Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,338 εγγεγραμμένα μέλη και 713,410 μηνύματα σε 22,482 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 252 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πατέντα "καροτσάκι γατοφόρος"!

Franky

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Franky
H Franky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H Franky έγραψε στις 18:45, 28-01-10:

Επειδή έχω πρόβλημα με τη μέση μου και δεν μπορώ να σηκώνω τα γατούμπια μου όταν πηγαίνω στον κτηνίατρο με τα πόδια, έκανα την εξής πατέντα: πήρα το μεταλλικό μέρος από το καροτσάκι της λαϊκής, ένα "χταπόδι" ελαστικό από αυτά που βάζουν στα μηχανάκια για να δένουν πράγματα στη σχάρα και τη γατοφόρο με τη Λύκα μέσα. (Είναι σημαντικό να είναι μέσα στη γατοφόρο το γατί πριν το δέσουμε στο καροτσάκι, γιατί αλλιώς δεν στέκεται!!!) Στις φωτό θα δείτε το αποτέλεσμα. Το καροτσάκι κυλάει εύκολα, δεν ένιωσα το βάρος καθόλου, η μικρή χάζευε έξω σε όλο το δρόμο και μπήκαμε και στο λεωφορείο!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  28012010232.jpg
Εμφανίσεις:  549
Μέγεθος:  663,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  28012010231.jpg
Εμφανίσεις:  627
Μέγεθος:  570,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  28012010229.jpg
Εμφανίσεις:  393
Μέγεθος:  590,0 KB  

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Cloud and Snow
H Cloud and Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (...ζω με γάτες από τότε που γεννήθηκα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Cloud and Snow έγραψε στις 18:54, 28-01-10:

Και μενα με ψηνουν φοβερά τετοιες πατέντες μεταφοράς!

Εγώ ειχα σκεφτεί ενα άλλο κόλπο. Υπάρχουν στα jumbo καρότσια τα οποια μεταφέρουν το πόρτ-μπεμπέ του μωρού και το πορτ-μπεμπε του καροτσιού μπορει να αφαιρεθεί απο το καρότσι. Στη θέση λοιπόν του πόρτ-μπεμπέ, επάνω στο σκελετό του καροτσιού μπορούμε να δεσουμε με ιμάντες τη γατοφόρο. Το καλό με ενα τετοιο καροτσι ειναι οτι μπορει να τσουλάει με τη γατοφόρο σε ευθεία θέση, χωρίς να κάνει κλίση όταν σπρωχνουμε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Franky

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Franky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H Franky έγραψε στις 19:25, 28-01-10:

Σωστό κι αυτό! Μήπως όμως είναι λίγο ακριβό? Πόσο έχει? Πάντως δεν την είδα να την απασχολεί η κλίση. Μια χαρά χαρούμενη ήταν! Και επειδή ήταν χαμηλά δεν φοβόταν καθόλου!

Παράθεση

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

H Cloud and Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (...ζω με γάτες από τότε που γεννήθηκα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Cloud and Snow έγραψε στις 20:30, 28-01-10:

Στο jumbo πιστευω μπορει να βρει κάποιος τα πιο φτηνά καρότσια.
Νομίζω πως ο σκελετός από καρότσι για πορτ-μπεμπέ ειναι ο καλύτερος. Εχει 4 ρόδες, ειναι σταθερό και δεν παίρνει κλίση.

Το να μην παίρνει κλίση η γατοφόρος κατά τη μεταφορά ειναι σημαντικό για καποιες περιπτώσεις που η γάτα μόλις εχει κάνει χειρουργείο.

Εμπρός! Ας φτιάξουμε όλες καροτσάκια για τις γατοφόρους και ας κανονίσουμε βόλτες στον εθνικό κήπο με τα γατιά μας
(να μας κοιτανε οι γριες καλά καλά)....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Franky

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Franky έγραψε στις 21:12, 28-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Cloud and Snow
Στο jumbo πιστευω μπορει να βρει κάποιος τα πιο φτηνά καρότσια.
Νομίζω πως ο σκελετός από καρότσι για πορτ-μπεμπέ ειναι ο καλύτερος. Εχει 4 ρόδες, ειναι σταθερό και δεν παίρνει κλίση.

Το να μην παίρνει κλίση η γατοφόρος κατά τη μεταφορά ειναι σημαντικό για καποιες περιπτώσεις που η γάτα μόλις εχει κάνει χειρουργείο.

Εμπρός! Ας φτιάξουμε όλες καροτσάκια για τις γατοφόρους και ας κανονίσουμε βόλτες στον εθνικό κήπο με τα γατιά μας
(να μας κοιτανε οι γριες καλά καλά)....
Σωστό κι αυτό! Εμένα πάντως αυτές τις μέρες που πηγαινοερχόμαστε στη γιατρό, με κοιτάνε στο δρόμο, σαν να είμαι πράσινη με κεραίες...Μια κοπέλα μας έβγαλε και φωτογραφία!!!!
Πάμε κορίτσια! Τα μωρά μας στα καροτσάκια και βουρ για τα πάρκα και τις παιδικές χαρές!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

H Cloud and Snow έγραψε στις 21:19, 28-01-10:

Τις προάλλες που χα ενα ραντεβού εξω απ το μετρό στο Σύνταγμα, ήρθε κι εκατσε κοντά μου μια κοπελιά με μια γατοφόρο.
"Ωαραία!" λεω εγώ "γατούλι θα χει, παω να το χαζέψω.."
Και παω ρε παιδιά μπροστά στη γατοφόρο και τι είχε μέσα??

Εναν πύθωνα-Αλμπίνο! Από κεινους τους κίτρινους. Μου φυγε το σκατό....

Παράθεση

Franky

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Franky έγραψε στις 21:28, 28-01-10:

Δεν μπορώ να πω, όλα τα ζώα τα αγαπάω, αλλά με τα φίδια με πιάνει ανατριχίλα:cry::cry:

Παράθεση

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

H Cloud and Snow έγραψε στις 21:31, 28-01-10:

Και γω τα φοβάμαι τα φίδια.
Και το χε βάλει η κοπέλα σε κανονική γατοφόρο. Να μου πεις, επρεπε να το μεταφέρει που να το βαζε? Στον ώμο όπως ειχε κάνει κάποτε η Λίτσα Γιαγκούση στα μπουζούκια-και της ειχε φύγει κιολας και ειχε γίνει συσκατο όλο το μαγαζί??

Δεν ξέρω αν υπάρχουν ειδικά κουτια μεταφοράς για φίδια, παντως θα μπορούσε ανετα η κοπέλα με τη γατοφόρο να προκαλέσει εμφραγμα σε καμια γιαγια ετσι που το κουβαλούσε απ το μετρό....

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη stellak
H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,843 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 21:37, 28-01-10:

Να μου πεις, επρεπε να το μεταφέρει που να το βαζε? Στον ώμο όπως ειχε κάνει κάποτε η Λίτσα Γιαγκούση στα μπουζούκια-και της ειχε φύγει κιολας και ειχε γίνει συσκατο όλο το μαγαζί??
Ρε συ, Cloud!

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,378 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 22:46, 28-01-10:

εγω παλι αγαπω ολα τα ζωα, με τα φιδια δεν εχω κανενα προβλημα μιας και ειχα για μια μικρη περιοδο, ο μεγαλυτερος μου φοβος ειναι τα εντομα..

Παράθεση

Όλγα18774 (Bijoux)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Όλγα18774
H Bijoux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 563 μηνύματα.

H Όλγα18774 Μπιζού Μαυρομουστακάκη έγραψε στις 15:10, 05-02-10:

Φοβερή ιδέα αν και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με τις μετακινήσεις γιατί η Μπιζού έμαθε από μικρή να είναι κυρία μες το αμάξι.Για κάτι τέτοιες φάσεις όμως που δεν έχεις αμάξι μια χαρά κ άστους να σε κοιτάνε κ να βγάζουν κ φωτο...Κοίτα να κατοχυρώσεις την πατέντα σου όμως...να βγάλεις και κανένα φράγκο ντε...

Παράθεση

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

H Cloud and Snow έγραψε στις 20:28, 05-02-10:

Παιδιά, μη το γελάτε!

Μια πατέντα-καροτσάκι (μ όποιο τρόπο κι αν φτιαχτει) ειναι μια παρα πολύ εξυπηρετική λύση. Και μη δίνετε καμια σημασία στα σχόλια στο δρόμο.

Δηλαδή, για φανταστείτε καποιον που εχει προβλήματα στη μεση ή στα πόδια του να πρεπει να κουβαλά μια γατοφόρο στο χερι (και να ναι και πλαστική που ειναι πιο βαριές) με εναν γατο μεσα γυρω στο 5κιλο...

Εγώ τη σκεφτομαι σοβαρα την καροτσο-πατέντα.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:40, 05-02-10:

Παιδιά, μη το γελάτε!

Μια πατέντα-καροτσάκι (μ όποιο τρόπο κι αν φτιαχτει) ειναι μια παρα πολύ εξυπηρετική λύση. Και μη δίνετε καμια σημασία στα σχόλια στο δρόμο.

Δηλαδή, για φανταστείτε καποιον που εχει προβλήματα στη μεση ή στα πόδια του να πρεπει να κουβαλά μια γατοφόρο στο χερι (και να ναι και πλαστική που ειναι πιο βαριές) με εναν γατο μεσα γυρω στο 5κιλο...

Εγώ τη σκεφτομαι σοβαρα την καροτσο-πατέντα.
εγω δεν εχω προβλημα ουτε στην μεση ουτε στα ποδια, αλλα εχω γατο 7κιλο και μου βγαινει ο ωμος μεχρι να τον παω στον κτηνιατρο! Υπαρχουν παντως γατοφοροι με ροδες, γατοφοροι σε στυλ βαλιτσουλας με ροδες, γατοφοροι-καροτσακια κτλ...
Αν παιρναμε μια πανινη βαλιτσουλα και στα πλαινα κοβαμε το υφασμα και βαζαμε ανθεκτικο δυχτακι θα γινοταν πολυ ομορφη γατοφορος... ισως το δοκιμασω!

Παράθεση

Όλγα18774 (Bijoux)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Bijoux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 563 μηνύματα.

H Όλγα18774 Μπιζού Μαυρομουστακάκη έγραψε στις 10:17, 10-02-10:

Λουντρούκι το γατούλι σου!!!!¨Ασε έχω γνωρίσει γάτα 17 κιλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ούτε να περπατήσει καλά καλά δεν μπορούσε η κακομοίρα....Την βρήκαν χτυπημένη από αμάξι (τότε ήταν 5 - 6 κιλα΄) την πήγαν κτηνίατρο της έκανε ότι έπρεπε και την στείρωσε και παρόλο που τρώει τροφή για στειρωμένα έχει γίνει 17 κιλά ...Το λέω και το ξαναλέω γιατί αν την δείτε θα πάθετε σοκ...Κ ο γιατρός λέει ότι είναι από τη στείρωση...Πραγματικά όμως εμένα μου φαίνεται υπερβολή τόσα κιλά!!!

Παράθεση

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

H Cloud and Snow έγραψε στις 06:29, 11-02-10:

17 κιλά γάτο εχω συναντήσει κι εγώ στη ζωή μου. Ηταν σπιτιού, στειρωμένος. Και μαλιστα εξ αιτίας αυτού του γατου, ειχα για πάρα πολύ καιρό την εντύπωση ότι όλα τα στειρωμένα αρσενικά ειναι καταδικασμένα στην παχυσαρκια. Αμα φτασει ο γατος μας 17 κιλά...φταιμε εμεις που το αφησαμε να τρωει ανεξέλεγχτα, όχι η στειρωση. Εκεινο το γατο θυμάμαι δεν μπορούσα καν να τον σηκώσω αγκαλιά! Η κοπέλα αναγκαστηκε να τον βαλει σε υπερεπείγον πρόγραμμα διαιτας γιατι κινδύνευε η ζωή του. Αλλα και η κοπέλα η ιδια ειχε πρόβλημα γιατι το βραδυ ο γατος ανεβαινε και κοιμόταν στην πλάτη της...17 κιλα πράμα....

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:00, 11-02-10:

17 κιλά γάτο εχω συναντήσει κι εγώ στη ζωή μου. Ηταν σπιτιού, στειρωμένος. Και μαλιστα εξ αιτίας αυτού του γατου, ειχα για πάρα πολύ καιρό την εντύπωση ότι όλα τα στειρωμένα αρσενικά ειναι καταδικασμένα στην παχυσαρκια. Αμα φτασει ο γατος μας 17 κιλά...φταιμε εμεις που το αφησαμε να τρωει ανεξέλεγχτα, όχι η στειρωση. Εκεινο το γατο θυμάμαι δεν μπορούσα καν να τον σηκώσω αγκαλιά! Η κοπέλα αναγκαστηκε να τον βαλει σε υπερεπείγον πρόγραμμα διαιτας γιατι κινδύνευε η ζωή του. Αλλα και η κοπέλα η ιδια ειχε πρόβλημα γιατι το βραδυ ο γατος ανεβαινε και κοιμόταν στην πλάτη της...17 κιλα πράμα....
Την καταλαβαινω απολυτα!!! Ο δικος μου παρολο που ειναι μολις 7μιση κιλα, οταν πηδαει πανω στην κοιλια μου την ωρα που ειμαι ξαπλωμενη, νιωθω οτι θα μου βγουν τα εντοσθια απο το στομα! Δεν πιστευω οτι με την στειρωση γινονται παχυσαρκα. Ο δικος μου μια χαρα ειναι απο τοτε που στειρωθηκε. Απλα προσεχω να γυμναζεται αρκετα για να μη παρει βαρος. Το μονο προβλημα που εχω προς το παρον ειναι οτι λογω μεγεθους ισα ισα που χωραει στην γατοφορο Δεν θελω να παρω πλαστικια και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορω να βρω πιο μεγαλη πανινη

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:03, 11-02-10:

Υπαρχουν παντως μεγαλοι γατοφοροι για σκυλακια που παιρνουν και ροδακια και strap για να τις τραβας.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:07, 11-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Υπαρχουν παντως μεγαλοι γατοφοροι για σκυλακια που παιρνουν και ροδακια και strap για να τις τραβας.
ναι, αλλα δεν μου αρεσουν Το πιο περιεργο ειναι να σερνεις ενα τετοιο πραγμα και να νομιζει ο κοσμος οτι εχεις μεσα κανενα rottweiler και αντι για τον σκυλο να βλεπουν εναν γατο-godzilla

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:11, 11-02-10:

Τι λες καλο μου,εμεις τα εχουμε ξεπερασει κατι τετοια,εδω παμε βολτα στο παρκο με το λουρακι και κανεις δε μας κοιτα περιεργα γιατι τα περνανε για σκυλακια.

Παράθεση

Όλγα18774 (Bijoux)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Όλγα18774 Μπιζού Μαυρομουστακάκη έγραψε στις 11:19, 11-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Τι λες καλο μου,εμεις τα εχουμε ξεπερασει κατι τετοια,εδω παμε βολτα στο παρκο με το λουρακι και κανεις δε μας κοιτα περιεργα γιατι τα περνανε για σκυλακια.
Αλήθεια λες????
Και εγώ το είχα σκεφτεί αλλά νόμιζα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να κάτσει η γάτα μου με λουρί...Λές να το κάνω????

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:27, 11-02-10:

Μπορεις να της το μαθεις σταδιακα,αν το δεχεται και εξοικειωθεις κι εσυ ειναι ωραια εμπειρια.Να μερικα παλιοτερα βιντεακια της Breena σε βολτα:
https://www.youtube.com/watch?v=Va_GO9dCcw0
https://www.youtube.com/watch?v=S2AE5yh2mUg
https://www.youtube.com/watch?v=4EbH3a85Yhs
https://www.youtube.com/watch?v=2DMr4lwe44w

Παράθεση

Όλγα18774 (Bijoux)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Όλγα18774 Μπιζού Μαυρομουστακάκη έγραψε στις 11:27, 11-02-10:

Καλά πλάκα κάνεις ....Πώς μπορούσε και ανέβαινε στο κρεβάτι????Ο γάτος που έλεγα εγώ μετά βίας περπάταγε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους