Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 146,984 εγγεγραμμένα μέλη και 714,454 μηνύματα σε 22,620 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 461 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα στα κόκαλα;

tolakos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tolakos
. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O tolakos έγραψε στις 13:43, 05-07-08:

Καλησπέρα,

μιά από τις αδέσποτες γατούλες(1-2 ετών ???) που ταΐζω τελευταία μου φαίνεται ότι έχει πρόβλημα με τα κόκαλά της. Συγκεκριμένα, όταν έρχεται περπατώντας για φαΐ σαν να διακρίνω μια δυσπαμψία στην κίνησή της, κάτι σαν να την πονάνε τα κόκαλά της. Είναι πάρα πολύ φιλική και χαδιάρα, οπότε λογικά θα κάτσει να την πάω στο γιατρό. Αν γίνεται να μου προτείνετε επίσης κάποιον γιατρό στη Θεσσαλονίκη που να μπορεί να τη φιλοξενήσει μέχρι να αναρώσει και να κάνει κάποια καλύτερη τιμή για αδέσποτα. Τέλος.... υπάρχει καμία καλύτερη ιδέα για το τι θα μπορούσε να γίνει αυτή η μικρή αντί να γυρίσει στον πεζόδρομο που μένει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 13:48, 05-07-08:

Το καλύτερο που θα κάνεις πράγματι θα ειναι να την πας σε ένα γιατρό. ΔΕς στην λίστα εδώ μήπως εναφέρεται κάποιος γιατρος με καλές τιμές αλλά σιγουρα οι κοπελες απο θεσσαλονικη θα έχουν κατι να συστήσουν.

Μια καλή κίνηση, αφού την δει γιατρος και ξέρεις ποιο ειναι το πρόβλημα ακριβώς, θα ειναι να την τραβήξεις μια καλή φωτογραφία ώστε να προωθηθεί για υιοθεσία. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Οποτε αφου βγάλεις άκρη με τον κτηνίατρο αν θες στείλε μου κι εμενα ακομα πμ να μου στειλεις φωτογραφια κλπ και να δουμε για αγγελια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tolakos

Νεοφερμένος

O tolakos έγραψε στις 14:07, 05-07-08:

Το excel document δεν είναι αναγνώσιμο(δείχνει μόνο μία εγγραφή) από openoffice, τουλάχιστον από την έκδοση για linux. Όποιος μπορεί να βγάλει το φίλτρο και να το κάνει export σε pdf θα βοηθούσε.

Από εδώ και πέρα θα την περιμένω την ώρα του φαγητού της με κλουβάκι ;-). Το θέμα είναι, ότι σε μια εβδομάδα και για κάμποσο καιρό θα είμαι εκτός Θεσσαλονίκης. Αν τύχει και την πιάσω πιο πριν, την πάω στον γιατρό αλλά δεν πάρει "εξιτήριο" μέχρι να φύγω, μπορεί κάποιος να την πάρει και να την επιστρέψει στον πεζόδρομο της; Το θέμα της σίτισης εκεί, το έχω λύσει για όσο θα λείπω, αλλά για την επιστροφή θα χρειαστώ λίγη βοήθεια. Σαφώς τα ιατρικά της έξοδα θα τα επιβαρυνθούμε εμείς(το διευκρινίζουμε για αποφυγή παρεξήγησης).

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 14:07, 05-07-08:

Δες αυτο που μολις ποσταρισα για την οστεοαρθρίτιδα εξαρταται σε ποια περιοχη μενεις

Παράθεση

tolakos

Νεοφερμένος

O tolakos έγραψε στις 14:12, 05-07-08:

το είδα και αυτό φαντάστηκα... Αυτό πόσα $$ θα πάει για full επισκευή μαζί με την διαμονή για ανάρρωση; Πεζή ερώτηση, υποθετική και γενική το καταλαβαίνω, παρόλα αυτά πρακτική, οπότε αν γίνεται να ακούσω ένα worst case scenario για να ξέρω πως να ετοιμαστώ ;-)

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 14:20, 05-07-08:

Πηγαινε την με ραντεβου στο Νίκο δασκαλόπουλο 2310329659, θα ειναι κανόνικα η επισκεψη φανταζομαι και μια ακτινογραφια κοστιζει 20 ευρω σε μια κυρια που εχει το μηχανημα, εκεινος δεν εχει οποτε τα ζωα πανε σε εργαστηριο με το ειδικο μηχανημα. Τωρα η φιλοξενεια και παλι δεν ειναι κατι ακριβο απλα ελενξε αν εχει πολλές γατουλες και αν θα εχει χρονο να την περιποιηθει. Δες και με την αλλη κτηνιατρο για φιλοξενεια.

Παράθεση

tolakos

Νεοφερμένος

O tolakos έγραψε στις 14:31, 05-07-08:

Ok, τέλεια... Αυτό σε τι βαθμό είναι αναστρέψιμο; Σε πόσο καιρό διορθώνεται; Για το θέμα της επιστροφής της μικρής, εφόσον συμβεί το ενδεχόμενο που λέω στο προηγούμενο post, όποιος διατίθεται ας μου στείλει pm

Παράθεση

tolakos

Νεοφερμένος

O tolakos έγραψε στις 14:33, 05-07-08:

Παρεπιπτόντως, υπάρχει κάποιο κτηνιατρικό κέντρο στη Θεσσαλονίκη που να δέχεται τέτοιες περιπτώσεις όλο το 24ωρο; Ρωτάω για την περίπτωση που η μικρή πιαστεί το βράδυ (γιατί ειναι η ώρα που τα ταΐζω)

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 14:48, 05-07-08:

Υπαρχουν δυο ιδιωτικές κλινικες αλλα ειναι πολύ ακριβες και εξαρταται σε ποιον γιατρο θα πεσεις μπορει να ειναι καλοι η χαλια. Υπαρχει και η κτηνιατρικη αλλα κι εκει υπαρχουν πολλα παραπονα. Εγω τα παω ολα για αρχη στο νικο και μετα εχω καποιους πιο εξειδικευμενους γιατρους αν χρειαστει κατι πιο εξειδικευμενο. Στη κτηνιατρικη δεν θα το πηγαινα το ζωο μου μετα απο οσα μου εχουν πει. Στη μια ιδιωτική κλινικη μου εσωσαν ενα γατουλη αλλα σε αλλους δεν ηταν πολύ καλα τα αποτελεσματα οποτε παντου ειναι το σε ποιον θα πετυχεις ολα αυτα ειναι ακριβα κιολα οποτε γι αυτο εγω βρηκα το παραπανω συστημα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πρόβλημα... - Από bubble44
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-10 στις 16:01.
    • Έχω πρόβλημα - Από myrtos
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-09-08 στις 08:20.
    • Πρόβλημα... - Από xaroula
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-07 στις 17:34.
    • Πρόβλημα στο ματάκι & ακόμη ένα πρόβλημα... - Από RedCat
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-01-07 στις 21:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους