Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,420 εγγεγραμμένα μέλη και 719,333 μηνύματα σε 22,801 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 413 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

ΠΡΟΣΟΧΗ - Φρικτές εικόνες!!!!

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 12:41, 01-03-08:

Ακόμα μια απόδειξη για το πόσο άρρωστο είναι το μυαλό ορισμένων που θεωρούνται ανώτερα όντα!!!!

https://www.couch-gesucht.de/Tierquae...aelerei_b.html

Προσοχή παιδιά, οι εικόνες είναι πολύ φρικτές.
Δυστυχώς το σαιτ είναι γερμανικό...δυστυχώς δηλαδή για αυτούς που δεν ξέρουν γερμανικά....αν και οι εικόνες μιλάνε από μόνες τους

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 12:45, 01-03-08:

Πραγματικά φριχτές...
Αλλά από τι είναι; Από κυνομαχίες;
Μπορείς να δώσεις λίγα στοιχεία για όσους δεν ξέρουμε γερμανικά;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 12:57, 01-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από ruko
Πραγματικά φριχτές...
Αλλά από τι είναι; Από κυνομαχίες;
Μπορείς να δώσεις λίγα στοιχεία για όσους δεν ξέρουμε γερμανικά;
Αν κάνεις κλικ πάνω στην κάθε φωτό σου βγάζει την ιστορία του κάθε ζώου...όχι δεν είναι απο μάχες...είναι από ανθρώπους , που τους αρέσει να βασανίζουν τα ζώα
κάποιο το έβαλαν ζωντανό φωτιά, κάποιο άλλο το έγδαραν ζωντανώ, ένα άλλο το πέταξαν μέσα σε πίσσα...κλπ
Αναρωτιέμαι πώς κυκλοφορούν ακόμα ελεύθερα τέτοια άρρωστα μυαλά, και που μπορούν ακόμα να φτάσουν....

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 13:08, 01-03-08:

Αίσχος, ρε παιδιά. Τι να πω...:cry::cry::cry:
Το μόνο παρήγορο είναι ότι για κάθε διεστραμμένο υπάρχουν πολλοί που νοιάζονται τα ζώα και προσπαθούν να τα σώσουν. Και αν κατάλαβα καλά, κάποια απ' αυτά τα σκυλάκια βρήκαν και σπίτι. Κάτι είναι κι αυτό...

Παράθεση

savillerow7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη savillerow7
. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O savillerow7 έγραψε στις 14:41, 01-03-08:

δεν μπορει να συμβαίνουν τέτοια πραγματα!!!! ενταξη δεν ξέρω για φυλακή, για ψυχιατρείο όμως σίγουρα είναι αυτοι οι "ανθρωποι"

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 15:20, 01-03-08:

Δεν άντεξα να τις δω! Είμαστε πολύ άθλια όντα

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa έγραψε στις 16:21, 01-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από savillerow7
δεν μπορει να συμβαίνουν τέτοια πραγματα!!!! ενταξη δεν ξέρω για φυλακή, για ψυχιατρείο όμως σίγουρα είναι αυτοι οι "ανθρωποι"
συμφωνώ και επαυξάνω....

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 16:43, 01-03-08:

Παιδιά αρνούμαι να δώ τις εικόνες..ειλικρινά το έχω ξαναπεί δεν αντέχω την βία στα ζώα. Έχω να κάνω όμως τις εξείς παρατηρήσεις : αν προέρχεται από την Γερμανία, σας θυμίζω ότι υπάρχει ένα ποσοστό αρκετά μεγάλο νεοναζιστών και ο νοών νοήτω...οι αρρωστημένοι εγκέφαλοι είναι ικανοί για όλα. Από την άλλη σας θυμίζω το περιστατικό που συνέβη στην χώρα μας πριν μερικά χρόνια.. κάποιοι φίλαθλοι στην Β.Ελλάδα (του ΠΑΟΚ ή του Άρη) που έκαψαν τον έρημο σκύλο γιατί κάτι στα χρωματά του τους θύμισε την αντίπαλη ομάδα...
Τι να πω ρε παιδιά, το λέω συνέχεια, σιχαίνομαι πλέον το ανθρώπινο είδος...

Παράθεση

miamiamia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη miamiamia
H miamiamia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H miamiamia έγραψε στις 17:14, 01-03-08:

Δεν μπορω να καταλαβω σε τι τους εφταιξαν αυτες οι φατσουλες..αν το κανανε αυτο σε ανθρωπο θα ειχαν πολλες επιπτωσεις αλλα επειδη ειναι σε ζωακια το αφηνουν να περναει ετσι..αλλα αυτοι που φερονται ετσι θα το πληρωσουν με το ιδιο νομισμα,οπως τουσ αξιζει,και οχι απο ζωο γιατι τα ζωα ειναι καλοψυχα σε αντιθεση με αυτους,αλλα απο "ανθρωπο" που ισως κρυβει περισσοτερη κακια κ απο τους ιδιους.το καλο ειναι πως υπαρχουν κ καποιοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ακομα στον κοσμο κ τα βοηθανε να σταθουν παλι στα ποδια τους κυριολεκτικα κ μεταφορικα..

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 17:22, 01-03-08:

Αν φωτογραφίζαμε ολα τα περιστατικά που βλέπαμε στα σωματεια θα ειχαμε τα ιδια και χειροτερα σας πληροφορω.. σημερα μόλις μου κατήγγειλε συγγενής οτι ειδε σε ενα μπαλκόνι εναν τυπο να εχει δεμενο εναν σκυλο και να περνει μπαστουνι και να το χτυπαει μεχρι που δεν αντεχε αλλο ... φυσικα τον κατευθυνα σε δικηγόρο και στον Αργο για να καταφέρουμε να σωσουμε το ζωακι. Καθημερινα τετοια ακουω εξου και με ακουτε ετσι για στειρωσεις.. εγω θα θελα να πληρωνουν χρυσα για να παρουν ακομα και αδέσποτο .. τελος παντων εννοω να αξιζει ο ιδιοκτήτης το ζωο που του κανει την τιμή να τον αγαπάει.

Παράθεση

savillerow7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O savillerow7 έγραψε στις 17:55, 01-03-08:

να σου πώ, ξέρεις τι?ο καλύτερος τρόπος θα ήταν να υπάρχει καποιου ειδους πρόνοια.κάθε ζώο να έχει ιδιοκτητη με ονοματεπώνυμο με καποιον τρόπο...όμως θα μου πείς εδω δεν ασχολούνται με τα παιδιά θα ασχολιθούν με τα ζώα?
είχα πριν χρόνια στη θεσσαλονίκη μια γειτονισα "συλλέκτη", η οποία κακοποιουσε και το παιδι της συστηματικά,μετα απο δυο μηνες περίπου καθημερινων διαμαρτυριών της πήραν τα ζώα,και έφυγε απο κει. για το παιδάκι κανείς δεν έμαθε...

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa έγραψε στις 19:35, 01-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από yasmin1gr
... εγω θα θελα να πληρωνουν χρυσα για να παρουν ακομα και αδέσποτο ..
Αυτό που λες yasmin ίσως είναι το κλειδί για την επιτυχία, για σκέψου το λίγο....αυτό γίνεται και στη Γερμανία, όπου ακόμα και για τα μη ράτσας, και για τα αδέσποτα πληρώνεις για να τα πάρεις...διότι, κακά τα ψέματα, όταν πληρώνεις κάτι του δίνεις μεγαλύτερη αξία και προσοχή, και νομίζω ότι όταν φτάνεις στο σημείο να πληρώνεις κάποιο ποσό για να αποκτήσεις ένα κατοικίδιο, είσαι πιο συνειδητοποιημένος...αυτό, βέβαια, δεν ισχύει πάντα, υπάρχουν και οι εξαιρέσεις στον κανόνα...ίσως και να είμαι λάθος, δεν ξέρω, απλώς θέλει μια δεύτερη σκέψη η πρόταση αυτή νομίζω

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 19:43, 01-03-08:

[quote=Voula;113651]Παιδιά αρνούμαι να δώ τις εικόνες..ειλικρινά το έχω ξαναπεί δεν αντέχω την βία στα ζώα. Έχω να κάνω όμως τις εξείς παρατηρήσεις : αν προέρχεται από την Γερμανία, σας θυμίζω ότι υπάρχει ένα ποσοστό αρκετά μεγάλο νεοναζιστών και ο νοών νοήτω...οι αρρωστημένοι εγκέφαλοι είναι ικανοί για όλα. Από την άλλη σας θυμίζω το περιστατικό που συνέβη στην χώρα μας πριν μερικά χρόνια.. κάποιοι φίλαθλοι στην Β.Ελλάδα (του ΠΑΟΚ ή του Άρη) που έκαψαν τον έρημο σκύλο γιατί κάτι στα χρωματά του τους θύμισε την αντίπαλη ομάδα...
Τι να πω ρε παιδιά, το λέω συνέχεια, σιχαίνομαι πλέον το ανθρώπινο είδος...[/quote

Βούλα δυστυχώς να φοβάσαι και τους νεοναζιστές τους Έλληνες. Αν άκουγες την κυρία στο καταφύγιο σήμερα τι έλεγε για ζώα βασανισμένα από κυνομαχίες που γίνονται στην περιοχή θα καταλάβαινες ότι παντού υπάρχουν αυτά τα καθάρματα. Βρωμόψυχοι. Ζώα σου λέει που ακούν κλάμα ζώου και του ορμάνε γιατί έτσι έχουν μάθει. Φρίκηηηηη Εγώ δεν αντέχω να δω τις εικόνες. Νευρίαζω που δεν μπορώ να κάνω τίποτα για αυτά τα καθάρματα.

Παράθεση

savillerow7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O savillerow7 έγραψε στις 20:27, 01-03-08:

είχαν δεν είχαν τα καναν τα ζωα σαν τα μουτρα τους!!!!!

Παράθεση

ntina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ntina
H ntina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H ntina έγραψε στις 20:49, 01-03-08:

οι ανθρωποι ειναι για δεσιμο βρε παιδια.τι τους εφταιξαν οι ψυχουλες?λιγο τις ειδα κ βγηκα απο το site:cry::cry:δεν αντεξα

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 00:51, 02-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Raisa
Αυτό που λες yasmin ίσως είναι το κλειδί για την επιτυχία, για σκέψου το λίγο....αυτό γίνεται και στη Γερμανία, όπου ακόμα και για τα μη ράτσας, και για τα αδέσποτα πληρώνεις για να τα πάρεις...διότι, κακά τα ψέματα, όταν πληρώνεις κάτι του δίνεις μεγαλύτερη αξία και προσοχή, και νομίζω ότι όταν φτάνεις στο σημείο να πληρώνεις κάποιο ποσό για να αποκτήσεις ένα κατοικίδιο, είσαι πιο συνειδητοποιημένος...αυτό, βέβαια, δεν ισχύει πάντα, υπάρχουν και οι εξαιρέσεις στον κανόνα...ίσως και να είμαι λάθος, δεν ξέρω, απλώς θέλει μια δεύτερη σκέψη η πρόταση αυτή νομίζω
Εχω σκεφτει αν ειχα καταστημα πχ να παρουσιαζα αδεσποτακια σε μεταξωτα μαξιλαρια και με πολύ ψηλες τιμες οσο αξιζει και ο χαρακτηρας τους .. αλλα δεν θεωρω καθολου οτι θα σεβαστει κανεις ειδικα στην ελλαδα οτι παρει αντιθετα ειμαι κατα της πωλησης ζωντανων υπαρξεων. Εχω διαπιστωσει επανειλημενα οτι αυτο το επιχειρημε που μου το χε πει και μενα καποιος κτηνιατρος σε πετ σοπ δεν κανει παρα να διαιωνιζει το προβλημα της αντικειμενοποίησης μιας ψυχούλας και μαλιστα σε προωωθει στο να δεις και τα παιδακια της σαν αντικειμενα.

Θα ταν μια λυση βεβαια για να καταλαβουν μερικοι αλλα νομιζω οτι ηδη οποιος εχει υιοθετησει γαακι απο τους εθελοντες που ξερω προσωπικα εχει καταλαβει πολύ καλα μεσα απο την συζητηση τον ελενχο και την βοηθεια που δινουμε ποιος τελικα υιοοθετει ποιον και ποσο αξιζει ενα γατακι που θα παρει ασχετα που δεν θα πληρωσει δραχμη.

θεωρω αντιθετα οτι τα χρηματα δεν υποκαθιστουν το ενδιαφερον τον ελενχο και την βοηθεια που χρειαζεται να δωσει κανεις σε οποιον υιοθετει μια υπαρξη. Γι αυτο και δεν προώθησα αυτη την ιδεα γιατι οδηγει στην ιδια διαστροφη : να πουλας ενα ζωακι. Για μενα οπως δεν πουλαω το παιδι μου ετσι δεν πουλαω και ζωα τα ζωα τα θεωρω ακριβως ισα με τους ανθρωπους ( μη σου πω κι ανωτερα...) γι αυτο και μαχομαι ενεργα γι αυτα και δεν μου περναει καν απο το μυαλο πια να τα θεωρησω τροφη.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 00:53, 02-03-08:

να σου πώ, ξέρεις τι?ο καλύτερος τρόπος θα ήταν να υπάρχει καποιου ειδους πρόνοια.κάθε ζώο να έχει ιδιοκτητη με ονοματεπώνυμο με καποιον τρόπο...όμως θα μου πείς εδω δεν ασχολούνται με τα παιδιά θα ασχολιθούν με τα ζώα?
είχα πριν χρόνια στη θεσσαλονίκη μια γειτονισα "συλλέκτη", η οποία κακοποιουσε και το παιδι της συστηματικά,μετα απο δυο μηνες περίπου καθημερινων διαμαρτυριών της πήραν τα ζώα,και έφυγε απο κει. για το παιδάκι κανείς δεν έμαθε...
Συμφωνω απολυτα με την προληψη ξεκιναμε κατι αυτη τη στιγμη οποιος θελει ας ερθει να βοηθησει

Παράθεση

popi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη popi
H popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,373 μηνύματα.

H popi έγραψε στις 07:49, 02-03-08:

:cry::cry::cry::cry:Ούτε κι εγώ άνοιξα να δω τις εικόνες,απλά δεν το ΑΝΤΕΧΩ,ναι φωνάζω.
Και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ότι εδώ δεν προστατεύουμε τα παιδιά,θα προστατέψουμε τα ζώα.Πάντα κάποιοι θα βγουν να πουν ότι ξέρουν τι γινότανε,αλλά αυτό θα γίνει όταν θα είναι πολύ αργά.
Ναι είμαι από τους πρώτους που είπαν ότι δεν θέλω να ανήκω στο ανθρώπινο είδος,θέλω και μένα να με αποκαλούν Ζώο,το προτιμώ χιλιάδες φορές

Παράθεση

negative

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη negative
Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O negative έγραψε στις 14:16, 02-03-08:

Σημερα ειναι η μερα των καταγγελιων.τις διαβαζω και απαντω...θα συνφωνησω και μετην raisa και με την yasmin.το χρημα ειναι πραγματικοτητα το 2008 .ολα στην καθημερινοτητα μας εχουν να κανουν με το χρημα το οποιο δεν θελησα ποτε να το αποχτησω για να εχω εξουσια αλλα για να μπορω να ζω με αξιοπρεπεια.ναι και εχουμε φτασει στο σημειο να μπορουμε ως ανθρωποι να ζουμε αλλα και να πεθενουμε με αξιοπρεπεια μονο εαν εχουμε χρημα.το ιδιο συμβενει και στα ζωα...αυτα γιατι να την γλυτωσουν?για μενα τιποτε σε αυτο τον κοσμο δεν επρεπε να αγοραζετε ή να πουλιετε.υπαρχουν αγαθα για ολους μας.η γη εχει φροντισει για αυτο!αλλα ο ανθρωπος το εχει ξεχασει.πιστευω οτι και η αγορα ενος ζωου,οταν καποιος πληρωσει για το κατοικιδιο του ,θα το σκεφτει καλυτερα απο το να το παρει δωρεαν.εκει εχουμε φτασει...και το υποτιμητικο ειναι για τον ανθρωπο και οχι για το ζωο!!!το ζωο οτι και εαν κανουμε εμεις παντα θα ειναι ενα δωρο και παντα θα ειναι εκει για να μας μαθαινει..

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 16:37, 02-03-08:

Εγω προτεινω να δρασετε πανως κατεβαστε φυλλαδια και αφισσες απο εδω
https://www.gawf.org.uk/materials.php
και μοιραστε ,
μιληστε ,
αντιδράστε

βοηθειστε να αλλαξουν τα πραγματα..

ηδη το οτι υπαρχει το φορουμ αυτο σημαιναι πολλα για πολλα γατακια.

Παράθεση

fantom-girl

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fantom-girl
H fantom-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 100 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H fantom-girl έγραψε στις 21:47, 13-03-08:

παιδες τα πραγματα ειναι τρομερα ισως και χειροτερα απο οσο νομιζουμε θα σας πω οτι μια μερα ενας φιλος μου βρηκε ενα γερμανικο ποιμενικο (καθαροαιμο ξερετε το 5ο δαχτυλο)σχεδον νεκρο μαλιστα νομιζε οτι ηταν νεκρο και πηγε να το πεταξει... οταν ειδε οτι το σκυλι εκανε σπασμους το πηρε το πηγε στον κτηνιατρο το κανανε 3 ενεσεις και το κρατισε τρεις μερες στο ιατρειο για να το κανει καπως καλα ο γιατρος μασ διαβεβαιωσε οτι το σκυλι ειχε χασει σε καποια μαχη καθως ηταν εκπαιδευμενο για σωματοφυλακη μια εκπαιδευση που πληρωνεται κοντα στα 600 ευρω τις 2 πρωτες εβδομαδες και παει λεγοντας. πληρωσαμε κοντα στα 300 ευρω για να γινει τελικα καλα ο σκυλος και με το που τον πηραμε σπιτι μετα απο 20 μερες ηρθε ενας τυπος και αποδιξε οτι το σκυλι ηταν δικο του ο φελιξ τωρα μενει μαζι μας μονο και μονο επειδη ο γιατρος ειχε τραβιξει φοτογραφιες με το πως εφτασε οσκυλος στα χερια του και η δικαιοσυνη αποφασισε ο ΔΡΑΣΤΗΣ ΜΕΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ αλλα εχασε τον ακριβοπληρωμενο σκυλο του.....

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 22:05, 13-03-08:

Πω,πω Τι λες τωρα! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 22:15, 13-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fantom-girl
παιδες τα πραγματα ειναι τρομερα ισως και χειροτερα απο οσο νομιζουμε θα σας πω οτι μια μερα ενας φιλος μου βρηκε ενα γερμανικο ποιμενικο (καθαροαιμο ξερετε το 5ο δαχτυλο)σχεδον νεκρο μαλιστα νομιζε οτι ηταν νεκρο και πηγε να το πεταξει... οταν ειδε οτι το σκυλι εκανε σπασμους το πηρε το πηγε στον κτηνιατρο το κανανε 3 ενεσεις και το κρατισε τρεις μερες στο ιατρειο για να το κανει καπως καλα ο γιατρος μασ διαβεβαιωσε οτι το σκυλι ειχε χασει σε καποια μαχη καθως ηταν εκπαιδευμενο για σωματοφυλακη μια εκπαιδευση που πληρωνεται κοντα στα 600 ευρω τις 2 πρωτες εβδομαδες και παει λεγοντας. πληρωσαμε κοντα στα 300 ευρω για να γινει τελικα καλα ο σκυλος και με το που τον πηραμε σπιτι μετα απο 20 μερες ηρθε ενας τυπος και αποδιξε οτι το σκυλι ηταν δικο του ο φελιξ τωρα μενει μαζι μας μονο και μονο επειδη ο γιατρος ειχε τραβιξει φοτογραφιες με το πως εφτασε οσκυλος στα χερια του και η δικαιοσυνη αποφασισε ο ΔΡΑΣΤΗΣ ΜΕΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ αλλα εχασε τον ακριβοπληρωμενο σκυλο του.....
Φρίκη Που ζούμε θα το λέω και θα το ξαναλέω

Παράθεση

Poly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poly
H Poly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πάαααααρα πολλές!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H Poly Εχω και παλι, γατι στο κεφαλι!!! έγραψε στις 22:20, 13-03-08:

γμτ... Ε Ι Ν Α Ι Α Θ Λ Ι Ο Ι ...
Μην πάμε μακριά. Στο χωριό απ' όπου κατάγομαι - 220 άτομα μένουν τον
χειμώνα - κάποιος έριξε οξύ στον σκύλο του θείου μου. Και το άμοιρο
έτρεχε ουρλιάζοντας για ώρες, μέχρι που κατέρρευσε... Τα σημάδια που
του έμειναν είναι ανατριχιαστικά. Όλοι απορρησαν πως
έζησε. Τουλάχιστον έζησε. Όσο για τον δράστη; Άφαντος. Θα χάθηκε
αναμέσα στο πλήθος (...)

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina10
H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 22:30, 13-03-08:

Προβληματικοί άνθρωποι είναι εγώ τους λυπάμαι..γιατί δεν καταλαβαίνω..τι νοιώθουν με αυτό???Ευχαρίστηση???Λυπάμαι και τα θύματα τους όμως γιατί υποφέρουν τόσο άδικα..ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa έγραψε στις 22:34, 13-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fantom-girl
Μάγκας ο κύριος...αφού του γιατρέψατε το σκυλί ήρθε να το πάρει...μωρέ μπράβο...τι άλλο θ΄ακούσουμε πια

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 11:00, 14-03-08:

Ξερω Γερμανικά....
Πατώντας κάθε φώτο, ανοιγει η ιστορία του... Τα πιο πολλά έχουν γίνει καλά, έχουν αναρρώσει και έχουν βρει σπιτάκι...

Κάποια αλλα πάλι ήταν πολύ αργά, ή τόση η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ζημιά που δεν γινόταν κάτι...

Αν κάποιος/α θέλει λεπτομερειες για κάποια απο τις υποθέσεις ας μου πει....

Παράθεση

@ggeliki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη @ggeliki
H @ggeliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H @ggeliki έγραψε στις 12:07, 14-03-08:

Συγνώμη αλλα με το που άνοιξαν οι φωτογραφίες ανατρίχιασα και δάκρυσα! :cry: Δεν μπορεί να κάνουν τέτοια πράγματα σε ζώα! Τι τους έκανα?
Ειλικρινά αυτά τα πλάσματα δεν πρέπει να λέγονται άνθρωποι! Βάζουν ανυπεράσπιστα ζωάκια να σκοτώνονατι μεταξύ τους για να βγάλουν λεφτά!
Αίσχος!!!!!

Παράθεση

fantom-girl

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fantom-girl
H fantom-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 100 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H fantom-girl έγραψε στις 13:13, 14-03-08:

αν το συνγκεκριμενο περιστατικο ειχε γινει στην Αμερικη και συνγκεκριμενα στην California ο ιδιοκτητης θα ετρωγε περιπου 3.000 $ προστιμο θα φυλακιζοταν 3 μηνες και θα του αφαιρουσαν το δικαιωμα να βρισκεται κοντα σε ζωα ααα και φυσικα θα πληρωνε ολα τα εξωδα των γιατρων!!!!!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 22:50, 14-03-08:

Εγώ παιδιά κάποια χρόνια πριν παρολίγο να φάω ξύλο από πορτιέρηδες στην Σκιάθο γιατί τους έριξα μπινελίκια γιατί βασανίζαν ένα γατάκι πετώντας στου στα μάτια το σπρέι που προκαλεί προσορινή τύφλωση και αυτό σπάραζε το καημένο.
Τους το πήρα και έφυγα και αυτοί φωνάζαν να τους επιστρέψω το παιχνίδι τους

Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 12:13, 11-04-08:

Για τις φωτο,το μονο που νιωθω ειναι πονο...και οργη...Οσο γι'αυτο που προταθηκε,οτι το υψηλο κοστος θα αποφερει αποτελεσματα 1ον:γνωριζω περιπτωσεις ΄΄ανθρωπων'' που πληρωσαν για σκυλακια και οταν τα βαρεθηκαν,τους ενοχλουσαν,αρρωστησαν,πηγαν διακοπες κλπ. τα παρατησαν στην Παρνηθα,στην Χασια,στην Πεντελη,σε οποιο ευκαιρο βουνο βρηκαν(ισως για να μη δουν οι υπολοιποι το εγκλημα τους) με πολυ ελαφρα την καρδια και 2ον:ολοι εμεις,που λατρευουμε τα ζωα,αλλα δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα,θα στερηθουμε ολα αυτα τα συναισθηματα και τα ζωακια θα στερηθουν την ανιδιοτελη αγαπη μας;;;Δηλαδη το να εχεις κατοικιδιο θα ειναι προνομιο μονο καποιων κοινωνικων ταξεων;;Μηπως θα πρεπει να πληρωνουμε και το τεκμηριο που πληρωναν καποτε οσοι αποκτουσαν ακριβο αυτ/το;Η αγαπη δεν αγοραζεται,μαλλον εκπαιδευση χρειαζεται αυτος ο τομεας,οπως και ολοι οι τομεις της ζωης μας.Η' μηπως δεν θα'πρεπε να υπαρχει αντιστοιχο μαθημα στα σχολεια απο μικρη ηλικια;Ναι στην εκπαιδευση σχετικα με το σεβασμο προς το περιβαλλον,αλλα και Σ Ε Β Α Σ Μ Ο Σ Σ Τ Α Ζ Ω Α ! ! !

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 23:06, 11-04-08:

Παιδιά δεν ήθελα να τα δω τα βιντεάκια..Δεν αντέχω τον πόνο γενικά και τα βασανηστήρια..ούτε θριλερ ούτε τίποτα τέτοιο!!

Ουρανία μου...ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ!!!Δεν νομίζω να είχα την δύναμη να κάνω κάτι τέτοιο!!!Ντρέπομαι και μόνο που το λέω..

Γεωργία είναι κάτι που με προβληματίζει και εμένα αυτό!!!Τα λεφτά αγοράζουν πλέον τα πάντα ακόμα και τη ζωή που την πετούν?????Δεν είναι θέμα παιδείας και εκπαίδευσης για μένα αλλά ανατροφής και συνείδησης..!!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 23:16, 11-04-08:

Ουρανία μου...ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ!!!Δεν νομίζω να είχα την δύναμη να κάνω κάτι τέτοιο!!!Ντρέπομαι και μόνο που το λέω..

Είναι πάρα πολύ επικίνδυνο αλλά ξέρεις είναι το μόνο πράγμα που δεν αντέχω να βλέπω να κακοποιούν ζώα και εκεί δεν υπολογίζω τον κίνδυνο. Κι άλλη μια φορά στην περιοχή της Πλάκας ένα ζευγάρι έτρωγε σουβλάκια. Πήγε ένα σκυλάκι πεινασμένο και στάθηκε μπροστά τους και ο ηλίθιος του έριξε κλωτσιά στην μούρη. Δεν άντεξα και είπα στην γυναίκα Να τον χαίρεσαι τον μ.........α σου. Ούτε που ανοίξαν το στόμα τους. Είναι όμως επικίνδυνο

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 - έγραψε στις 23:20, 11-04-08:

Όυρανία..εγώ έχω τύχει μόνο σε ανθρώπινες μ@@@@@@κιες (μεταξύ τους)!!!Και πήρα θέση και παρα λίγο να με πάρουν στο κυνήγι!!!Αλλά μπράβο σου!!!Πάντως οκ σε κλωτσιές σε γάτε έχω χώσει σε πολλούς βλάκες ασυνείδητους φίλους μου (ήμασταν παιδιά).Αλλά τίποτα πια..Η περιοχή που μένω περιβάλλεται από φύλακες αγγελους πλέον!!!Πολύ το χαίρομαι!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 23:23, 11-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από katerina10
Όυρανία..εγώ έχω τύχει μόνο σε ανθρώπινες μ@@@@@@κιες (μεταξύ τους)!!!Και πήρα θέση και παρα λίγο να με πάρουν στο κυνήγι!!!Αλλά μπράβο σου!!!Πάντως οκ σε κλωτσιές σε γάτε έχω χώσει σε πολλούς βλάκες ασυνείδητους φίλους μου (ήμασταν παιδιά).Αλλά τίποτα πια..Η περιοχή που μένω περιβάλλεται από φύλακες αγγελους πλέον!!!Πολύ το χαίρομαι!!
Και η Καισαριανή που μένω εγώ ευτυχώς προστατεύει τα ζωάκια εκτός βέβαια πάντα εξαιρέσεων που θα υπάρχουν πάντα

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 - έγραψε στις 23:24, 11-04-08:

Σαν να αρχίζουμε να σηνειδητοποιούμαστε ε???Καλό αυτό!!!!

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anima
H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,021 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 23:42, 11-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από georgia alex
Για τις φωτο,το μονο που νιωθω ειναι πονο...και οργη...Οσο γι'αυτο που προταθηκε,οτι το υψηλο κοστος θα αποφερει αποτελεσματα 1ον:γνωριζω περιπτωσεις ΄΄ανθρωπων'' που πληρωσαν για σκυλακια και οταν τα βαρεθηκαν,τους ενοχλουσαν,αρρωστησαν,πηγαν διακοπες κλπ. τα παρατησαν στην Παρνηθα,στην Χασια,στην Πεντελη,σε οποιο ευκαιρο βουνο βρηκαν(ισως για να μη δουν οι υπολοιποι το εγκλημα τους) με πολυ ελαφρα την καρδια και 2ον:ολοι εμεις,που λατρευουμε τα ζωα,αλλα δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα,θα στερηθουμε ολα αυτα τα συναισθηματα και τα ζωακια θα στερηθουν την ανιδιοτελη αγαπη μας;;;Δηλαδη το να εχεις κατοικιδιο θα ειναι προνομιο μονο καποιων κοινωνικων ταξεων;;Μηπως θα πρεπει να πληρωνουμε και το τεκμηριο που πληρωναν καποτε οσοι αποκτουσαν ακριβο αυτ/το;Η αγαπη δεν αγοραζεται,μαλλον εκπαιδευση χρειαζεται αυτος ο τομεας,οπως και ολοι οι τομεις της ζωης μας.Η' μηπως δεν θα'πρεπε να υπαρχει αντιστοιχο μαθημα στα σχολεια απο μικρη ηλικια;Ναι στην εκπαιδευση σχετικα με το σεβασμο προς το περιβαλλον,αλλα και Σ Ε Β Α Σ Μ Ο Σ Σ Τ Α Ζ Ω Α ! ! !
Συμφωνώ απολύτως με την εκπαίδευση και την ευαισθητοποίηση από παιδική ηλικία! Πρέπει να γίνει συστηματικά αυτό και οργανωμένα.

Γνώρισα κι εγώ κατα τα άλλα "ευυπόληπτους" ανθρώπους που εγκατέλειψαν ή κακοποίησαν ή τάχα έχασαν τα γατάκια τους και άλλους που λένε ότι όταν βλέπουν ένα ζωάκι τους έρχεται διάθεση για κακομεταχείρηση. Πλέον αυτούς δεν τους συναναστρέφομαι, αλλά υπάρχουν και θεωρούνται εκλεκτά μέλη της κοινωνίας. Ο κόσμος είναι γεμάτος από κρυφά εγκλήματα.

Όχι τις εικόνες δεν τις άνοιξα. Μια φορά πριν καιρό είδα μια εικόνα που μου έχει γίνει εφιάλτης. Όχι δεν το αντέχω!
---------------------------------------------------------

Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 10:11, 14-04-08:

Γεωργία είναι κάτι που με προβληματίζει και εμένα αυτό!!!Τα λεφτά αγοράζουν πλέον τα πάντα ακόμα και τη ζωή που την πετούν?????Δεν είναι θέμα παιδείας και εκπαίδευσης για μένα αλλά ανατροφής και συνείδησης..!!![QUOTE]

Κατερινα10,συμφωνω απολυτα οτι ειναι θεμα ανατροφης και συνειδησης,αλλα οταν η οικογενεια ''πασχει'' σ'αυτο τον τομεα,τοτε τον ρολο αυτο πρεπει να τον παιξει η κοινωνια και το σχολειο..Οσο για την συνειδηση,θα μου πεις ειτε την εχεις ειτε οχι.Κι ομως,συνειδηση μας χαρισε η φυση απλοχερα,το θεμα ειναι αν αφυπνιστηκε οταν επρεπε...Μαλλον οχι..

Παράθεση

@ggeliki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη @ggeliki
H @ggeliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H @ggeliki έγραψε στις 11:18, 14-04-08:

Αυτοί οι "άνθρωποι" που τα βάζουν με τα ζωάκια είναι κομπλεξικοί και επειδή δεν μπορούν να φανούν " δυνατοί" αλλιώς τα βάζουν με ψυχές που δεν μπορούν να αντισταθούν, ούτε να φωνάξουν, ούτε να τους βλάψουν.
Και υπάρχει νόμος που προστατεύει τα ζωάκια απο αυτούς τους ανώμαλλους!!!
Οπότε μην φοβόσαστε να αντιδράσετε σας προστατεύει ο νόμος!Μην τους αφήνετε ατιμώρητους, θα το ξανακάνουν και μπορεί την επόμενη φορά να είναι το δικό σας ζωάκι!!!!

Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

H georgia alex έγραψε στις 12:03, 14-04-08:

Εχεις απολυτο δικιο,Αντζελα.Ας τολμησει κανεις να απλωσει χερι πανω στα μωρα μου και θα'χει να κανει οχι με δικηγορους ουτε με νομους πλεον αλλα με τις γροθιες και τα νυχια μου γκρρ...

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,021 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 20:59, 14-04-08:

[QUOTE=georgia alex;132919]Γεωργία είναι κάτι που με προβληματίζει και εμένα αυτό!!!Τα λεφτά αγοράζουν πλέον τα πάντα ακόμα και τη ζωή που την πετούν?????Δεν είναι θέμα παιδείας και εκπαίδευσης για μένα αλλά ανατροφής και συνείδησης..!!!

Κατερινα10,συμφωνω απολυτα οτι ειναι θεμα ανατροφης και συνειδησης,αλλα οταν η οικογενεια ''πασχει'' σ'αυτο τον τομεα,τοτε τον ρολο αυτο πρεπει να τον παιξει η κοινωνια και το σχολειο..Οσο για την συνειδηση,θα μου πεις ειτε την εχεις ειτε οχι.Κι ομως,συνειδηση μας χαρισε η φυση απλοχερα,το θεμα ειναι αν αφυπνιστηκε οταν επρεπε...Μαλλον οχι..
Πιστεύω ότι δεν είναι έτσι με τη συνείδηση, δηλαδή είτε την έχεις είτε δεν την έχεις. Αντίθετα, πιστεύω ότι καλιεργείται από την κούνια σου με τη βαθύτερη στάση και τη σχέση των γονιών σου απέναντι σε σένα και στα πράγματα. Η συνείδηση είναι πολύ πιο βαθύ πράγμα από την της εκπαίδευση και δεν σχετίζεται μόνον με την εγκεφαλική γνώση αλλά με τη στοργή και την αγάπη που θα λάβεις ως αναπτυσσόμενο πλάσμα από την πιο τρυφερή σου ηλικία.
Και apropo όταν λέμε παιδεία και πάλι δεν εννοούμε μόνο το γνωστικό επίπεδο αλλά το βιωματικό των συναισθημάτων επίσης.

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa έγραψε στις 21:02, 14-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anima
Και apropo όταν λέμε παιδεία και πάλι δεν εννοούμε μόνο το γνωστικό επίπεδο αλλά το βιωματικό των συναισθημάτων επίσης.
Ακριβώς...συμφωνώ απόλυτα!!!

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 - έγραψε στις 23:31, 14-04-08:

Συμφωνώ με όλους ....:up:Για αυτό είπα συνειδηση και ανατροφή...Αλλά αν σου το μάθει η κοινωνία και το σχολείο ίσως αν δεν έχεις και πολύ "καλή" συνείδηση...δεν πρόκειται να στο μάθουν..Όσο και να προσπαθούν!!!Τα βιώματα από την άλλη και η εμπειρία στη ζωή είναι αυτή που καθορίζει τον χαρακτήρα, επομένως και την συμπεριφορά.

Εξηγήστε μου κάτι όμως...Όταν βλεπεις ότι ένα παιδάκι να χτυπάει ένα άλλο και να γελάει ενώ το χτυπημένο γελάει????Τι συμβαίνει εκεί κατά τη γνώμη σας???Το παιδάκι αυτό όταν μεγαλώσει δεν θα κάνει τα ίδια με ζωάκια και ανθρώπους????Το εχω δει και απορώ....

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 23:44, 14-04-08:

συνήθως τα παιδιά δεν έχουν ευδιάκριτα τα όρια του καλού κ του κακού. Σκέψου πόσο σκληρή ήσουν κ εσύ σαν παιδι.Έκει έρχεται η οικογένεια να εξηγήσει στο παιδί ότι αυτό που έκανε είναι κακό. Όμως τείνω να πιστεύω ότι ό χαρακτήρας του ανθρώπο δεν αλλάζει ειναι όπως γεννιέται. Μπορεί να ακουστεί λίγο "ΝΑΖΙ" αυτό που λέω αλλά η εμπειρία μου αυτό μου δείχνει, όταν δε υπάρχει κ μια κοινωνία χωρίς φραγμούς κ όρια Τα αδίστακτα άτομα εκτροχιάζονται γι αυτό έχουμε κ τόσο συχνα τέτοια παθογενή φαινόμενα

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 - έγραψε στις 23:48, 14-04-08:

Ναι αλλά οι εμπειρίες σε μεταμορφώνουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!Εγώ ήμουν πολύ σκληρό παιδί παλιά για κάποιους..Τώρα έχω γίνει πολύ "αφράτη"

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima έγραψε στις 06:01, 15-04-08:

Το μικρό παιδί, το μωρό, όλα τα έχει μέσα του. Το ζήτημα είναι πως θα το αγκαλιάσει η μαμά του κι ο μπαμπάς του (ή το πρόσωπο αναφοράς του σ' αυτούς τους ρόλους) για να αισθανθεί ασφαλές να μη φοβάται να νοιώσει αγάπη και πάλι αγάπη και μόνο αγάπη για να την αναπαράγει μετά προς τα έξω. Κι όταν λέω αγάπη κι αγκαλιά δεν εννοώ το κακοχάιδεμα αλλά τη στοργή που βάζει με σταθερότητα τα απαραίτητα όρια και συνεπώς τις βάσεις για το ως που μπορεί να φτάσει.
Δεν βλέπετε και με τα γατάκια τι γίνεται? Αν το μικρό σε δαγκάσει και συ του δείξεις ότι πόνεσες και δεν σ' άρεσε (του δείχνεις δηλαδή το όριο) αυτό μια-δυο και θα σταματήσει να δαγκάνει. Αν πεις δεν πειράζει ή το δείρεις θα συνεχίσει, δεν θα την κόψει τη συνήθεια. Για το παιδάκι που χτυπάει το άλλο και γελάει με τον πόνο του, που να ξέρεις τι ακριβώς έχει διαμειφθεί με τους γονείς του.
Τις πιο πολλές φορές όλα φαίνονται ΟΚ εξωτερικά δεν ξέρουμε όμως τι γίνεται εσωτερικά, στην πραγματικότητα. Αυτό δυστυχώς το ανακαλύπτει κανείς -αν το θελήσει- μόνο πολύ αργότερα. Πόσες νέες μητέρες (και πατέρες) συνειδητοποιούν πραγματικά τι γίνεται στη σχέση τους με το παιδί τους? Συνήθως ότι δεν είναι σε θέση να αναλύσουν το ρίχνουν στον χαρακτήρα, ότι έτσι γεννήθηκε, ότι είναι στο DNA του και τα σχετικά ..... Ας σταματήσω εδώ.-
--------------------------------------------------

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 09:09, 15-04-08:

Σχετικά με τα παιδιά.....
Κάποιοι θα θυμάστε ενα εγκατελειμένο κτήριο απέναντι απο το σπιτι μου, που περσι, καβαλάγαμε τοιχους και ταίζαμε κατι ορφανά.....

Τώρα γέννησε παλι μια αλλη ασπροκιτρινη ενα ασπροκιτρινάκι γλυκα.....
Τα κοιτάμε καθε πρωί που λιάζονται στην ταράτσα και παιζουν...

ΤΗν Κυριακή λοιπον, ακουω παιδικές φωνές... βγαίνω στο δικό μου μπαλκώνι και βλέπω 2 παιδιά 10-12 χρωνών, αλλοδαπάκια, να ανεβαινουν τους οροφους.. σε καθε οροφο πετάγανε τα κυπελάκια μου και τα σκαφάκια μου κατω.... Δεν ξέρω γιατί, ετσι....

Ανέβαιναν, εγώ κοιταγα και μαζί μου ο Κικης που ειχε εξτασιαστει!!!
Φτάνουν πανω, και ξαφνηκα πετάγετε μπροστά τους η μανα και τους ορμάει!!! Το μικρό ισα που πρόλαβα να δω να τρέχει στο βάθος.... Τα παιδιά γελαγαν, έσκουζαν απο χαρά!!! Πέρνουνκάτι καρέκλες και κάτι ξύλα και άρχιζαν να το κυνηγάνε.... το στριμόχνουν στην γωνία.... δεν έβλεπα καλά!!! Εγω κοκκαλο....

Τελικά κατάφερα να συνέλθω και έβαλα τις φωνές ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ !!!! κλπ κλπ.... ΚΑΤΕΒΗΤΕ ΤΩΡΑ!!! ΚΛΠ ΚΛΠ... Τσακίζονται και κατεβαίνουν.,.... Το κτηριο εχει Φύλακα ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ..... 2 μέρες με είχε φαει η αγωνία... δεν ήξερα τι να κανω... Δεν μπορουσα να παω καθημερινές εχει φυλακα ολο το 24ωρο... Μεχρι σημερα το πρωι που ξαναείδαμε την μανα και το μικρο να παιζουν στον ηλιο!!!!

Αυτά ειναι τα παιδιά μας.... και αν θυμηθώ ενα σχετιό σιτε... δεν μου κανει καμία εντύπωση η όλη συμπεριφορά!!

Καλη μας μερα!

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 - έγραψε στις 00:18, 16-04-08:

Ωχ παναγιά μου ...μου πάγωσες το αίμα βρε Τζούλια μου!!!Θυμάστε και το σκηνικό στον κινηματογράφο με το "φαινόμενο της πεταλούδας"που το βλαμένο καίει το σκυλάκι!!!!!Κάτι τέτοια πωωωωωωωω με κάνουν και νευριάζω απίστευτα!!!Μπράβο Τζούλια που πήρες θέση !!!Ποιος ξέρει τι θα είχε γίνει..Αχχχχ δεν θέλω να το σκέφτομαι!!!Απαπαπα!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εικόνες ντροπής... - Από Βλα
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αναδημοσιεύσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-08-12 στις 18:20.
    • Να αποκαθηλωθούν οι εικόνες; - Από moukelis
      Το θέμα έχει λάβει 87 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-02-10 στις 21:36.
    • Εδώ βάλτε εικόνες απο τις γατούλες σας - Από Γατούλα!
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-02-09 στις 15:09.
    • Εικόνες ντροπής - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-07 στις 14:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους