Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 94,327 εγγεγραμμένα μέλη και 715,422 μηνύματα σε 22,604 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 293 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Έχασα τη μία γάτα μου σήμερα, περιοχή Κουκάκι, Αθήνα

litojaja

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη litojaja
H litojaja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H litojaja πάντα καλά! έγραψε στις 22:29, 27-02-11:

Αγαπητοί γατόφιλοι Αθήνας,

η γάτα μου έπεσε από το μπαλκόνι (1ος-2ος όροφος) σήμερα το πρωί ή μεσημέρι (δεν ήμουν στο σπίτι, ήταν μόνο η συγκάτοικός μου), και η τύχη της αγνοείται έκτοτε. Αν και έβγαινε βόλτες στις γύρω ταράτσες, φοβάμαι ότι είναι η πρώτη φορά που βρίσκεται έξω στο δρόμο κι έχω τρελαθεί από τη στεναχώρια.

Είναι μαύρη (ελάχιστες σκόρπιες άσπρες τρίχες κάτω απ'τις μασχάλες και στην κοιλιά), θηλυκή, περίπου 11 μηνών. Ακούει στο όνομα Τρούφα, και φοράει στο λαιμό αντί κολάρου ένα γαλάζιο (τυρκουάζ?) δερματάκι, με δύο χάντρες, μία διάφανη, μία γαλάζια. Δεν έχει τσιπ.
Περιοχή: Αθήνα, Κουκάκι, τετράγωνο μεταξύ οδών Ορλώφ, Τσάμη Καρατάση-Φιλοπάππου και Βεΐκου (και στην ευρύτερη γύρω περιοχή, φυσικά)

Παρακαλώ πολύ, αν κάποιος μένει στην περιοχή, ας έχει το νου του. Και αν τη δείτε (έστω!) παρακαλώ καλέστε με στο 6977661252, οποιαδήποτε ώρα της ημέρας ή της νύχτας.

Ευχαριστώ για την κατανόηση

Υ.Γ. έχω ήδη κολλήσει μερικά χαρτιά στη γειτονιά, και αύριο θα πάω και στην κτηνίατρο που είναι στην περιοχή καθώς και στα γύρω petshop. Αλλά αν κάποιος έχει καμιά επιπλέον ιδέα, είναι ευπρόσδεκτη, παρακαλώ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  troufa_close.jpg
Εμφανίσεις:  135
Μέγεθος:  45,3 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη litojaja : 28-02-11 στις 01:12.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 22:33, 27-02-11:

ωωωωωωχχχχχ.... catαλαβαίνω την αγωνία σου....
Ελπίζω να βρεθεί η κούκλα...
Μιά φίλη μου είχε χάσει την γατούλα της... έλειπε σε διακοπές και την έχασε το άτομο που είχε αναλάβει να της ποτίζει τα λουλούδια στο μπαλκόνι..Όταν επέστρεψε μετά από 10 μέρες, η γάτα βγήκε όταν άκουσε τη φωνή της...
Μήπως αν κάνατε κανα τετράγωνο γύρωαπό το σπίτι και την φωνάζατε;;; να ακούσει τη φωνή σου;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

litojaja

Νεοφερμένος

H litojaja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H litojaja πάντα καλά! έγραψε στις 22:43, 27-02-11:

Ευχαριστώ πολύ, Μαρίνα. Μακάρι μακάρι μακάρι μακάρι μακάρι...

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,959 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:49, 27-02-11:

Καλησπερα.Εκανες πολυ καλα που κολλησες αφισακια..βαλε οσα περισσοτερα μπορεις.Επισης καλο θα ηταν να βγεις τωρα το βραδυ που εχει περισσοτερη ησυχια,και να την καλεις.Υπαρχει κατι που κουδουνιζες...και ξερει τον ηχο;;
Στην πολυκατοικια ψαξατε; Μηπως ανοιξε καποιος την πορτα,και τρυπωσε μεσα και βρισκεται σε κανενα υπογειο...
Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τη βρεις...και μονο στη σκεψη να ειχε συμβει σε εμενα..τρελαινομαι..

litojaja

Νεοφερμένος

H litojaja πάντα καλά! έγραψε στις 22:55, 27-02-11:

Δεν είναι στην πολυκατοικία, αυτό είναι σίγουρο. Κι έχω αφήσει και την πόρτα ανοιχτή, για την περίπτωση που επιστρέψει. Όταν την έψαχνα στους γύρω δρόμους είχα μαζί μου και τα μεταλλικά μπολ φαγητού τους και τα χτυπούσα μεταξύ τους, αλλά τίποτα. Καλή η ιδέα για τη νυχτερινή αναζήτηση, όμως. θα βγω και τώρα μια βόλτα - με τα μπολ! Η γειτονιά θα φρίξει, αλλά τί να γίνει.. Ευχαριστώ πολύ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 23:25, 27-02-11:

Ναι βγες τώρα το βράδυ που έχει ησυχία, και άρχισε να καλείς, λογικά δεν θα έχει προλάβει να απομακρυνθεί. Καλή Επιτυχία και περιμένουμε τα ευχάριστα νέα!

litojaja

Νεοφερμένος

H litojaja πάντα καλά! έγραψε στις 01:10, 28-02-11:

Η Τρούφα ευρέθη! Για να ακριβολογώ επέστρεψε στο σπίτι πριν από λίγο!
Μετά τα τελευταία μηνύματα, βγήκα ξανά στη γύρα αλλά γύρισα ξυλιασμένη, χωρίς αποτέλεσμα. Μέχρι και τη στιγμή που αποφάσισα να πέσω για ύπνο έβγαινα στην πόρτα και τη φώναζα. Έπεσα στο κρεβάτι αλλά η Μπιζού, η άλλη γάτα μου, δεν ερχόταν στο δωμάτιο και μου φάνηκε ότι άκουσα ήχους. Βρήκα, λοιπόν, τη Μπιζού στο παράθυρο της κουζίνας να κάνει σαν τρελή να βγει έξω. Βγήκα στην πόρτα αμέσως και φώναξα άλλη μια φορά, και η Τρούφα ήρθε τρέχοντας, και σώα!
Ήθελα να σας το γράψω επιτόπου και να σας ευχαριστήσω θερμά για την υποστήριξη! Δεν φαντάζεστε πόσο ενθουσιασμένη είμαι!
φιλιάααααααα!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

vavavoumakos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vavavoumakos
Ο vavavoumakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 646 μηνύματα.

O vavavoumakos έγραψε στις 01:19, 28-02-11:

Τελεια!
Η μικρη ητανε στειρωμενη???
Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω ειναι περιοδο που οι γατες ζευγαρωνουν τωρα οποτε να εισαι πιο προσεχτικη!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 08:42, 28-02-11:

Μπράβο!!!!! Ζούμπα την τώρα την σκατούλα για να μάθει!

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,959 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:16, 28-02-11:

Ότι καλυτερο ηταν αυτο το νεο..για πρωινο ξεκινημα!!
Φιλικη συμβουλη:Αν δεν εχεις κανει περιφραξη στο μπαλκονι..καλο θα ειναι να κανεις,γιατι μπορει να ξανασυμβει.Δωσε της φιλακια και απο εμας..

litojaja

Νεοφερμένος

H litojaja πάντα καλά! έγραψε στις 10:04, 28-02-11:

Καλημέρες και σας ευχαριστώ! θα στειρωθεί αυτήν την εβδομάδα ούτως ή άλλως, έχω κλείσει ραντεβού, οπότε δεν θα έχουμε τέτοιο θέμα (την Μπιζού δεν την πρόλαβα, και σε 1 μήνα θα έχουμε γεννητούρια... θα σας ενημερώσω -χε!χε!). Το μπαλκόνι το'χω περιφράξει από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησαν να αυτονομούνται και να εξερευνούν το σπίτι (τις βρήκα στο δρόμο σε ηλικία 3 εβδομάδων). Αλλά τα χαζόγατα πηδάνε πάνω στο κάγκελο και το παίζουν ακροβάτες. Τί να πω, μέχρι που σκέφτομαι να βγάλω την περίφραξη μήπως και αρκούνται στο να κοιτάνε κάτω από εκεί, αντί να ανεβαίνουν στο κάγκελο...
Σας ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη, και θα τα ξαναπούμε, με άλλες, χαρούμενες αφορμές αυτή τη φορά!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους