Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 141,058 εγγεγραμμένα μέλη και 714,411 μηνύματα σε 22,612 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 669 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρωταπριλιά..σήμερα..Τι ψεματάκι είπατε;

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 07:58, 01-04-09:

Καλό μήνα σε όλους και όλες..Θέλετε να μοιραστούμε τις φαρσούλες και τα ψεμματάκια που συνοδεύουν την σημερινή μέρα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 08:01, 01-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από roulsydney
Καλό μήνα σε όλους και όλες..Θέλετε να μοιραστούμε τις φαρσούλες και τα ψεμματάκια που συνοδεύουν την σημερινή μέρα?
Καλημερα Βαρβαρακι!
Η Καλυψω μου εχει 9 εμβρυα στη κοιλιτσα της...:up:
Το'πα στους Birmaniacs... στην αρχη τσιμπησε το μελανουρι αλλα μετα με'πιασαν στα πρασα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 08:05, 01-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΟΥΛΗ
Καλημερα Βαρβαρακι!
Η Καλυψω μου εχει 9 εμβρυα στη κοιλιτσα της...:up:
Το'πα στους Birmaniacs... στην αρχη τσιμπησε το μελανουρι αλλα μετα με'πιασαν στα πρασα
Καλημερούδια Γιουλίτσα..Καλή και έξυπνη η φαρσούλα σου..Εκανε κανείς ..χαρακίρι?
Εγώ φτάνοντας στο γραφείο σήμερα ..δήθεν στεναχωρημένη...ανακοίνωσα ότι λόγω της κρίσης γίνεται περικοπή μισθών για 2 μήνες..και κάποιοι είναι ΑΚΟΜΑ σε κρίση..

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 08:07, 01-04-09:

Εγώ έχω 10 θηλυκά σε ενδιαφέρουσα, περιμένω πώς και πώς να γεννήσουν όλες!!! Μετά θα τα βάλω αγγελίες και θα τα δώσω σε σπίτια στην Αθήνα....

επίσης η Λού μάλλον έχει περίοδο.. και θα την αφήσω ελεύθερη 3-4 μέρες να χαρεί τον έρωτα και το σεξ, με τα παλικάρια του χωριού. Τα μικρά θα τα δώσω σε pet shop στην Αθήνα.

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 08:08, 01-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Εγώ έχω 10 θηλυκά σε ενδιαφέρουσα, περιμένω πώς και πώς να γεννήσουν όλες!!! Μετά θα τα βάλω αγγελίες και θα τα δώσω σε σπίτια στην Αθήνα....

επίσης η Λού μάλλον έχει περίοδο.. και θα την αφήσω ελεύθερη 3-4 μέρες να χαρεί τον έρωτα και το σεξ, με τα παλικάρια του χωριού. Τα μικρά θα τα δώσω σε pet shop στην Αθήνα.

Παράθεση

whity

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη whity
H whity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (7 κι ο τελευταιος πεθανε πριν 3 χρονια 11 ετων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.

H whity έγραψε στις 08:09, 01-04-09:

Αχ κοριτσια! Καλο μηνα! Μακαρι να χα κι εγω καμια καλη εμπνευση να πω κανα ψεματακι!Αν μου ρθει καμια εμπνευση αργοτερα θα στειλω μηνυματακι!!!!!!!!!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 08:19, 01-04-09:

Αλήθεια λέω... τόσο καιρό σας κοροϊδεύω.. είμαι ΚΑΤΑ της στείρωσης και της επέμβασης στην φύση...
Σιγά μην πληρώνω τόσα λεφτά, για ξένα γατιά.... τρελή είσαι? Ούτε εμβόλια κάνω... τίποτα.. σιγά τώρα.

Το ένα το παιδί μου φροντίζω, να είναι κομπλέ, και ΜΑΚΡΙΑ απο τα άλλα, μην κολλήσει τίποτα...

Εγώ θα σώσω τον κόσμο?:cool:

Παράθεση

alice

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη alice
H alice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Χμ... Δεν μπορω να τις μετρησω. Πανω απο 50! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,766 μηνύματα.

H alice έγραψε στις 11:05, 01-04-09:

Προπερσι ειχα παλι μια γατουλα με μωρα (καλη ωρα) και ειπα στην ξαδερφη μου οτι τα πλαξωσε και ψοφησαν ολα....
Ασχημη φαρσα αλλα για να ειναι καλη φαρσα πρεπει να πεις κατι κακο. Φαντασου να της ελεγα κερδισα το λοτο και σου δινω 100.000 ? και μετα ...πρωταπριλια!!!
Για σημερα λεω να παρω τηλ τον αντρα στο σπιτι (γυρισε julia ) και να του πω τοι βρηκα μια ετοιμογεννη στο δρομο και του την παω....και ελπιζω να τον βρω εκει....

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 11:34, 01-04-09:

Εγώ είπα ψέμματα χτες, ότι μ'έπιασε τσιρλιπιτί, για να μείνω σπίτι με το χειρουργημένο παιδί μου...
σήμερα δε λέω τίποτα, γιατί είναι η μόνη μέρα που ό,τι και να πεις δε θα σε πιστέψει κανείς...
Τις υπόλοιπες 364 μέρες του χρόνου, ελπίζω να μου λένε ψέμματα όλοι οι άλλοι, γιατί ακούω τόσες πίκρες και τόσα προβλήματα που δε θέλω να τα πιστέψω.

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,729 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 20:44, 01-04-09:

Ότι ο Εφραίμ μετάνιωσε και έδωσε ό,τι φράγκα είχε βγάλει off-shore στο κράτος για να τα μοιράσει στους χαμηλόμισθους και στους χαμηλοσυνταξιούχους!
Ότι ο Ζαχόπουλος είχε μια ισχυρή κρίση ειλικρίνειας και αποκάλυψε ποιος έφαγε πόσα λεφτά και πότε!

Αλλά δεν με πίστεψε κανένας... Γιατί άραγε;;;

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,756 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 20:53, 01-04-09:

Σήμερα δεν είπα κανένα σωστό ψέμα, ίσως γιατί αυτές τις μέρες έχω λίγο παραπάνω πίεση και δεν είχα πολύ διάθεση.
Μόνο το πρωί έγραψα στα δύο θέματα, που γράφω για τα γατοπαιδάκια μου οτι συνέλαβα το πρωί τον Αρης και την Μυρτώ σε ...ερωτικές περιπτύξεις.
Αυτό και αν είναι ψέμα!Ο γλυκός μου Παρουλίτο τσίμπησε!:cool:

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 21:11, 01-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από niki
Σήμερα δεν είπα κανένα σωστό ψέμα, ίσως γιατί αυτές τις μέρες έχω λίγο παραπάνω πίεση και δεν είχα πολύ διάθεση.
Μόνο το πρωί έγραψα στα δύο θέματα, που γράφω για τα γατοπαιδάκια μου οτι συνέλαβα το πρωί τον Αρης και την Μυρτώ σε ...ερωτικές περιπτύξεις.
Αυτό και αν είναι ψέμα!Ο γλυκός μου Παρουλίτο τσίμπησε!:cool:
Καλό!Να είμαστε καλά και του χρόνου νάμαστε πάλι εδώ με ανανεωμένη διάθεση:up:

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SweetyCat
H SweetyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (καμια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H SweetyCat έγραψε στις 21:18, 01-04-09:

Eγω το πρωι καπου στις 7.30 της κανω της μαμα μου <κατσε να παω να δω αν τα πηρα ολα τα βιβλια>.Παω μεσα που λετε και εβαλα τραγουδια στο κινητο οτι ταχα με πηρε καποιος τηλεφωνο .Ξαφνικα πεταω ενα<τι???> και η μαμα με ειδε για να της πω τι μου ειπαν.Αρχιζω<...μα...μα..μα...μα ο Γιαννης χτυπησε(ειναι ο αδερφος μου που παει σχολειο στην θηβα και παει με πουλμαν)>.Μου ειπε <τι??>,ε.....δεν αντεξα και αρχισα να γελαω.Αλλα μετα που το σκεφτηκα καλυτερα καταλαβα οτι ηταν ενα πολυ χοντρο ψεμα .

Παράθεση

drf

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη drf
Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 698 μηνύματα.

O drf έγραψε στις 09:13, 02-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Zbeebz
Ότι ο Εφραίμ μετάνιωσε και έδωσε ό,τι φράγκα είχε βγάλει off-shore στο κράτος για να τα μοιράσει στους χαμηλόμισθους και στους χαμηλοσυνταξιούχους!
Ότι ο Ζαχόπουλος είχε μια ισχυρή κρίση ειλικρίνειας και αποκάλυψε ποιος έφαγε πόσα λεφτά και πότε!

Αλλά δεν με πίστεψε κανένας... Γιατί άραγε;;;
γιατί δε το πήραν για ψέμα για αυτό..

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,729 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 10:46, 02-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από drf
γιατί δε το πήραν για ψέμα για αυτό..
Έπρεπε μάλλον να τους πω πως το κράτος μοίρασε τα φράγκα ΜΕ ΧΑΡΑ. Γι' αυτό δεν με πίστεψαν μάλλον!

Παράθεση

drf

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη drf
Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 698 μηνύματα.

O drf έγραψε στις 13:27, 02-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Zbeebz
Έπρεπε μάλλον να τους πω πως το κράτος μοίρασε τα φράγκα ΜΕ ΧΑΡΑ. Γι' αυτό δεν με πίστεψαν μάλλον!
'παιδιά έμαθα ότι φέτος καταργήθηκαν οι φορολογικές δηλώσεις'

Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 η Ρόζα και η Σίμπα και άλλες αδέσποτες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,961 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 14:47, 02-04-09:

Η γιαγιά μου μένει στη Γερμανία.Μου πέρνει τηλέφωνο με ρωτάει τι κάνω και εγώ της λέω ότι στραμπούληξα το χέρι μου!Και άρχισε να λέει περαστικά,τρόπους για να μου περάσει ο πόνος...Στο τέλος της λέω: <<τι μέρα είναι σήμερα>>; Και μου μου λέει:<<Τετάρτη 1 Απριλίου>> Και της λέω:<<Πρωταπριλιά>>!Πάντα της την φέρνω!:cool:

Στο σχολείο πάω στην τάξη Στ στο τμήμα 1'.Ανταλάξαμε τμήματα με το διπλανό και όταν μπήκε η δασκάλα του διπλανού και μας είδε μας έδωσε συγχαριτήρια! <<Πετυχημένη φάρσα>>,είπε.Αλλά η δική μας η δασκάλα δεν είχε μπεί ακόμα στην τάξη.Κάποιοι από τους συμμαθητές μου δεν συμμετήχαν στη φάρσα και έμειναν στην τάξη.Και ένας σπαστηκός επειδή δεν κάναμε τη δική του τη φάρσα μας είπε ψέματα(για να χαλάσει τη φάρσα μας)ότι η δασκάλα μου μας είπε ότι θα φάμε τιμωρία και εμείς φοβηθήκαμε και γυρίσαμε στην τάξη.Και κανένας από τα παιδιά που δεν συμμετήχαν δεν γύρισε να μας πει:Ρε παιδιά,μη γυρνάτε,λέει ψέματα ο Πέτρος!Επειδή δεν συμμετήχαν αυτοί να μας χαλάσουν τη φάρσα!Αν δεν έλεγε ψέματα θα κάναμε μάθημα με την άλλη δασκάλα!Και το εξωφρενικό;Όταν του είπε η δασκάλα μας:<<πότε είπα ότι θα σας βάλω τιμωρία>>;αυτός είπε <<Πρωταπριλιάτικο αστείο έκανα και εγώ>>

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 08:16, 03-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από drf
'παιδιά έμαθα ότι φέτος καταργήθηκαν οι φορολογικές δηλώσεις'

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SweetyCat
H SweetyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (καμια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H SweetyCat έγραψε στις 16:41, 03-04-09:

Εγω το πρωι πηγα και εβαλα τραγουδια στο κινητο οτι με πηρε καποιος τηλεφωνο και μου ειπε οτι ο αδερφος μου χτυπησε.Και να πεταχτει επανω η μαμα μου.....αλλα μετα δεν αντεξα αλλο και γελασα.

Στο σχολειο την ωρα τον θρησκευτικων δεν ειχαμε διαβασει τιποτα γιατι το μαθημα το ειχαμε κανει εδω και εναν μηνα αλλα δεν το ειχαμε εξετασει και οταν της το ειπαμε μας ειπε να βγαλουμε μια κολλα χαρτι.Εμεις τα καλα παιδακι δεν ειχαμε διαβασει και δεν γραψαμε τιποταΣτο τελος ομως μας ειπε οτι πλακα εκανε και οτι δεν θα τα μετραγε στον βαθμο και τα πεταξε:up:.Ουφ.... παλυ καλα

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 12:10, 06-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από SweetyCat
Εγω το πρωι πηγα και εβαλα τραγουδια στο κινητο οτι με πηρε καποιος τηλεφωνο και μου ειπε οτι ο αδερφος μου χτυπησε.Και να πεταχτει επανω η μαμα μου.....αλλα μετα δεν αντεξα αλλο και γελασα.

Στο σχολειο την ωρα τον θρησκευτικων δεν ειχαμε διαβασει τιποτα γιατι το μαθημα το ειχαμε κανει εδω και εναν μηνα αλλα δεν το ειχαμε εξετασει και οταν της το ειπαμε μας ειπε να βγαλουμε μια κολλα χαρτι.Εμεις τα καλα παιδακι δεν ειχαμε διαβασει και δεν γραψαμε τιποταΣτο τελος ομως μας ειπε οτι πλακα εκανε και οτι δεν θα τα μετραγε στον βαθμο και τα πεταξε:up:.Ουφ.... παλυ καλα
Χεχεχε, αυτό μας το έκαναν και οι δικοί μας καθηγητές την Πρωταπριλιά,μόνο που το τεστ δεν ήταν πλάκα και οι βαθμοί που παίρναμε μετά επίσης δεν ήταν πλάκα (γιατί είχε παράσει η 1η του Απρίλη)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τι θα δούμε σήμερα; - Από nickis
      Το θέμα έχει λάβει 250 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-04-21 στις 21:31.
    • Πρωταπριλιά!! - Από MAYROULIS
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-04-11 στις 06:48.
    • Σήμερα έχω γενέθλια!! - Από Athanassia
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-09-09 στις 01:07.
    • Διαβάστε στα ΝΕΑ σήμερα - Από Μυρτω4038
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αναδημοσιεύσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-12-08 στις 08:47.
    • Σαν σήμερα ήρθα στη ζωή σας... - Από avrilio
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-05-08 στις 17:53.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους