Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 153,997 εγγεγραμμένα μέλη και 713,882 μηνύματα σε 22,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 532 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Reflex Plus Cat Adult Urinary γνώμες

daeriel (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daeriel
H Μαρία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H daeriel έγραψε στις 10:56, 13-10-22:

Γεια χαρά σε όλους, πήγα προχτές να πάρω τις κροκέτες που τρώει ο γατούλης μου τα τελευταία χρόνια (Gemon Urinary) αλλά δεν τις είχε στο pet shop κι έτσι πήρα να δοκιμάσει τις Reflex Plus Cat Adult Urinary. Δεν υπάρχει πρόβλημα με το ουροποιητικό του, για πρόληψη παίρνω urinary.

Τις έχει δοκιμάσει κανείς; Η διατροφική ανάλυση είναι αρκετά όμοια (ποσοστό σε πρωτεΐνη και λίπος έχουν ίδια) αν και στη συσκευασία των Reflex αναφέρονται περισσότερες βιταμίνες όπως η Α, C κλπ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 17:59, 13-10-22:

Καλησπέρα. Η ποσοστιαία αναλογία των θρεπτικών συστατικών είναι μια χαρά. Το θέμα όμως είναι ποια είναι η πρώτη ύλη και η σύνθεση της συγκεκριμένης δεν με ικανοποιεί. Βλέπω καλαμπόκι, ρύζι, λιπαρά από κοτόπουλο τρίτο στη σειρά και άλλα μη ζωικά συστατικά. Πραγματικό φαγητό δεν βλέπω. Βέβαια οι κορυφαίες μάρκες έχουν πολύ υψηλές τιμές. Στις γατοτροφές έχω καταλάβει πως ότι πληρώνεις, αυτό παίρνεις. Όμως υπάρχει μια μεσαία κατηγορία που έχει ικανοποιητική σύσταση, χωρίς να είναι απαγορευτικές οι τιμές αλλά και πάλι ... στην εποχή μας είναι πολύ σχετικό το φτηνό και το ακριβό και για κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

daeriel (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daeriel
H Μαρία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H daeriel έγραψε στις 10:05, 14-10-22:

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θεωρείς ότι και η Gemon Urinary έχει τα ίδια μειονεκτήματα;
Θα μποροούσες να μου προτείνεις κάποιες από τις τροφές μεσαίας κατηγορίας που λες;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 17:35, 14-10-22:

Δεν έχω αγοράσει τη GEMON, οπότε δεν έχω προσωπική άποψη. Σε κάποια σάιτ που κοίταξα, δεν δίνουν αναλυτική σύσταση. Αυτό το <παραγώγων> που γράφει, πάντα με ξένιζε αλλά μου φαίνεται καλύτερη. Οπωσδήποτε και αδιαπραγμάτευτα όμως το πρώτο συστατικό πρέπει να είναι κρέας. Ρίξε μια ματιά στη Sanabelle ή στη Mattise της Farmina. Θέλει ψάξιμο η διατροφή και μην εμπιστεύεσαι αβασάνιστα τους εμπόρους. Διάβασε τη σύσταση και αρχικά δοκίμασε μικρές συσκευασίες. Αν μαμά και <παιδί> μείνετε ευχαριστημένοι, τότε αγοράζεις μεγαλύτερη. Σημασία έχει η ποιότητα και η προέλευση των βασικών συστατικών και όχι η αναλογία. Στην αναλογία, οι περισσότερες εταιρείες καλά τα γράφουν . Άλλο όμως 34% πρωτε΄ίνη καλαμποκιού και ζωικών παραγώγων και άλλο 34% από κοτόπουλο ελευθέρας βοσκής και ψάρια καθαρής θάλασσας. Άλλη βέβαια και η τιμή.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chriskris2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chriskris2
Ο chriskris2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O chriskris2 έγραψε στις 14:18, 15-10-22:

Καλησπέρα,
επείδη το έχω ψάξει αρκετά τόσο με τα συστατικά και την πρώτη ύλη κατέληξα στην sanabelle urinary χωρίς γλουτένη.
Τα βλέπω χαρούμενα και με υπέροχο τρίχωμα. Απλά πάρε μια μικρή συσκευάσια για αρχή μην δεν τους αρέσει και έχουμε άλλα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους