Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 149,669 εγγεγραμμένα μέλη και 713,850 μηνύματα σε 22,615 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 545 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σας συμβαίνει αυτό;

ΑΝΝΑ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ
H ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πανω απο 30... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

H ΑΝΝΑ έγραψε στις 23:58, 12-07-08:

Ημουνα χθες εξω με φιλους και γνωστους και διαφοροι "εξυπνοι"απο την παρεα(φιλοι των φιλων κυριως) επειδη ξερουν την ευαισθησια μου με τα ζωα αρχιζουν ιστοριες για το πως βασανιζαν ζωα παλια,πως βλεπαν κατι γατες να πεθαινουν απο φολες ,ποσο δε χονευουν τις γατες ειδικα κτλ...
και οι αλλοι να γελανε.Ειδικα ο ενας μου ειχε σπασει τα νευρα και τον κοιτουσα με ενα βλεμμα...Πηγα κατι να του πω αλλα μετα του λεω λες και αν σου πω θα καταλαβεις τπτ???
Τι αναισθητοι!!!Εσεις πως αντιδρατε σε παρομοια περιπτωση αν υπαρχει βεβαια?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,174 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 00:07, 13-07-08:

Εγώ συνήθως βγάζω ένα λογύδριο(μιλάω πολύ,οποτε τους πρήζω) το οποίο καταλήγει στο ότι μερικοί άνθρωποι είναι πιο κτήνη απο τα ζώα.Με το κατάλληλο ύφος βεβαίως βεβαίως(έχω συνηθίσει απο την τάξη,που δε βάζω ποτέ τιμωρίες,αλλά μπορώ να κάνω κάποιον να αισθανθεί πολύ άσχημα για αυτό που είπε ή εκανε)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,155 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 06:15, 13-07-08:

Καλά σου λένε τέτοια πράγματα; Πόσο κάφροι είναι πια;

Ευτυχώς, δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο. Όσο για το τι θα τους έλεγα, είναι γνωστό το πώς μπορείς να προσβάλλεις θανάσιμα έναν άντρα.

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,563 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 08:30, 13-07-08:

Νομίζω αυτό είναι χαρακτηριστικό δείγμα της χοντροκοπιάς που διαθέτουν οι περισσότεροι Θεσσαλοί. Το έχω αντιμετωπίσει αρκετές φορές κ από άτομα όχι μικρά σε ηλικία όπως θα περίμενε κανείς, αλλά μέσα σ όλο αυτό το συνονθύλευμα βλακείας χαίρομαι που είμαι διαφορετική, και αυτές οι περιπτώσεις με θυμώνουν ακόμα πιο πολύ κ θα προσπαθήσω να υπερασπιστώ το δικαιώμα που έχουν όλα τα πλάσματα, να ζήσουν!!!!!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,991 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 08:46, 13-07-08:

Μη χειρότερα...
Αυτό που μου κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι το έκαναν γνωρίζοντας ότι θα στενοχωρηθείς, και μάλιστα ακριβώς γι' αυτό...
Με τέτοιους φίλους, τι να τους κάνεις τους εχθρούς;

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,360 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 09:26, 13-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sli8erin
Νομίζω αυτό είναι χαρακτηριστικό δείγμα της χοντροκοπιάς που διαθέτουν οι περισσότεροι Θεσσαλοί.
Ως βέρα Λαρισαία (τι χάλια που ακούγεται), συμφωνώ απόλυτα.

Παράθεση

ΑΝΝΑ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ
H ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πανω απο 30... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

H ΑΝΝΑ έγραψε στις 10:12, 13-07-08:

Δεν το ειχα σκεφτει οτι ειναι θεμα πολης...Ισως και να ειναι ομως γιατι εδω με τα χωραφια και αυτα αντιμετωπιζουν αλλιως τα ζωα.Παντως οτι και να τους πεις αποκλειεται να νιωσουν ασχημα!

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,360 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 11:27, 13-07-08:

Οι Θεσσαλοί, ζώντας σε μια περιοχή στην οποία κυριάρχησε και κυριαρχεί η κτηνοτροφία ως βασικό μέσο επιβίωσης, βλέπουν τα μη παραγωγικά ζώα ως απολύτως άχρηστα. Ωστόσο, ο σκύλος θα μπορούσε να χρησιμεύσει ως φύλακας σε κοπάδια, γι' αυτό χαίρει ίσως μεγαλύτερης εκτίμησης από τη γάτα, που τους είναι παντελώς άχρηστη πρακτικά.
Η νοοτροπία αυτή πέρασε βέβαια και σε νεότερες γενιές (κυρίως σε παιδιά κτηνοτρόφων) και έτσι έχει εδραιωθεί μια πολύ κυνική συμπεριφορά απέναντι σ' αυτά τα ζώα, η οποία φτάνει και σε επίπεδα βασανισμού.

Παράθεση

fru_fru

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fru_fru
H fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 533 μηνύματα.

H fru_fru έγραψε στις 11:31, 13-07-08:

Αννα, εισαι βεβαιη οτι δεν ελεγαν μπουρδιτσες μονο για να σε "πειραξουν" ???

Αν οχι, νομιζω οτι ειναι "αρρωστημενα" ατομα..

φιλικα
Φρουφρουμπιζουδενια!

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,155 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 11:48, 13-07-08:

Όπως και να 'χει, θα συμφωνήσω με αυτό:
Αρχική Δημοσίευση από aretha
Με τέτοιους φίλους, τι να τους κάνεις τους εχθρούς;
Και δεν το λέω γι' αυτούς που έλεγαν τις καφρίλες, αλλά για τους φίλους σου που το διασκέδαζαν. Νομίζω πως την επόμενη φορά πρέπει να πατήσεις πόδι και, εν ανάγκη, να απαντήσεις σε ανάλογο ύφος. Δυστυχώς, όταν τα καταπίνουμε όλα για να αποφύγουμε τη φασαρία και δεν δείχνουμε ότι κάτι μας ενοχλεί, γινόμαστε εύκολα θύματα και οι άλλοι δεν μας σέβονται.
Τώρα να τους αλλάξεις μυαλά, φυσικά και δεν γίνεται... είπαμε, φάρμακο κατά της ήλιθιότητας δεν έχει βρεθεί ακόμα.

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NiaR
H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,340 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 12:22, 13-07-08:

εγω εχω προσβαλλει ατομα ετσι ,ειμαι τρομερα ειρων οταν με πειραξεις και γενικα σε κανω..... , μετα φυσικα σηκωθηκα κ εφυγα.

Παράθεση

ΖΗΝΑ

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΖΗΝΑ
H ΖΗΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H ΖΗΝΑ έγραψε στις 12:31, 13-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΝΑ
Δεν το ειχα σκεφτει οτι ειναι θεμα πολης...Ισως και να ειναι ομως γιατι εδω με τα χωραφια και αυτα αντιμετωπιζουν αλλιως τα ζωα.Παντως οτι και να τους πεις αποκλειεται να νιωσουν ασχημα!
Δε νομίζω ότι είναι θέμα Πόλης, η βλακεία εκτός απο ανίκητη πάει και παντού.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Στο Μπαγκλαντές ήδη συμβαίνει - Από Πουπουλίνα
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κλίμα & Φυσικά φαινόμενα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-20 στις 19:14.
    • Τι συμβαίνει στο γατούλη μου; - Από DaisyTakis
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-11-10 στις 00:08.
    • Τι συμβαίνει; - Από Freya
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-06-10 στις 13:43.
    • Τι συμβαίνει; - Από giorgakious
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-05-09 στις 13:52.
    • Τελικά τι του συμβαίνει; - Από tina87_8
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-03-08 στις 21:51.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους