Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 130,678 εγγεγραμμένα μέλη και 713,716 μηνύματα σε 22,529 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 553 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

3 μικρά γατάκια θέλουν βοήθεια...μαζί και εγώ!!

kese

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kese
Ο kese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O kese έγραψε στις 17:26, 06-06-11:

Καλησπέρα και μπράβο για το φόρουμ.
Πριν 2 μέρες μου έμειναν 3 ορφανά γατάκια, αφού η μαμά τους πέθανε μάλλον από αυτοκίνητο...(στα χέρια μου)
Το θετικό είναι πως τα τάιζε μέχρι πριν 2 ημέρες.
Αυτή τη στιγμή έχω 3 μικρά που δεν ξέρω αν είναι 2 , 3 ή 4 εβδομάδων. Πως μπορώ να το καταλάβω?
Τα 2 τρώνε από μπιμπερό ειδικό γάλα σκόνη, όμως το 3ο δεν τρώει με τίποτα...μου κλείνει το στόμα. Τι να κάνω? Δείχνει πάντως υγειέστατο.
Επίσης το 1 από τα 3 έχει κλειστά τα μάτια του...τα καθαρίζω, ανοίγουν αλλά μετά τον ύπνο κλείνουν και πάλι! Είναι λογικό?
Πόσο πρέπει να τα ταϊζω? Οι οδηγίες λένε 6 Χ 15ml την ημέρα αλλά εμένα δεν τρώνε πάνω από 3 χ 5ml την ημέρα.
Επίσης κοιμούνται πάρα πολλές ώρες...
Συγνώμη για όλες αυτές τις ερωτήσεις...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 18:00, 06-06-11:

Δεν είσαι ο μόνος που έχει αυτές τις απορίες! Δύσκολο το έργο που ανέλαβες! Υπομονή και Κουράγιο! Να προσέχεις τα ματάκια τους και να τα καθαρίζεις συνέχεια με φυσιολογικό ορό. Είναι η πιο επικίνδυνη φάση για την όρασή τους! Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να δεις περισσότερα εδώ:
https://forum.mycat.gr/mycat/%CF%86...A%CE%B9%CE%B1/

Καλή Επιτυχία σου ευχόμαστε!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,805 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:28, 06-06-11:

Καλησπέρα.Και εμένα όσα έχω μεγαλώσει,ποτέ δεν έτρωγαν την ποσότητα που αναγράφεται.Τα έβλεπα όμως ότι χόρταιναν.Μόνα τους δηλαδή μου έδειχναν ότι δεν θέλουν άλλο.Θέλει συχνό τάισμα βέβαια.
Αυτό που δεν ανοίγει το στόμα του,θα πρέπει να το πιέσεις να το ανοίξει.(προσεκτικά βέβαια)
μην τα ταίζεις ανάσκελα..αλλά σχεδόν σε όρθια στάση .Μετά το φαγητό πρέπει οπωσδήποτε να τους τριβεις με ένα
μαλακό πανάκι,χαμηλά στην κοιλίτσα κια στο πωπουδάκι τους για να αρχίσει να ενεργοποιήται το εντερικό τους "σύστημα"
και να κάνουν την ανάγκη τους.Να προσέχεις πάρα πολύ τα ρεύματα,για να μην κρυώσουν και να τα έχεις στα ζεστά.
Καλό θα είναι,'οταν μπορέσετε να πάτε και μια βόλτα απο τον γιατρό.Δες το άρθρο που σου έβαλε η δημητρα και ...
καλή τύχη..

Παράθεση

Γιώργος-Ειρήνη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιώργος-Ειρήνη
Ο Γιώργος-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Γιώργος-Ειρήνη έγραψε στις 19:10, 10-06-11:

καλησπερα,συμφωνω με τους προηγουμενους και ηθελα να συμπληρωσω πως ειναι παρα πολυ φυσιολογικο να κοιμουνται συνεχεια,
εμεις εχουμε 4 γατακια 2 εβδομαδων στο σπιτι και δεν κανουν τιποτε αλλο απο το να τρωνε και να κοιμουνται.Τις τελευταιες μερες κανουν και καμια βολτα μεσα στον περιορισμενο χωρο που τους εχουμε!Υπομονη,κουραγιο και ταισμα καθε 3-4 ωρες.Ξερω πως μπορει να ειναι λιγο δυσκολο αλλα αυτο θα εκανε και η μαμα τους.Καλη επιτυχια στην προσπαθεια αυτη!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους