριν την ανασταση,πηγα μονη μου χωρις το σκυλι μου εξω απο την πρασια,για να τσεκαρω τις γατες.μου επιτεθηκαν λεκτικα 4 ατομα που μενουν στην πολυκατοικια του δραστη.μαλιστα οι 2 απο αυτους ειχαν σκυλακι για πολλα χρονια.
καλεσα παλι την αμεσο δραση,γιατι πανω στη φασαρια ο οχλος μπορει να με χτυπησει.
καποιοι γειτονες μου βλεπουν απειλητικα τη μηνυση μου κατα του δηλητιριαστη.προφανως η δικη του ασυλια ηταν επωφελης και για τους ιδιους.
αναρωτιεμαι που θα βρω υποστηρικτες οταν τα πραγματα ειναι το δυσκολα,γιατι ειναι πραγματι πολυ δυσκολα.
σοφια πισανιδου
6945285570
]Ήθελα να σου πώ ένα μεγάλο μπράβο για τη φροντίδα που προσφέρεις στα αδέσποτα και για το κουράγιο και το θάρρος σου να κάνεις μήνυση στο δηλητηριαστή-κτήνος και να ξεκινήσεις αγώνα κατά αυτού. Πες μας τις όποιες εξελίξεις. Εύχομαι ολόψυχα να καταδικαστεί το κτήνος.

Και εγώ είμαι στα πρόθυρα να κάνω μήνυση σε έναν ψυχοπαθή που με απειλεί καθημερινά εδώ και μία εβδομάδα επειδή ταίζω αδέσποτες γατούλες. Απειλεί τη σωματική μου ακεραιότητα αλλά κυρίως απειλεί και για φόλες. Έχω μάρτυρες για τις απειλές του για εμένα και τις γάτες και τη δημόσια εξύβριση που υφίσταμαι καθημερινά. Και απ΄ότι έμαθα είναι πραγματικά άνθρωπος επικίνδυνος, ζει μόνος του, χωρίς καθόλου κοινωνικές σχέσεις και παίρνει ψυχοφάρμακα, είναι όντως ψυχοπαθής και γι αυτό φοβάμαι για τις γάτες.[/quote]

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 09:35, 10-04-10:

μετα τα παραπονα που εκανα στο τα τουμπας τριανδριας για τις απειλες για τη ζωη μου,ειδα οτι ο φουρναρης της γειτονιας μου σταματησε να ριχνει κεζαπ,δηλαδη υδροχλωρικο οξυ στα πεζοδρομια,με αποτελεσμα να κινδυνευουν ζωα και ανθρωποι.αλλα εμαθα οτι καποιοι μαζευουν υπογραφες στη γειτονια.τι ακριβως θελουν δεν μου ειπαν.η διευθυνση υγιεινης περασε σε ανυποπτο χρονο απο την πρασια που ταιζω τις γατες,αλλα και την πρασια του δηλητιριαστη,οπου συνεχιζουν να ταιζουν προκλητικα δυο γειτονες του,απο αυτους ο ενας ειναι ο διαχειριστης και η αλλη μια απο τους μαρτυρες στη μηνυση, και τα βρηκε ολα καθαρα.αν συνομωτουν για να με σπιλωσουν και να με συκοφαντησουν προσωπικα,ωστε να αποσυρω τη μηνυση για τις φολλες και να σταματησω να προστατευω τις γατες,η αληθεια θα αποκαλυφθει και τοτε θελω να δω τι θα κανουν.ευτυχως μερικοι γειτονες αρχισαν επιτελους να μου δηλωνουν τη συμπαρασταση τους.η φαυλοτητα των ανθρωπων δεν εχει ορια και ισως την επομενη φορα που επικοινωνησω μαζι σας σας καταγγειλω κατι χειροτερο.][μεχρι χτες το βραδυ νομιζα οτι ημουν ασφαλης.αλλα κατα τις 11.30 το βραδυ που εβγαλα βολτα το σκυλι μου,με σταματησε ατομο απο τη γειτονια και με απειλησε οτι θα με θαψει ζωντανη μεσα σε καδο της γειτονιας.καλεσα το τα τουμπας και μου ειπαν να περασω και να κανω παραπονα.ολο το βραδυ δεν εκλεισα ματι.το πρωι το ιδιο ατομο με απειλησε οτι θα πεταξουν το πτωμα μου σε χαντακι και δεν θα με βρει κανεις.δεν εχω μιλησει ακομη με τους δικηγορους μου.θα τους επισκεφτω προτου παω στα αστυνομικο τμημα.ειτε ψυχοπαθης ειτε μαφιοζος αυτος που σε απειλει η ψυχολογικη βια ειναι πολυ δυσαρεστο συναισθημα.εχω προετοιμασει τον ευατο μου για καθε ενδεχομενο.δεν φοβαμαι να πεθανω για να σωθουν οι γατες.εχω γινει ενα μαζι τους.
στη μηνυση που κατεθεσα στις 21-5-2009 για τις δεκα γατες που δηλητιριαστηκαν απο ατομα που χαιρει ατυπης ασυλιας,ορισα 8 μαρτυρες απο του οποιους οι 6 χασαν και σικα τους ζωα.απο τους 8 μαρτυρες σημερα μου μιλανε μονο οι 3.μαλιστα ενας απο αυτους στις 18-3-2010 που δηλητιριαστηκε ο ασπρομαυρουλης,μου ειπε οτι και εμενα την ιδια να δηλητιριαζαν δεν τον νοιαζει.ενας φιλος μου εξηγωντας την αντιδραση των μαρτυρων μου ειπε οτι απλα δεν τους ενδιαφερει.μονο μια μαρτυρας κατεθεσε μηνυση κατα αγνωστων.κατα τα αλλα συνεχιζουν τη ζωη τους.
ο δραστης εχει τρομοκρατησει τουλαχιστον 2 μαρτυρες.
στις 5-3-2010 αγνωστοι ριξαν οξυ σε τεσσερα αυτοκινητα στην πυλωτη του δραστη.αναμεσα στα τεσσερα ηταν του ιδιου,αλλα και ενος μαρτυρα που μενει στην ιδια πολυκατοικια.
απο τις 7-3-2010 ως και την ημερα που δηλητιριστηκε ο τελευταιος γατος,δηλαδη στις 18-3-2010,δεχτηκα παμπολλες κλησεις με αποκρυψη.θεωρησα καλο να μην απαντησω καμμια,σε περιπτωση που καποιος με απειλει.σταματησαν μολις εκανα δευτερη μηνυση στο δραστη γιατι τον επιασα επ αυτοφορω να ριχνει φολλα.
το περιπολικο της αμεσου δρασης που καλεσα για να τον συλλαβει δεν ηρθε ποτε,προφανως λογω της ατυπης ασυλιας.
μιση ωρα πριν την ανασταση,πηγα μονη μου χωρις το σκυλι μου εξω απο την πρασια,για να τσεκαρω τις γατες.μου επιτεθηκαν λεκτικα 4 ατομα που μενουν στην πολυκατοικια του δραστη.μαλιστα οι 2 απο αυτους ειχαν σκυλακι για πολλα χρονια.
καλεσα παλι την αμεσο δραση,γιατι πανω στη φασαρια ο οχλος μπορει να με χτυπησει.
καποιοι γειτονες μου βλεπουν απειλητικα τη μηνυση μου κατα του δηλητιριαστη.προφανως η δικη του ασυλια ηταν επωφελης και για τους ιδιους.
αναρωτιεμαι που θα βρω υποστηρικτες οταν τα πραγματα ειναι το δυσκολα,γιατι ειναι πραγματι πολυ δυσκολα.
σοφια πισανιδου
6945285570
]Ήθελα να σου πώ ένα μεγάλο μπράβο για τη φροντίδα που προσφέρεις στα αδέσποτα και για το κουράγιο και το θάρρος σου να κάνεις μήνυση στο δηλητηριαστή-κτήνος και να ξεκινήσεις αγώνα κατά αυτού. Πες μας τις όποιες εξελίξεις. Εύχομαι ολόψυχα να καταδικαστεί το κτήνος.

Και εγώ είμαι στα πρόθυρα να κάνω μήνυση σε έναν ψυχοπαθή που με απειλεί καθημερινά εδώ και μία εβδομάδα επειδή ταίζω αδέσποτες γατούλες. Απειλεί τη σωματική μου ακεραιότητα αλλά κυρίως απειλεί και για φόλες. Έχω μάρτυρες για τις απειλές του για εμένα και τις γάτες και τη δημόσια εξύβριση που υφίσταμαι καθημερινά. Και απ΄ότι έμαθα είναι πραγματικά άνθρωπος επικίνδυνος, ζει μόνος του, χωρίς καθόλου κοινωνικές σχέσεις και παίρνει ψυχοφάρμακα, είναι όντως ψυχοπαθής και γι αυτό φοβάμαι για τις γάτες.[/quote][/quote]

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,752 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:20, 10-04-10:

ρε παιδια...ελεος δηλαδη..που ζουμε;;;; ειναι δυνατον να γινονται ολα αυτα,επειδη ενας ανθρωπος φροντιζει τις αδεσποτες γατες;;; εχω βγει απο τα ρουχα μου....ποσο σκληροι εχουμε γινει πια σαν ειδος;

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 10:32, 11-04-10:

[quote=πουπουλινα;2243338]ρε παιδια...ελεος δηλαδη..που ζουμε;;;; ειναι δυνατον να γινονται ολα αυτα,επειδη ενας ανθρωπος φροντιζει τις αδεσποτες γατες;;; εχω βγει απο τα ρουχα μου....ποσο σκληροι εχουμε γινει πια σαν ειδος;[προσπαθησαν να εκφοβισουν τη μητερα μου.θελουν να μαζεψουν υπογραφες οτι ειμαι επικινδυνο ατομο και ψυχικα ανισορροπο.προσπαθουν να με διασυρουν κοινωνικα.η δικηγορος μου ειπε οτι αν συνεχισθει αυτη η κατσταση πρεπει να κανω αιτηση για αφαλιστικα μετρα.τουλαχιστον σταματησαν να ασχολουνται με τις γατες και ασχολουνται με μενα που μπορω να τους αντιμετωπισω.ευτυχως αρκετοι γειτονες ευαισθητοποιηθηκαν και με υποστηριζουν.]

Παράθεση

ΑΓΓΕΛΟΣ2

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΓΕΛΟΣ2
Ο ΑΓΓΕΛΟΣ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 574 μηνύματα.

O ΑΓΓΕΛΟΣ2 έγραψε στις 11:05, 11-04-10:

που ζουμε

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 13:10, 23-04-10:

[ο δικηγορος μου μου ζητησε να τον συμβουλευομαι προτου κανω οποιαδηποτε καταγγελια στη γειτονια για ανθρωπους που κακομεταχειριζονται τα ζωα και μενα.την αλλα εβδομαδα θα συμμετεχω σε σημαντικη συναντηση παρουσια του και αν μου επιτρεψει θα σας ενημερωσω]που ζουμε[/quote]

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 15:04, 29-04-10:

[σημερα το πρωι εξαφανισθηκε ενας στειρωμενος γατος απο τη γειτονια.ειναι ο δευτρος μεσα σε δυο εβδομαδες.υποψιαζομαι οτι το ατομο που εχω μηνυσει εξακολουθει να δηλητιριαζει.δεν βρηκα παρολο που εψαξα πτωματα απο γατες.το ανησυχιτικο ειναι οτι γειτονας μου καταγγειλε σημερα πρωι οτι ο σκυλος του πριν δυο εβδαμαδες εφαγε φολλα στο ρεμα υφανετ και γλιτωσε για δευτερη φορα.εχω επαφη με μερικους ιδιοκτητες σκυλων και συζηταμε για εναν κοινο τροπο δρασης γιατι οι μηνυσεις μου δεν εφεραν κανενα αποτελεσμα.επισης ζηταω απο τους γειτονες μου να με προστατεψουν γιατι ο δηλητιριαστης με αλλους εχθρικους προς τα ζωα γειτονες πηγε και στο αστυνομικο τμημα και στον εισαγγελεα και κατειγγειλε οτι ειμαι ψυχικα αρρωστο ατομο επειδη προστατευω τα ζωα της γειτονιας.οποιος απο εσας εχει να μας προτεινει η θελει να συμμετεχει στις δρασεις μας μπορει να επικοινωνησει μαζι μας.εξαλλου χρειαζομαστε υποστηριξη και απο αλλους επαγγελματιες δικηγορους που εχουν ευαισθησιες για τα ζωα και την κοινωνια.ηδη μου εχουν κανει μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση και μπορουν να απαιτησουν οικονομικες αποζημιωσεις.δεν ειναι ωρα να κανουμε γκρουπ στο φεισμπουκ η να ιδρυουμε μη κυβερνητικες οργανωσεις.πρεπει να δρασουμε αμεσα,επιθετικα και προπαντων νομιμα. τηλεφωνηστε για υποστηριξη και περισσοτερη πληροφορηση στο 6945285570][ο δικηγορος μου μου ζητησε να τον συμβουλευομαι προτου κανω οποιαδηποτε καταγγελια στη γειτονια για ανθρωπους που κακομεταχειριζονται τα ζωα και μενα.την αλλα εβδομαδα θα συμμετεχω σε σημαντικη συναντηση παρουσια του και αν μου επιτρεψει θα σας ενημερωσω]που ζουμε[/quote][/quote]

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 07:13, 03-05-10:

[χτες βραδυ λιγο πριν τις 10 εβγαλα το σκυλι μου βολτα στη γειτονια μου και αφησα και λιγη τροφη για τις αδεσποτες που στειρωνω και φροντιζω.εκεινη την ωρα περασε ενας κυριος που ταιζει και αυτος μια δυο γατες στην πρασια του και που τον εχω ορισει και μαρτυρα στη μηνυση για τις φολλες.ειχε δηλητιριαστει μια απο τις γατες που ταιζε και την βρηκε νεκρη στις 14-2-2009.επειδη η αστυνομια δεν κανει καμια ερευνα τον ειχα ορισει μαρτυρα για να πει οτι ειδε νεκρη τη γατα του.αλλα αυτος θυμωσε μαζι μου και επεμενε μαλιστα οτι του ζητησα να ψευδομαρτυρησει.μου απαγορευσε μαλιστα να στειρωνω τις αδεσποτες που ταιζε.φυσικα και στειρωσα μια θηλυκη γατα γιατι μετα απο ενα χρονο θα ειχαν κακοποιηθει και δηλητιριαστει και τα γατακια της.η γατα απο οτι ξερω ειναι καλα και την ταιζει και μια ηλικιωμενη κυρια στην πυλωτη της μαζι με αλλες γατες.ετσι επι ενα χρονο δεν γεννηηθηκαν καθολου γατακια στη γειτονια.δυστυχως μαγαζατορας στη γειτονια μου επιτεθηκε λεκτικα οτι αυξηθηκαν τα ποντικια και οτι φταιω εγω για αυτο.εχω δει μαλιστα αρουραιο να βγαινει απο τη φωλια του,ακριβως απεναντι απο το μαγαζι του,και οι δυο γατες να τον κοιταζουν με απαθεια.ουτε αυτος φαινοταν να τις φοβαται.δυστυχως πετουσαν αποφαγια μεχρι και λιγο μετα το πασχα τα οποια τα τρωγαν οι γατες μαζι με τους αρουραιους.βρηκα μαλιστα ενα αηδιαστικο θεαμα απο διασπαρτα ψαροκοκαλα σε ολη την πρασια σαν απλωμενο χαλι μαζι με νεκρα ποντικια.εψαχνα να βρω καποιον υπευθυνο απο την πολυκατοικια αυτη για να του πω να ενημερωσει τον κυριο και οποιον αλλο πετουσε αποφαγια για την ανθιυγειινη κατασταση.ευτυχως μια κυρια μιλησε στον μαγαζατορα και αυτος περιορισε τα αποφαγια που πετουσε. αυτος ο μαγαζατορας ενθαρρυνε δυστυχως επι ενα χρονο τον μαρτυρα μου και τροφοδοτουσε τον θυμο του εναντιον μου.
για να ξαναγυρισω στα χτεσινοβραδυνα, φωναξα τον μαρτυρα να μιλησουμε επειδη με κοιταζε επιμονα σαν να κανω κατι κακο στις γατες που τις ταιζα.μου ειπε οτι δεν εχω την αδεια της πολυκατοικιας να ταιζω εκει τις γατες.ομως τον ενημερωσα οτι οι ενοικοι της πολυκατοικιας εχουμε μιλησει για τις φολες και ειναι φιλικοι απεναντι μου.του ειπα οτι εκεινος δεν εχει την αδεια τους να βρισκεται εκει και του ζητησα να φυγει γιατι το σκυλι μου γαυγιζει αν καποιος μου βαζει τις φωνες.δεν θελω να κανω σκηνες εκει που ταιζω τις γατες γιατι θα αναγκαστω να τις ταιζω στο δρομο μπροστα σε ολον τον κοσμο και τοτε θα δεχομαι περισσοτερες επιεθεσεις απο τους μη φιλοζωους.
συστυχως δεν γνωριζω τα βιωματα του καθε ανθρωπου και οτι πρεπει να τρεπομαι σε φυγη καθε φορα που με πλησιαζει ανθρωπος.εχω δει αλλη κυρια που ταιζει τις αδεσποτες στη γειτονια τοσο φοβισμενη με τους ανθρωπους που εχει απομονωθει τελειως και φοβαται μεχρι και μενα.αλλα φιλοζωη κυρια απο την γειτονια την εχουν δειρει και τωρα περιμενει να εκδοθουν ασφαλιστικα μετρα.
εγω θελω να κυκλοφορω ελευθερα στη γειτονια μου και επιτελους πρεπει καποιος εισαγγελεας να με προστατεψει.μου ειπε τελικα ο μαρτυρας μου οτι εχει το ακαταλογιστο και οτι θα μου στριψει το λαρυγγι.και οτι θα αλλαξει και την καταθεση του στην αστυνομια.
πιστευω οτι ειναι υποκινουμενος απο τον δηλητιριαστη και απο τους φιλους του,οπως αυτος ο μαγαζατορας.μαλιστα και ο διαχειριστης της πολυκατοικιας μου πηρε την πρωτοβουλια να συγκεντρωσει υπογραφες για να με βγαλουν τρελη.τις πηγε στο αστυνομικο τμημα και ηθελε να παει και στον εισαγγελεα.αναμεσα σε αυτους που υπεγραψαν ειναι και οδηλητιριαστης.
φαινεται καθαρα η ενοχη τους και το σχεδιο τους να με εμποδισουν να τον παω στη δικαιοσυνη για να τον δικασουν
λοιπον πηγα και στον εισαγγελεα για να σταματησει να με προσβαλει ο διαχειριστης μου και το αστυνομικο τμημα τον καλεσε για εξηγησεις.
στις γειτονια οι παλιοι κατοικοι γνωριζονται εδω και σαραντα χρονια που ειχαν μονοκατοικιες και τις γατες τις δηλητιριαζαν ελευθερα οπως σκωτονουμε τις κατσαριδες.ετσι εξηγειται η λυσσαλεα επιθεση τους απεναντι μου.
φτασαν να κοψουν και δυο υγιη δεντρα,πετανε οποτε θελουν μπαζα στους δρομους και τα σκουπιδια τους εξω απο τους καδους.
το οτι θα στωθει ασφαλτος σε δυο δρομους στη γειτονια μου επειδη εγω το ζητησα απο τον δημο θεσσαλονικης και οτι για πρωτη φορα η γειτονια μας ειναι καθαρη δεν τους αρεσει.
][σημερα το πρωι εξαφανισθηκε ενας στειρωμενος γατος απο τη γειτονια.ειναι ο δευτρος μεσα σε δυο εβδομαδες.υποψιαζομαι οτι το ατομο που εχω μηνυσει εξακολουθει να δηλητιριαζει.δεν βρηκα παρολο που εψαξα πτωματα απο γατες.το ανησυχιτικο ειναι οτι γειτονας μου καταγγειλε σημερα πρωι οτι ο σκυλος του πριν δυο εβδαμαδες εφαγε φολλα στο ρεμα υφανετ και γλιτωσε για δευτερη φορα.εχω επαφη με μερικους ιδιοκτητες σκυλων και συζηταμε για εναν κοινο τροπο δρασης γιατι οι μηνυσεις μου δεν εφεραν κανενα αποτελεσμα.επισης ζηταω απο τους γειτονες μου να με προστατεψουν γιατι ο δηλητιριαστης με αλλους εχθρικους προς τα ζωα γειτονες πηγε και στο αστυνομικο τμημα και στον εισαγγελεα και κατειγγειλε οτι ειμαι ψυχικα αρρωστο ατομο επειδη προστατευω τα ζωα της γειτονιας.οποιος απο εσας εχει να μας προτεινει η θελει να συμμετεχει στις δρασεις μας μπορει να επικοινωνησει μαζι μας.εξαλλου χρειαζομαστε υποστηριξη και απο αλλους επαγγελματιες δικηγορους που εχουν ευαισθησιες για τα ζωα και την κοινωνια.ηδη μου εχουν κανει μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση και μπορουν να απαιτησουν οικονομικες αποζημιωσεις.δεν ειναι ωρα να κανουμε γκρουπ στο φεισμπουκ η να ιδρυουμε μη κυβερνητικες οργανωσεις.πρεπει να δρασουμε αμεσα,επιθετικα και προπαντων νομιμα. τηλεφωνηστε για υποστηριξη και περισσοτερη πληροφορηση στο 6945285570][ο δικηγορος μου μου ζητησε να τον συμβουλευομαι προτου κανω οποιαδηποτε καταγγελια στη γειτονια για ανθρωπους που κακομεταχειριζονται τα ζωα και μενα.την αλλα εβδομαδα θα συμμετεχω σε σημαντικη συναντηση παρουσια του και αν μου επιτρεψει θα σας ενημερωσω]που ζουμε[/quote][/quote][/quote]

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 20:53, 22-07-10:

Επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τις παραθέσεις, τί είναι το νέο και τί παλιό....και τα νεύρα μου δεν είναι καλά....

Μπορείς να μου πείς αν τελικά έκανες μήνυση, και αν ναι, σε τί στάδιο είσαι??
Ρωτάω γιατί είμαι στην ίδια θέση.

Ευχαριστώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 14:21, 02-02-11:

συγνωμη που δεν απαντησα.η μηνυση που εκανα βρισκεται επι 1,5 χρονο στο εισαγγελεα.δυστυχως συνεχιζουν να με απειλουν και να με βριζουν για να την αποσυρω.τελευταια μπηκαν πηδωντας απο τοιχακι στην κλειδωμενη πρασια που ταιζω και οπου κοιμουνται οι στειρωμενες γατες και σπασαν πραγματα.αναποδογυρισαν και δυο καδους του δημου.επειδη γνωριζω ποιοι το εκαναν τους κατειγγειλα στην αστυνομια.οι γατες βλεπουν ανθρωπο και κρυβονται πια.τοσο πολυ τις τρομαξαν.
ειχαν το θρασος να διαδιδουν οτι δεν πειραζει που σκοτωσαν με φολλες 11 γατες επειδη ηταν αδεσποτες και οτι εγω που εκανα μηνυση ειμαι η τρελλη της γειτονιας.αφου η αστυνομια εφτασε να καλεσει την μητερα μου περυσι το πασχα για να την ρωτησει τι περιμενετε.ετσι παιρνουν θαρρος οι τραμπουκοι της γειτονιας και φερονται προσβλητικα και σε αλλους ιδιοκτητες ζωων.
ειναι γνωστο οτι παλαιοτερα η αστυνομια ηταν υπευθυνη για να θανατωνει με φολλες και σφαιρες τα αδεσποτα ζωα στις πολεις και στα συνορα λογω της λυσσας.ρωτηστε και κανεναν παλιο αστυνομικο.δυστυχως δεν λενε να αλλαξουν νοοτροπια και δεν ειναι με το μερος μας,αλλα εναντιον μας.
επιπλεον στην γειτονια μου δυο ειναι οι αστυνομικοι που κατηγορουνται για φολλες.η μια μηνυση ειναι στα δικαστηρια και επειδη παιρνουν αναβολες δεν θα τελεσιδικησει ποτε.
πριν δεκα χρονια εμαθα οτι πιαστηκε επ αυτοφωρω ενας ιδιωτης που δηλητιριασε 12 σκυλους .πηγε φυλακη 2 χρονια και εφυγε απο τη γειτονια.
μαζι με καποιους γειτονες που ειναι και ζωοφιλοι κανουμε και αλλες δρασεις,οπως καθαριζουμε την παιδικη χαρα και το ρεμα υφανετ.
η γειτονια ειναι μια και δεν πρεπει να χωριστουμε σε στρατοπεδα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 15:34, 02-02-11:

Σε όλες αυτές τις υποθέσεις είναι σημαντικό να βρίσκει κανείς συμπαραστάτες από τη γειτονιά και να μην είναι μόνος του. Περιμένουμε νεότερα.

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,185 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 17:46, 02-02-11:

Σου παραθέτω την ενημέρωση που έχει κάνει η Πανελλήνια συντονιστική επιτροπή ζωοφιλικών σωματείων. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εγκύκλιο

Μετά τις επίμονες προσπάθειες της Πανελλαδικής Συντονιστικής Επιτροπής 108 Ζωοφιλικών Σωματείων και την συνάντηση που είχε με συμβούλους του υπουργού κ, Παπουτσή η ΕΛ.ΑΣ εξέδωσε νέα και πιο αναλυτική εγκύκλιο προς τα Αστυνομικά Τμήματα της χώρας για τον χειρισμό των καταγγελιών για κακοποιήσεις ζώων.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε και δημόσια την πολιτική ηγεσία του υπουργείου και την ΕΛ.ΑΣ για την συνεργασία μαζί μας και ευελπιστούμε , οτι με ακόμη μεγαλύτερη προθυμία τα αστυνομικά τμήματα της χώρας θα επιλαμβάνονται αυτεπάγγελτα των καταγγελιών είτε πολιτών είτε φιλοζωικών συλλόγων για κακοποιήσεις ζώων.

Η όλο και μεγαλύτερη εγρήγορση των αρχών, αστυνομικών, δικαστικών αυτοδιοικητικών εκτιμάμε οτι θα δράσει ανασταλτικά προς τα σχέδια επίδοξων δολοφόνων ζώων.

Πανελλαδική Συντονιστική Επιτροπή
108 Ζωοφιλικών Σωματείων

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

ΑΡΧΗΓΕΙΟ ΕΛΛΗΝ. ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ

ΚΛΑΔΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΕΝ. ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗΣ

Τ Μ Η Μ Α 1o

Π. Κανελλοπούλου 4 - 101 77 - ΑΘΗΝΑ

Αρμόδιος: Α/Υ Γεώργιος Σκούρας.

τ/φ: 210 6920343 - fax: 210 6977374
Αριθ. Πρωτ: 1009/6/32-τξη

Αθήνα, 20 Ιανουαρίου 2011

ΠΡΟΣ: 1. Γ.Α.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

2. Α Δ. ΧΩΡΑΣ

ΚΟΙΝ.: 1. Υ.Π.τ.Π./Γραφεία κ.κ. Υπουργού,

Υφυπουργού & Γενικού Γραμματέα

Δημ. Τάξης

2. Α.Ε.Α./Γραφεία κ.κ. Αρχηγού, Υπαρχηγού,

Προϊσταμένου Επιτελείου, Γενικών

Επιθεωρητών Αστυνομίας Βορείου &

Νοτίου Ελλάδος, Προϊσταμένου Κ.Α.Τ.

3. Α.Ε.Α./Δ-νση Δημόσιας Ασφάλειας

4. Γ.Α.Δ. Π. Χώρας

ΘΕΜΑ: «Προστασία των ζώων»

ΣΧΕΤ.: α. 71572/10/497632 από 4-8-2010 διαταγή (Δ.Δ.Α./Α.Ε.Α.)

β. Ν. 2017/1992 (ΦΕΚ Α-31) «Κύρωση της Ευρωπαϊκής Σύμβασης για την προστασία των ζώων»

γ. Ν. 1197/1981 (ΦΕΚ Α-240) «Περί προστασίας των ζώων»

1. Σε συνέχεια της ανωτέρω (α) σχετικής που αναφέρεται στο αντικείμενο του θέματος, σας γνωρίζουμε ότι, παρά τις προσπάθειες της Ελληνικής Αστυνομίας, οι οποίες αναγνωρίζονται από τις ενδιαφερόμενες φιλοζωικές οργανώσεις και ευαισθητοποιημένους πολίτες, στο Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη και το Αρχηγείο εξακολουθούν να περιέρχονται καταγγελίες σχετικά με περιπτώσεις κακοποίησης, βασανισμού ή και θανάτωσης ζώων. Επίσης έχουν κατατεθεί και αρκετές Ερωτήσεις Βουλευτών σχετικές με το εν λόγω ζήτημα, στο πλαίσιο της άσκησης Κοινοβουλευτικού Ελέγχου.

2. Κατόπιν των ανωτέρω, σας υπενθυμίζουμε τα διαλαμβανόμενα σε αυτή και παρακαλούμε όπως δώσετε κατευθυντήριες οδηγίες - εντολές για την περαιτέρω δραστηριοποίηση των αρμόδιων υφισταμένων σας Υπηρεσιών, αναφορικά με την αυστηρή εφαρμογή της ισχύουσας νομοθεσίας, σε κάθε συντρέχουσα περίπτωση, με στόχο την παντελή εξάλειψη περιστατικών κακοποίησης, βασανισμού ή άλλης βάναυσης συμπεριφοράς σε βάρος των ζώων.

- Ιδιαίτερα τονίζεται η αναγκαιότητα για διαρκή συνεργασία με τις φιλοζωικές οργανώσεις που δραστηριοποιούνται στις περιοχές ευθύνης σας, άμεση εξέταση των καταγγελιών αυτών και η με κάθε τρόπο υποβοήθηση του έργου τους.

3. Πλέον των ανωτέρω, κρίνεται επιβεβλημένο να επισημανθούν ενδεικτικά και οι παρακάτω βασικές ρυθμίσεις που περιλαμβάνονται στα (β) & (γ) σχετικά νομοθετήματα τα οποία ρυθμίζουν το συγκεκριμένο θέμα:

α. Με τις διατάξεις του (β) σχετικού καθορίζεται ότι: «Κανείς δεν πρέπει να κάνει άσκοπα ένα ζώο να πονά, να υποφέρει ή να αγωνιά…, κανείς δεν πρέπει να εγκαταλείπει ένα ζώο συντροφιάς». «Χειρουργικές επεμβάσεις όπως κόψιμο ουράς, φωνητικών χορδών, απαγορεύονται ρητά, εκτός εάν είναι απαραίτητο για κτηνιατρικούς λόγους ή προς όφελος του ζώου».

- Με τις ίδιες διατάξεις για τους παραβάτες προβλέπεται ποινή, φυλάκισης μέχρι (5) μήνες ή χρηματική ποινή ή και τα δύο.

β. Με τις (γ) σχετικές διατάξεις προστατεύονται τα ζώα συντροφιάς, εργασίας και εκτροφών.

- Ιδιαίτερα προστατεύονται από: δολοφονία, βασανισμό, κακοποίηση, μη παροχή κατάλληλης και επαρκούς τροφής και νερού, μη εξασφάλιση καταλύματος άνετου, υγιεινού και προσαρμοσμένου στο φυσικό τρόπο διαβίωσης του ζώου, βασανισμό η κακομεταχείριση κατά τη μεταφορά του με αυτοκίνητο, πλοίο, τραίνο ή αεροπλάνο, παράνομη ευθανασία, θανάτωση θηλαστικού στα σφαγεία χωρίς προηγούμενη αναισθητοποίηση, παραβίαση των διατάξεων για τα πειραματόζωα (Ν. 2015/2001-ΦΕΚ Α-30 και Π.Δ. 160/1991ΦΕΚ Α-64 ).

- Οι ποινές που προβλέπονται είναι φυλάκιση μέχρι (6) μήνες η χρηματική ποινή ή και τα δύο.

4. Με δεδομένη τη σημασία την οποία αποδίδει η πολιτική και φυσική Ηγεσία, στο συγκεκριμένο ζήτημα, το οποίο άλλωστε καταδεικνύει και το επίπεδο πολιτισμού μιας Χώρας, παρακαλούμε για την διαρκή εγρήγορση - ευαισθητοποίηση του προσωπικού των Υπηρεσιών σας, ώστε να μηδενιστούν τα περιστατικά κακοποίησης ζώων.

5. Οι κ. κ. Γενικοί Αστυνομικοί Δ/ντές που κοινοποιείται η παρούσα, παρακαλούνται για την ενημέρωσή τους και άσκηση της δέουσας εποπτείας - ελέγχου όσον αφορά την πιστή υλοποίηση των διατασσομένων.

6. Η παρούσα υποβάλλεται στα Γραφεία κ.κ. Υπουργού, Υφυπουργού, Γεν. Γραμματέα Δημ. Τάξης, Αρχηγού, Υπαρχηγού, Προϊσταμένου Επιτελείου και Γεν. Επιθεωρητών Αστυνομίας Βορείου & Νοτίου Ελλάδος, για ενημέρωση.

Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΚΛΑΔΟΥ

ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ

Υποστράτηγος

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 17:59, 02-02-11:

Καλό απόγευμα Δήμητρα
Είναι η κλασική περίπτωση. "Εγώ το λέω του σκύλου μου, κι ο σκύλος στη ουρά του"
Όλα αυτά αν δεν κάνω λάθος προϋπήρχαν. Σε δυο τρεις μήνες θα το έχουν ξεχάσει στα ΑΤ και όταν παίρνεις τηλέφωνο δεν θα δίνουν σημασία.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 09:27, 03-02-11:

Ευχαριστώ για το update.

Καλό κουράγιο και υπομονή για τον αγώνα σου.

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 11:30, 06-02-11:

ευχαριστω.δεν γνωριζα οτι και εσυ ειχες κρουσμα φολλας.μπορεις να μου πεις τι εκανες?

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 11:32, 06-02-11:

ευχαριστω για την ενημερωση.θα το δειχνω και στους αστυνομικους καθε φορα που ζηταω τη βοηθεια τους.

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 11:45, 06-02-11:

δυστυχως οι γειτονες φοβουνται αντιποινα.ειμαι η μοναδικη αφοβη τελικα στη γειτονια.

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,185 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 17:44, 06-02-11:

ο αγώνας πολλές φορές, ίσως τις περισσότερες είναι ....μοναχικός
αλλά μην το βάζεις κάτω

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 17:47, 06-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από mathewbeuys
ευχαριστω.δεν γνωριζα οτι και εσυ ειχες κρουσμα φολλας.μπορεις να μου πεις τι εκανες?
Στείλε μου μειλ ή πμ (γιατί εγώ δεν μπορώ να σου στείλω) και θα σου πω. Αν και εμένα η περίπτωση ήταν διαφορετική....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φόλες, καταραμένες φόλες!!! - Από shadowdancer
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-12-11 στις 19:22.
    • Φόλες... - Από Tsimio
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-10-10 στις 12:07.
    • Μήνυση για την κακοποίηση του ελέφαντα - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ελπιδοφόρες εμπειρίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-08-09 στις 23:05.
    • Φόλες στη γειτονιά μου - Από mathewbeuys
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-03-09 στις 11:50.
    • Φόλες στο Χαλάνδρι - Από Havana
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-02-09 στις 22:31.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους