Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 113,098 εγγεγραμμένα μέλη και 713,223 μηνύματα σε 22,450 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 303 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Νιάου νιάου αλλά όχι στο σπίτι! Βοήθεια!

Yami-chan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Yami-chan
H Yami-chan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Yami-chan έγραψε στις 17:22, 27-08-12:

Γεια σας! Ισως το καταλαβαε και απο τον τιτλο αλλα ας το εξηγησω.Αρχικα, ειμαι μα8ητρια λυκειου και οι γονεις μου εχουν μαγαζι με ζωοτροφες οποτε οι γατες ηταν παντα απαραιτητες σαν μυοκτονα αλλα προχθες η μαμα μαζεψε ενα μικρο γατακι. Μια μαυρη κουκλιτσα την οποια ερωτευτηκα κεραυνοβολα... Ομως οταν ειπα πως θελω να το παρω στο σπιτι (πιο συγκεκριμενα στο δωματιο μου) και να το φροντιζω οι γονεις μου το αρνηθηκαν επι τοπου και ειναι ειναι κατηγορηματικοι με την αποφαση τους! Αλλα εγω την θελω κοντα μου πολυ, παρα πολυ... Αχ σας παρακαλω βοηθηστε με τι να κανω να τους πεισω???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,618 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:45, 30-08-12:

Καλησπέρα φίλη μου.Δυστυχώς..εφόσον οι γονείς σου δεν το θέλουν και είσαι ανήλικη,δεν μπορεις να κάνεις και πολλά πράγματα.
Είναι πολύ σημαντικό όταν υιοθετούμε γατάκι,να το θέλει όλη η οικογένεια,αλλιώς θα βρεθεί στους δρόμους και είναι εγκληματικό αυτό.Ομως θα μπορούσες να τους κάνεις μια συζήτηση ΓΙΑΤΙ δεν το θέλουν στο σπίτι.Βάλτους να διαβασουν αρθρα,ενημέρωσε τους ότι απο τη γάτα δεν κινδυνεύουν σε καμία περίπτωση,οταν ζει μόνιμα στο σπίτι και κάνει τακτικά τις αποπαρασιτώσεις της.
Τωρα βεβαια,αν έχουν πρόβλημα πχ με τις τρίχες,ή απλα δεν θέλουν να φροντίζουν κατοικιδιο(γιατι σαφέστατα υπάρχουν υποχρεώσεις στους ιδιοκτήτες των κατοικιδιων,κτηνιατρος..εμβόλια,στείρωση κλπ,εκεί δεν μπορείς να τους υποχρεώσεις αν δεν το θέλουν.Οπότε λίγη υπομονη μεχρι να ενηλικιωθείς,να ανεξαρτητοποιηθείς,και θα έχεις και εσυ το δικό σου γακάκι,αρκει βεβαια να γνωρίζεις τις υποχρεώσεις σου,να καταλάβεις οτι είναι μια ζωούλα που θα ζησεις μαζί του για 16 χρόνια και να μπορείς να ανταπεξελθεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους