Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 154,559 εγγεγραμμένα μέλη και 713,899 μηνύματα σε 22,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 603 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτες στην ανθρώπινη τουαλέτα

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αλλες δεν έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 01:23, 01-09-12:

Να εκπαιδευσω τη γατα μου να χρησιμοποιει τη δικη μας τουαλετα;αν ναι πως;ποια τα αρνητικα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mauros Gatos
H Lina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 340 μηνύματα.

H Mauros Gatos έγραψε στις 09:54, 01-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από catlin
Να εκπαιδευσω τη γατα μου να χρησιμοποιει τη δικη μας τουαλετα;αν ναι πως;ποια τα αρνητικα;
Θα μας τρελανετε. Γιατι καλο μου θες να πηγαινει η γατουλα σου στην τουαλετα σου? Οι γατες απο την φυση τους πανε σε χωμα. Αρα θα ηταν πολυ ευχαριστημενη με μια κοινη αμμο που να καθαριζετε καθημερινα.Σε λιγο θα θελησουμε να τα μαθουμε να μας φτιαχνουν και φρεντο καπουτσινο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,971 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:30, 01-09-12:

Καλα,μην τη αποπαιρνουμε την κοπελα.
Κατλιν,δες εδω.
Η αληθεια ειναι οτι στο εξωτερικο ειναι διαδεδομενη αυτη η ιδεα.Επισης και στο mycat,εχουμε καποιους χρηστες που οντως εχουν μαθει οι γατες τους να πηγαινουν στην ανθρωπινη τουαλετα,και μαλιστα πολυ ευκολα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hionati

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη hionati
H hionati αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H hionati έγραψε στις 23:24, 01-09-12:

Eμένα τι μου προτείνετε για το πρόβλημά μου?? Η σκυλίτσα μου πηγαίνει στην αμμοδόχο της γάτας και τρώει τα κακάκια Την έκλεισα με σύρμα αλλά και πάλι μπαίνει το σκυλί γιατί είναι το ίδιο μικρόσωμο με τη γάτα (η γάτα ζυγίζει 5 κιλα!!!!...Η χοντροκωλίτσα μου....)..Η κλειστή αμμοδόχος θα κάνει δουλειά??? Αν ναι, που την βρίσκω και σε τι τιμή????

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,971 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:45, 01-09-12:

Αχμ..οντως τα σκυλακια εχουν αυτη την ταση.Να τρωνε τα σκατουλακια .
Η κλειστη αμμολεκανη ειναι γενικα πολυ καλη.Περιπου 25 ευρω εχει,πανω κατω.Εγω τη βρισκω στα κτηνιατρεια ή πετ σοπ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Lina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 340 μηνύματα.

H Mauros Gatos έγραψε στις 00:26, 02-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από hionati
Eμένα τι μου προτείνετε για το πρόβλημά μου?? Η σκυλίτσα μου πηγαίνει στην αμμοδόχο της γάτας και τρώει τα κακάκια Την έκλεισα με σύρμα αλλά και πάλι μπαίνει το σκυλί γιατί είναι το ίδιο μικρόσωμο με τη γάτα (η γάτα ζυγίζει 5 κιλα!!!!...Η χοντροκωλίτσα μου....)..Η κλειστή αμμοδόχος θα κάνει δουλειά??? Αν ναι, που την βρίσκω και σε τι τιμή????
Εχουμε παρομοιο προβλημα αλλα εγω το εχω με τις γατουλες του κηπου. Κανουν τα κακα τους και μετα παει το ρεμαλι μου και τα τρωει. Ευτυχως οταν τον βαζω μεσα στο σπιτι,δεν χωραει στην αμμολεκανη του γατου (λυκοσκυλο και κλειστη η λεκανη),ασε που τον φοβαται τον γατο το λυκοσκυλο γιατι του παιζει μπουφλες οπου τον βρει! αχαχαχαχαχχα! Η τιμη ειναι οντως αυτη που ανεφερε η Πουπουλινα και πραγματι εινα πολυ βολικη.Το σκυλακι σου παντως δεν πιστευω οτι θα σταματησει να το κανει αυτο.Θα βλεπει την γατουλα σου να μπαινει στην λεκανη και θα μπαινει ξανα και εκεινο...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mauros Gatos : 02-09-12 στις 00:39.
Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αλλες δεν έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 00:58, 06-09-12:

Εγω την βρηκα 15 ευρω

Ναι δεν ειναι φυσικο οι γατες να χρησιμοποιουν τη δικη μας τουαλετα.δεν ειναι φυσικο να ζουνε σε διαμερισματα.δεν ειναι φυσικο να στειρονονται.να τρωνε βοδινα και μοσχαρια.δεν ειναι φυσικο...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 06-09-12 στις 01:16. Αιτία: Merge
Παράθεση

SolBallads (Νικος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SolBallads
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O SolBallads έγραψε στις 09:04, 06-09-12:

Γιατι δεν χρησιμοποιεις ενα απο αυτα τα πλαστικα σκαλακια που εχουν τα παιδακια για να φτανουν να πλενουν τα χερια τους στο νιπτηρα για να τη βοηθησεις να σκαρφαλωνει??

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 09:09, 06-09-12:

Εγω την βρηκα 15 ευρω

Ναι δεν ειναι φυσικο οι γατες να χρησιμοποιουν τη δικη μας τουαλετα.δεν ειναι φυσικο να ζουνε σε διαμερισματα.δεν ειναι φυσικο να στειρονονται.να τρωνε βοδινα και μοσχαρια.δεν ειναι φυσικο...
Ακριβως γι'αυτο το λογο ειμαι κατα.
Δεν χρειαζεται να την αποκοβουμε τελειως απο την φυση της.Ηδη εχουμε παρεμβει παρα πολυ(για το καλο της).
Μιλωντας προσωπικα,αλλο να προστατευω τον γατο μου απο τους εξωτερικους κινδυνους που ειναι απειροι (ναι εκει θα παρεμβω) και αλλο να τον μαθω να κανει πραγματα για δικο μου οφελος.
Τωρα ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει με τα ζωακια του! Καλημερα!

υγ 25 ευρω ειχα παρει την πιο μεγαλη αμμολεκανη που βρικα στην αγορα γιατι ειναι μεγαλοσωμος και πρεπει να ειναι ανετα μεσα! Υπαρχουν και μικροτερες πιο οικιονομικες!

Παράθεση

Frida_sp (Σπυ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Frida_sp
H Σπυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H Frida_sp roses are red,violets are blue... έγραψε στις 13:45, 06-09-12:

Εγω πιστευω οτι 9 ηταν καλο να μα9ει η γατα να χρησιμοποιει την ανθρωπινη τουαλετα...αν και η γατα απο τη φυση της διαλεγει το χωμα για την ναγκη της.βεβαια η εκπαιδευση 9α ειν δυσκολη :-\

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,686 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 12:45, 07-09-12:

Θα ήθελα να ενημερώσω τους συμμετέχοντες του θέματος ότι τα τελευταία μηνύματα τα οποία είχαν γραφτεί σχετικά με το αν είναι καλύτερο μια γάτα να ζει μέσα στο σπίτι ή στο φυσικό της περιβάλλον έχουν μεταφερθεί στο θέμα Το γνωστό θέμα: Μέσα ή έξω;, ώστε να μην αποκκλίνει το παρόν θέμα από το σκοπό για τον οποίο δημιουργήθηκε.

Παράθεση

MarwΜew (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MarwΜew
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ουυυυυυ...<3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H MarwΜew έγραψε στις 13:37, 23-11-12:

παντως εγω τι να πω...εμενα ο γαταρος μου εμαθε μονος του να τα κανει στην λεκανη.....μπενουμε μια μερα στο μπανιο και τον βλεπουμε να καθετε κυριος.....τι να πει κανεις για τα γατια....αψυχολογητα....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

H catlin έγραψε στις 13:42, 23-11-12:

υποθετω λογω μιμησης!

Παράθεση

MarwΜew (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ουυυυυυ...<3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H MarwΜew έγραψε στις 05:35, 24-11-12:

μαλλον.....η αληθεια ειναι πως καθοταν και μας παρακολουθουσε πολυ καιρο πριν το καταφερει....ολο εχωνε την μουσουδα την ωρα που καθομασταν...... δεν ξερω τα να πω για το καμαρι μου....

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

H catlin έγραψε στις 21:45, 28-11-12:

η αληθεια ειναι οτι διαβασα το ιδιο πραγμα και απο αλλα μελη και ειναι οντως περιεργο!και φυσικα το οτι η γατα επιλεγει χωρις αμεση ανθρωπινη παρεμβαση να κανει κατι τετοιο αποδεικνυει οτι η συγκεκριμενη διαδικασια δεν αποτελει "βιασμο της φυσης της γατας" οπως εχει ειπωθει.

Παράθεση

MarwΜew (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MarwΜew έγραψε στις 13:38, 30-11-12:

η αληθεια ειναι οτι διαβασα το ιδιο πραγμα και απο αλλα μελη και ειναι οντως περιεργο!και φυσικα το οτι η γατα επιλεγει χωρις αμεση ανθρωπινη παρεμβαση να κανει κατι τετοιο αποδεικνυει οτι η συγκεκριμενη διαδικασια δεν αποτελει "βιασμο της φυσης της γατας" οπως εχει ειπωθει.
ναι πραγματικα......γι'αυτο ειναι ανωφελο να προσπαθουμε να καταλαβουμε πως φερονται κια πως σκεφτονται....αυτα ειναι πολυ πιο εξυπνα απο εμας....τελος....

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 14:30, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από MarwΜew
παντως εγω τι να πω...εμενα ο γαταρος μου εμαθε μονος του να τα κανει στην λεκανη.....μπενουμε μια μερα στο μπανιο και τον βλεπουμε να καθετε κυριος.....τι να πει κανεις για τα γατια....αψυχολογητα....
Επεσε και το τελευταιο οχυρο!
Οι γατες μας εχουν καταλαβει το κρεββατι μας, τον καναπε και τις πολυθρονες μας και τοσα αλλα,
τωρα κατελαβαν και τη λεκανη!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MarwΜew (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MarwΜew έγραψε στις 13:05, 01-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από kiss bill
Επεσε και το τελευταιο οχυρο!
Οι γατες μας εχουν καταλαβει το κρεββατι μας, τον καναπε και τις πολυθρονες μας και τοσα αλλα,
τωρα κατελαβαν και τη λεκανη!!!
χαχαχαχαχαχχχαχαχαχχααχ....εχω πεθανει στο γελιο.....θεικο το σχολιο σου.........και λιγα λες......

Παράθεση

kiss bill (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiss bill
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

O kiss bill έγραψε στις 13:13, 01-12-12:

Ε μα πια! Ψεμματα ειναι;
Σε λιγο θα χτυπαμε την πορτα να μπουμε στην τουαλετα και θα ακουμε απο μεσα: μιιαααρρρ - μιιιαααάλλος

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

H catlin έγραψε στις 13:14, 01-12-12:

μαρια ο γατος το εκανε μια φορα ή το εχει επαναλαβει κιολας???

Παράθεση

MarwΜew (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MarwΜew έγραψε στις 13:27, 01-12-12:

μαρια ο γατος το εκανε μια φορα ή το εχει επαναλαβει κιολας???
επειδη ειναι δυοροφο το σπιτι οταν ειναι στον πανω οροφο παει αποκλειστικα στο μπανιο.....οταν ειναι κατω και βαριεται να ανεβει παει στην αμο του....αλλα κυριως στην λεκανη.....

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

H catlin έγραψε στις 13:43, 01-12-12:

Παράθεση

MarwΜew (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MarwΜew έγραψε στις 13:19, 02-12-12:

αν και ο δικος μου δεν πιανεται και πολυ για γατος.....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους