Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 136,554 εγγεγραμμένα μέλη και 714,332 μηνύματα σε 22,601 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 488 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Μωρά γατάκια ψάχνουν φιλοξενία

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 01:06, 29-03-13:

Παιδια βοηθεια, βρηκα 6 γατακια μωρα απεναντι απο το σπιτι μου, ουτε κουτα τους ειχαν ουτε τιποτα, ετσι τα παρατησαν.
Χρειαζομαι βοηθεια για να μεγαλωσουν δεν μπορω να τα φροντισω και τα 6 μονη μου, εχω δικα μου γατια και μαλιστα η μεγαλη μου ειναι και αρρωστη. Εχω και τον τυφλο και κουφο γατουλη που φιλοξενω και δεν εχω που να τα βαλω.
Πρεπει να βρεθουν σπιτακια φιλοξενιας, ή μια γατουλα να τα θηλασει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 13:17, 29-03-13:

πολύ λυπάμαι Βάσω πόσο περίπου είναι σε ηλικία τα μικρούλια;; γνωρίζεις;; και απ' αυτά πόσα θηλυκά και πόσα αρσενικά;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:38, 29-03-13:

Τωρα ειναι πεντε γατακια, πηρε το ενα μια κοπελα απο την περιοχη μου που ηθελε μωρο γατακι. Βαζω μια φωτο που εβγαλα χθες βραδυ και θα λεω για το καθενα.

Η κοπελα λοιπον πηρε το σκουρο κεφαλακι που φαινεται στη μεση. Αυτο που εχει γυρισμενο το κεφαλακι και κοιταζει ειναι αγορακι σαν τον Κοναν στα χρωματα περιπου, μονο που το ενα χερακι του εχει γαντακι και το αλλο εχει μανικακι λευκο.
Υπαρχει μεσα-μεσα ενα ταρταρουγακι με λευκες λεπτομερειες που λογικα ειναι κοριτσακι. Ενα ξανθουλι που φαινεται αριστερα, εχει και λευκο και μαλλον ειναι κοριτσακι. Τελος υπαρχουν δυο λευκογκριζα με περισσοτερο λευκο που δεν εχω ιδεα τι ειναι.
Οσο για την ηλικια τους, πρεπει να ειναι τουλαχιστον μιας εβδομαδας μιας και εχουν ανοιξει τα ματακια τους και μαλλον μικροτερα απο δυο εβδομαδων, τα υπολογιζω να ειναι δεκα ημερων.
Περισσοτερα θα ξερω μετα τις 14,30 που θα ερθει η κτηνιατρος και θα τα δει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 13:47, 29-03-13:

Είναι όλα τους κουκλάκια!!! Θυμάμαι από τα δικά μου που είχα βρει ότι όταν έχουν ανοίξει τα ματάκια τους είναι από 7 έως 12 ημερών. Οπότε μάλλον έχεις πέσει μέσα!! τα καλά μου μωρέ πως τα βρήκες;; πεταμένα σε κάδο;
Μου αρέσουν όλα αλλά δεν ξέρω αυτό εκεί το ταρταρουγάκι πιο πολύ....
Μακάρι να βρουν όλα ένα υπέροχο σπιτάκι. Μέχρι τότε Βασούλα υπομονή....θέλουν πολύ φροντίδα τώρα που είναι μωράκια. Κατά καιρούς βλέπουμε που θέλουν κάποιοι μωρά γατάκια...για να δούμε όλο και κάποιοι θα θέλουν μωράκια!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,023 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 13:49, 29-03-13:

Ναι μωρέ τα γλυκάκια μου.... Να είναι καλότυχα, γίνεται; Όλα τα γατάκια και τα πλασματάκια του κόσμου;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:57, 29-03-13:

Αχ Κατερινα μου και εμενα το ταρταρουγακι μου αρεσει περισσοτερο και το ξανθουλι. Το ταρταρουγακι δε, εχει τα πιο απιστευτα χρωματα και σε συνδυασμο με τα λευκα γαντακια που εχει ειναι απιστευτο μωρο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 14:06, 29-03-13:

Μου αρέσουν και μένα αυτά που λες το πορτοκαλάκι και το ταρταρουγάκι....αχ τι όμορφα που είναι....Βάσω βάλε κι άλλες φωτογραφίες μόλις μπορέσεις.....

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 14:18, 29-03-13:

ετσι οπως τα βλεπω, μιας και τα αυτακια εχουν σηκωθει λιγο πρεπει να ειναι 15 ημερων περιπου..
ευχομαι ολα να πανε καλα και να βρουν γρηγορα σπιτακια!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 15:43, 29-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
ετσι οπως τα βλεπω, μιας και τα αυτακια εχουν σηκωθει λιγο πρεπει να ειναι 15 ημερων περιπου..
ευχομαι ολα να πανε καλα και να βρουν γρηγορα σπιτακια!!
Ευχαριστω Ηλιαννα μου, μου ειπε η κτηνιατρος πως ειναι δεκα ημερων. Ευχομαι να τα καταφερω γιατι δεν με βλεπω καλα, ηδη εχω δυσπνοια απο την αυπνια.
Κατερινακι ειναι ολα τους κουκλια, να τα πιεις στο ποτηρι και με το μπιμπερω πινουν πιο ευκολα γαλατακι. Μολις μπορεσω θα βαλω φωτογραφιες με το καθενα ξεχωριστα, τωρα ειμαι να με κλαιν οι ρεγγες, πηρε η κτηνιατρος την Τασουλα μου για εξετασεις και επεμβαση και ειμαι σε κατασταση πανικου.

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 16:12, 29-03-13:

Πω πω βρε συ Βασω περνεις βραβείο γατονοσηλευτριας μπραβο σου.ςιλικρινα γ*μω την κριση μ ..πω το ταρταρουγακι φτου φτου σε διαφορετικη περιπτωση το βοθταγα αμεσα κ επισης μ αρεσει κ το ασπρο βαν διπλα.στην κουβερτουλα αχχχ..

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 16:35, 29-03-13:

Βάσω, ο Ρομπέν των Γατιών! Αμάν καλή μου, τι άλλο θα σου τύχει πια...μια ο White, μια τα μωρά, τώρα κι η Τασούλα η καημένη. Εύχομαι να πάρουν όλα το δρόμο τους γρήγορα και να ηρεμήσεις επιτέλους.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 16:59, 29-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bessy1962
Ευχαριστω Ηλιαννα μου, μου ειπε η κτηνιατρος πως ειναι δεκα ημερων. Ευχομαι να τα καταφερω γιατι δεν με βλεπω καλα, ηδη εχω δυσπνοια απο την αυπνια.
Κατερινακι ειναι ολα τους κουκλια, να τα πιεις στο ποτηρι και με το μπιμπερω πινουν πιο ευκολα γαλατακι. Μολις μπορεσω θα βαλω φωτογραφιες με το καθενα ξεχωριστα, τωρα ειμαι να με κλαιν οι ρεγγες, πηρε η κτηνιατρος την Τασουλα μου για εξετασεις και επεμβαση και ειμαι σε κατασταση πανικου.
μακαρι ολα να πανε καλα..τα μωρακια φαινονται υγιεστατα, το βραδυ μπορεις να τα αφηνεις ενα 5ωρο χωρις γαλα για να κοιμασαι κι ολας.
εχω κι εγω 4 αλλιως θα σε βοηθουσα, μαρεσει πολυ το μεγαλωμα τους! ειναι ομως ολα τους κουκλια

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,034 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:04, 29-03-13:

Να'ναι γερά και καλότυχα τα μωράκια. Είναι πανέμορφα!.........
(με λίγο πιο όμορφα το ξανθό- μπεζάκι και το ταρταρουγάκι)
Να βρουν γρήγορα καλά σπιτάκια και να ζήσουν τρισευτυχισμένα.
Όταν θα μπορέσεις, βγάλε και μια φωτο με καθένα ξεχωριστά, αφ'ενός να τα θαυμάσουμε και αφ'ετέρου
θα βοηθηθούν οι υποψήφιοι θετοί γονείς να βρουν ανάμεσά τους εκείνο που θα γίνει η δική τους αγάπη.

Και περαστικά στο Τασουλίνι σου που είναι αρρωστούλι
Αν θες γράψε στο θεματάκι της, τι ακριβώς συμβαίνει και γιατί χρειάζεται επέμβαση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:09, 29-03-13:

Καλησπερα και απο τα γατακια μου.
Αποψε σκοπευω να τα βγαλω φωτογραφιες ενα-ενα και τους δωσω και ονοματακια. Τα δυο εχουν ηδη, το ξανθο αγορακι ειναι ο Θωρ και το ταρταρουγακι ειναι η Γκουεν.
Τα λεμε λοιπον πιο μετα με ανανεωμενες φωτογραφιουλες.

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,034 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:00, 29-03-13:

Εν αναμονή λοιπόν...

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 02:39, 30-03-13:

βασω μου τι ομορφο που ειναι αυτο το ξανθο!! υπομονη! εχει γινει χαμος με τα γατακια αυτη την περιοδο..Σε λιγες μερες θα σας ανεβασω και γω φωτογραφιες απο τα 2 πορτοκαλογατακια που φροντιζω! Ειναι το πολυ 15 ημερων τα δικα μου μικρα αλλα πολυυυ ομορφα!

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 02:45, 30-03-13:

αχ ρε βασω ποσες φορες να το πω;εισαι πολυ καλος ανθρωπος,πραγματικα αν καποιος ενδιαφερεται να φιλοξενησει,βοηθησει ενα απ αυτα τα γατακια θα κανει μεγαλο καλο.η βασω σαν περηφανος ανθρωπος δεν λεει ποτε οτι αντιμετωπιζει προβληματα(μη με μαλωσεις βασουλα γιαυτο)αλλα με καθε δυνατη θυσια πηρε απ το δρομο αυτα τα πλασματα.εχοντας αρρωστη την τασουλα της,την ιδια τη βασω αλλα και τον αντρα της με πιεση.συν ολα οσα περασε με τον γουαιτ!!!!!
(παλι συγνωμη βασουλα που τα λεω δημοσια),αλλα ρε παιδια,πραγματικα υπαρχει αναγκη,οποιος μπορει ας βοηθησει την κατασταση γιατι δεν τη βλεπω καλα τη φιλεναδα μου,κι οχι τιποτα ακομα δεν προλαβα να τη γνωρισω απο κοντα(εχουμε πολλα να πουμε οταν ανεβω πειραια)και θελω οταν την συναντησω να ειναι καλα,οπως την θυμαμαι τοτε που με βοηθησε με τον ριρακο μου.
αντε ρε παιδια,ολοι μαζι μπας και γινει κατι,ε φανταστικοι γατογονεις; τι λετε;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 30-03-13 στις 11:55. Αιτία: Προσαρμογή στους Όρους Χρήσης

ban (Σωτηρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ban
Ο Σωτηρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

O ban Persian... έγραψε στις 12:50, 30-03-13:

Βασω χαρα στο κουραγιο σου παντως, ενω δεν ξερω καταλαβαινω πως ειναι εξαιρετικα δυσκολη υποθεση και δεν ξερω αν θα μπορουσα να το διαχειριστω, συν το χρονο που απαιτειται ολη την διαρκεια της ημερας, το μονο που εχω να πω ειναι ΜΠΡΑΒΟ !!!!!

Σου στελνω ολη την θετικη μου ενεργεια να σας πανε ολα καλα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:23, 30-03-13:

Σωτηρη μου ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, οπως και την Ρενα για τις προσπαθειες της να με ελαφρωσει. Η αληθεια ειναι οτι τα εχω παιξει τελειως, ενταξει εχω ξαναμεγαλωσει μωρο γατακι αλλα ενα την φορα, ποτε τοσα πολλα μαζι. Εδω που τα λεμε δεν ειμαι πια κοριτσακι και τα κουραγια μου πια δεν ειναι οπως καποτε. Κανονισα με μια γνωστη μου να τα παρει αυριο για λιγες μερες για να μπορεσω να ξεκουραστω λιγακι.
Μηπως ξερει κανεις σας τιποτα απο ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες, απο χθες το βραδυ προσπαθω να βγαλω τα μικρα φωτογραφιες το καθενα μονο του για να φαινονται καλα και δεν τα καταφερνω, μολις ανοιγω την μηχανη μου τα δειχνει ολα ροζ, κατι κανω λαθος αλλα δεν ξερω τι.

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 20:29, 31-03-13:

Βάσω πως είστε; τα γατουλάκια είναι καλύτερα; εσύ; η Τασουλίτσα σου;; ελπίζω να είστε ΟΛΟΙ καλά....

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:07, 31-03-13:

Καλησπερουδια και απο εμενα και τα γατουλακια μου, τα οποια πλεον εχουν και ονοματα. Δεν ειναι το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο να προσπαθεις να φωτογραφισεις 5 μικρα σκατουλακια που πανε κι ερχονται, παντως εκανα μια προσπαθεια και ιδου τα μωρακια μου.
Ολα μαζι αχταρμας.

Αλλη μια που ειναι ολα μαζι. Επεξηγηση και συσταση τους: Φορα παρτιδα ως συνηθως ο Θωρ, μαλλον το παει για μοντελο, αριστερα ειναι η Γκουεν που δεν καταφεραμε να την βγαλουμε μονη της, ειναι ταρταρουγιτσα με λευκα γαντακια και λευκα καλτσακια. Στη μεση σαν το πιλαφακι ειναι ο Λεων και στις παρυφες διακρινονται ο Κρις και η Κλαιρη που φαινονται καλυτερα στις παρακατω φωτο.

Αυτος ειναι ο Κρις μας.

Εδω ειναι ο Θωρ ο ξανθουλης μου μαζι με την Κλαιρ, την βαφτισιμια της Αλεξανδρας.

Αυτος ειναι ο Λεων μας, ιδιος και απαραλλαχτος με τον Κοναν μωρο. Με τα γαντακια του και με τα ολα του.

Εδω ο Θωρ παει να καβαλησει τον Κρις και πιο πισω η Κλαιριτσα μας.

Δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι ο Κρις ή η Κλαιρ.

Αυτα ειναι τα γατακια μου, περισσοτερες φωτο καθως θα μεγαλωνουν, μια και μερα με τη μερα μεγαλωνουν ραγδαια. Για την ωρα τα πηρε η γνωστη μου για δυο-τρεις μερες για να με ξεκουρασει και θα μου τα ξαναφερει την Τεταρτη το πρωι. Μου λειπουν ηδη αφανταστα.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ban (Σωτηρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ban
Ο Σωτηρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

O ban Persian... έγραψε στις 21:15, 31-03-13:

Ειναι πανεμορφα Βασω κφαινονται υγιη και πεντακαθαρα, μπραβο σου, επισης δηλωνω λατρης του Θωρ !!!

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 21:20, 31-03-13:

ιιιιιιιιιι Τα ξεπεταρούδια μας!!!!
Μα είναι τόοοοοοοσο όμορφα !!!!
Ειδικά ο Θωρ και η αναδεξιμιά μου είναι για extra φιλιά και ζουπήγματα
Να'ναι όλα τους γερά και τυχερά

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 21:48, 31-03-13:

Αχ βρε Βασω δεν υπαρχεις..να σαι παντα γερη με ολα τα καλα που κανεις ..αν κ,ειμαι σιγουρη οτι η καλοσυνη κ η μεγαλοψυχια πιανουν τοπο κ ξαναγυρνανε ως ανταποδοση για το καλο θα βρεις καλο το πιστεύω κ στο ευχομαι

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:59, 31-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από ban
Ειναι πανεμορφα Βασω κφαινονται υγιη και πεντακαθαρα, μπραβο σου, επισης δηλωνω λατρης του Θωρ !!!
Να την πω την αμαρτια μου; Θα την πω, σκεφτομαι μηπως κρατουσα τον Θωρ μια και δεν ειχα ποτε τετοιο χρωματακι, γενικα δεν μου εκατσε ποτε κοκκινωπο γατακι, δεν ξερω γιατι. Απο την αλλη παλι ειναι τοσο ομορφος που λειτουργει σαν κραχτης και για τα υπολοιπα, ισως θα ηταν καλυτερα να κρατουσα καποιο που δεν θα παρουν, οποιο μεινει τελευταιο ας πουμε. Αν και με βλεπω να καταληγω παλι με τρελλοταρταρουγα.

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
ιιιιιιιιιι Τα ξεπεταρούδια μας!!!!
Μα είναι τόοοοοοοσο όμορφα !!!!
Ειδικά ο Θωρ και η αναδεξιμιά μου είναι για extra φιλιά και ζουπήγματα
Να'ναι όλα τους γερά και τυχερά
Αμην Αλεξανδρα μου, γερα και τυχερα ειναι η καλυτερη ευχη που μπορει να κανει κανεις.
Πως σου φανηκε η βαφτισιμια σου;

Αρχική Δημοσίευση από lovekittens
Αχ βρε Βασω δεν υπαρχεις..να σαι παντα γερη με ολα τα καλα που κανεις ..αν κ,ειμαι σιγουρη οτι η καλοσυνη κ η μεγαλοψυχια πιανουν τοπο κ ξαναγυρνανε ως ανταποδοση για το καλο θα βρεις καλο το πιστεύω κ στο ευχομαι
Νασαι καλα Ειρηνη μου, αν και δεν το κανω για ανταποδοση και μεχρι τωρα μονο τα γατακια μου μου κανουν καλο και καποιοι ανθρωποι που επισης αγαπουν τα ζωακια, απο τους υπολοιπους ετσι κι αλλιως δεν περιμενουμε και σπουδαια πραγματα.

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:57, 31-03-13:

Ο Θωρ μπορεί να είναι ο σταρ της παρέας,...... πραγματικά είναι πανέμορφος με το χρωματάκι της γούνας του που μου φαίνεται δεν είναι ακριβώς πορτοκαλί αλλά μπεζ/ίζει λιγάκι, μου θυμίζει ένα γάτο λατρεμένο που είχαμε στο χωριό και τον φώναζα "Αμμουδερό" γιατί είχε το χρώμα της άμμου και ήταν πολύ αγαπησιάρης, φαγανός και ..χαδιάρης (δυστυχώς μου τον δηλητηρίασαν κάποια ανθρωποειδή)

....αλλά η Κλαίρ(η), η αναδεξιμιά μου είναι πιο..τσαχπινο-μπιρμπιλιάρα και ουδόλως υπολείπεται σε ομορφιά και χάρη..
Μεγαλώνοντας. τη βλέπω να εξελίσσεται σε άκρως χαδιάρα και ναζιάρα...σωστό γατο- μπιζουδάκι

(αν δεν υποστήριζα το πνευματικό γατο-παιδί μου...τι νονά θα ήμουν?)
Όπως και να'χει και ο Κρις είναι μουρίτσα γλυκειά και ο Λέων(καλτσάκι-Κονανάκι) και η Γκουέν η ντροπαλή ταρταρουγίτσα
είναι όλα τους ξεχωριστά !
Και αυτό είναι ακριβώς που θέλγει και ιντριγκάρει τον υποψήφιο γατο-γονιό στο να πάρει ένα τόσο νεαρό γατί:
Να το μεγαλώσει από πολύ μικρό, να χτίσουν από το μηδέν μια σχέση πολλά υποσχόμενη, μαθαίνοντας ο ένας τα χούγια του άλλου και το σεβασμό προς αυτά,
να το βλέπει να διαμορφώνει σιγά σιγά τη δική του προσωπικότητα
και σίγουρα, μη έχοντας προλάβει το νεογέννητο να γνωρίσει τη φυσική του μαμά,
ο υποψήφιος γατο-γονέας να απολαμβάνει μια αφοσίωση πολλαπλάσια και μοναδική!

Αυτά τα ξέρεις κι εσύ η πλέον έμπειρη σε γατο-θέματα Βάσω μου, και απόδειξη οτι ο πειρασμός "χορεύει" μπροστά σου, αλλά ακόμη δεν έχει πάρει
μορφή, δεν ξέρεις ποιό να πρωτοδιαλέξεις
Εκεί μάλλον θα συμφωνήσω με τη δεύτερή σου σκέψη: Ναι μεν ο Θωρ είναι μικρός θεός, αλλά όποιο μείνει θα είναι το τυχερό σου!

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 08:50, 01-04-13:

Βάσω είναι όλα τους πανέμορφα!!! εύχομαι πραγματικά να ήταν τυχερό τους που ήρθαν κοντά σου και να συνεχίσει η τύχη τους και να βρουν το καλύτερο σπιτάκι!! Οποιο κι αν πάρεις θα είναι υπέροχο....σε ζηλεύω πολύ....
Περαστικά και στην Τασούλα σου!!

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 09:27, 01-04-13:

Βάσω μου, ψυχούλα ... όποιο κι αν διαλέξεις σε περίπτωση που αποφασίσεις να κρατήσεις ένα, σε λίγο καιρό δεν θα το αλλάζεις, χρυσό γατί να σου δώσουν ως αντάλλαγμα.. εκείνο δε, θα είναι ένα από τα πιο τυχερά γατιά του κόσμου.

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 15:21, 01-04-13:

Είναι όλα τους πανέμορφα, όντως!
Βάσω μου, θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Ριάνα.
Εάν τελικά αποφασίσεις να κρατήσεις κάποιο από τα μικρά, θα είναι από τα πιο τυχερά γατιά του κόσμου!

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

H lovekittens έγραψε στις 15:35, 01-04-13:

Χωρίς να θελω να φανω περιεργη γιατι η Γκουεν δεν εβγαλε φωτο μονη της;;φαινεται ιεαρα ετσι λιγο πλαι που την βλεπω κ ο Θωρ θα γινει γαταρος απο λουκουμαδακι που ναι τωρα..Η τασουλιτσα πως παει καλυτερα;

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 15:47, 01-04-13:

Η Γκουεν δεν καθεται στιγμη ακινητη, ουτε καν με το μπιμπερω στο στομα, πινει και σκαρφαλωνει το χερι μου συγχρονως.
Γι' αυτο δεν καταφεραμε να την βγαλουμε μονη της, οποτε λεγαμε "το εχω το πλανο", τσουουουπ εβγαινε χωρις κεφαλι ή ενα κεφαλι χωρις σωμα.
Αχ Γιωργο μου σε ευχαριστω πολυ, τωρα η αληθεια ειναι οτι αν μου ελεγαν να διαλεξω αναμεσα τους, δεν θα μπορουσα με τιποτα, τα αγαπαω ολα το ιδιο το καθενα αναλογα με τον χαρακτηρα του, γιατι μην νομιζετε πως επειδη ειναι μικρα στερουνται χαρακτηρα, ουδολως.

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 16:03, 01-04-13:

Κι εγώ δεν θα ήξερα ποιο να διαλέξω οπότε σε κατανοώ απόλυτα!

Agiyi

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Agiyi
Ο Agiyi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 172 μηνύματα.

O Agiyi έγραψε στις 16:15, 01-04-13:

ε μα, πως να διαλέξεις κάποιο ανάμεσα απο αυτά τα κουκλιά; Ίσως βέβαια να... σε διαλέξει αυτό

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:07, 01-04-13:

Τελικα το ανεφικτο εγινε πραγματικοτητα, οριστε η Γκουεν μοναχουλα της για να την δειτε καλυτερα, βεβαια παλι μονο κεφαλι φαινεται, αλλα τι να κανω με την παλαβουλα.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

H lovekittens έγραψε στις 21:05, 01-04-13:

Αααχ ενα κεφαλακι ενα κεφαλακι τσουτσουτσουνιτσα(παραληρω)ειναι υπερκινητικο το μπουμπουκακι μωρε..ο λαος ευχαριστει που εισακουστηκε παντως

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:43, 01-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bessy1962
Τελικα το ανεφικτο εγινε πραγματικοτητα, οριστε η Γκουεν μοναχουλα της για να την δειτε καλυτερα, βεβαια παλι μονο κεφαλι φαινεται, αλλα τι να κανω με την παλαβουλα.

Τι γλυκό μουτράκι!! Υπόσχεται να γίνει μια πανέμορφη γατούλα
Προς το παρόν... Γκουέν...ντροπαλή κι ακριβοθώρητη!

AperfectCircle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη AperfectCircle
Ο AperfectCircle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O AperfectCircle έγραψε στις 03:33, 02-04-13:

κουκλιά καλές μούρλιες!

Elko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elko
H Elko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Elko έγραψε στις 10:38, 02-04-13:

A-Ch (Αθανασία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη A-Ch
H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H A-Ch έγραψε στις 14:30, 02-04-13:

Τυχερά στην ατυχία τους. Χίλια μπράβο Βάσω, είσαι απίστευτη γατο-σωτήρας για άλλη μια φορά!!!

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 14:51, 02-04-13:

Να και το Κλαιρακι στον ωμο μου, την εχει δει παπαγαλακι.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

H lovekittens έγραψε στις 15:43, 02-04-13:

Η κλαιρη σου χει μια αδυναμία διακρινω..οποιο κ αν διαλεξεις ειναι ολα τους πανεμορφα

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 16:44, 02-04-13:

Η Γκουέν!!! Τι κεφαλάκι γλυκό είναι αυτό... φίλα μου το.. είναι σαν μπουμπουκάκι

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 19:30, 02-04-13:

Άμα άρχισε η βαφτιστήρα και σκαρφαλώνει στον ώμο σου, οσονούπω θ'αρχίσουν και τα ζυμωματάκια...
Όπως είπε και η Ειρήνη, όντως σου έχει μια αδυναμία..

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 09:38, 03-04-13:

Βάσω είναι κουκλάκια....αχ τι να σου πω δύσκολο να τα δώσεις έστω κι αν πρέπει....σκέφτεσαι να κρατήσεις κάποιο...;;

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,023 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 09:52, 03-04-13:

Δεν υπάρχουν τα γατουνάκια σου Βάσω μου, τελικά δεν είναι μόνο ο Θωρ κουκλάκι, είναι όλα τους πανέμορφα και λιμπιστερά! Όποιο κι αν κρατήσεις, αν το αποφασίσεις τελικά, θα γίνει η νέα αγάπη της ζωής σου!
ΥΓ: Τα έβλεπα στον ύπνο μου! Δεν θυμάμαι περισσότερα αλλά ήταν ευχάριστο όνειρο! Όλα καλά να σας πάνε!

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 11:34, 03-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από kat-cats
Βάσω είναι κουκλάκια....αχ τι να σου πω δύσκολο να τα δώσεις έστω κι αν πρέπει....σκέφτεσαι να κρατήσεις κάποιο...;;
Ουφ δεν ξερω τι να κανω Κατερινα μου, θα το ηθελα παρα πολυ, μη σου πω πως θελω να τα κρατησω ολα αλλα δυστυχως φοβαμαι πως δεν με παιρνει ουτε για ενα. Ηδη δυσκολευομαι παρα πολυ οικονομικα να τα φερω βολτα, δεν θελω να κοψω κατι ουτε απο τα δικα μου γατια, ουτε απο τα αδεσποτα που δεν εχουν αλλον απο εμενα.
Για την ωρα κοβω συνεχεια απο εμενα αλλα αν συνεχισω ετσι θα παθω τιποτα και μετα ποιος θα τα φροντιζει.

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 12:44, 03-04-13:

Βάσω μου καταλαβαίνω τι λες τώρα....να μην το σκέφτεσαι έτσι.... ξέρω πως τα ζεις και στενοχωριέσαι αλλά θα προσπαθήσουμε όλοι να βρούμε σπιτάκι γι' αυτά τα μικρούλια!! σημαντικό είναι να είσαι πρωτίστως καλά εσύ για να μπορείς να φροντίζεις τα ήδη υπάρχοντα γατάκια σου αλλά και τα αδεσποτάκια....έχουν πολύ ανάγκη...φροντίζω και εγώ αρκετά και βλέπω πως με περιμένουν πρωί-βράδυ...τα καψερούλια μου όλα μαζί νιαουρίζουν.... Εσύ απλά θα κουραστείς λίγο τώρα....σιγά σιγά όμως πιστεύω θα βρουν ένα σπιτάκι καλό όπως το δικό σου!!

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 12:49, 03-04-13:

Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι Κατερινα μου, ηδη με παιρνουν καποιοι τηλεφωνο για να παρουν καποιο απο τα μωρα και εχω πιασει τον εαυτο μου να τους λεει να περιμενουν λιγο καιρο να μεγαλωσουν ακομα λιγο.
Ασε που τους περναω απο ιερα εξεταση.

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 13:18, 03-04-13:

Βάσω μου σε καταλαβαίνω...το είχα πάθει και εγώ τότε που είχα τα μωρά και καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο. Επειδή όμως είναι πολύ δύσκολες εποχές και δεν γίνεται να ξομείνεις με 5 μωρά (πως θα τα βγάλεις πέρα... σφίγξε την καρδιά σου και δίνε τα τώρα που στα ζητάνε...στη βράση κολλάει το σίδερο...σε λίγο καιρό θα πήξουμε στα μωρά γίνονται πολλές γέννες καθημερινά, ο κόσμος δεν παίρνει εύκολα πια ζώα...μην αφήνεις το χρόνο να κυλάει....
Ο κόσμος που τηλεφωνεί και ενδιαφέρεται δεν θέλω να πιστεύω ότι θα τα πετάξει στο δρόμο...δεδομένου ότι τα γατιά είναι πιο εύκολα στην περιποίησή τους και επειδή μεγαλώνουν παράλληλα με τα αφεντικά τους πιστεύω πως θα τα αγαπήσουν στο τέλος και θα το σκεφτούν διπλά πριν κάνουν κάτι κακό. Πολλοί δε τα θέλουν μωρουδέλια για να ζήσουν όλη αυτή την αλλαγή τους....πιστεύω ότι με σένα δίπλα τους να δεις το πως και το τι των νέων γονιών και με λίγη τύχη τα μικρούλα θα βρουν ένα καλό σπιτάκι!! Μόνο βιάσου....αν ο κόσμος τα ζητάει δώσε τα τώρα....αργότερα θα είναι πιο δύσκολο για όλους!

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 14:29, 03-04-13:

εγω παντως συμφωνω με την ιερα εξεταση! δυστυχως εχουν δει πολλα τα ματια μας και εχουμε ακουσει και αλλα τοσα... συνηθως οι μισοι απ τους ενδιαφερομενους ειναι ακαταλληλοι ο ενας το θελει για δωρο, ο αλλος διαφωνει με τη στειρωση, αλλοι ειναι ανενημερωτοι και θα το παρατησουν οταν θελησουν "να κανουν οικογενεια", αλλοι ειναι απλως ανευθυνοι και μετα απο 2 χρονια θα θυμηθουν οτι δεν μπορουν να το κρατησουν... υπαρχουν φυσικα και καλες οικογενειες αλλα ειναι λιγες νομιζω και τα γατακια πολλα.

θετικη σκεψη ομως ολα καλα θα πανε θα βρεθουν καλες οικογενειες για ολα και θα ανταμειφθει ο κοπος σου βασω ζουλα τα οσο προλαβαινεις!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους