Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 107,436 εγγεγραμμένα μέλη και 712,550 μηνύματα σε 22,395 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 317 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Διακοπές: Το γνωστό πρόβλημα

Asteri

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Asteri
H Asteri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (δεκάδες.... έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Asteri έγραψε στις 00:06, 01-11-08:

Έχεις δίκιο, το cat sitter θα' ταν τέλεια λύση... Οι δικές μου γάτες έχουν άλλο κόμπλεξ με το μπάνιο....Βγάζουν το καπάκι του υπονόμου. Δεν ξέρω γιατί μόλις ακούσουν το κλανγκ που κάνει το καπάκι όταν το βάζω στη θέση του έρχονται και το ξαναβγάζουν κ μετά φεύγουν... Γενικά κάνουν διάφορα..ανεβαίνουν στο νεροχύτη του μπάνιου, παίρονουν βαμβάκι, μπατονέτες (οι αγαπημένες τους) και γενικά είναι αφηνιασμένες από τη φύση τους γι αυτό φοβάμαι στο ενδεχόμενο της ζημιάς...Εδώ κάνουν όταν είμαι εγώ εδώ άμα λείψω...
Απ' την άλλη ο γατούλης μου είναι υπερβολικά φοβιτσιάρης...έχει και κινητική διαταραχή (τρέμουλο)..δεν είναι γάτος για να μένει πολύ μόνος του... Δε θα χα και πρόβλημα να τις παίρνω μαζί μου απλά έχω και ένα κουνέλι και είναι ταλαιπωρία όσο να 'ναι για όλη την οικογένεια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 00:53, 01-11-08:

Απλά εγω χαρηκα πολύ οταν αρεσε η ιδεα στην ιωαννα ( καπως μαζι το σκεφτηκαμε) γιατι εχω παρατηρησει οτι οι γνωστοι κα συγγενεις μπορει να μην εχουν χρονο η να μην ξερουν καποια βασικα η να μη μπορουν να δωσουν χαπι ευκολα σε αρρωστο ζωο κλπ. Μονο καποιος πολύ εμπειρος θαμπορουσε να το κανει αφιλοκερδως τελειως η οου αγαπαει πολυ τις γατες και δεν εχει πολλα να κανει, πχ εμας μας το ζητανε πολύ συχνα αλλα με τοσα που εχουμε διασωσεις κλπκλπ δεν προλαβαινουμε με τιποτα.

Ενω καποιος που αγαπαει τα ζωα και θα το κανει επαγγελμα του αυτο κανοντας τιποτα καλες τιμες για αρχη η αμα ειναι αδεσποτα η σε ορισμενες περιπτωσει ειναι πολύ πιο σιγουρο αν ο ανθρωπος ειναι καλος. Εγω πιστευω θα εξελιχθει αυτο σαν επαγγελμα κι εκει κι εδω ακομα και το dog sitter και καλο ειναι να γινι απο ανθρωπους που αγαπαν τα ζωα οντως κι οχι απο κανεναν εξυπνακια που θα το κοιταει εμπορικα το πραμα σαν κατι baby sitters της κακιας ωρας. Ενα καλο ξενοδοχειο γατας για αδεσποτα και για ρατσας θεωρω οτι χρειάζεται εξίσου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

endorama (Φωτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη endorama
H Φωτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H endorama έγραψε στις 01:33, 16-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από clouseau
καλημερα,

ακομα μια φορα ειμαστε μπροστα στο γνωστο προβλημα του τι κανουμε με τα παιδια μας οταν εμεις θελουμε να παμε μερικες μερες καπου. Θα ηθελα την γνωμη σας για την δικη μας περιπτωση.

εχουμε 3 παιδακια στειρωμενα. 1 θυλικο και 2 αρσενικα (αδερφια). επισης εχουμε καμια 10αρια αδεσποτακια στον κηπο τα οποια φροντιζουμε. λογω του οτι μενουμε Λουτσα τα δικα μας τα αφηνουμε εξω απο το πρωι που παμε δουλεια μεχρι το απογευμα-βραδυ που γυρναμε. αυτο ειναι το προγραμμα τους.

το θεμα ειναι οτι θελουμε να παμε 7-8 μερες διακοπες τα Χριστουγεννα. Αλλες φορες τα βολευαμε με τους γονεις της κοπελας μου αφου απο κατω ειναι το εξοχικο τους. αλλα φετος δεν μπορουν να ειναι και ετσι εχουμε τις εξης λυσεις:

- να παμε για πρωτη φορα σε ξενωνα. περα απο το κοστος (περιπου 300ε) το οποιο ειμαιστε διατεθιμενοι να δωσουμε, θα ξερουμε οτι ειναι safe και θα βλεπουν κινηση απο ανθρωπους, θα ακουν αλλα ζωα. απο την αλλη λογω του τροπου ζωης τους μηπως φρικαρουν κλεισμενα για τοσες μερες σε ενα τοσο περιορισμενο μερος που δεν γνωριζουν? τα αδεσποτακια πες με μια ταιστρα ή με βοηθεια καποιου γειτονα θα ταιζονται.

- να τα αφησουμε ολες τις ημερες μεσα στο σπιτι και να πουμε στην κυρια που μας καθαριζει να ερχεται να τα ταιζει και να καθαριζει την αμμο τους. θα ειναι μεν στο γνωστο τους περιβαλλον αλλα μηπως φρικαρουν επι τοσες μερες μεσα και αφου δεν θα ερχονται και σε ιδιαιτερη επαφη με καποιον ανθρωπο?

τι λετε? ευχαριστω προκαταβολικα
Συνήθως παίρνω μαζί μου και τις δυο γατούλες μου. Αν όμως αυτό δε γίνεται, πιστεύω καλύτερα να τα αφήσεις στο χώρο τους.
Αφησε ένα παράθυρο ανοιχτό να μπαίνει ήλιος (με κλεισμένα τα τζάμια να μη φυγουν) και ένα ακόμα με κλεισμένα παντζούρια αλλά ανοιχτά τζάμια, να μπαίνει φρεσκος αέρας.
Δεν πρέπει να βγουν έξω! Αν δεν είστε εσείς εκεί ίσως χαθούν και δε μπορέσουν να ξαναγυρίσουν!
Δε θα φρικάρουν, θα έχουν παρέα το ένα το άλλο.
Αν μπορείτε φορέστε μια παλιά πιτζάμα στον ύπνο σας για δυο-τρία βραδια κι αφήστε τη μετά πάνω στον καναπέ ή στ κρεβάτι. Αφήστε κι ένα ζευγάρι παλιές παντόφλες στο πάτωμα.
Ετσι θα έχουν τη μυρωδιά σας και θα τους λείπετε λιγότερο!
@ΙRO 88 αλλά κι όσοι παίρνετε τη γατα σας στο πλοίο: Μην την αφήνετε στο γκαράζ, πάρτε τη -μαζί με το κλουβί- στο κατάστρωμα ή στην καμπίνα(όπου θα είστε) Αν έχετε το βιβλιάριο υγείας, κανείς δε μπορεί να σας το απαγορέψει!
Οι γάτες μου εχουν ταξιδέψει με: αυτοκίνητο, πλοίο, λεωφορείο, τρενο, αεροπλάνο-μέχρι και στο πίσω καθισμα μοτοσικλέτας (στερεώνοντας φυσικά το κλουβι!!!)

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 08:02, 08-04-09:

Αλήθεια θα φύγετε το Πάσχα?Πόσες μέρες θα λείψετε και τι σκέφτεστε να κάνετε με τα γατούλια σας?

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 08:03, 08-04-09:

Εγω θα φυγω για Πασχα και θα τα παρω μαζι μου.

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 08:08, 08-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Εγω θα φυγω για Πασχα και θα τα παρω μαζι μου.
Ελαααααα δεν το πιστεύωωωωωωωωω
Εχεις να μαζέψεις και την σουρτούκω την κόρη σου που ..διάγει έκφυλον βίον εν Αθήναις και να την εκπαιδεύσεις στα μητρικά της καθήκοντα..

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 08:10, 08-04-09:

Ας ειναι εγκυος και θα την εκπαιδευσω μια χαρα.Σαν σουρτουκω κορη θα περασει πολλα χερια πριν καταφερει να φτασει σε μενα στο αεροδρομιο...Βικυυυυυυυ σε βλεπω,αν μου κλεψεις το παιδι μου σ'εφαγα!

marzep

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη marzep
H marzep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H marzep goodbye and tanks for all the fish... έγραψε στις 08:11, 08-04-09:

Κι εμεις οικογενειακως θα φυγουμε!

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 08:12, 08-04-09:

Ας ειναι εγκυος και θα την εκπαιδευσω μια χαρα.Σαν σουρτουκω κορη θα περασει πολλα χερια πριν καταφερει να φτασει σε μενα στο αεροδρομιο...Βικυυυυυυυ σε βλεπω,αν μου κλεψεις το παιδι μου σ'εφαγα!

...δεν με λένε...Βίκυ..

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 08:23, 08-04-09:

Ναι αλλα εσυ δεν θα το δεις το μωρο μου!

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 08:24, 08-04-09:

Ναι αλλα εσυ δεν θα το δεις το μωρο μου!
....μην ορκίζεσαι....ποτέ δεν ξέρεις...

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 08:26, 08-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από roulsydney
Αλήθεια θα φύγετε το Πάσχα?Πόσες μέρες θα λείψετε και τι σκέφτεστε να κάνετε με τα γατούλια σας?
εγω εδω θα ειμαι, καμια μονοημερη εκδρομη θα παω

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsini1
H tsitsini1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

H tsitsini1 έγραψε στις 08:40, 08-04-09:

Εγώ θα λείψω από Μ. Παρασκευή και θα γυρίσω Δευτέρα, οπότε θα το αφήσω εδώ. Μίλησα και με τον κτηνίατρο και μου είπε ότι θα είναι μια χαρά. Απλά εγώ δεν θα είμαι τόσες μέρες μακριά από το παιδί μου.. Θα με πιάσει κατάθλιψη..

endorama (Φωτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη endorama
H Φωτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H endorama έγραψε στις 12:08, 08-04-09:

Παλιά έπαιρνα μαζί μου συνήθως τις δυο γατούλες μου- με ό,τι κι αν ταξίδευα: αεροπλάνο, πλοίο, ακόμα και με μοτοσικλέτα!
Τώρα που έχω αμάξι δεν θα τις αφήσω ποτέ πια μόνες.

vickymoon

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vickymoon
H vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,362 μηνύματα.

H vickymoon έγραψε στις 12:57, 08-04-09:

εγω θα ειμαι πολυ τυχερη το πασχα γιατι θα εχω καινουργιο γατακι στο σπιτι μου και μαλιστα το πιο πιθανο ειναι οτι θα ειναι εγκυος:up::up: και θα το δωσω στις γαταρες μου για να παιζουν.
τελεια ειναι και σιαμακι το καινουργιο γατακι θα το τρελανω στο ζουληγμα

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 13:11, 08-04-09:

Εμείς θα λείψουμε 4 μέρες, το Gandalf δε μπορεί να τον πάρει η μαμά μαζί της στην Επίδαυρο, γιατί θα πάρει μαζί τη δική της γάτα. Το μικρό θα τον πάμε στου Πέτρου, όπου έχουν ένα ολόκληρο διαμέρισμα άδειο και τα πεθερικά από κάτω, που θα ανεβαίνουν να του κάνουν παρέα... και μόνο στη σκέψη ότι θα είναι το παιδί μου μακρυά μου και σε ξένα χέρια για 4 μέρες, κάτι με πιάνει... αλλά δε μπορώ να τον πάρω μαζί θα μείνουμε στο κοινοτικό ιατρείο του χωριου και, φυσικά δε γίνεται να τριγυρίζει και μια γάτα στο εξεταστήριο εν ώρα εφημερίας...

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:57, 08-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από vickymoon
εγω θα ειμαι πολυ τυχερη το πασχα γιατι θα εχω καινουργιο γατακι στο σπιτι μου και μαλιστα το πιο πιθανο ειναι οτι θα ειναι εγκυος:up::up: και θα το δωσω στις γαταρες μου για να παιζουν.
τελεια ειναι και σιαμακι το καινουργιο γατακι θα το τρελανω στο ζουληγμα
Ετσι εεεε;

vickymoon

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vickymoon
H vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,362 μηνύματα.

H vickymoon έγραψε στις 14:07, 08-04-09:

ναι, ναι, ναι δεν ειναι τελειο:up::up::up::up:

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:13, 08-04-09:

Ναι,πως,τελειο ειναι.Μολις ενημερωσα το μπαμπα της ο οποιος μου ειπε οτι οποιος την ακουμπησει θα του κοψει τα χερια.

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 14:26, 08-04-09:

εγω θα τ'αφησω στη μητερα....με αναλυτικες οδηγιες χρησης....
Μονο που θα τους βαλω κρυσταλλικες αμμους να μη τη παιδεψω στο καθαρισμα με σβωλους κλπ...

xxx

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη xxx
Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O xxx έγραψε στις 18:56, 12-04-09:

παιδια το προβλημα ειναι τι κανουμε τα γατακια μας το καλοκαιρι θελω συμβουλες:δεν μπορουμε να τα παρουμε κ να τα εχουμε ολη μερα κλεισμενα μεσα στο σπιτι κριμα ειναι.....Τι να κανουμε?σας παρακαλω ΗΕLP!!!

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 η Ρόζα και η Σίμπα και άλλες αδέσποτες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,961 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 19:03, 12-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από xxx
παιδια το προβλημα ειναι τι κανουμε τα γατακια μας το καλοκαιρι θελω συμβουλες:δεν μπορουμε να τα παρουμε κ να τα εχουμε ολη μερα κλεισμενα μεσα στο σπιτι κριμα ειναι.....Τι να κανουμε?σας παρακαλω ΗΕLP!!!

Υπάρχουν τα ξενοδοχεία ζώων,
φίλοι/γνωστοί/συγγενείς που μπορούν να την φιλοξενήσουν.

Μπορείς να δώσεις τα κλειδιά του σπιτιού σου(μετά από συζήτηση με τη μαμά σου)σε κάποιον ο οποίος θα αναλάβει να την φροντίζει(να μπαίνει να την ταίζει,να τη χτενίζει και να φεύγει).

Με τίποτα έξω.Υπάρχουν φόλες,αυτοκίνητα,κακά δίποδα κλπ.

Franky

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Franky
H Franky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H Franky έγραψε στις 22:17, 12-04-09:

Εμείς πάντως το καλοκαίρι τα παίρνουμε μαζί και τα τρία. Περνάμε όλοι μια χαρά κι αυτά χαζεύουν από τα παράθυρα, ζουζουνάκια πουλάκια κι ότι άλλο κινείται και μας έχουν περισσότερες ώρες κοντά τους απ' ότι στην Αθήνα. Όταν δε, γυρίζουμε πίσω, κατεβάζουμε όλοι μαζί κάτι μούρες μέχρι το πάτωμα...

tarzz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tarzz
H tarzz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H tarzz έγραψε στις 00:47, 05-06-09:

ηρθε το καλοκαιρι κ ηρθε ο καιρος των διακοπων..επειδη δεν εχω την σχετικη πειρα..μηπως μπορει να μου πει καποιος πως περνεις την μικρη σου γατουλα μαζι στις διακοπες σου..???επειδη γενικοτερα κανουμε καμπινγκ να το επειχηρησω να την παρω μαζι η να ψαξω σε κανενα ξενοδοχειο ζωων που εκει ξερω οτι δεν θα ταλαιπωθηθει τουλαχιστον...γιατι γατα σε παραλια κοντα δεν εχω ακουσει ποτε..ας μουπει καποιος την γνωμη του...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,024 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 04:15, 05-06-09:

Την παιρνεις οπου θες με το κλουβακι μεταφορας...Αλλα για καμπινγκ?? Δε θα φυγει η γατουλα? Δεν ξερω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τακις (νινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη τακις
H νινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.

H τακις έγραψε στις 20:23, 14-06-09:

να ρωτησω κ γω με τη σειρα μου αν υπαρχει καποια προταση για γατο-ξενοδοχειο στα ν.προαστια. ή καποιος που να αναλαμβανει φυλαξη (εννοειται που να εχει δοκιμαστει, μην αφησω οπου κ οπου το μωρο μου)

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,999 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 20:52, 14-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από τακις
καποιος που να αναλαμβανει φυλαξη (εννοειται που να εχει δοκιμαστει, μην αφησω οπου κ οπου το μωρο μου)
Ρίξε μια ματιά εδώ.

kitcat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kitcat
H kitcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.

H kitcat έγραψε στις 00:32, 22-07-09:

Ξέρω ότι σε αυτό το φόρουμ έχει υποθεί άπειρες φορές το ίδιο θέμα μάλιστα εγώ η ίδια πρέπει να το έχω θέσει 1-2 φορές, όμως χρειάζομαι ξανά τη συμβουλή σας. Ο γατούλης και εγώ ξεκινήσαμε σήμερα τις διακοπές μας στο πατρικό μου, μια μικρή μονοκατοικία χωρίς περιφραγμένη αυλή και πολύ εύκολη πρόσβαση του ζουζούνου μου στο άγνωστο και αφιλόξενο ύπαιθρο. Ο κύριος χώρος διαμονής του θα είναι το δωμάτιο το οποίο μοιράζομαι με τον αδελφό μου. Γενικά ο γατούλης δεν είναι πολύ ευπρόσδεκτος εδώ και έτσι όταν θα λείπω από το σπίτι θα πρέπει κάπως να περιορίζεται, αλλά και ακόμη όταν θα είμαι εκεί, διαφορετικά θα πρέπει να τον κυνηγάω για να μην μπαίνει σε όλα τα δωμάτια και σίγουρα αυτό δεν μπορώ να το κάνω συνέχεια. Πόρτες και παράθυρα δεν κλείνουν... όχι γενικά αλλά λόγο ζεστής μένουν ανοιχτά και συμβιβασμοί δεν γίνονται αυτό σημαίνει πως σίγουρα δεν θα μένει ελεύθερος, τουλάχιστον όχι όταν θα λείπω. Με προβληματίζει κυρίως αν θα μπορούσα έστω για κάποιες ώρες και κυρίως το βράδυ να τον δένω με το λουράκι του (αυτό το σχήμα Η), έτσι ώστε να έχει πρόσβαση και στο δίπλα δωμάτιο όπου βρίσκεται η τουαλέτα του και σε όλο το δωμάτιο όπου θα κοιμάμαι και εγώ, με κίνδυνο φυσικά να το βγάλει και να πάει όπου δεν "επιτρέπεται" ή ακόμη και να φύγει από το σπίτι ή ακόμη χειρότερα να μπλέξει κάπου με τα λουριά....
Φυσικά και δεν θέλω ούτε να τον δέσω ούτε να το κλείνω στον δωμάτιο ή να τον κλείσω σε άλλο δωμάτιο με όλη του την προίκα, έχει μάθει να αλωνίζει στο σπίτι μου και να κάνει ότι θέλει όποτε θέλει χωρίς περιορισμούς και τώρα δεν μπορεί να κάνει σχεδόν τίποτα χωρίς την επίβλεψή μου και είναι και τρομαγμένο με το νέο χώρο....
Λοιπόν τι λέτε; Καμιά ιδέα;

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsini1
H tsitsini1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

H tsitsini1 έγραψε στις 08:28, 22-07-09:

Καλημέρα! Καταρχήν πρέπει να σου πώ ότι ο γατούλης σου είναι πανέμορφος!!
Όσο για το πρόβλημά σου, εγώ θα σου έλεγα να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για την ασφάλεια του γατιού. Και περιορισμένος να μείνει σε ένα δωμάτιο για όσο διάστημα μείνεις στους γονείς σου, δεν νομίζω ότι θα πάθει τίποτα. Απλά να περνάς και κάποιον χρόνο μαζί του παιζοντας κλπ κλπ κλπ για να μην νιώθει μόνος και απομονωμένος. Αφού του έχεις και λουράκι, όσο είσαι στο σπίτι και μπορείς να τον επιβλέπεις, μπορείς να του το φοράς και να κάνει βόλτες στο σπίτι.

kitcat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kitcat
H kitcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.

H kitcat έγραψε στις 13:46, 22-07-09:

Αχ ευχαριστώ πολύ, ναι κάπου εκεί έχω καταλήξει και εγώ ότι πάνω απ' όλα ασφάλεια, δε νομιζω άλλωστε να αντέξω να τον χάσω. Αν και με εκπλήσσει που κάθετε σε παράθυρα και μπαλκόνια και δεν κάνει τον κόπο να πηδήξει έξω, ελπίζω να μην το κάνει κάποια στιγμή αφού εξοικειωθεί και κυρίως να μην το κάνει όταν εγώ θα λείπω.

Fran

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fran
H Fran αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Fran έγραψε στις 12:29, 24-07-09:

Έχετε καμιά ιδέα πού να αφήσω τη γάτα μου στις διακοπές;

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 12:57, 24-07-09:

δεν εχεις καποιον να τη φροντιζει οσο λειπεις? δεν ειναι καλο μωρε να αλλαξει περιβαλλον.....
αλλιως καμια πανσιον?

Fran

Νεοφερμένος

H Fran έγραψε στις 13:08, 24-07-09:

Η τελευταία λύση είναι να την πάω στην Πάτρα στη μαμά μου αλλά και αυτοί θα πάνε διακοπές...
Είναι η πρώτη φορά που έχω τέτοιο πρόβλημα τα τελευταία 10 χρόνια.... Και έχω απογοητευθεί .

Ξέρετε καμιά πανσιόν καλή και όχι και πολύ ακριβή;

stellak

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη stellak
H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,843 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 13:11, 24-07-09:

Για δες στο λινκ εδώ μήπως εξυπηρετηθείς

Fran

Νεοφερμένος

H Fran έγραψε στις 13:34, 24-07-09:

Ευχαριστώωω πάρα πολύ Fran

pelen9

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pelen9
H pelen9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H pelen9 έγραψε στις 10:42, 27-07-09:

Καλημέρα σας,
Δυστυχώς ο ερχομός του καινούργιου μου μωρού στο σπίτι σχεδόν συνέπεσε με τις καλοκαιρινές μου διακοπές.
Πρόκειται να λείψω για 15 μέρες και α) είναι αδύνατον να ερθει και ο γατούλης μαζί, β) δεν υπάρχει κάποιος να τον προσέχει στο σπίτι.
Η κοπέλα που δουλεύει στην φιλοζωική από όπου τον απέκτησα μου πρότεινε την πανσιον Jackie and Jino της Σοφίας Αυγερινού στην Κερατέα. Θα ήθελα μια δεύτερη/τρίτη/τέταρτη γνώμη για αυτή την πανσιον ή αν έχετε κάποια άλλη να προτείνετε. Μένω στον Διόνυσο και ο Dylan μου είναι σχεδόν 2 μηνών.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

σιεννα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη σιεννα
H σιεννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

H σιεννα έγραψε στις 16:29, 27-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από pelen9
Καλημέρα σας,
Δυστυχώς ο ερχομός του καινούργιου μου μωρού στο σπίτι σχεδόν συνέπεσε με τις καλοκαιρινές μου διακοπές.
Πρόκειται να λείψω για 15 μέρες και α) είναι αδύνατον να ερθει και ο γατούλης μαζί, β) δεν υπάρχει κάποιος να τον προσέχει στο σπίτι.
Η κοπέλα που δουλεύει στην φιλοζωική από όπου τον απέκτησα μου πρότεινε την πανσιον Jackie and Jino της Σοφίας Αυγερινού στην Κερατέα. Θα ήθελα μια δεύτερη/τρίτη/τέταρτη γνώμη για αυτή την πανσιον ή αν έχετε κάποια άλλη να προτείνετε. Μένω στον Διόνυσο και ο Dylan μου είναι σχεδόν 2 μηνών.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλη ιδεα η πανσιον στην προκειμενη περιπτωση
Το γατακι σου ειναι πολυ μικρο(σχεδον 2 μηνων).Πραγμα που σημαινει οτι δεν εχει κανει καν το 1ο του εμβολιο.Συνηθως τα μικρα,μεχρι να ολοκληρωθει ολος ο κυκλος των 3ων πρωτων εμβολιων,δεν τα βγαζουμε καν εξω γιατι ειναι επικινδυνο γι'αυτα,μην κολλησουν οτιδηποτε,διοτι ειναι ακομα πολυ ευαισθητα!
Σε μια πανσιον εχει αρκετα ζωακια,οποτε καταλαβαινεις το ρισκο.
Ισως θα επρεπε να σκεφτεις κατι αλλο για το διαστημα που θα λειπεις,οπως καποιον φιλο ή γνωστο που θα μπορουσε να το φιλοξενησει μεχρι να γυρισεις.

pelen9

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pelen9
H pelen9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H pelen9 έγραψε στις 13:51, 28-07-09:

Έχει κάνει τα δυο πρώτα εμβόλια και σε λίγες μέρες θα κάνει και το τρίτο. Από άποψη υγείας δεν υπάρχει πρόβλημα, ρώτησα και τον κτηνίατρο.
Δεν υπάρχει κανένας γνωστός στον οποίο εμπιστεύομαι το γάτο μου και τα κλειδιά του σπιτιού μου (2 σε 1). Τουλάχιστον ο επαγγελματίας πληρώνεται και είναι υποχρεωμένος να τον φροντίζει. Λίγα έχουν γίνει με "γνωστούς" που ξεχάστηκαν???
Απλά θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη για την συγκεκριμένη πανσιον αν ξέρει κανείς....

ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
H ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (Πάνω απο 30 δεν θυμάμαι ακριβώς έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ έγραψε στις 14:21, 28-07-09:

Γειά σας!!!

Εχω το πιο συνηθισμένο πρόβλημα αυτή την εποχή! Εχω μια γατούλα την Κλού (απο το φωνα-κλού!!!). Είναι 1 χρονών και 4 μηνών και πριν λίγους μήνες την στείρωσα. Στην αρχή την είχα στο μπαλκόνι μου, όμως λόγω της στείρωσης την έβαλα μέσα στο σπίτι για τις πρώτες μέρες υποτίθεται, αλλά έμεινε μόνιμα!! Ο άλλος λόγος που την πήρα απο το μπαλκόνι είναι γιατί φώναζε πάρα πολύ, και διαμαρτύρονταν τα πεθερικά μου που είναι απο κάτω αλλά και οι γείτονες.

Το πρόβλημα τώρα είναι οτι το Σάββατο φεύγω για διακοπές και δεν ξέρω τί να την κάνω. Μαζί μου δεν μπορώ να την πάρω, στο σπίτι μέσα δεν μπορώ να την αφήσω να περιφέρεται, και στο μπαλκόνι δεν μπορώ να την ξαναβγάλω γιατί εκτός οτι έχω άλλα τρια εκεί (συμπεριλαμβανομένης και της Γκριζαμπέλας που είχα βάλει παλιότερα αγγελία να την χαρίσω..αλλά ακόμα τίποτα) το πιο πιθανό είναι να την βρώ....τουφεκισμένη όταν γυρίσω!!!! Για το φαι δεν το συζητώ, θα την ταιζει η πεθερά μου το έχουμε συνεννοηθεί αυτό. Σκέφτεστε κάτι άλλο ???????
Ειρήνη

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 14:52, 28-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
στο σπίτι μέσα δεν μπορώ να την αφήσω να περιφέρεται
Γιατί όχι; Έτσι κι αλλιώς μέσα μένει τώρα.

Επίσης, δεν νομίζω ότι είναι πολύ καλή ιδέα να έχεις τα υπόλοιπα στο μπαλκόνι, ιδίως τώρα που θα φύγεις. Αν κάποιο πέσει, ποιος θα το καταλάβει για να πάει να το ψάξει; Δεν μπορείς να τα βάλεις κι αυτά μέσα;

ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

Νεοφερμένος

H ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (Πάνω απο 30 δεν θυμάμαι ακριβώς έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ έγραψε στις 15:10, 28-07-09:

Η πεθερά μου μένει ακριβώς απο κάτω μου οπότε σίγουρα θα τα πάρει είδηση αν τυχόν που μέχρι τώρα δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Εκτός αυτού θα ανεβαίνει δυο φορές την ημέρα για να τα ταιζει. Και την Κλου την είχα αρχικά στο μπαλκόνι όμως επειδή φώναζε πάρα πολύ, και εντωμεταξύ συνέπεσε και η στείρωσή της, την έβαλα υποτίθεται μέσα προσωρινά και έμεινε.
Το θέμα είναι οτι δεν μπορώ πλέον να την κρατήσω μέσα γιατί και εγώ είμαι με άσθμα και ο άντρας μου δεν την θέλει μέσα στο σπίτι. Εκτός οτι σε λίγο καιρό (ελπίζω....) θα έχουμε και μωράκι... Αυτή την στιγμή την έχω βάλει στο μπάνιο "των ξένων" έξω απο τα 2 μελλοντικά παιδικά δωμάτια, όμως ο χώρος είναι κάπως μικρός για να είναι κλεισμένη εκεί όλη μέρα. Σταδιακά θα την μάθω να βγαίνει έξω στον κήπο όμως θέλω να το κάνω όταν γυρίσω για να μπορώ να την επιβλέπω...

ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

Νεοφερμένος

H ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ έγραψε στις 15:12, 28-07-09:

Επίσης ξέχασα να σου πω, οτι τώρα, την έχω μέσα στο μπάνιο που σου είπα όση ώρα είμαι στην δουλειά, και το βράδυ που πάμε για ύπνο. Τις υπόλοιπες ώρες, την αφήνω και τριγυρίζει στο σαλόνι, μόνο όμως όταν είναι κάποιος παρών για να μην κάνει ζημιές καθώς είναι πολύ νευρικό ψιψί...

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 15:29, 28-07-09:

Να σου πω την αλήθεια, δεν νομίζω ότι έκανες καλά που ανέλαβες τέσσερις γάτες τη στιγμή που δεν τις θέλετε μέσα στο σπίτι για τους όποιους λόγους. Και ούτε είναι δίκαιο για τρία ζώα να ζουν μόνιμα στο μπαλκόνι... εκτός κι αν μιλάμε για καμιά τεράστια ταράτσα. Μήπως θα ήταν καλύτερα όταν γυρίσεις να τα εκπαιδεύσεις κι αυτά να ζουν στον κήπο;

Τώρα γι' αυτό που ρωτάς, ναι, προφανώς δεν μπορεί να μείνει στο μπάνιο όσο λείπετε. Κατά κανόνα οι γάτες κάνουν ελάχιστες ζημιές, οπότε μπορείς να την αφήσεις άφοβα τουλάχιστον στο σαλόνι, ίσως και σε κάποια άλλα δωμάτια*, αφού μαζέψεις όσα αντικείμενα θεωρείς πολύτιμα.

* Όπως τα δυο μελλοντικά παιδικά δωμάτια. Αφού τώρα είναι ακατοίκητα (εύχομαι να κατοικηθούν σύντομα), γιατί να μην πηγαίνει; Δεν είναι ότι δεν θα τα καθαρίσεις, όταν έρθει η ώρα.

Kristen (Χριστίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kristen
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.

H Kristen έγραψε στις 17:03, 28-07-09:

θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα, αν δεν μπορείς να τα έχεις όπως πρέπει κρίμα είναι να ταλαιπωρούντε σε μπαλκόνια κ μπάνια. Ασε που μια γατούλα σε ένα μπάνιο γίνεται κ πιο νευρική ίσως αν δοκίμαζες να την εμπιστευτείς για λίγο, περιορισμένη στο σαλόνι με μικρομετατροπες στα επικίνδυνα πράγματα (φυτά, βάζα, πολύτιμα που σπάνε) κ όταν επιστρέψεις εκπαίδευση για τον κήπο.
Επειδή εγω περιμένω μωρό - με το καλό σε μερικούς μήνες - κ το ευχομαι κ σε σένα, το μελλοντικό μας παιδικό δωμάτιο είναι προς το παρών γραφείο τα γατούλια μου κ ο σκύλος περιφέρονται ελεύθερα. Για το μέλλον έχουμε σχέδια που θα περιλαμβάνουν κ τα 4ποδα παιδάκια μου

Felice

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Felice
H Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 και παραπάνω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,815 μηνύματα.

H Felice έγραψε στις 13:29, 29-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
Επίσης ξέχασα να σου πω, οτι τώρα, την έχω μέσα στο μπάνιο που σου είπα όση ώρα είμαι στην δουλειά, και το βράδυ που πάμε για ύπνο. Τις υπόλοιπες ώρες, την αφήνω και τριγυρίζει στο σαλόνι, μόνο όμως όταν είναι κάποιος παρών για να μην κάνει ζημιές καθώς είναι πολύ νευρικό ψιψί...
Αφού θα έχεις έμπιστο πρόσωπο για την διατροφή τους τότε όπως σου είπαν και τα κορίτσια εγώ θα πρότεινα να τα περιορίσεις όλα μαζί σε ένα δωμάτιο. Τακτοποιήσε τα πράγματα που θα τους είναι απαραίτητα για τις ημερες που θα λείπεις και μάζεψε ότι μπιμπελό έχει το δωμάτιο. Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. Τις ημέρες που θα ανεβαίνει η πεθερά σου για ανεφοδιασμό θα τις αφήνει να κάνουν καμία μικρή βολτίτσα και στο υπόλοιπο σπίτι για ψυχολογική ανανέωση. Για 10 ημέρες μαυτό το σύστημα δεν παθαίνουν τίποτα.

ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

Νεοφερμένος

H ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ έγραψε στις 14:04, 29-07-09:

Τελικά θα τα αφήσω όπως έχουν, τουλάχιστον μέχρι να γυρίσω απο τις διακοπές, δηλαδή τα 3 στο μπαλκόνι και την Κλου στο μπάνιο, μόνο που θα της ανοίξω το ένα απο τα δυο δωμάτια τα "παιδικά" αφού πρώτα το μαζέψω. Θα ανεβαίνει η πεθερά μου για να τα ταιζει και να τους βάζει νερό, όμως δεν ξέρω κατά πόσο είναι διατεθειμένη (μάλλον καθόλου) για να τους καθαρίζει και την άμμο τους. Ευτυχώς θα φύγω για 9 μέρες, θα γυρίσω εδώ 1 εβδομάδα και μετά θα ξαναφύγω. Οπότε θα τους βάλω καθαρή άμμο την ημέρα που θα φύγω, αμέσως μόλις γυρίσω, και όταν ξαναφύγω θα τους ξαναβάλω. Ελπίζω πως δεν θα έχουν μεγάλο πρόβλημα....
Εννοείται πως στο μέλλον άμα γυρίσω απο τις διακοπές θα εκπαιδευτούν όλα για τον κήπο. Απλά τα 3 του μπαλκονιού θέλω να τα πάω πρώτα στον γιατρό για check-up και στείρωση στα δυο θυληκά πριν τα βγάλω έξω...

Νεκταρια (Φουντου Νεκταρια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νεκταρια
H Φουντου Νεκταρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,076 μηνύματα.

H Νεκταρια έγραψε στις 14:22, 29-07-09:

Αχ Θα τρελλαθω

Kristen (Χριστίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kristen
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.

H Kristen έγραψε στις 14:34, 29-07-09:

όλα καλά, αλλά 9μέρες με την ίδια άμμο μέσα στο σπίτι??? ειδικά τώρα που έχεις σκοπό να κάνεις παιδάκι δεν θα στο συνιστούσα μπορεί η πεθερά σου να πάρει μια μεγάααλη σακούλα σκουπιδιών, και κάθε 2 μέρες να αδειάζει όλη την άμμο μέσα έτσι ώστε να μην χρειάζετε να την καθαρίζει κ να την ξαναγεμίζει με καινούργια, θα σου κοστίσει κάτι παραπάνω αλλά τουλάχιστον δεν θα πατάς βρώμικη άμμο παντού, δεν θα βρωμάει το σπίτι σου (9μέρες η ίδια άμμος θα σκυλοβρωμίσει, είναι κ καλοκαιρι). Επίσης αν τα γατάκια που αναφέρεις που είναι αστείρωτα είναι μεγαλούτσικα καλό είναι να μην καθυστερήσεις κι άλλο την στείρωση γιατί τα άτιμα πηδάνε από μπαλκόνια όταν έχουν οίστρο κ δεν λογαριάζουν ούτε ύψος ούτε τίποτα

σιεννα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη σιεννα
H σιεννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

H σιεννα έγραψε στις 15:08, 29-07-09:

:up::up::up:

ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

Νεοφερμένος

H ΚΟΚΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ έγραψε στις 15:12, 29-07-09:

Θα δώ πώς θα το κάνω με την άμμο...κάτσε να ψαρέψω και την πεθερά να δώ τις διαθέσεις της!
Τα γατάκια είχα σκοπό ούτως ή άλλως να τα πάω στον γιατρό μετά τις διακοπές. Τα δυο είναι αδελφάκια (1 κοριτσάκι και 1 αγοράκι) και είναι 5 μηνών. Το τρίτο είναι 2,5 μηνών περίπου και είναι κοριτσάκι (Γκριζαμπέλλα). Για την Γκριζαμπέλα είχα βάλει και αγγελία για να την χαρίσω αλλά δυστυχώς ακόμα τίποτα. Θα πάνε και οι τρείς στο γιατρό μόλις επιστρέψω και εγώ και αυτός (ο γιατρός) απο διακοπές...! Μόλις μπορέσω θα τα βγάλω και φωτογραφίες για να τα δείτε τα ζουζούνια μου!!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους