Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 102,761 εγγεγραμμένα μέλη και 711,910 μηνύματα σε 22,319 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 232 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Οικονομική και καλή τροφή για γάτες

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 20:50, 23-10-20:

Αρχική Δημοσίευση από Vivi20
κυκλοφορεί τεράστια ποικιλία και συνεχώς ανακαλύπτω νέες μάρκες γάτο τροφών και έχω χαθεί χαχαχα
Η αγορά τροφής ζώων συντροφιάς αναπτύσσεται ραγδαία. Ακουμπάει τα 100 δις ετήσιο τζίρο και μέχρι το 2024 υπολογίζεται πως θα ξεπεράσει τα 115 δις που είναι ο τζίρος της αγαπημένης μας σοκολάτας. Μιλάμε για τρελά χρήματα και η πλάτη η δική μας είναι το τραπέζι για το μπιλιάρδο των εκατομμυρίων. Μας διαβάζουν και μας σερβίρουν αυτά που θέλουμε να ακούσουμε. Η τάση είναι <εξανθρωπισμός των ζωοτροφών>. Σε αυτό το μήκος κύματος βγήκε και η μπαρούφα... vegan διατροφή για γάτες. Σαρκοφάγα που θα τρώνε καλαμπόκι και κολοκύθι. Λογικό κάποιος να χάνεται και να μπερδεύεται. Η συνταγή για μένα είναι η απλότητα και οι ξεκάθαρες ετικέτες στις τροφές. Πρώτο συστατικό το κρέας και, αν αντέχουμε την τιμή, φρέσκο κρέας. Και όχι κορακίστικα και δυσνόητα του τύπου <αποξηραμένη πρωτε'ί'νη πουλερικών> κ.α. Παίζουν πολλοί βρόμικα με την αγάπη μας. Και υπάρχουν πολλοί λύκοι στην αγορά ντυμένοι με προβιά αμνών. Δυστυχώς...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vivi20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vivi20
H Vivi20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Vivi20 έγραψε στις 16:02, 29-10-20:

Καλησπέρα σας και πάλι!! Μετά από ψάξιμο βρήκα μια τροφή η οποία λέγεται wellness core έχει grain free σειρά για την οποία ενδιαφέρομαι, αν και γενικά όλες τις οι σειρές είναι πολύ καλές από ότι είδα σύμφωνα με εσάς με πρώτα συστατικά το κρέας. Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν την έχει χρησιμοποιησει πως του φάνηκε!! Επίσης έχω την εξής απορία όταν το γατάκι στειρωθει συνεχίζει να τρώει την ίδια τροφή? Γιατί δεν μπορώ να βρω κάποια για στειρωμενα γατάκια και οι τροφές για ενηληκα είναι για 1+ έτη. Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 19:35, 29-10-20:

Δεν την γνωρίζω την εταιρεία όμως, αν κρίνω από τη σύσταση, πρόκειται για ποιοτική τροφή. Πάντως οικονομική δεν μου φάνηκε. Συνήθως όμως παίρνεις ότι πληρώνεις. Τώρα για την αλλαγή της τροφής, είδα ότι η συγκεκριμένη μάρκα έχει και για στειρωμένες γατούλες. Εγώ στην Τσαρίνα κράτησα την Kitten μέχρι που συμπλήρωσε το ένα έτος κι ας ήταν στειρωμένη. Θεωρώ ότι η ανάπτυξη συνεχίζεται και μετά τη στείρωση. Ύστερα έκανα ανάμειξη και στο τέλος περάσαμε σε τροφή για ενήλικες. Αυτό όμως που έχει μεγάλη σημασία είναι η ποιότητα της τροφής. Τι να το κάνεις αν δίνεις ηλικιακά σωστή τροφή και η σύσταση είναι σκουπίδια;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γατόκαρδος : 29-10-20 στις 20:53.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,433 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:12, 29-10-20:

Μετά από ψάξιμο βρήκα μια τροφή η οποία λέγεται wellness core έχει grain free σειρά για την οποία ενδιαφέρομαι, αν και γενικά όλες τις οι σειρές είναι πολύ καλές από ότι είδα σύμφωνα με εσάς με πρώτα συστατικά το κρέας. Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν την έχει χρησιμοποιησει πως του φάνηκε!!
Τη Wellness Core δίνω κι εγώ στη γατούλα μου και σε κροκέτες και σε κονσέρβα. Τη θεωρώ από τις καλύτερες, την τρώει με μεγάλη όρεξη και δηλώνουμε κι οι δυο ικανοποιημένες.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vivi20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vivi20
H Vivi20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Vivi20 έγραψε στις 05:32, 30-10-20:

Για να είμαι ειλικρινής τα χρήματα είναι αρκετά άλλα σε αυτά που μπορώ να διαθέσω δεν βρήκα κάτι ποιοτικό (ακόμα και για κάποιες που είχαν Κρεας μέσα είδα πως είχαν πολλά Δημητριακα παοατες κλπ...) οπότε αναγκαστικά εκτός αν την βρω από εξωτερικό ποιο οικονομική...
Παράθεση

ToPortokalaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ToPortokalaki
H ToPortokalaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H ToPortokalaki έγραψε στις 10:09, 19-11-20:

Καλημέρα φίλοι μ !! Έχω 3 γατάκια 6 μηνών και τρώνε πολύ τα άτιμα !! Θέλω να συνδυάσω την τροφή που τους παίρνω pro plan και μια πιο οικονομική ξηρά τροφή !! Βρίσκω στο Ίντερνετ Happy cat 25€ Τα 10 κιλά και petnature στα ίδια ποια να προτιμήσω απ τις δυο ;; Ευχαριστώ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους