Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 136,489 εγγεγραμμένα μέλη και 714,327 μηνύματα σε 22,601 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 501 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η φιλοξενία

Anima

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anima
H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 13:07, 16-04-08:

Δεν έχω πολύν καιρό που φιλοξενώ γάτες. Η πρώτη μου ήταν ο Αλεξάν ή Αλέξανδρος που τον κράτησα αρκετό καιρό μέχρι να πάει στο Βερολίνο. Η δεύτερή μου ήταν η Παρδαλούλα που ήρθε για τρεις μέρες και έμεινε τρεις εβδομάδες μέχρι που έφυγε μετανάστρια στη Γερμανία.
Ποιες είναι οι εντυπώσεις και τα ερωτηματικά μου?

Ο Αλεξάν ήρθε με την προϋπόθεση να μείνει λίγο και μια - δύο εθελόντριες να τον προσέχουν και να τον καθαρίζουν. Ουσιαστικά μόνον ο χώρος μου ζητήθηκε. Όμως δεν μπορούσα να μείνω αμέτοχη και καθώς ήταν δύσκολο να βρεθούν εθελοντές (στο τέλος δεν βρέθηκε κανένας αφού μια κοπελίτσα που εμφανίστηκε ήταν εντελώς ακατάλληλη) έκανα εγώ όλα όσα χρειαζόταν και επιπλέον βέβαια ερχόταν μερικές φορές και τα άτομα που μου τον είχαν φέρει.

Η Παρδαλούλα πάλι δεν είχε εθελοντές.Έίναι μια τρυφερή χαδιάρα γατούλα. Το άτομο που μου την έφερε περνούσε κάθε τρίτη τέταρτη ή πέμπτη μέρα και κατατ' άλλα τη φρόντιζα εγώ (εμβόλιο, ηλεκτρονική ταυτότητα κτλ), τουαλέττα, φαγητό.
Όταν ήρθε η ώρα να ταξιδέψει μου είπαν θάρθουν να την πάρουν μια μέρα πριν. Αυτό δεν έγινε και έτσι μου ζητήθηκε να την πάω στο αεροδρόμιο μαζί με το άτομο που μου την έφερε και μαζί με τη δική της γάτα. Δέχτηκα πρόθυμα. Σε λίγο μου είπαν ότι δεν είμαι κατάλληλη γι αυτό και καλύτερα να πάω πρωΐ-πρωΐ την Παρδαλούλα στο σπίτι του ατόμου που θα φρόντιζε τα πραιτέρω με ταξί κτλ. Προσφέρθηκα πάλι να την πάω στο αεροδρόμιο αλλά δεν έγινε δεκτό. Έτσι λοιπόν ξύπνησα στις 6.00π.μ. την έβαλα στη γατοφόρο μετά από αγκαλίτσες και χαδάκια και την πήγα στο σπίτι που μου είπαν. Όταν έφτασα, μου είπαν ότι είχα έρθει μισή ώρα πιο νωρίς και άφησαν να εννοηθεί ότι ήμουν ανεπιθύμητη. Επειδή όμως η Παρδαλούλα είχε ήδη στεναχωρεθεί και έκλαιγε και ψιλοούρλιαζε στη διαδρομή, ενώ μόλις μυρίστηκε τον κήπο που ήταν άλλοτε ηρέμησε και έλεγε λογάκια, σκέφτηκα να περιμένω το άτομο που θα την έπερνε στον κήπο, δηλαδή να βάλω τη γατοφόρο με την Παρδαλούλα στους θάμνους πάνω στο γρασίδι. Πράγματι ηρέμησε πολύ και χάρηκα, της άρεσε -δεν ήθελα να φύγει σε πανικό. Αυτό, αντί να αναγνωριστεί ως θετικό θεωρήθηκε τρέλλα και αφού "μου την είπαν" πήραν τη γατούλα για τα περαιτέρω.
Έχει τις ευχές μου και τη θετική μου ενέργεια.

Ωστόσο, κατάλαβα ότι η φιλοξενία υπό τέτοιες συνθήκες ίσως να μην είναι ότι καλύτερο. Κατάλαβα ότι οι άνθρωποι που αγαπούν πραγματικά τα ζώα αγαπάνε και τους ανθρώπους και το αντίθετο. Για μένα άνθρωποι και ζώα είναι ένα και το αυτό. Τα ζώα ανυπεράσπιστα. Γι αυτό αποφάσισα να συνεχίσω μεν να φιλοξενώ στο μέτρο των δυνατοτήτων μου γατούλες αλλά σύμφωνα με μια σωστή συνεννόηση και τον απαιτούμενο σεβασμό. Κάποιοι πρέπει να καταλάβουν ότι επειδή θεωρούνται φιλόζωοι αυτό δεν τους απαλλάσσει από το να σκέφτονται ότι και άλλοι, που βοηθούν πιο λίγο, αυτό σημαίνει κάτι γι αυτούς και δεν αποτελούν "μηχανές φιλοξενίας".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jeannine

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeannine
H Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 598 μηνύματα.

H Jeannine έγραψε στις 13:25, 16-04-08:

Πόσο δίκιο έχεις...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 15:29, 16-04-08:

Θά θελα πράγματι να μάθω πως σκέφτονται και άλλα μέλη γι αυτό. Μήπως βλέπω εγώ τα δέντρα ανάποδα?
-------------------------------------------------

Παράθεση

zeta

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zeta
H zeta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (POLLES έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 224 μηνύματα.

H zeta έγραψε στις 15:42, 16-04-08:

Εγώ Anima συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αλλα μην αφήνεις μια κακιά εμπειρία (που στο κάτω κάτω χαρακτηρίζει τους άλλους & όχι εσένα) να σε ρίχνει. Μ... υπάρχουν πάντα & παντού

Παράθεση

myrtos (Αμαλια :))

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη myrtos
H Αμαλια :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Πεντέλη (Αττική). Έχει γράψει 712 μηνύματα.

H myrtos έγραψε στις 15:45, 16-04-08:

καλη μου Anima δεν ξερω τι ενοχλησε αυτους τους ανθρωπους.Καμια φορα υπαρχουν αυτοι που το παιζουν αρχηγοι και προσταζουν και αυτοι που κανουν ολη την δουλεια.Τα ευσημα φυσικα τα περνουν αυτοι που φαινονται.Αυτοι που κανουν την δουλεια αν ειναι και λιγο μαλακοι ανθρωποι σχεδον κατεβαινουν σε ενα κατωτερο σκαλι ( δεν ξερω γιατι)Θα σε συμβουλευα να συνεχισεις αυτο που κανεις ,γιατι τα ζωακια προεχουν .Απλα βαλε τα ορια σου και τους κανονες σου.Μονο ετσι θα σε σεβαστουν και οι αλλοι.Αν δεν μπορεις να το κανεις ασχολησου μονη σου με τα αδεσποτα ή με ατομα που μπορεις να συνενοηθεις.
Φιλικά Αμαλία

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:47, 16-04-08:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Αnima. Γενικά θα πρέπει να υπάρχει σεβασμός και φυσικά αναγνώριση των ανθρώπων που προσφέρουν όταν άλλοι δεν έχουν τα κότσια

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 16:16, 16-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από myrtos
καλη μου Anima δεν ξερω τι ενοχλησε αυτους τους ανθρωπους.Καμια φορα υπαρχουν αυτοι που το παιζουν αρχηγοι και προσταζουν και αυτοι που κανουν ολη την δουλεια.Τα ευσημα φυσικα τα περνουν αυτοι που φαινονται.Αυτοι που κανουν την δουλεια αν ειναι και λιγο μαλακοι ανθρωποι σχεδον κατεβαινουν σε ενα κατωτερο σκαλι ( δεν ξερω γιατι)Θα σε συμβουλευα να συνεχισεις αυτο που κανεις ,γιατι τα ζωακια προεχουν .Απλα βαλε τα ορια σου και τους κανονες σου.Μονο ετσιθα σε σεβαστουν και οι αλλοι.Αν δεν μπορεις να το κανεις ασχολησου μονη σου με τα αδεσποτα ή με ατομα που μπορεις να συνενοηθεις.
Φιλικά Αμαλία
Με κάλυψε 100% η Myrtos!!

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 16:52, 16-04-08:

Καλό ειναι τα ιδιωτικά θέματα να παραμενουν ιδιωτικά και να μην παρατιθεται εδω μια μονομερης αποψη που δεν εκφραζει παρα τη μια μερια ωραιοποιημένα με σκοπο να λαβει καποιος υποστηριξη απο ανθρωπους που δεν ξερουν πως φερεται ο ιδιος και δεν τον εχουν γνωρισει. Μονο αυτο θα πω.Τιποτε αλλο γιατι τα αλλα ειναι ιδιωτικής φυσης κα δεν ειναι για φορουμ δημόσιο με αγνωστα ατομα.

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 18:36, 16-04-08:

Αυτά που περιγράφεις Anima είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ!!!!
Θα συμφωνήσω και γω με τη Myrtos, να βάζεις όρια και κανόνες και να μη δέχεσαι τα πάντα παθητικά!!!! Εσύ να κάνεις αυτό που ΕΣΥ νιώθεις ως σωστό....και άσε τους άλλους να λένε!!! Αργά ή γρήγορα ο καθένας εισπράττει αυτό που του αξίζει!

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima έγραψε στις 18:39, 16-04-08:

Σας ευχαριστώ που μου είπατε τη γνώμη σας κορίτσια. Και βέβαια θα κάνω αυτό που είπε η myrtos: θα εξακολουθήσω να είμαι ανοιχτή σε φιλοξενία όποτε χρειαστεί και με ανάλογα άτομα. Δε με νοιάζει να είναι κάποιος άλλος αρχηγός -σε αρκετά πράγματα έχω ηγηθεί και γω στη ζωή μου κι είμαι χορτάτη, ίσα-ίσα που θέλω νάναι μπροστά νέοι άνθρωποι και γω μόνο να τους υποστηρίζω, αν το θέλουν. Είναι αλήθεια ότι χρειάζεται να μπαίνουν από την αρχή πολύ πιο συγκεκριμμένα και οριστικά οι όροι της φιλοξενίας, αλλά να: κανείς συγκινείται, μαλακώνει, υποχωρεί και μετά το ένα φέρνει τ' άλλο.

Όσο για την ωραιοποίηση που αναφέρθηκε η Yasmin καμιά ωραιοποίηση δεν έκανα, απλά είπα τα γεγονότα. Σίγουρα αυτό που κατάλαβα είναι ότι μερικοί δεν αναρωτιούνται αν σημαίνει κάτι περισσότερο αυτό που κάνουν όσοι βοηθούν και νομίζουν ότι στη φιλοξενία η βοήθεια δίνεται έτσι μηχανικά χωρίς συναίσθημα, δεν είναι όμως έτσι. Αυτό δεν έχει σχέση με τα ιδιωτικά θέματα αλλά μας αφορά όλους. Όσο για μένα, το ότι προσφέρθηκα να πάω τη γατούλα στο γιατρό από το υστέρημα του χρόνου και του κόπου μου (ήμουνα μόνη με τρεις γατες στο αυτοκίνητο και μάστορες στο σπίτι), το ότι σηκώθηκα από τις 6.00 για να ετοιμάσω τη γατούλα, το ότι κατάλαβα ότι της άρεσε ο κήπος και περίμενα εκεί πάνω από μισή ώρα για να απαλυνθεί το άγχος της, μιλώντας της, δε σημαίνει κάτι? και ήδη μας έλειψε η γατούλα στο γραφείο του ισογείου, όλοι μιλάνε για την γλυκειά παρουσία της. Δεν είναι κάτι κι αυτό?

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 18:39, 16-04-08:

Συμφωνώ με την Αμαλία 100% , αλλωστε κάποιοι απο εμάς υπάρχει λόγος που είμαστε "εκτός" οργάνωσης και βοηθαμε όπου θέλουμε και όπου κρίνουμε

Παράθεση

Sunset111

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sunset111
. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Sunset111 έγραψε στις 19:57, 16-04-08:

Μια φορα στη ζωη μου δεχτηκα να παρω 5 νεογεννητα γατακια που ειχε βρει μια γνωστη μου εξω απο το σπιτι της και δεν μπορουσε να αναλαβει γιατι ειχε νεογεννητο μωρο στο σπιτι, και να τους βρω οικογενειες και δεν προκειται να το ξανακανω.
Μερικοι νομιζουν οτι το γεγονος οτι φιλοξενεις τα γατακια που σου αφησαν τους δινει το ελευθερο να ειναι καθημερινα στο σπιτι σου, η να σε τρελαινουν στα τηλεφωνα, να εχουν αποψη για ολα, απο τι μαρκα γαλα να τα ταιζεις, και οχι δεν εννοω αγελαδινο η ανθρωπινο γαλα που ξερω οτι απαγορευεται στα γατακια αλλα σε μαρκες εμποριου για γατακια, απο το πως θα τα ταιζεις, εστω κι αν τους ειπες οτι εχεις μεγαλωσει απειρα γατακια, απο το σε τι κτηνιατρο θα τα πας αν γινει τιποτα, γιατι ο δικος σου δεν ειναι 'αρκετα καλος', απο το να ζητανε τηλεφωνα και διευθυνσεις απο τις οικογενειες που εδωσες τα γατακια, λες και ο καθενας εχει την ορεξη τους να επικοινωνει με ανθρωπους που δεν τους ξερει καν, και λες και εγω ως μεσαζων δεν ειμαι αρκετα αξιοπιστη για να τους πω αν τα γατακια πηγαν σε καλα σπιτια η οχι.
Λυπαμαι πολυ αλλα απο τοτε δεν ξαναεκανα χαρη σε κανεναν, αν βρω καποιο αδεσποτο στο δρομο το περιμαζευω και το φροντιζω, η δινω χρηματα σε σωματεια που ασχολουνται με τα αδεσποτα.
Προσεξτε καλα οσοι δεχεστε να φιλοξενησετε γατακι η αλλο ζωακι, με τι ανθρωπο εχετε να κανετε.
Κριμα για τα ζωακια που θα μπορουσαν να βοηθηθουν αν μερικοι ανθρωποι καταλαβαιναν καλυτερα τι σημαινει η λεξη 'ορια'.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 21:18, 16-04-08:

Λυπαμαι ειλικρινα που καποια μελη διαμορφωνουν αποψη απο οσα λεει η ανιμα εδω.
Ειναι λυπηρο ιδιωτικες υποθεσεις να εκτιθονται με τετοιο τροπο. Τα γεγονοτα τα αληθινα δεν εχουν καμμια σχεση με το ποστ αυτο εδω γι αυτο και ζητησα να κλεισει το θεμα μιας και ειναι ιδιωτικής φυσης και δεν εχει καμμια σχεση ολο αυτο με το θεμα της φιλοξενειας, της παρδαλουλας η οποιου σωματειου.
Δυστυχως εχει παρουσιαστει αναισχυντα, και αν το εβλεπα ετσι κι εγω θα ελεγα οσα λετε εσεις.. γνωριζοντας ομως τα πραγματικά γεγονοτα που δεν εκτιθεναι εδω επιμελως και μιας και το θεμα δεν ειναι στην ουσια η φιλοξενεια αλλα κατι τελειως αλλο θα παρακαλουσα να κλεισει εδω. Η ανιμα καλο θα ειναι να επικοινωνησει με το ατομο που εχει το πραγματικο προβλημα μαζι του αντι να μετατρεπει το φορυμ σε δημοσιο πλυντηριο απλυτων καθαρα προσωπικών. Το σωματειο δεν προκειται να της ξαναεμπιστευτει ζωο μετα απο οσα εκανε και δεν τα λεει. Ξερει πολύ καλα τι εννοω και δυστυχως δεν ξερετε για να εχετε ολοκληρωμενη ιδεα.

καλο θα ηταν λοιπον να μην φορτωνουμε το θεμα της φιλοξενειας με τα προσωπικα ζητηματα γιατι καποια ατομα αποκτουν σε λαθος βασεις κακη εικονα και αυτο ειναι πολύ ποταπη τεχνικη

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina10
H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 21:25, 16-04-08:

Εγώ θα ήθελα να ακούσω και την άλλη μεριά μόνο και μόνο για να δώ πως κάτι τόσο αντικειμενικά γραμμένο(έτσι το βλεπω εγώ) κατά την γιασμίν είναι υποκειμενικό!!!Αλήθεια η μόνη υποκειμενικότητα που βλέπω σε αυτά που έγραψε η ανιμα είναι ότι δεν της άρεσε...Ισως είμαι πολύ αγαθή και δεν το βλέπω!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ίσως...

Παράθεση

Jeannine

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeannine
H Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 598 μηνύματα.

H Jeannine έγραψε στις 21:26, 16-04-08:

Πάντως δεν έγινε κάποια επώνυμη κατηγορία. Εκτός αν μεταξύ σας γνωρίζετε κάτι παραπάνω από μας.
Δεν μοιραζόμαστε εδώ εμπειρίες και θέματα που μας απασχολούν...;;
Αν γινόταν κάποια συγκεκριμένη κατηγορία, τότε το θέμα μάλιστα να κλείσει... Τώρα όμως εγώ δεν βλέπω το λόγο... Αν γίνει μαλλόν θα είναι λογοκρισία... (βαρύς όρος.. αλλά λέμε)

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 21:29, 16-04-08:

Συμφωνώ με την ιωάννα..Τόσα και τόσα έχουν γραφτεί για πράγματα που μας απασχολούν..Αν υπάρχει η δεύτερη άποψη..ας την ακούσουμε!!!

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 21:30, 16-04-08:

Εγώ αντίθετα θα παρακαλούσα το όποιο πρόβλημα προέκυψε μεταξύ της Γιασμίν και της Άνιμα να επιλυθεί μεταξύ τους και εκτός φόρουμ. Αλλιώς κινδυνεύουμε να γίνουμε κάτι ανάμεσα σε λαϊκό δικαστήριο και Ράνια Θρασκιά (έτσι δεν τη λένε αυτή; )

Το θέμα παραμένει ανοιχτό σε περίπτωση που θέλετε να συζητήσετε για τη φιλοξενία γενικά, χωρίς αναφορές σε άλλα μέλη του φόρουμ.

Παράθεση

zeta

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zeta
H zeta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (POLLES έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 224 μηνύματα.

H zeta έγραψε στις 21:31, 16-04-08:

Δεν ξέρω τί μπορεί να καταλογιστεί στην Anima (αν μπορεί κάτι), αλλά είναι τουλάχιστον αγενές να χρησιμοποιείς έναν άνθρωπο και μετά να του λες ότι δεν είναι κατάλληλος για να μεταφέρει το ζωάκι (με το οποίο έχει δεθεί) στο αεροδρόμιο. Οπως & να την αφήνεις να περιμενει στον κήπο ή ακόμη να της την λες επειδή θέλει να βλέπει το γατάκι χαρούμενο. Έχει κάθε δικαίωμα να θέλει να είναι με την Παρδαλίτσα όσο πιο πολύ γίνεται, είναι απόλυτα φυσιολογικό να το αγάπησε το ζώάκι

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 21:32, 16-04-08:

Λυπαμαι παιδια δεν γινεται το θεμα ειναι παρα πολύ προσωπικο δεν αφορα οποιονδηποτε αφορα συγκεκριμενα προσωπα με πολύ στενη σχεση και δεν ειναι σωστο να μετατρεπεται το σαιτ σε δικαστηριο τελειως προσωπικών διαφορων διασυροντας το θεμα της φιλοξενειας η της συγκεκριμενης φιλοξενειας η ιδιοτητα μου δεν μου επιτρεπει να πω περισσοτερα εχω πει τι τρεχει στη διαχειρηση.
Το θεμα ειναι καθαρα προσωπικο εστω κι αν εχει παρουσιαστει αλλιως. Τα εν οικω μη εν δημω...

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima έγραψε στις 21:34, 16-04-08:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες ανεξαιρέτως που μιλήσατε (ή μάλλον γράψατε) σ' αυτό το ποστ και είπατε τη γνώμη σας. Θα ακολουθήσω λοιπόν κι εγώ τον δικό μου δρόμο κρατώντας την καρδιά μου ανοιχτή.
Ας το κλείσουμε εδώ.
Καληνύχτα!

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 - έγραψε στις 21:37, 16-04-08:

Η ζέτα νομίζω τα είπε καλύτερα από όλους μας..!!!Δεν νομίζω ότι είναι το θέμα το τι παίχτηκε γιατί αλλιώς όντως είναι Ρανια Θρασκιά ζωντανά αυτό..Όμως θα ήθελα να πω ότι θαυμάζω τα άτομα που χωρίς καμιά υποχρέωση θυσιάζουν τις ώρες τους για πλάσματα που το έχουν ανάγκη...Εγώ δεν είμαι ένα από αυτά γιατί ίσως ακόμα δεν είμαι ανεξάρτητη..οπότε επιτρέψτε μου να εκθειάσω μόνο για αυτόν τον λόγο την αγαπητή ανιμα!!!!

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,564 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 21:46, 16-04-08:

Δεν ξέρω αλλά το όλο ζήτημα μου άφησε μια πολύ άσημη κ πικρή γεύση

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη μαγισσα
H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 21:47, 16-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anima
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες ανεξαιρέτως που μιλήσατε (ή μάλλον γράψατε) σ' αυτό το ποστ και είπατε τη γνώμη σας. Θα ακολουθήσω λοιπόν κι εγώ τον δικό μου δρόμο κρατώντας την καρδιά μου ανοιχτή.
Ας το κλείσουμε εδώ.
Καληνύχτα!

από το όσο σε ξέρω και όσο νομίζω ότι κατάφερα να σε καταλάβω θέλω να σου πω ότι κράτα τον δρόμο σου καθαρό και την καρδιά σου ανοιχτή και κάνε αυτό που ναμίζεις πιο σωστό......

Κάποιες κακες εμπειρίες ας μην σε κάνουν να νιώθεις άσχημα δεν μπορούμε πάντα να εναρμονιζόμαστε με το σύμπαν αλλά το σύμπαν καμία φορά συντονίζεται με την καρδία μας .....

Κάνε καλή μου αυτό που ορίζει η καρδιά σου και σίγουρα θα είναι το σωστό....τώρα γία όποιες διαφορές με συγκεκριμένα προσωπα πρέπει να λυθούν κατ΄ιδίαν ....

Με αγάπή
Μάγισσα

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima έγραψε στις 21:48, 16-04-08:

Μόλις είδα και τα υπόλοιπα που γράφηκαν ενώ έγραφα το προηγούμενο σημείωμα. Δεν καταλαβαίνω αυτά τα προσβλητικά της Yasmin 13/22:18 (τα μπλέ θαυμαστικά δικά μου):
".... ειναι ιδιωτικής φυσης και δεν εχει καμμια σχεση ολο αυτο με το θεμα της φιλοξενειας, της παρδαλουλας η οποιου σωματειου. !!!!! Δυστυχως εχει παρουσιαστει αναισχυντα (!!!!!!), και αν το εβλεπα ετσι κι εγω θα ελεγα οσα λετε εσεις.. γνωριζοντας ομως τα πραγματικά γεγονοτα (!!!!!) που δεν εκτιθεναι εδω επιμελως (!!!!!!) και μιας .... το θεμα δεν ειναι στην ουσια η φιλοξενεια αλλα κατι τελειως αλλο (!!!!!) ...... μετατρεπει το φορυμ σε δημοσιο πλυντηριο απλυτων καθαρα προσωπικών..... μετα απο οσα εκανε και δεν τα λεει.(!!!!!) Ξερει πολύ καλα τι εννοω (!!!!!) και δυστυχως δεν ξερετε για να εχετε ολοκληρωμενη ιδεα..... ποταπη τεχνικη (!!!!!!)"
Παρ' όλ' αυτά παραμένω σταθερά στην προηγούμενη στάση μου και συμφωνώ να κλείσει το θέμα. Για μένα είναι λήξαν και αξέχαστο.
------------------------------------------------------------

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • SOS φιλοξενία - Από aneleb
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-05-14 στις 12:26.
    • Φιλοξενία - Από selefa
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-06-13 στις 10:09.
    • Επείγουσα φιλοξενία! - Από ΛΙΖΑ
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-05-13 στις 14:49.
    • Φιλοξενία! SOS! - Από Frency
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-05-08 στις 12:05.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους