Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,774 εγγεγραμμένα μέλη και 719,933 μηνύματα σε 22,900 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 361 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Καιρικά φαινόμενα και συνθήκες

μουσταρδούλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη μουσταρδούλα
H μουσταρδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H μουσταρδούλα έγραψε στις 07:56, 22-03-10:

γεια σας!
άλλη μία ερώτηση...

αντιδρούνε οι γατούλες σας στα καιρικά φαινόμενα;
πρόσφατα έγινε ένας μικρός σεισμός που ούτε τον καταλάβαμε γενικότερα, και οι γάτες έπαθαν το κάτι τις τους...
ήταν 3.30 το πρωί ή τόσο και οι γάτες άρχισαν να τρέχουν όλες μαζί πάνω κάτω και να ρίχνουν πράματα όπως ηχεία και πληκτρολόγια...

άλλες φορές πάλι όταν έχει ήλιο, τα βλέπω να κάθονται ανάσκελα και να λιάζονται...

εσείς έχετε παρατηρήσει τις γάτες σας να αντιδρούν σε καιρικά φαινόμενα και αν ναι, πώς;
ευχαριστώ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 08:23, 22-03-10:

Σε κεραυνους, βροχη, συννεφια δεν αντιδρα (σε σεισμους δεν ξερω, δεν εχει γινει και κανενας). Στον ηλιο αντιδρα με πολλους τροπους! Καθεται και λιαζεται σαν λιαστη ντοματα στο χαλι ή στο παραθυρο και αλλες φορες τον πιανει κριση χαρας και τρεχει πανω κατω στο διαμερισμα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 17:10, 22-03-10:

σε προσφατο σεισμο που εγινε αντιληπτος στην Αττικη (πριν κανα 15ημερο) ενω εγω και η κοπελα μου ξυπνησαμε, η kazumi συνεχιζε να κοιμαται ακαθεκτη. Ισως να ειναι προγραμματισμενη να ξυπναει απο καποια ριχτερ και ανω

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 924 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 17:48, 22-03-10:

εγω εχω παρατηρησει(με τον προηγουμενο γατο μου αλλα και τη σκυλιτσα μου) οτι με την πανσεληνο σεληνιαζονται κανονικοτατα!!!
βεβεαια δεν ειναι καιρικο φαινομενο αλλα τεσπα

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,901 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:09, 22-03-10:

καταρχην ο σεισμος δεν ειναι καιρικο φαινομενο....και σε καποιους σεισμους οντως αντιδρουνε οι γατες(και οχι μονο) το οποιο ομως εξηγηται επιστημονικοτατα..οι γατες διαθετουν απιστευτες ικανοτητες...αντιλαμβανονται την αλλιωση του ηλεκτρομαγνητικου πεδιου...οταν λοιπον ΥΠΑΡΧΕΙ αυτη η αλλιωση πριν απο ενα σεισμο...τοτε μπορει να αντιδρασουν...αρκει να υπαρχει...δηλαδη δεν εχουν ολοι οι σεισμοι προδρομα φαινομενα,για αυτο και δεν μπορουν ευκολα να προβλεφθουν....επισης αντιλαμβανονται τα πρωτα σεισμικα κυματα(δευτερολεπτα πριν) ενω εμεις δεν μπορουμε να τα αντιληφθουμε...τιποτα λοιπον το "μαγικο"..απλα ολα αυτα εχουν να κανουν με τα οργανα που διαθετει η γατα και που αυτα τους επιτρεπουν να αντιλαμβανονται πραγματα που εμεις δεν μπορουμε..

οσον αφορα την πανσεληνο...οι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ( και οχι μεντιουμ και χαρτοριχτρες) ειναι κατηγορηματικοι στο οτι οτι αυτο που εχει επικρατησει οτι η πανσεληνος μας επηρεαζει...ειναι ενας τεραστιος μυθος....και δεν υπαρχει απολυτως τιποτα τετοιο...

Παράθεση

μουσταρδούλα

Πολύ δραστήριο μέλος

H μουσταρδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H μουσταρδούλα έγραψε στις 18:15, 22-03-10:

παιδιά εγώ έχω να σας πω ότι εκείνο το βράδυ έπαθα σοκ!
αφού ξύπνησα τρώγοντας μια γάτα στο κεφάλι κυριολεκτικά....και νόμιζα ότι κάτι τα έπιασε!
έπεσαν 100 φορές τα ηχεία και το πληκτρολόγιο κάτω και γενικά πήγαιναν πάνω κάτω δεξιά αριστερά και όποια άλλη πιθανή διαδρομή μπορείτε να φανταστείτε!

νόμιζα ότι έφταιγε το χουαιτάκι και ο μιχάλης που συνήθως αυτά ξεκινάνε τέτοια κόλπα αλλά μετά έμαθα ότι ήταν σεισμός γιατί τέτοια κατάσταση δεν έχει επαναληφθεί! επιβεβαίωσα και την ώρα από ότι μου ήταν, ήταν περίπου όταν μου είπαν [για ακρίβεια δεν μπορώ να πω, ήμουν απίστευτα νυσταγμένη..αλλά μια γάτα στο κεφάλι για το πότε σε ξυπναει... και ήταν και η γλυκιά μου μουσταρδούλα, η γεροδεμένη μου!]

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 924 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 18:17, 22-03-10:

η πανσεληνος επιρρεαζει και διαφοροποιει τη σταθμη των νερων(παλιρροια)
το ανθρωπινο σωμα αποτελειται απο 70%νερο.
εγω βλεπω συσχετισμο.
τωρα οσον αφορα τα ζωα μου εχω δει μεγαλη αλλαγη στην συμπεριφορα τους οταν εχει πανσεληνο.
δεν εχω κατσει βεβαια να παρατηρησω καθε μηνα τι γινεται αλλα εχει τυχει να δω διαφορες.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,901 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:20, 22-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από LunaDark
η πανσεληνος επιρρεαζει και διαφοροποιει τη σταθμη των νερων(παλιρροια)
το ανθρωπινο σωμα αποτελειται απο 70%νερο.
εγω βλεπω συσχετισμο.
τωρα οσον αφορα τα ζωα μου εχω δει μεγαλη αλλαγη στην συμπεριφορα τους οταν εχει πανσεληνο.
δεν εχω κατσει βεβαια να παρατηρησω καθε μηνα τι γινεται αλλα εχει τυχει να δω διαφορες.
σημασια δεν εχει τι βλεπουμε εμεις...αλλα τι λενε οι επιστημονες..και εγω εχω μαθει να βαδιζω συμφωνα με την επιστημη και μονο..

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya έγραψε στις 18:22, 22-03-10:

βαση απλης λογικης μιλησα.νερο-παλιρροια-ανθρωπος
τωρα περεταιρω δεν ετυχε να το ψαξω (επιστημονες κλπ)

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:27, 22-03-10:

βαση απλης λογικης μιλησα.νερο-παλιρροια-ανθρωπος
τωρα περεταιρω δεν ετυχε να το ψαξω (επιστημονες κλπ)

https://www.healthierworld.gr/portal/...adf55aeeb.html

παραθετω και το σχετικο λινκ,με επιστημονικες μελετες που λενε οτι ολα αυτα ειναι ενας μυθος...μπορεις αν θες να το ψαξεις να βρεις παρα πολλα...ολα το ιδιο λενε..αλλα ειπαμε...επιστημονικα..οχι προγνωσεις του λεφακη...
ΥΓ...ελπιζω ναεβαλα το σωστο λινκ...

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya έγραψε στις 00:02, 23-03-10:

δεν ξερω αν ειναι πραγματι το σωστο λινκ γιατι αναφερεται στην σχεση πανσεληνου και χειρουργικων επεμβασεων.
εαν αναφερεσαι σε αυτο το λημμα:

"Καταρρέει έτσι άλλος ένας «αστικός μύθος», μαζί με ανάλογους μύθους - για τους οποίους επίσης δεν έχουν βρεθεί αξιόπιστα επιστημονικά στοιχεία- όπως ότι η πανσέληνος φέρνει περισσότερες αυτοκτονίες, διευκολύνει τη σύλληψη ενός παιδιού ή προκαλεί την μεταμόρφωση κάποιου σε λυκάνθρωπο!"

οταν λεω οτι ο ανθρωπος επιρρεαζεται σιγουρα δεν εννοω τα παραπανω

ΥΓ ειμαι απολυτα πεπεισμενη παντως οτι η πανσεληνος ΔΕΝ επιρρεαζει την εκβαση χειρουργικων επεμβασεων και ουτε μεταμορφωνει καποιον σε λυκανθρωπο

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 01:07, 23-03-10:

δεν ξερω αν ειναι πραγματι το σωστο λινκ γιατι αναφερεται στην σχεση πανσεληνου και χειρουργικων επεμβασεων.
εαν αναφερεσαι σε αυτο το λημμα:

"Καταρρέει έτσι άλλος ένας «αστικός μύθος», μαζί με ανάλογους μύθους - για τους οποίους επίσης δεν έχουν βρεθεί αξιόπιστα επιστημονικά στοιχεία- όπως ότι η πανσέληνος φέρνει περισσότερες αυτοκτονίες, διευκολύνει τη σύλληψη ενός παιδιού ή προκαλεί την μεταμόρφωση κάποιου σε λυκάνθρωπο!"

οταν λεω οτι ο ανθρωπος επιρρεαζεται σιγουρα δεν εννοω τα παραπανω

ΥΓ ειμαι απολυτα πεπεισμενη παντως οτι η πανσεληνος ΔΕΝ επιρρεαζει την εκβαση χειρουργικων επεμβασεων και ουτε μεταμορφωνει καποιον σε λυκανθρωπο
ναι...εγω πηρα το 1ο που βρηκα....και εννοειται πως δεν στεκομαι στις χειρουργικες επεμβασεις...αναφερεται ομως...σε ολους τους μυθους γυρω απο την πανσεληνο...και επισης...σιγουρα δεν περιμενα την γκουκλ για να μαθω για αυτο το θεμα..εχω δει και ακουσει επιστημονες σε πολλες εκπομπες κια αρθρα που αναφερονται σε αυτο το θεμα...αλλα δεν μπορω να τα βαλω σε λινκ...ετσι δεν ειναι;..απλα αυτο βρηκα 1ο..αυτο εβαλα..οποιος εχει ασχοληθει λιγο..γνωριζει οτι ολα αυτα ειναι μυθος...εκτος και αν βλεπει μονο Λεφακι...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 01:18, 23-03-10:

και επειδη το συνεχιζουμε...βαζω το δευτερο αρθρο που βρηκα..και αυτιο επιστημπνικο...μπορειτε να δειτε την πηγη στο τελος της σελιδας...

https://www.sfak.gr/forum/index.php?topic=1321.0

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:10, 23-03-10:

εγω δεν πιστευω οτι επηρεαζει η σεληνη το σωμα μας. Το σωμα μας ειναι ενα δυναμικο συστημα και δεν πιστευω οτι υπαρχει περιπτωση να εχουμε παλλιροια στο κεφαλι και αμπωτη στα ποδια (εχουμε καρδια και κυκλοφοριακο συστημα!). Υπαρχουν αλλωστε και αλλες δυναμεις απο την βαρυτητα της σεληνης για να επηρεασουν την κυκλοφορια νερου στο σωμα μας. Μια απο αυτες ειναι η οσμωση και το νερο δεν μπορει να φευγει απο τα κυτταρα οποτε θελει!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 02:17, 23-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
εγω δεν πιστευω οτι επηρεαζει η σεληνη το σωμα μας. Το σωμα μας ειναι ενα δυναμικο συστημα και δεν πιστευω οτι υπαρχει περιπτωση να εχουμε παλλιροια στο κεφαλι και αμπωτη στα ποδια (εχουμε καρδια και κυκλοφοριακο συστημα!). Υπαρχουν αλλωστε και αλλες δυναμεις απο την βαρυτητα της σεληνης για να επηρεασουν την κυκλοφορια νερου στο σωμα μας. Μια απο αυτες ειναι η οσμωση και το νερο δεν μπορει να φευγει απο τα κυτταρα οποτε θελει!
συμφωνω...εκτος των αλλων Ηρω μου...τα εχουνε πει οι επιστημονες ολα αυτα..πριν απο εμας..αν θελεις διαβασε και το σχετικο λινκ που εβαλα..και ξαναλεω οτι δεν περιμενω το ιντερνετ για να τα μαθω..το θεμα ειναι οτιν γενικοτερα επικρατουνε μυθοι για παρα πολλα θεματα..απο τους σεισμους,μεχρι τις γατες,τα ζωδια..και δεν ξερω και εγω τι αλλο...απλα....ή παρακολουθουμε την επιστημη...ή μενουμε στον μεσαιωνα...
ΥΓ...για να μην παρεξηγηθω..μιλαω γενικα..με αφορμη την συζητηση...και οχι ειδικα...

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:29, 23-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
συμφωνω...εκτος των αλλων Ηρω μου...τα εχουνε πει οι επιστημονες ολα αυτα..πριν απο εμας..αν θελεις διαβασε και το σχετικο λινκ που εβαλα..και ξαναλεω οτι δεν περιμενω το ιντερνετ για να τα μαθω..το θεμα ειναι οτιν γενικοτερα επικρατουνε μυθοι για παρα πολλα θεματα..απο τους σεισμους,μεχρι τις γατες,τα ζωδια..και δεν ξερω και εγω τι αλλο...απλα....ή παρακολουθουμε την επιστημη...ή μενουμε στον μεσαιωνα...
ΥΓ...για να μην παρεξηγηθω..μιλαω γενικα..με αφορμη την συζητηση...και οχι ειδικα...
ποινη +40% επειδη δεν πιστευεις σε προκαταληψεις (πλακα κανω εννοειται!)
Το τι επικρατει με αυτα δεν περιγραφεται! Θα δω τα αρθρα που παρεθεσες αργοτερα γιατι τωρα βαριεμαι Σε κατι που επιδρα σιγουρα η σεληνη ειναι στα θαλασσια οικοσυστηματα. Η σταθμη του νερου πεφτει τοσο πολυ που πολλοι οργανισμοι αναγκαζονται να βρουν μηχανισμους να προστατευτουν απο την ελλειψη νερου (πχ φυκια, barnacles, κτλ)

Παράθεση

μουσταρδούλα

Πολύ δραστήριο μέλος

H μουσταρδούλα έγραψε στις 02:48, 23-03-10:

παιδιά δε νομίζω πάντως να ήταν προκατάληψη το γεγονός ότι μια γάτα εκείνη τη νύχτα την έφαγα κατακέφαλα!
λέτε να επηρεάζονται ανάλογα με την ευαισθησία τους σε κάθε περίπτωση, ακόμα και στην πανσέληνο;
[η πιο άσχετα επιστημονικά καταρτισμένη]

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 02:51, 23-03-10:

Πάντως η λέξη "σεληνιάστηκε" έχει πλάκα ακόμη κι αν είναι άσχετη με τη συμπεριφορά μας η πανσέληνος.. Μην τρελαινόμαστε αν είναι να πιστεύουμε ακόμα στις αντιλήψεις του μεσαίωνα καληνύχτα! Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.. Εμένα η γάτα μου φοβάται τους κεραυνούς πάντως!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 03:24, 23-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από μουσταρδούλα
παιδιά δε νομίζω πάντως να ήταν προκατάληψη το γεγονός ότι μια γάτα εκείνη τη νύχτα την έφαγα κατακέφαλα!
λέτε να επηρεάζονται ανάλογα με την ευαισθησία τους σε κάθε περίπτωση, ακόμα και στην πανσέληνο;
αλλο σεισμος αλλο πανσεληνος Παντως και η πανσεληνος ειναι ενας ωραιος τροπος να δικαιολογεις τα νευρα σου

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Πάντως η λέξη "σεληνιάστηκε" έχει πλάκα ακόμη κι αν είναι άσχετη με τη συμπεριφορά μας η πανσέληνος.. Μην τρελαινόμαστε αν είναι να πιστεύουμε ακόμα στις αντιλήψεις του μεσαίωνα καληνύχτα! Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.. Εμένα η γάτα μου φοβάται τους κεραυνούς πάντως!
ο ναρουτο δεν τους φοβαται, αλλα και παλι δεν μπορω να ξερω σιγουρα γιατι δεν παιζει να εχει πεσει κευρανος πανω απο 3 φορες στην περιοχη μου (βρονταει εξαιρετικα σπανια, 1-2 φορες τον χρονο!)

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,158 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 03:32, 23-03-10:

Η Versus σηκώνεται απ' όπου κι αν βρίσκεται ό,τι κι αν κάνει και πάει στο διάδρομο και κοιτάζει γύρω γύρω σα χαζό Κάποιος της είπε μάλλον ότι εκεί είναι πιο ασφαλής!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:26, 23-03-10:

αυτο που λες...που το στηριζεις;..προφανως πουθενα...απλα εσυ το πιστευεις...αν διαβαζες ομως το λινκ που εβαλα,θα εβλεπες πως δημιουργηθηκαν αυτες οι αντιληψεις...
ναι..ειναι γοητευτικο και εχει και ενα μυστηριο να τα ριχνουμε καποια πραγματα στη σεληνη...δεν ειναι ομως ετσι...και δεν το λεω εγω...το λενε ολες οι επιστημονικες μελετες και ερευνες..δυστυχως εγω βλεπω οτι ειναι πολυ δυσκολο να απαλλαγουμε απο διαφορα τετοια....που τα ακουμε χρονια τωρα..και μακαρι να ηταν μονο αυτο για τη σεληνη...

Παράθεση

μουσταρδούλα

Πολύ δραστήριο μέλος

H μουσταρδούλα έγραψε στις 11:12, 23-03-10:

πουπουλινάκι μου δεν υποστήριξα και κάτι με τεκμήρια...απλά ερώτηση έκανα για να ανεβάζω τα posts μου...

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya έγραψε στις 17:45, 23-03-10:

ρε μανια μ αυτον τον λεφακη!!!!!!
λοιπον ειλικρινα τωρα μου αρεσει πολυ να σκεπτομαι κι οχι να μου σκαει κατι στο κεφαλι και να το γκουγκλαρω για να απαντησω σε καποιον.Το αρθρο σου το μισοδιαβασα και αυτο γιατι ηταν σεντονι. Μπορω να απαντησω με αυτο (https://www.madata.gr/diafora/science/48137.htmlτο οποιο στηριζεται σε ερευνα) το αρθρο αλλα πιστευω οτι αν συνεχισουμε ετσι θα παραθετουμε αιωνιως αρθρα!!!
δεν εχω μεινει στον μεσαιωνα ευτυχως αλλα δεν ειμαι και τοσο εγωκεντρικη(με την καλη εννοια-ανθρωπος στο κεντρο ολων) για να πιστευω οτι τα παντα εχουν εξηγηθει.Συνεχως η επιστημη προχωραει.
λοιπον το ληγω γιατι ειμαστε και οφ τοπικ!!!
Ολες οι αποψεις σεβαστες παντως αρκει να μην ειναι επικριτικες!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:14, 23-03-10:

ρε μανια μ αυτον τον λεφακη!!!!!!
λοιπον ειλικρινα τωρα μου αρεσει πολυ να σκεπτομαι κι οχι να μου σκαει κατι στο κεφαλι και να το γκουγκλαρω για να απαντησω σε καποιον.Το αρθρο σου το μισοδιαβασα και αυτο γιατι ηταν σεντονι. Μπορω να απαντησω με αυτο (https://www.madata.gr/diafora/science/48137.htmlτο οποιο στηριζεται σε ερευνα) το αρθρο αλλα πιστευω οτι αν συνεχισουμε ετσι θα παραθετουμε αιωνιως αρθρα!!!
δεν εχω μεινει στον μεσαιωνα ευτυχως αλλα δεν ειμαι και τοσο εγωκεντρικη(με την καλη εννοια-ανθρωπος στο κεντρο ολων) για να πιστευω οτι τα παντα εχουν εξηγηθει.Συνεχως η επιστημη προχωραει.
λοιπον το ληγω γιατι ειμαστε και οφ τοπικ!!!
Ολες οι αποψεις σεβαστες παντως αρκει να μην ειναι επικριτικες!
συγνωμη...αλλα τονισα 100 φορες οτι μιλαω γενικα..και οχι ειδικα...δηλαδη για σενα..,...η επιθετικοτητα φαινεται σε εσενα..και οχι σε εμενα...

Παράθεση

μουσταρδούλα

Πολύ δραστήριο μέλος

H μουσταρδούλα έγραψε στις 18:17, 23-03-10:

βρε καλά μου παιδιά...
εγώ απλά θυμήθηκα την γάτα που είχα φάει στο κεφάλι εκείνο το βράδυ λόγω ενδεχομένως του σεισμού...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:25, 23-03-10:

βρε καλά μου παιδιά...
εγώ απλά θυμήθηκα την γάτα που είχα φάει στο κεφάλι εκείνο το βράδυ λόγω ενδεχομένως του σεισμού...
εσυ πολυ καλα εκανες και το θυμηθηκες..και το εγραψες κιολας....το θεμα ειναι οτι παιρνουμε αφορμη ενα θεμα,και λεμε γενικοτερα τις αποψεις μας γυρω απο αυτο...το να τα παιρνει καποιος προσωπικα,ενω εχει τονιστει οτι εγω μιλαω γενικα....και να απανταει με αυτον τον τροπο...να μην το χαρακτηρισω καλυτερα...και καθολου οφ δεν ειμαστε...αυτα ακριβως τα πραγματα ειναι αυτο το θεμα...εκτος και αν θεωρουμε οφ ,ότι δεν συμπιπτει με την δικη μας αποψη...

Παράθεση

μουσταρδούλα

Πολύ δραστήριο μέλος

H μουσταρδούλα έγραψε στις 18:53, 23-03-10:

ναι, γενικά όμορφο να ακούγονται διάφορες απόψεις....
μία γιατρός μας είχε πει σε ένα περιστατικό ότι τον αύγουστο με το γεμάτο φεγγάρι τα σκυλιά κάτι παθαίνουν και στα νοσοκομεία έχουν πολλά περιστατικά... λέτε να είναι λόγω οίστρου άσχετο με το αυγουστιάτικο φεγγάρι;
αλλά οι σκύλοι δεν έχουν πιο νωρίς οίστρο;

επίσης.....
σήμερα που δεν έχει καλό καιρό, κοιμούνται όλη μα όλη τη μέρα....
το βράδυ μεν είχαμε πάρτυ αλλά αυτό γίνεται κάθε βράδυ αλλά σήμερα τόσο έντονος ύπνος που βρέχει και έχει συννεφιά...

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya έγραψε στις 19:03, 23-03-10:

εαν το ρε μανια μ αυτον τον λεφακη το θεωρησες επιθεση πιστεψε με δεν ειναι!!!χιουμοριστικος τονος σε πιθανη ειρωνια ειναι.
το εγωκεντρικη δεν σημαινει εγωιστρια αν αυτο σε ενοχλησε.
Τελος παντων επειδη εκφραζομαστε γραπτως μπορει και να παρερμηνευουμε ορισμενα απ τα γραφομενα.
Δεν ειχα προθεση να σε θιξω παντως και λυπαμαι αν το εκανα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους