Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 90,796 εγγεγραμμένα μέλη και 719,506 μηνύματα σε 22,838 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 358 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σακχαρώδης Διαβήτης

Maggymi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maggymi
H Maggymi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Maggymi έγραψε στις 21:52, 01-03-20:

Καλησπέρα. Μετά από αρκετές εξετάσεις μάθαμε ότι το γατάκι μας έχει σακχαρώδη διαβήτη. Ακολουθεί θεραπεία με ινσουλινες και ειδικές τροφές και επισκέπτεται για αρχή, ανα δυο εβδομάδες τον κτηνίατρο για καμπύλη σακχάρου. Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ το μέγιστο που μπορεί να φτάσει το σάκχαρο του είναι 450 , σήμερα λόγω ταξιδιού κ μεγαλου στρες, γυρίζοντας σπίτι είχε 600. Του χορηγήσαμε ινσουλίνη κανονικά και έφαγε, παρόλα αυτά έχω αγχωθεί παρά πολύ διότι η γιατρός είχε πει αν ανεβεί πάνω από 500 να την ειδοποιήσουμε. Το πρόβλημα είναι ότι λόγω ημερών την γιατρό θα την ξανά βρούμε από Τρίτη. Στην εφημερευουσα κλινική δεν βοήθησαν παλιότερα κ μου είπαν να περιμένω την γιατρό. Ξέρω ότι δεν μπορείτε να κάνετε διάγνωση , αλλά θα εκτιμούσα αν κάποιος που γνωρίζει κάτι ή είχε παρόμοια εμπειρία μπορεί να μου πει κατά ποσο το θεωρεί επικίνδυνο αυτό. Ευχαριστώ πολύ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

k@lypso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη k@lypso
H k@lypso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H k@lypso έγραψε στις 22:40, 01-03-20:

Δεν έχω εμπειρία, ξέρω μόνο αυτό το φόρουμ που έχουν εμπειρία γιατί είναι ειδικά για διαβήτη σε γατούλες, μόνο είναι στα αγγλικά: https://www.felinediabetes.com/FDMB/
Μπράβο σου που τη μετράς και στο σπίτι τη γλυκόζη πάντως! Κατέβηκε μετά τη δόση; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη k@lypso : 02-03-20 στις 09:50.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Maggymi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maggymi
H Maggymi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Maggymi έγραψε στις 23:01, 01-03-20:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Κατέβηκε στο 495 μέσα σε 2 ώρες , οπότε ελπίζω να πέσει κ άλλο στην διάρκεια της νύχτας. Θα κοιτάξω και το φόρουμ!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    DennisEpInc, Maggymi

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους