Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 105,206 εγγεγραμμένα μέλη και 712,423 μηνύματα σε 22,372 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 293 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αποβολή γάτας

lera

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lera
. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O lera έγραψε στις 22:50, 21-11-07:

Καλησπέρα σε όλους.
Σήμερα έζησα μια από τις χειρότερες εμπειρίες μου και θέλησα να την μοιραστώ μαζί σας.
Έχω ένα γατάκι 7,5 μηνών. Πριν από 2 μήνες την είχε πιάσει οίστρος και αποφάσισα να την ζευγαρώσω μία φορά πριν την στειρώσω. Είχα ήδη βρεί "ανάδοχους" για τα γατάκια οπότε δεν με προβλημάτισε ιδιαίτερα.
Δεν έχω καθόλου εμπειρία απο γάτες και στην προσπάθεια μου να βρω κάποια στοιχεία για την εγκυμοσύνη ανάκαλυψα και αυτό το site.
Γυρίζοντας σήμερα από την δουλειά , βρήκα το δωμάτιο στο οποίο είναι η γάτα τις ώρες που λείπουμε, γεμάτο αίματα. Είχα ακούσει ότι πριν τον τοκετό αιμοραγούν οπότε και εγώ προετοιμάστηκα με χαρά για το χαρμόσυνο γεγονός. Πράγματι σε λίγη ώρα την βρήκα ξαπλωμένη αναπαυτικά στο κρεβάτι κρυμένη κάτω από το σεντόνι και είδα οτι κάτι έβγαινε από τον κόλπο της. Δύστυχώς ο σάκος που έβγαλε ήταν άδειος.
Η κτηνίατρος με την οποία μίλησα αμέσως μου είπε οτι απέβαλε, και κατα πάσα πιθανότητα επειδή είναι πολυ μικρή ακόμα. Ακόμα βγάζει λίγο αίμα αλλά είναι πολύ ευδιάθετη οπότε αυτό με παρηγορεί κάπως.
Μου ήρθε πολυ ξαφνικό όλο αυτό γιατί ούτε που περνούσε από το μυαλό μου οτι και των γατιών οι εγκυμοσύνες μπορεί να μην έχουν αίσιο τέλος.
Και τώρα το μεγάλο ερώτημα!! Να την στειρώσω τώρα ή να την αφήσω να μείνει ακόμα μια φορά εγκυος??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 22:54, 21-11-07:

Εγω πιστευω οτι ειναι καλυτερα να την στειρωσεις!!
Ισως η αποβολη να προηλθε απο το γεγονος οτι ειναι πολυ μικρη, αλλα αν για καποιο λογο δεν μπορει να γεννησει καθολου???
Ισως την επομενη φορα που θα αποβαλλει να μην ειναι τοσο ευχαριστα τα πραγματα!Μπορει να υποφερει και να ποναει...
Ή να πεθανει καποιο γατακι μεσα της και να αρρωστησει και η γατουλα!

Αν ημουν στη θεση σου θα τη στειρωνα κατ'ευθειαν για να ειμαι ησυχη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lera

Νεοφερμένος

O lera έγραψε στις 23:06, 21-11-07:

Sardela σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις δίκιο. Αν υπάρχει έστω και μία στο εκατομύριο η πιθανότητα να περάσει άλλη μια φορά τα ίδια είναι κρίμα.Αύριο πρωί-πρωί θα την πάω στη γιατρό για να δούμε τώρα πως είναι, και θα δω πότε μπορώ να την στειρώσω.

Παράθεση

LIFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LIFE
H LIFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,594 μηνύματα.

H LIFE έγραψε στις 00:10, 22-11-07:

Ωχ η κακομοιρουλα τι επαθε..Αφου ειναι ενταξει τωρα παλι καλα..Κι εγω κατα την προσωπικη μου γνωμη θα σου ελεγα να τη στειρωσεις..μιλησε με το γιατρο και βλεπεις...Δωστης πολλα φιλια στο μουσουδακι της

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 00:20, 22-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από lera
Sardela σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις δίκιο. Αν υπάρχει έστω και μία στο εκατομύριο η πιθανότητα να περάσει άλλη μια φορά τα ίδια είναι κρίμα.Αύριο πρωί-πρωί θα την πάω στη γιατρό για να δούμε τώρα πως είναι, και θα δω πότε μπορώ να την στειρώσω.

Θα κανεις το καλυτερο για αυτην!
Μολις τωρα θυμηθηκα μια γατα που ειχαμε στον κηπο..Την πρωτη φορα γεννησε 3 γατακια:το ενα φυσιολογικο, το αλλο με ασταθεια, και το αλλο, 3 μερες μετα, ατροφικο.Ηταν ενα μικρο σωμα, με τεραστιο κεφαλι που φυσικα γεννηθηκε νεκρο...

Στην επομενη γεννα(διοτι δεν την στειρωσαμε), τα πραγματα ηταν τραγικα:η γατα καπου γεννησε...Μετα απο μια δυο μερες την ειδαμε με ενα σακο(!!)κρεμασμενο απο πισω. Ειχε αγριεψει, και δεν μας αφηνε να την πιασουμε... Υπεφερε γιατι σιγα σιγα σαπιζε(η μυρωδια ηταν απαισια, αλλα εξακολουθουσε να μην μας αφηνει να την πλησιασουμε), και τελικα πεθανε.
Μαλλον ηταν καποιο τμημα του παχεος εντερου(που ειχε καποια σχεση με την γεννα), που βγηκε απο τον ποπο της...
Ηταν κριμα, δυστυχως δεν μπορεσαμε να κανουμε κατι καλυτερο για αυτην.

Ξερω πως ειναι αρκετα τραβηγμενη υποθεση, αλλα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 00:27, 22-11-07:

Στειρωσε την και σχετικα γρηγορα μη σου κανει καμμια πυομητρα και τρεχεις ακους εκει 7 μηνων εγγυος.. εγκλημα κανουν οι κτηνιατροι με τα περι αφησε την μια φορα και μετα...!!!

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 01:07, 22-11-07:

δυστυχώς η γατούλα σου μάλλον ξεκίνησε να έχει οίστρο από πολύ νωρίς...για να αποφύγεις χειρότερες ταλαιπωρίες εσύ αλλα κυρίως το γατάκι (γιατί για μικρή γατούλα πρόκειτα ακόμη) στείρωσέ την. Εμείς στειρώσαμε τη Μαφαλντίν μας μόλις έκλεισε τους 8 μήνες και είναι μια χαρά. Σαν γατάκι φέρεται ακόμη...

Παράθεση

Όλγα Veggie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Όλγα Veggie
H Όλγα Veggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (18 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,323 μηνύματα.

H Όλγα Veggie έγραψε στις 01:39, 22-11-07:

Και εγώ σου προτεινω να στειρωθει η γατούλα αν και το εχεις αποφασίσει ήδη απο οτι καταλαβα. Εκτος του οτι επειδή πήγε ετσι η πρώτη γεννα και υπάρχει φοβος για οργανικο πρόβλημα που μπορει να αποβει μοιραίο δεν υπάρχει κανενας λογος να περιμενεις Περαστικά της της καημενης, πρεπει να ταλαιπωρήθηκε πολύ Και κάτι ακομα. Αφου ειχες βρει γατογονεις, δεν τους λες για κάποιο άλλο γατάκι απο αυτα που δίνονται απο το my cat; Κριμα ειναι να χαθουν ετσι οι ενδιαφερόμενοι...

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tara
H Tara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (ΕΧΩ ΓΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Tara έγραψε στις 10:39, 22-11-07:

Κρίμα τη γατούλα, αλλά ελπίζω να είναι καλά τωρα! Την είδε ο κτηνίατρος μετά την αποβολή? Η Μάσκο μου έγινε "μου" μετά από μια αποβολή που είχε... Εϊχε ταλαιπωρηθεί πολύ η καημένουλα, τόσο πολύ που, ενώ ήταν ημι-άγρια, μας άφησε να την πιάσουμε και να την περιποιηθούμε... Την πήγαμε αμέσως στον κτηνίατρο ο οποίος χρειάστηκε να της κάνει επέμβαση και αφαίρεση μήτρας (στείρωση), αλλιώς κινδύνευε η ζωή της. Βέβαια η Μάσκο είχε και χρόνιο αναπνευστικο πρόβλημα, με αποτέλεσμα να μην οξυγονώνονται σωστά τα όργανά της, οπότε τη γλίτωσε από θαύμα... Βέβαια η περίπτωση σου δεν είναι ακριβώς η ίδια, αλλά αν υπάρχει μη διεγνωσμένο οργανικό πρόβλημα γιατί να το διακινδυνεύσεις? Και η δική μου γνώμη είναι να προχωρήσεις άμεσα στη στείρωση. Και έχει δίκιο η Ολγα, υπάρχουν τόσα ορφανά γατάκια που ψάχνουν γονείς... Και καλό είναι να τη δει ο γιατρός τώρα, μετά την αποβολή για να επιβεβαιώσει ότι όλα είναι καλά (αν δεν την έχει δει ήδη).
Περαστικα΄της

Παράθεση

μελινάκι

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη μελινάκι
H μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

H μελινάκι έγραψε στις 13:51, 22-11-07:

αχου την καημενη...περαστικα

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,363 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 18:18, 22-11-07:

Πρέπει πάντως να γίνει κάτι για την κατάρριψη του μύθου ότι πρέπει να αφήσεις το θηλυκό γατάκι να γεννήσει μια φορά πριν το στειρώσεις. Στην εκστρατεία (γιατί περί εκστρατείας πρόκειται) που κάνω για να βρω σπιτάκια για τα γατάκια της Gloriana, οι περισσότεροι με τους οποίους μίλησα είχαν αυτήν την άποψη και την υπερασπίζονταν σθεναρά!

Παράθεση

lera

Νεοφερμένος

O lera έγραψε στις 23:31, 22-11-07:

Tην πήγα στη γιατρό σήμερα πρωί-πρωί. Αποφασίσαμε να της κάνει επέμβαση για να ελένξει μήπως είχε μείνει στη μήτρα και άλλο νεκρό έμβρυο το οποίο δεν αποβλήθηκε. Και αφού θα την άνοιγε θα της έκανε και την στείρωση. Τελίκα η απόφαση αυτή ήταν σωτήρια για το μπλουμπλούκι μου γιατί όντως υπήρχε νεκρό έμβρυο στην μήτρα,ένα μικρότερο απο αυτό που αποβλήθηκε χτες. Θα μπορούσε να πάθει συψαιμία. Τέλος καλό όλα καλά. Το μόνο κακό είναι οτι θα μείνει στη γιατρό σήμερα το βράδυ.Για να της δώσει τις αντιβιώσεις,ορούς κλπ....
Κακό για μένα δηλαδή γιατί μου λείπει πολυ. Για εκείνη νομίζω είναι καλύτερα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 23:45, 22-11-07:

Να πας να την δεις ομως το συντομοτερο, θα φοβάται η καημενούλα!
ευτυχώς όλα πήγαν καλα, περαστικά σας!

Παράθεση

LIFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LIFE
H LIFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,594 μηνύματα.

H LIFE έγραψε στις 00:20, 23-11-07:

ΠεραστικαΑντε αυριο θα την εχεις στην αγκαλια σου..μη στεναχωριεσαι,αφου τελιωσαν ολα καλα..

Παράθεση

marfot75

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη marfot75
H marfot75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πάρα πολλές!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 451 μηνύματα.

H marfot75 έγραψε στις 02:27, 23-11-07:

Περαστικά στην γατούλα σου!!!

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tara
H Tara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (ΕΧΩ ΓΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Tara έγραψε στις 09:16, 23-11-07:

Μπράβο! Ευτυχώς που την είδε ο γιατρός εγκαίρως! Τώρα όλα θα πάνε καλά! Περαστικά της!!!

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 09:21, 23-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Desdemona
Πρέπει πάντως να γίνει κάτι για την κατάρριψη του μύθου ότι πρέπει να αφήσεις το θηλυκό γατάκι να γεννήσει μια φορά πριν το στειρώσεις. Στην εκστρατεία (γιατί περί εκστρατείας πρόκειται) που κάνω για να βρω σπιτάκια για τα γατάκια της Gloriana, οι περισσότεροι με τους οποίους μίλησα είχαν αυτήν την άποψη και την υπερασπίζονταν σθεναρά!
Ναι, αυτο που λες ειναι ενα πολύ σοβαρό θέμα και ειναι σημαντικο να το προσπαθήσουμε... είναι τραγικο τοσα μωρά να πετιούνται στο δρόμο για αυτο το λόγο!!

Παράθεση

patousaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη patousaki
H patousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 295 μηνύματα.

H patousaki έγραψε στις 09:21, 23-11-07:

καλημέρα.ευτηχώς πήγαν όλα καλά.πρόλαβες τα χειρότερα

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,363 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 09:53, 23-11-07:

Ωραία, αποφύγατε πολύ δυσάρεστες καταστάσεις! Καλή ανάρρωση στο μωράκι σου!

Παράθεση

jasmine

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη jasmine
H jasmine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλές αδέσποτες-όλες όσες έβρισκα κατά διαστήματα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 552 μηνύματα.

H jasmine έγραψε στις 10:07, 23-11-07:

Να συμφωνήσω κ εγώ με τους υπόλοιπους. Ευτυχώς που έγιναν έτσι τα πράγματα και γλιτώσατε τα χειρότερα. Περαστικά σας λοιπόν και καλές αγκαλίτσες σας εύχομαι. Πάντως για τη στείρωση να πω κ εγώ αυτά που έχω ακούσει. Πως αν θα γίνει νωρίς, πριν οι ορμόνες της "γυναίκας" αρχίσουν και κυκλοφορούν στον οργανισμό, υπάρχει και μικρότερη πιθανότητα για καρκίνους. Μου το είχε πει ο κτηνίατρος πριν τη στείρωση. Νομίζω πως έχει μια λογική ε?

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

H Desdemona έγραψε στις 10:11, 23-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από jasmine
Να συμφωνήσω κ εγώ με τους υπόλοιπους. Ευτυχώς που έγιναν έτσι τα πράγματα και γλιτώσατε τα χειρότερα. Περαστικά σας λοιπόν και καλές αγκαλίτσες σας εύχομαι. Πάντως για τη στείρωση να πω κ εγώ αυτά που έχω ακούσει. Πως αν θα γίνει νωρίς, πριν οι ορμόνες της "γυναίκας" αρχίσουν και κυκλοφορούν στον οργανισμό, υπάρχει και μικρότερη πιθανότητα για καρκίνους. Μου το είχε πει ο κτηνίατρος πριν τη στείρωση. Νομίζω πως έχει μια λογική ε?
Και βέβαια έχει λογική! Είναι καλό η στείρωση να γίνεται το νωρίτερο, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να στειρώνονται γατάκια 4 και 5 μηνών. Ξέρω βέβαια και περίπτωση φίλης που ο γάτος της είχε οίστρο από τους 5,5 μήνες και αναγκάστηκαν να τον στειρώσουν τότε, αλλά πιστεύω ότι η κατάλληλη ηλικία θα πρέπει να καθορίζεται κάθε φορά από τον κτηνίατρο.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 10:14, 23-11-07:

Ευτυχώς που προλάβατε στο τσακ! Ήταν τυχερή η γατούλα σου κι εσύ που δεν την έχασες. Αλήθεια, έχω μια απορία: πώς γίνεται γάτα 5 μηνών να παθαίνει οίστρο; Πρώτη φορά είδα περιστατικά εδώ, σε αυτό το φόρουμ. Όσα χρόνια συναναστρέφομαι γάτες, αυτές ξεκινούσαν τη "σεξουαλική" του ζωή μετά τους 10 μήνες Μήπως να αρχίσω να ανησυχώ για τη δικιά μου;

Παράθεση

μελινάκι

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη μελινάκι
H μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

H μελινάκι έγραψε στις 15:27, 23-11-07:

desdemona
κατι ασχετο τι ειναι το πρεστο;( αν θες μου απαντας)

Παράθεση

Νατάσα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νατάσα
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 δικές μου έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 437 μηνύματα.

H Νατάσα έγραψε στις 16:41, 23-11-07:

Πώ πω, ευτυχώς που την άνοιξε η γιατρός γιατί κρίμα θα ήταν το γατί...Περαστικά της! Καλή επιστροφή στην αγκαλιά σου!

Παράθεση

lera

Νεοφερμένος

O lera έγραψε στις 23:18, 23-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Desdemona
Δυστυχώς εγώ αποφάσισα να ζευγαρώσω την γατούλα μου έστω μια φορα όχι εξαιτίας αυτών που λένε οι κτηνίατροι , αλλά επειδή εγώ παλεύω με εξωσωματικές και μου ερχόταν πολύ κόντρα να κάνω στείρωση στο μπλουμπλούκι μου. Είχα φάει κόλλημα. Ετσι όμως όπως ήρθαν τα πράγματα δεν είχα άλλη επιλογή. Γυρίσαμε σπίτι μας σήμερα και είναι όλα καλά. (Εκτώς απο το οτι τραβάει τα ράμματα. Αντιμετωπίζεται αυτό?? Μου είπαν και ένα καλό κόλπο για να της δίνω αντιβίωση, το οποίο το δοκίμασα και σώθηκα γιατί είχαμε θέμα με τα χάπια. Το κάνεις σκόνη και μαζί με λίγο βούτυρο (δεν είχα και έβαλα τυρί κρέμα και έπιασε) της το κολλάς στον ουρανίσκο. Απο κει και μετα παίρνει τον δρόμο του.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους