Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 131,090 εγγεγραμμένα μέλη και 713,761 μηνύματα σε 22,532 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 512 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η Λιλί μου έμεινε έγκυος;

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 10:04, 29-01-11:

καλημερα σας.! εχω μια γατουλα περσιας λευκη πανεμορφη (θα ανεβασω φωτογραφιες της καποια στιγμη) 10 μηνων..απο γατες δεν ξερω σχεδον καθολου καθως παντα στην οικογενεια μου υπηρχαν σκυλοι και οποιο αλλο κατοικιδιο περναει απο το μυαλο σας αλλα οχι γατουλες.. ωσπου ηρθε η λιλι μας και μας εχει τρελανει ολους..λοιποοοον εχουμε και λεμε τωρα: την περασμενη εβδομαδα και για 2 ολοκληρες εβδομαδες ειχε οιστρο και για αυτον τον λογο της φεραμε εναν γατουλη περσιας επισης, 6 χρονων την δευτερη εβδομαδα του οιστρου και για 3 μερες εκαναν παιχνιδακια (καταλαβαινετε τωρα...)...η ερωτηση μου ειναι η εξης, ειναι πιθανο να μας εχει μεινει εγκυος και να μας κανει λιλακια ??? αν ναι, σε ποσο καιρο θα φανει η κοιλιτσα της? στην εγκυμοσυνη αλλαζει η συμπεριφορα τους καθολου? καθε επιπροσθετη πληροφορια, δεκτη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:44, 29-01-11:

Καλημερα και καλωσηρθες.
Κατ'αρχην,μια και η γατουλα σου ειναι ρατσας,και μαλιστα περσικη,ριξε μια ματια εδω.Διαβασε το προσεκτικα,ισως υπαρχουν καποια πραγματα που δεν σκεφτηκατε διεξοδικα μιας και οπως λες δεν ξαναειχατε γατουλα,και ισως προλαβετε καποια πραγματα.
Δεν μενουν παντα εγκυες οι γατουλες ακομα κι αν υπαρξει ζευγαρωμα.Μετα το ζευγαρωμα,εκανε βαρελακια κι εδιωχνε βιαια τον αρσενικο;Περιπου στο μηνα απο το ζευγαρωμα μπορει ο γιατρος σας να καταλαβει με ψηλαφιση και υπερηχο αν ειναι εγκυος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 17:47, 29-01-11:

ανησυχησα λιγο με αυτα που διαβασα καθοτι αν και ειχα αγορασει βιβλια για γατες , πολλα πραγματακια περι εκτροφης μου ειχαν διαφυγει.. οπως και να εχει ελπιζω 2 πραγματα:
1ον) ο γαταρος που φεραμε να μην κουβαλουσε καμια ασθενεια (αν και η κυρια που τον εχει, τον φροντιζει και τον προσεχει παρα πολυ για αυτο και προτιμησαμε τον συγκεκριμενο γατο)
2ον) η ηλικια της λιλης μου (10 μηνες) να μην καταστησει επικινδυνη την εγκυμονυση της και την επακολουθη γεννα (αν εχει μεινει εγκυος). γιατι αν παθει κατι η λιλι μου δεν θα το συγχωρησω ποτε στον εαυτο μου.

η συλληψη (αν εχει γινει κατι) ειναι 19-21/1 ...αρα στον γιατρο θα την παω 19/2 μπας και δει τιποτα αλλα ως τοτε λογικα θα εχουμε δει και εμεις κανενα φουσκωματακι, ε?

επισης μετα το παιχνιδισμα με τον αρσενικο, για να απαντησω και στην ερωτηση σου, (παρεμπιπτοντως σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση) ουτε βαρελακια εκανε, ουτε τον εδιωχνε μακρια..απλα δεν του εδινε σημασια..καμια σημασια..στην μια ακρη καθοταν αυτος , στην αλλη ακρη η λιλι..που και που τους εβλεπες να καθονται κοντα αλλα για λιγο..

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 17:52, 29-01-11:

Ουτε φωναζε,ουτε τιποτα;Αν δεν ειχε καμια αντιδραση,και ο αρσενικος δεν τη γραπωνε,μαλλον δε ζευγαρωσαν.
Να σου πω την αληθεια,μακαρι να μην εμεινε εγκυος,ωστε να εχεις την ευχερεια να το σκεφτεις καλυτερα και να αποφασισεις.Εγω στη θεση σου θα τη στειρωνα,οι γεννες των περσικων ειναι πολυ δυσκολες λογω κεφαλιου,κι αν δεν εχει και το καταλληλο σωματακι η μικρη σου μπορει να χρειαστει και καισαρικη.
Καλη τυχη ο,τι κι αν αποφασισεις,και να χαιρεσαι τη γατουλα σου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους