Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,123 εγγεγραμμένα μέλη και 719,300 μηνύματα σε 22,794 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 534 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο λουρί είναι ιδανικό για τη γάτα;

christina.maria (Χριστινα-Μαρια)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη christina.maria
H Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 13:07, 14-06-10:

Να ρωτήσω , τα λουράκια ασφαλείας είναι εύκολο να βγουν; Θέλω να πω αν βγαίνουν εύκολα τότε θα το χάσουμε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christina.maria (Χριστινα-Μαρια)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη christina.maria
H Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 14:13, 19-06-10:

Λοιπόν , έχω νέα. Χθες πήραμε ένα λουράκι , δυστυχώς είδαμε δύο pet shops , αλλά δεν υπήρχαν λουράκια με κουμπώματα ασφαλείας , οπότε πήραμε ένα απλό. Αναγκαστικά είχε κουδουνάκι και προσθέσαμε εμείς μια μεταλλική θήκη που περιέχει χαρτάκι στο οποίο γράψαμε όνομα , διεύθυνση , τηλέφωνο. Σήμερα , αφού της δώσαμε το μεσημεριανό της γεύμα , προσπαθήσαμε να της το βάλουμε με την ελπίδα να είναι πιο χαλαρή το μεσημέρι και να μην αντιδράσει άσχημα. Την πήρε ο πατέρας μου και η μητέρα μου της έβαλε το λουράκι και το έσφιξε ούτε χαλαρά ούτε σφιχτά. Η Ψιψίνα δεν αντέδρασε , ευτυχώς , μόνο λίγο κούνησε το ποδαράκι της έτσι εμείς ικανοποιημένοι την αφήσαμε κάτω. Τότε όμως αυτή έκανε σαν τρελή. Έκανε κωλοτούμπες , χοροπηδούσε , προσπαθούσε τέλος πάντων να το βγάλει. Και τελικά κατάφερε και το έβγαλε , αν και εγώ προσπάθησα να της τραβήξω την προσοχή με ένα παιχνιδάκι. Τώρα μας κρατάει υποτίθεται μούτρα , θα της περάσει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχετε καμιά ιδέα; Αν είναι το βγάζει τόσο εύκολα , είναι χαμένος κόπος και δε νομίζω οι γονείς μου να καταδέχονται να αγοράζουν συνεχώς καινούρια λουράκια... Μήπως έφταιγε το ότι ήταν φαγωμένη ή την ενοχλούσε λέτε το λουράκι και το κουδουνάκι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,698 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:17, 19-06-10:

αν δεν θελεις να χαθει..η μονη λυση σιγουρη ειναι να μπει σπιτι..λυπαμαι..αλλα ετσι ειναι..
διαφωνω καθετα με το κουδουνακι...εσενα θα σου αρεσε να εχεις ενα κουδουνι στα αυτια σου να κουδουνιζει ολη την ωρα;;;δεν νομιζω...ευχομαι τα καλυτερα για το μικρο..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pichu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pichu
H pichu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H pichu έγραψε στις 19:28, 09-04-12:

Και κάτι άλλο…θέλω να τους βάλω κολάρο ασφαλείας. Ποια είναι τα λουράκια-κολάρα ασφαλείας; Έχω πάει σε πολλά pet-shop και ο καθένας μου δίνει διάφορα λέγοντας οτι είναι ασφαλείας. Αλλά μου φαίνονται σκληρά.
Συγνώμη αν σας κούρασα.

ξεχασα να σας πω οτι ανεβαινουν σε δεντρα οταν τα αφηνω στο κηπο. ποιο λουρακι ειναι ιδανικο ετσι ωστε αν ανεβουν και γατζωθουν καπου να μπορουν να το βγαλουν για να μην πνιγουν;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 09-04-12 στις 19:32. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων - χρησιμοποιήστε την επεξεργασία για προσθήκες
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,698 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:36, 09-04-12:

Για αυτο που λες,καλο θεωρειται το λουρακι που ειναι ελαστικο,ακριβως για να μην πνιγουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pichu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pichu
H pichu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H pichu έγραψε στις 21:54, 09-04-12:

Ευχαριστω για την απαντηση. το ελαστικο ειναι καλυτερο απο το ασφαλειας;

Παράθεση

Γαταλί

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γαταλί
H Γαταλί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (που φροντίζω; ή που εχω; :P έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Γαταλί έγραψε στις 14:23, 01-08-12:

Καλησπέρα!
Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει παραπέμποντάς με σε κάποιο λινκ με "λαστιχένια λουράκια;
δεν έχω ιδέα πώς είναι..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους