Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 154,559 εγγεγραμμένα μέλη και 713,899 μηνύματα σε 22,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 649 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανσιόν Ζώων

catman

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catman
Ο catman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (τουλάχιστον 12 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O catman έγραψε στις 11:57, 18-07-07:

'Εψαχνα για να φιλοξενήσει κάποιο ξενοδοχείο το γάτο μου που θα λείψω για μερικές μέρες τον Ιούλιο,
βρήκα λοιπόν τα παρακάτω νούμερα:

Θεσσαλονίκη Αλάτσας Γιώργος 2310683098
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ Κομνηνών 29 (διόρθωση - ωραιόκαστρο όπως είπαν)

Θεσσαλονίκη Παλάγκα Ελένη 6944809642 2310439058 (κοιμόταν)

Θεσσαλονίκη Χατζηνάκος Παντελής Τέρμα Χαριλάου, Αλλατινή 2310306642 (πίσω από τα κοιμητήρια)

για να ξέρετε και εσεις,το πρώτο ήταν και το σωστότερο σε θέμα αντιμετώπισης που συνάντησα και απ'ό,τι κατάλαβα ενδιαφέρονται για τα ζώα εκεί.Η πρώτη εντύπωση με άλλα λόγια ήταν θετική.
Βέβαια δε μπορούν λένε να φιλοξενήσουν το γάτο μου καθώς είναι 5 μηνών,αν και έχει κάνει όλα τα εμβόλιά του μέχρι τώρα,είναι όπως είπαν επικίνδυνο γι'αυτόν να είναι με άλλα ζώα.

Το 2ο νούμερο το σήκωσε μία κυρία κοιμισμένη και μου τόκλεισε στη μάπα όταν είπα αν είναι πανσιόν ζώων εκεί.

Το 3ο επίσης,το νούμερο κ εκεί δεν ισχύει,μόνο που εκεί ήταν πιο ευγενική η κοπέλα

Επομένως μία λύση για φιλοξενία για όποιον ενδιαφέρεται στη Θεσσαλονίκη είναι στον πρώτο(Ωραιόκαστρο και όχι Σταυρούπολη όπως μου είπαν)

Γνωρίζετε επομένως κάποια άλλη πανσιόν ή έστω κάποιον που να μπορεί να φιλοξενήσει το γάτο μου στη Θεσσαλονίκη;
8 μέρες θα λείψω.

Εννοείται αν γνωρίζετε άτομο να είναι οπωσδήποτε ΦΙΛΟΖΩΟ και ΕΜΠΙΣΤΟ.

για τροφή δεν τίθεται θέμα,θα υπάρξει υπερεπαρκής ποσότητα για όλες τις μέρες.Μέχρι κ παιχνίδια του μπορεί να κουβαλήσω κ το μαξιλάρι του όπου κοιμάται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,149 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 12:53, 18-07-07:

Γιατι δεν τον αφηνεις μονο του? αν ειναι για μια βδομαδα εγω σου προτεινω να βρεις ενα φιλο η καποιον να ερχεται ν αλλαζει νερακι και αμμο καθε δυο τρεις μερες και μια χαρα θα μεινει μονος , αν φονβασαι οτι δεν θα χει παρεα και θα πληξει μπορω να σου δωσω να φιλοξενησεις ενα γατακι να του κανει παρεα. Στις πανσιον γενικα τις γατες δεν τις προσεχουν μακαρι να ειναι εξαιρεση εκεινη η τριιτη δεν συνισταται.. γενικα τα πραματα ειναι καλυτερα για τα σκυλια σε αυτον τον τομεα μια και τα βγαζουν βολτα και τα κοινωνικοποιουν ενω οι γατουλες ειναι σε κλουβια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

catman

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catman
Ο catman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (τουλάχιστον 12 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O catman έγραψε στις 14:12, 18-07-07:

Παθαίνει φρίκες μόνος του και δε μ'αρέσει να νοιώθει παραπεταμένος.
Μία μέρα είχα λείψει κάποτε και την άλλη μέρα τον βρήκα αγρίμι ενώ είναι πολύ ήσυχος και μου κρατούσε μούτρα και δεν έτρωγε για μια μέρα.:cool:

Για το θέμα φίλων,αν και το σκέφτηκα,πολύ δύσκολο καθώς είναι καλοκαίρι και όλοι λείπουν.

Σκέφτηκα να τον πάρω μαζί μου αλλά στο ξενοδοχείο δε δέχονται γάτες δυστυχώς.

Αν γνωρίζεις έμπιστο άτομο από Θεσσαλονίκη ευχαρίστως να τον άφηνα για αυτές τις μέρες.

Οπως προανέφερα,αυτοί που έκαναν πως και πως να τον πάρουν σπίτι τους μερικές μέρες όταν τον έβλεπαν σπίτι μου για επίσκεψη,τώρα λείπουν όλοι,ειδάλλως θα είχα βρει μια λύση.

Εχω μερικές φωτό του από κάτω,αν ξέρεις άτομο ευχαρίστως να τον κρατήσουν.

Εννοείται αν το ζητήσουν μπορώ να δώσω και χρήματα.

Θα είναι πολλή καλή παρέα πάντως για 8 μέρες!

Φυσικά είναι υγιέστατος και ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΣ!

ενημέρωσέ με εδώ αν μάθεις κάτι.

ps: γνωρίζεις κάποια έμπιστη πανσιόν;

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,149 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 08:47, 23-07-07:

Λοιπον σου βρηκα μια πανσιον με καλες συνθηκες για γατες αλλα καλυτερα να την παρεις και να την πας εσυ η εστω να τη συνοδεψεις, καθως και να την παρεις γιατι ως γνωστον οι γατουλες με τουσ ξενους τα παιζουν

Πανσιον του Γιαννη Λαιντεν κοντα στη λιμνη Αγ Βασιλειου στο ζαγκλιβερι Τηλ : 2393071303

Παράθεση

marigo173

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη marigo173
H marigo173 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 453 μηνύματα.

H marigo173 έγραψε στις 09:41, 23-07-07:

Τη δική μου γατούλα, στα λίγα ταξίδια που δεν μπορώ να την πάρω μαζί, την αφήνω σε ξενοδοχείο αποκλειστικά για γάτες. Περνάει αρκετά καλά και το καταλαβαίνω γιατί όταν επιστρέφει σπίτι ηρεμεί πολύ πιο γρήγορα απ' ότι μετά από ταξίδια (στέλνω βέβαια και φίλες-κατασκόπους που μένουν κοντά στο ξενοδοχείο για να της ρίχνουν καμιά ματιά). Βέβαια τώρα θα μου πεις εσένα το ξενοδοχείο στη Λάρνακα λίγο δύσκολο να σου φανεί χρήσιμο αλλά κάνε μια αναζήτηση στο google και γράψε cattery και Θεσσαλονίκη και που ξέρεις μπορεί κάτι να υπάρχει και να μην το ξέρεις. Η κυρία που έχει το ξενοδοχείο που πάει η Λουκρητία εκτρέφει περσικά και έχει στήσει το "ξενοδοχείο" στην αυλή της. Ρίξε μια ματιά αν σε βοηθάει:
https://www.furrytaleland.com/index.htm

Παράθεση

πόπη12574

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη πόπη12574
H πόπη12574 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλάχιστον 15 (εκτός από τις αδέσποτες) έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H πόπη12574 έγραψε στις 01:12, 24-07-07:

hellooo! Πρέπει κι εγώ να αφήσω τον γατούλή μου για 1 εβδομάδα σε ξενοδοχείο ζώων, γιατί θα λείπω, και δεν εμπιστεύομαι κανέναν να μου τον προσέχει. Ξέρει κάποιος κάποιο ξενοδοχείο στη θεσσαλονίκη που να είναι απεδεδειγμένα καλό?? Σκεφτόμουν το "Anima", όμως μετά διάβασα άσχημες κριτικές και τώρα έχω μπερδεύτει.
Thx!

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 09:22, 24-07-07:

Με τιποτα στο ανιμα, στο αλλο που λεω επανω η στο πρωτο που ειπε ο κατμαν αφησε τον

Παράθεση

elleth

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elleth
H elleth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Ενας.. αλλά λέων! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H elleth έγραψε στις 10:16, 24-07-07:

Γειά σας... εγώ είμαι εντελώς καινουργια στο site (το οποίο παρεπιπτόντως ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!)... Εχω κι εγώ το δίλλημα με τον δικό μου το γατούλη. Ειναι 2 χρονών και δυστυχώς δεν του αρέσει να ειναι μόνος. Σε όποιο δωμάτιο του σπιτιού μου και να πάω, εστω και για λίγο, είναι από πίσω μου.Επίσης κοιμάται μαζί μου.Μένω σε πολυκατοικία κι ετσι δεν μπορεί να βγαίνει ελευθερα έξω. Όταν λειπω ΣΚ, με δαγκώνει... Φετος λοιπόν θα φύγω 10 μέρες και έχω 2 επιλογές. Η μία είναι να τον αφήσω σπίτι μόνο (θα έρχεται η αδελφή μου να του δίνει φαγητό), αλλά την προηγούμενη φορά που τον άφησα ήταν πολύ στεναχωρημένος.
Η άλλη είναι να τον πάω σε μία κτηνίατρο (που μου σύστησε μια γατομαμά φίλη μου) που έχει και petshop και φιλοξενεί ζωάκια για το καλοκαίρι. Το κακό είναι οτι θα είναι 10 μέρες σε κλουβί (μεγάλο μεν, αλλά κλουβί). Θα υπάρχουν γύρω του και άλλες γάτες, αλλά θα είναι σε ξένο μέρος.
Δεν είμαι έμπειρη από γάτες, μόνο αυτόν εχω και τον λυπάμαι να μείνει χωρίς εμένα.
Τι να κανω?????????? Ποιά επιλογή ειναι λιγότερο κακή???

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 10:19, 24-07-07:

Καταρχήν καλωσήρθες. Γενικά στις γάτες δεν πολυαρέσει να αλλάζουν περιβάλλον. Οπότε πιστεύω ότι αφού υπάρχει κάποιος να τον προσέχει όσο θα λείπεις καλύτερα έτσι. Η αδερφή σου ασχολείται καθόλου μαζί του (χαδάκια κλπ) ή μόνο φαγητό του βάζει;

Παράθεση

elleth

Νεοφερμένος

H elleth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Ενας.. αλλά λέων! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H elleth έγραψε στις 10:25, 24-07-07:

Καλά,η απάντηση ηταν πολυ γρηγορη! Η αδελφή μου δεν έχει και πολύ σχέση μαζί του, γιατί δεν έρχεται συχνά σπιτι μου. (λόγω δουλειάς κλπ.) Μένουμε σε ξεχωριστά σπίτια και δεν τον ξέρει. Μπορώ να της δείξω τα βασικά, όπως να αλλάζει την άμμο του κλπ, αλλά ξέρω οτι γι αυτόν ειναι σχεδόν άγνωστη. Και δεν μπορώ να την υποχρεωσω να μένει μαζί του για παρέα...

ουφ! εχω τύψεις!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,991 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 10:29, 24-07-07:

Παρ' όλα αυτά, και στο κλουβί του κτηνιατρείου να μείνει, δε θα κάνει "παρέα" με τις άλλες γάτες, αφού και άγνωστές του είναι και δε θα έχουν κανονική επαφή.
Νομίζω ότι, μεταξύ του να βρεθεί μόνος του στο σπίτι και του να βρεθεί μόνος του σε άγνωστο περιβάλλον, είναι καλύτερο το πρώτο (το μη χείρον, βέλτιστον).

Παράθεση

elleth

Νεοφερμένος

H elleth έγραψε στις 10:43, 24-07-07:

σωστο κι αυτό!... η αλήθεια ειναι οτι φοβάται όταν δεν είναι σπίτι... Π.χ. όταν ανοίγει η γειτόνισσα την πόρτα της, μπαίνει λίγο μέσα, αλλά μετά απο λίγο ...βουρ στο σπίτι μην τυχόν και μεινει έξω...

Απλά σκέφτηκα μήπως έχει τουλάχιστον μια κάποια καλύτερη περιποίηση στο κτηνιατρείο, και μήπως τουλάχιστον βρίσκει λίγο περισσότερο ενδιαφέρον βλέποντας κάποιον, αντί να «βαράει μύγες» μόνος... Και η αλήθεια ειναι οτι έχω λίγο ανασφάλεια όσον αφορά την αδελφη μου. Τον συμπαθεί μεν, αλλά δεν είχε ποτέ κατοικίδιο στο σπίτι της και δεν ξέρει πολλά...

Αλλά τι να κάνω, μάλλον η πρώτη επιλογή είναι η καλύτερη... Δεν έχετε άδικο...

σκέφτομαι την ώρα που θα τον αφήσω για 10 μέρες και ενώ εχω πολλή αναγκη απο διακοπες, μου χαλάει η διάθεση... Πλέον έχω καταλάβει οτι γενικά του λείπω όταν φεύγω... θέλω να αισθάνεται όσο καλύτερα γίνεται... Με καταλαβαίνετε, ε?

Ίσως φταίει που είμαι καινούρια «γατομαμά» και αγχώνομαι γι αυτόν...

Παράθεση

elleth

Νεοφερμένος

H elleth έγραψε στις 10:50, 24-07-07:

Υ.Γ. Ο γάτος μου δεν ειναι επιθετικός με τους ανθρώπους και δεν τους φοβάται, άρα δεν είναι δύσκολο να τον φροντίσει η αδελφή μου... Βασικά ΕΓΩ αγχώνομαι μήπως στεναχωρηθεί...

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,403 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 10:51, 24-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από elleth
Απλά σκέφτηκα μήπως έχει τουλάχιστον μια κάποια καλύτερη περιποίηση στο κτηνιατρείο, και μήπως τουλάχιστον βρίσκει λίγο περισσότερο ενδιαφέρον βλέποντας κάποιον, αντί να «βαράει μύγες» μόνος...
Μια λύση για να μη νιώθει μόνος είναι να του αφήσεις ένα φωτάκι ανοιχτό και είτε την τηλεόραση είτε το ραδιόφωνο. Αν κρίνω από τους γάτους μου που είναι τηλεορασάκηδες, μάλλον την τηλεόραση.

Παράθεση

elleth

Νεοφερμένος

H elleth έγραψε στις 11:01, 24-07-07:

thnx girls! Θα περιμένω κι άλλες απαντήσεις....

Πάντως ένα έχω να πω!
ONCE YOU GO CAT
YOU NEVER GO BACK!!!
:cool:

Παράθεση

marigo173

Πολύ δραστήριο μέλος

H marigo173 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 453 μηνύματα.

H marigo173 έγραψε στις 11:14, 24-07-07:

Όλες τα περάσαμε την πρώτη φορά που χρειάστηκε να αφήσουμε τα γατόνια μας μόνα τους. Μην ανησυχείς όμως το πιθανότερο είναι ότι θα σου κάνει ακόμη μεγαλύτερες αγάπες όταν επιστρέψεις. Εφόσον είναι συνηθισμένος να ζει σε διαμέρισμα, τη λύση με την αδερφή σου τη βρίσκω ιδανική. Έχε της και μερικά παιχνιδάκια και να δεις που κι αυτής δεν θα της κάνει καρδιά να φεύγει χωρίς να ασχολείται μαζί του. Το κλουβί του κτηνιατρείου θα είναι πιο αγχωτικό και μπορεί να έχει καλύτερη επίβλεψη εκεί αλλά με όλα τα άρρωστα ζώα που μπαινοβγαίνουν εγώ δεν θα κοιμόμουν ήσυχη.
Απόλαυσε τις διακοπές σου και μη στεναχωριέσαι καθόλου, λίγη απόσταση θα κάνει και καλό στη σχέση σας

Παράθεση

marigo173

Πολύ δραστήριο μέλος

H marigo173 έγραψε στις 11:17, 24-07-07:

Α, και μην ξεχάσεις να φυλάξεις απορρυπαντικά και λοιπά δηλητήρια, να βγάλεις όλα τα καλώδια από τις πρίζες και να μαζέψεις όλα τα εύθραυστα. Άσε του όμως πολλά παιχνίδια στο πάτωμα, να κρέμονται από τα χερούλια κτλ για να έχει να ασχολείται.

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,916 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 11:46, 24-07-07:

Γενικότερα πάντως θα σου πρότεινα, μετά τις διακοπές σου, να υιοθετήσεις ένα δεύτερο γατάκι, κατά προτίμηση της ίδιας ηλικίας. Ο κόπος είναι ο ίδιος΄και ο γάτος σου θα νιώσει πολύ πιο ευτυχισμένος. Θα είναι παρεάκι πλέον. Στο συστήνω ανεπιφύλακτα και το ίδιο θα σου που και άλλα μέλη που το δοκίμασαν!!!

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 12:12, 24-07-07:

Και εγώ τις ίδιες φοβίες είχα όταν έπρεπε να τον αφήσω πρώτη φορά στο διαμμέρισμα μόνο.Είχαμε κανονίσει να έρχεται η μαμά μου και ο αδερφός μου να τον ταίζουν και να φροντίζουν την τουαλέτα του.
Φαντάσου ότι με έπερναν τηλέφωνο και με έβαζαν να μιλήσω με τον Φρουνάκι μου για ηρεμήσει και για να πειστώ ότι είναι καλά
Και σκέψου πως ο δικός μου είναι εντελώς αντικοινωνικός με άλλους ανθρώπους και όποτε τον ταίζει άλλος δεν βγαίνει από την κρυψώνα του μέχρι να φύγουν
Κάποτε ακόμη και μισή μέρα να έλειπα γινόταν χαμός με τον φρού
Στην πρώτη πολυήμερη απουσία μου κράταγε μούτρα και πολύ κλάμα και πράπονο(νιαουριτό) όταν γύρισα...
Την δευτερη το ίδιο, όπως και την τρίτη,μετά από αρκετο καιρο συνήθησε...Τώρα μπορώ να τον αφήσω και 20 μέρες και όταν θα γυρίσω θα είναι ο ίδιος!
Παίζει σημαντικό ρόλο να είναι στον χώρο του, με τα παιχνίδια του το κρεββατάκι του τις μυρωδιές σου..

καλώς ήρθες

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 12:16, 24-07-07:

Εγω νομιζω οτι ο δικος σου γατουλης ειδικα ζηταει δευτερο γατακι για να παιζει και μετα θα τον αφηνεισ ανετα μονο

Παράθεση

elleth

Νεοφερμένος

H elleth έγραψε στις 13:30, 24-07-07:

Νομίζω οτι εβγαλα πόρισμα! θα τον αφήσω σπίτι!
Όσο για δεύτερο γατάκι, αν και έχω σκεφτεί κάτι τέτοιο για να εχει παρέα, φοβάμαι οτι επειδή δεν είναι πια μωρό, μη τυχόν και δεν τα πάνε καλά μεταξύ τους... Είναι και διαμέρισμα, και τα λυπάμαι...

Αν είχα ένα σπίτι με αυλή, σίγουρα θα παιρνα αλλες...10 γάτες!!!

Και το αστείο είναι οτι όταν τον υιοθέτησα, δεν ήξερα τίποτε από γάτες, τις γάτες των άλλων τις φοβόμουν, δε «μίλαγα» σε γάτες του δρόμου. Τον υιοθέτησα επειδή ηταν άρρωστος και αδύναμος...
Και τώρα έχω φάει κολλημα,κάνω σα χαζομαμά και θέλω κι άλλες γάτες!

Παράθεση

Marmanga

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Marmanga
H Marmanga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H Marmanga έγραψε στις 14:07, 24-07-07:

Να δεις που αν κάτσει λίγο παραπάνω η αδερφή σου μαζί του, θα φάει κι αυτή κόλλημα!
Ακόμα κι αν του λείψεις τις πρώτες δυο μέρες, μην ανησυχείς. Οι γάτες έχουν φοβερή αίσθηση αυτοσυντήρησης κι αν θέλει χάδια θα πάει να της τριφτεί έτσι που δε θα μπορέσει να του αντισταθεί.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 14:08, 24-07-07:

Δεν θα εχει προβλημα α του παρεις ενα μικρο 3 μηνων θα προσαρμοσουνε , μπορεισ να αρχισεις φιλοξενωντας φετος ενα τετοιο απο το στραυ ( δες υπογραφη κατω) ετσι αν τα παρεισ δυο τρεις μερες πριν θα τους αφησεις δυο αμμους γεματες πολλη τροφη και δυο τρεις λεκανιτσες νερο κι αν ερχεται καποιοσ να τα βλεπει καθε τρεις μερες θα φυγεις ησυχη και θα χεις κανει και μια καλη πραξη

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 14:42, 24-07-07:

Παιδια να ρωτησω κι εγω τωρα..... Αν κι οχι νεα γατομαμα, παντα παθαινω φρικη οταν τα αφηνω. Η μητερα μου ερχεται καθημερινα και τα ταιζει αλλα δεν τα χαιδευει (φοβαται μη μυρισουν το σκυλακι της, αν και τα γατακια δεν εχουν προβλημα). Και στο σπιτι μενουν κι αλλοι, περισοτερο αποτομοι στο χειρισμο με τα γατακια που εκ των πραγματων δεν λαμβανουν τις προφυλαξεις τις δικες μου (δεν μπορει ολοι να εχουν συναισθηση της ευθυνης, ειδικα οταν προκειται για ζωακι). Οποτε περισσοτερο φρικαρω με το τι μπορει να συμβει σε μια στιγμη απροσεξιας των υπολοιπων (πχ να κλειστει κανενα γατακι στη βεραντα), παρα για το θεμα μοναξιας. Και μετα ειναι η ζεστη. Οσο ειμαι εδω, ανοιγω τα παραθυρα αναλογα, βαζω παγακια, ανεμιστηρες κλπ. Αλλα οταν λειπω αλλαζει η κατασταση. Ενα δευτερολεπτο απροσεξιας ισως στοιχησει τη ζωη τους. Απο την αλλη θα ειναι σπιτι τους.... ΑΝ τελικα παω καμια βδομαδα πουθενα με το Γιαννη μηπως πρεπει να παω και τα 3 σε καμια πανσιον;;; . Κι αν νομιζετε πως θα ειναι καλυτερα μηπως ξερετε καμια καλη στην Αθηνα; Ειναι και 3 τα δικα μου....

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,815 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 16:19, 24-07-07:

Εγώ πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα. Τον Αύγουστο που θα λείψουμε 10 μέρες τουλάχιστον θα έρχεται η αδερφή μου να τα προσέχει. Αφήνω πάντα μια πόρτα ανοιχτή και το παντζούρι λιγο σηκωμένο για να μπορούν να βγουν στη βεράντα και ούτως η άλλως όταν έρχεται η αδερφή μου κάθεται αρκετή ώρα, παίζουν, αγκαλιές φιλιά κλπ. Τις πρώτες φορες κραταγαν μούτρα. Τώρα μάλλον το συνήθισαν.

Παράθεση

kitsoyla

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kitsoyla
H kitsoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 952 μηνύματα.

H kitsoyla έγραψε στις 08:12, 25-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από χριστινα
Παιδια να ρωτησω κι εγω τωρα..... Αν κι οχι νεα γατομαμα, παντα παθαινω φρικη οταν τα αφηνω. Η μητερα μου ερχεται καθημερινα και τα ταιζει αλλα δεν τα χαιδευει (φοβαται μη μυρισουν το σκυλακι της, αν και τα γατακια δεν εχουν προβλημα). Και στο σπιτι μενουν κι αλλοι, περισοτερο αποτομοι στο χειρισμο με τα γατακια που εκ των πραγματων δεν λαμβανουν τις προφυλαξεις τις δικες μου (δεν μπορει ολοι να εχουν συναισθηση της ευθυνης, ειδικα οταν προκειται για ζωακι). Οποτε περισσοτερο φρικαρω με το τι μπορει να συμβει σε μια στιγμη απροσεξιας των υπολοιπων (πχ να κλειστει κανενα γατακι στη βεραντα), παρα για το θεμα μοναξιας. Και μετα ειναι η ζεστη. Οσο ειμαι εδω, ανοιγω τα παραθυρα αναλογα, βαζω παγακια, ανεμιστηρες κλπ. Αλλα οταν λειπω αλλαζει η κατασταση. Ενα δευτερολεπτο απροσεξιας ισως στοιχησει τη ζωη τους. Απο την αλλη θα ειναι σπιτι τους.... ΑΝ τελικα παω καμια βδομαδα πουθενα με το Γιαννη μηπως πρεπει να παω και τα 3 σε καμια πανσιον;;; . Κι αν νομιζετε πως θα ειναι καλυτερα μηπως ξερετε καμια καλη στην Αθηνα; Ειναι και 3 τα δικα μου....

εγώ πάντως πιστεύω ότι σαν το χώρο που έχουν μάθει πουθενά, βέβαια σαφώς και υπάρχουν κινδυνοι, αλλά με λίγο προσοχή δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα, πάντως εγώ δεν μπορώ πλέον να σκεφτώ με τίποτα να τα αφήσω σε πανσιον κλεισμένα σε ένα κλουβάκι

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 14:49, 25-07-07:

Κι εγω που κοιταξα μερικες φωτο στι ιντερνετ απογοητευτηκα. Ηλπιζα να δω κανενα δωματιο Να ειναι και τα 3 μαζι σε εναν ανετο χωρο. Κι εμενα τα κλουβακια δεν με χαροποιουν πολυ Μη με ρωτησετε αν θελω και ρουμ σερβις για τα γατακια

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,276 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 14:38, 14-08-07:

Πάντως πιστεύετε ότι θα μπορούσα να αφήσω μόνο του και τον δικό μου μέχρι και 2 εβδομάδες;; Μέχρι φέτος είχα συγκάτοικο και τον πρόσεχε όταν έλειπα αλλά απο του χρόνου δεν ξέρω. Σίγουρα θα βρω κάποιον να τον επισκέπτεται, αλλά για πανσσιον δεν συζητάμε, είναι ήδη θηρίο, πόσο μάλλον αν τον αφήσω σε άγνωστο περιβάλλον... Και για άλλο γατάκι δεν συζητάμε, θα το κάνει κομμάτια.
Ουφ, μακάρι να μπορούσα να τον έπαιρνα μαζί αλλά δεν έχω δικό μου αμάξι και αυτός σε κτελ αμα μπει θα ουρλιάζει συνέχεια, θα με πετάξουν έξω! Κατι μου είχε αναφέρει μια κτηνίατρος για ηρεμιστικά για το ταξίδι... Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο;
Και θα ήταν ωραία να τον έπαιρνα μαζί στο εξοχικό, θα του άρεσε... Από την άλλη, μέχρι να συνηθίσει το νέο περιβάλλον θα φεύγαμε...

Δεν ξέρω πραγματικα τι θα ήταν το καλύτερο για αυτόν... Μάλλον στο σπίτι... Αλλά δεν τον έχω αφήσει ποτέ για τόσο πολύ!

Παράθεση

kostas22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kostas22
Ο kostas22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

O kostas22 έγραψε στις 18:12, 14-08-07:

Παντως απο ξενοδοχεια ζωων στην αθηνα με τιποτα μην εμπιστευτειτε το BOSS του Ιωαννιδη εκει εχασα το 1995 τον σκυλο μου τον Mickey τον αφησαμε για ενα 3ημερο και πηγαμε καστορια σε συγγενεις κ οταν γυρισαμε μου λεει ο μπαμπας μου την ιδια μερα γιατι ηξερε πως ανυπομονουσα να δω τον σκυλακο μου,να παμε να τον παρουμε.περνει τηλεφωνο κ μας ειπε οτι μπηκαν κλεφτες δε βρηκαν λεφτα κ πηραν σκυλια δε ξερω αν ηταν αληθεια η αν τον πουλησε καπου αλλα με τραυματισε ψυχολογικα ημουν κ μικρουλης κ το λατρευα ηταν 3 ετων basset teckel για οσους δε ξερουν λουκανικο.τεσπα επειδη πονεσα πολυ τοτε για τον σκυλακο μου θελω να αποφυγετε ολοι αυτη την πανσιον,βρειτε μια αλλη αυτη ειναι στο πικερμι,παλληνη εκει καπου.αυτα!!!

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,155 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 18:59, 14-08-07:

@drusilia Γενικά οι περισσότεροι συμφωνούν ότι οι γάτες χρειάζονται το χώρο τους, αλλά η γνώμη μου είναι ότι ιδίως οι μοναχόγατες (απ' ό,τι κατάλαβα έχεις μία, σωστά δένονται πολύ με το αφεντικό τους και δύο εβδομάδες είναι μεγάλο διάστημα. Θα σου έλεγα να εξετάσεις το ενδεχόμενο να τον πάρεις μαζί σου στο εξοχικό με την προϋπόθεση να μη βγαίνει έξω, αν δεν είναι μαθημένος.
Όταν μετακόμισα ο δικός μου προσαρμόστηκε σχεδόν αμέσως στον καινούργιο χώρο - άρα είναι δυνατόν. Νομίζω πως ακόμη κι αν ταραχτεί κάπως με την αλλαγή, θα είναι καλύτερα αν είναι μαζί σου.
Οι πανσιόν είναι η ύστατη λύση. Συνήθως οι εγκαταστάσεις και η φροντίδα είναι κάτω του μετρίου...
Αλλά περίμενε να δεις τι θα σου πουν και οι άλλοι.

ΥΓ. Εδώ είχε γίνει μια σχετική συζήτηση για τα ΚΤΕΛ. Δυστυχώς δεν είναι ό,τι καλύτερο.

Παράθεση

marigo173

Πολύ δραστήριο μέλος

H marigo173 έγραψε στις 20:55, 14-08-07:

Εφόσον μπορείς πάρε τον μαζί σου!! Προσπάθησε να βρεις μεταφορικό μέσο και πάρτον στο εξοχικό, σε 1-2 μέρες θα συνηθίσει και δεν θα έχεις και την έννοια του. Εγώ ταξιδεύω συχνά με την δικιά μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν προσαρμόστηκε σε όλα τα σπίτια το ίδιο καλά αλλά σε γενικές γραμμές της αρέσει να έρχεται μαζί μου. Όταν η πτήση είναι απευθείας και η γάτα σχετικά ήρεμη (δεν έχουμε πέσει πχ σε γκρουπ με μανιασμένα παιδάκια στο αεροδρόμιο) δεν της δίνω ηρεμιστικό, αν όμως έχουμε αλλαγή αεροπλάνων ή πολύωρο ταξίδι ή αν την δω πολύ αναστατωμένη της δίνω 1/4 calmivet. Δεν είναι επικίνδυνο εάν η γάτα ταξιδεύει στην καμπίνα του αεροπλάνου και προσωπικά το βρίσκω και ανθρώπινο, ταλαιπωρείται λιγότερο όταν ηρεμεί.

Παράθεση

ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ
Ο ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ έγραψε στις 20:14, 23-03-12:

Μήπως ξέρετε μια καλή πανσιόν για γάτες στην Αθήνα κοντά στο κέντρο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

vasgial (Βασίλης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vasgial
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O vasgial έγραψε στις 20:20, 23-03-12:

Το καλυτερο που υπαρχει κατα την γνωμη μου ειναι το https://www.pallinikennels.gr/. Εχω αφησει και γατα και σκυλια και ειναι απολα καταπληκτικο. Και εγω εμενα εκει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

April Ryan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη April Ryan
H April Ryan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Μία, δυστυχώς... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H April Ryan Νιουρ νιουρ νιουρρρρρ!!!! Καλό ταξίδι... έγραψε στις 21:54, 06-08-12:

Εχω αγχωθει παρα πολύ γιατι ξαφνικα δεν θα μπορεσει να μου προσεξει το γατι η μανα μου και τωρα δε ξερω τι να κανω. την τεταρτη θα γυρισω 2-3 πανσιον, το Παπαιωαννου, το holiday animals και αυτο που προτεινεις εσυ αλλα ακουω διαφορα και φοβαμαι..και αν τη χασω? και αν μου την πουλησουν? περνανε απο το μυαλο μου διαφορα σεναρια. ισως ειμαι υπερβολικη αλλα ξερω γω, εδω τοσα γινονται...απ την αλλη δεν εχω κανεναν να τη φυλαει σπιτι... θα λειψω 7 μερες....ουφ! τι να κανω? Καμμια εμπειρια θετικη απο πανσιον???? Βοηθειααα

Παράθεση

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 367 μηνύματα.

H youla GATO έγραψε στις 22:29, 06-08-12:

Στη θέση σου θα την άφηνα σπίτι. Νερό και φαί στα ειδικά δοχεία, 2 αμμολεκάνες τουλάχιστον(και απλή λεκάνη είναι οκ) και αν γίνεται το air condition να είναι ρυθμισμένο να δουλεύει 3-4 ώρες την ημέρα. Δε θα πάθει τίποτα. Μια εβδομάδα είναι οκ για μια γάτα.
Εαν την πας αλλού σίγουρα θα στρεσσαριστεί.

Παράθεση

April Ryan

Νεοφερμένος

H April Ryan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Μία, δυστυχώς... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H April Ryan Νιουρ νιουρ νιουρρρρρ!!!! Καλό ταξίδι... έγραψε στις 01:08, 07-08-12:

και εγω αυτο σκεφτομουνα αλλα η κτηνιατρος μου ειπε πως ειναι πολλες μερες και οτι το μεγιστο 4 πρεπει να τις αφηνουμε μονες τους...ουφ, θα παω Παλληνη αυριο να δοκιμασω τη πανσιον και βλεπουμε...

Παράθεση

April Ryan

Νεοφερμένος

H April Ryan Νιουρ νιουρ νιουρρρρρ!!!! Καλό ταξίδι... έγραψε στις 21:57, 08-08-12:

Λοιπον, λατρεις των γατών, πήγα σημερα στο Pallini Kennels και εντυπωσιαστηκα! Το συνιστω ανεπιφυλακτα! Ειναι 20 λεπτα απο την Αθήνα, και έχει τέλειους χωρους και καταπληκτικους ανθρώπους!! Ησυχασα, θα αφησω εκει το γατουλινακι μου και ενταξει τις πρωτες μερες θα του λειψω αλλα θα περασει καλα πιστευω! Εχει πολλες γατουλες και θα γατο-μουρμουρανε με τις ωρες, θα λενε τα δικά τους και θα εχει καλή παρεϊτσα...μου εδωσε πολύ κουραγιο το γεγονος οτι ειχε τοσες γατες και επισης τα κλουβακια τους ειναι σα μινι διαμερισματα!!! Οποτε το my cat μου εδωσε τη λυση για πολλοστη φορα και συγκεκριμενα ο Vasgial! σε ευχαριστώ πολύ ! Με εβγαλες απο πολύ κοπο!!!!

Παράθεση

Gogo Valentinou (Γωγω)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gogo Valentinou
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (μια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Gogo Valentinou έγραψε στις 22:01, 08-08-12:

Υπαρχει καποιος καταλογος με πανσιον για αθηνα???

Παράθεση

April Ryan

Νεοφερμένος

H April Ryan Νιουρ νιουρ νιουρρρρρ!!!! Καλό ταξίδι... έγραψε στις 22:06, 08-08-12:

Μέσα στην Αθήνα δεν υπάρχει. Πληκτρολογησε στο google "Πανσιον για Γατες" και θα σου βγαλει μερικά! Εγώ σου συνιστώ https://www.pallinikennels.gr/. Οπως λεω παραπανω, ειναι πολύ καλο!!! Γενικά να πας να δεις το χωρο πριν το αφησεις οπουδηποτε, γιατι αλλα διαφημιζουν οι περισσοτεροι και αλλα προσφερουν...το κακο ειναι οτι δυσκολα θα βρεις θεση τωρα...λογω 15αυγουστου και τετοια. Εγω δυσκολευτηκα πολυ...αλλα αξιζει! Ειμαι αρκετα πιο ησυχη τωρα...

Παράθεση

Gogo Valentinou (Γωγω)

Νεοφερμένος

H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (μια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Gogo Valentinou έγραψε στις 22:15, 08-08-12:

Aαααα μιλαμε για pet resort....πολυ καλο φαινεται...ευχαριστω!!!

Παράθεση

Gogo Valentinou (Γωγω)

Νεοφερμένος

H Gogo Valentinou έγραψε στις 22:16, 08-08-12:

Πσο κοστιζει φιλη μου την ημερα???Τροφη πας εσυ η αυτοι???

Παράθεση

April Ryan

Νεοφερμένος

H April Ryan Νιουρ νιουρ νιουρρρρρ!!!! Καλό ταξίδι... έγραψε στις 22:24, 08-08-12:

Ειναι 17 ευρω τη μερα , αλλα καλυτερα να τα κανονισεις μαζι τους αυτα γιατι μπορει να παιξει και διακανονισμος. Παρεχουν τα παντα, αλλα αν ο γατουλης σου εχει ιδιαιτερες προτιμησεις μπορεις να τους πας την τροφουλα του και ο, τι αλλο αγαπαει η ψυχουλα του!!! Παρε τους τηλεφωνο αν ειναι. Ειναι πολύ ευγενικες η Μάνια και η Κάλλια και θα στα εξηγησουν οοοολα!!!!

Παράθεση

Gogo Valentinou (Γωγω)

Νεοφερμένος

H Gogo Valentinou έγραψε στις 22:30, 08-08-12:

Το κοστος χαμηλωνει αν τους πας τη δικη σου τροφη??

Παράθεση

April Ryan

Νεοφερμένος

H April Ryan Νιουρ νιουρ νιουρρρρρ!!!! Καλό ταξίδι... έγραψε στις 22:37, 08-08-12:

Δεν νομίζω, οι παροχες ειναι στανταρ. Καλυτερα να τους ρωτησεις. Τι να σου πω, εγω εμεινα ικανοποιημενη απο την τιμη γιατι εδω που τα λεμε ο,τι πληρωνεις παιρνεις. Δυσκολα θα βρεις κατω απο 15 ευρω, αλλα και αν βρεις, εχουν κατι μιζερα βρωμικα κλουβια και ξερω γω, παιζει και να στη χασουνε κι ολας....Αλλα κανε την ερευνα σου και οπου νιωθεις εσυ καλυτερα και το γατακι σου...Το βασικο ειναι να πας πρωτα να δεις πριν το κλεισεις!

Παράθεση

Gogo Valentinou (Γωγω)

Νεοφερμένος

H Gogo Valentinou έγραψε στις 22:38, 08-08-12:

Οκ ευχαριστω πολυ!!!Να σαι καλα!!!

Παράθεση

miouu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη miouu
H miouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H miouu έγραψε στις 16:23, 18-06-14:

γεια σας φιλοι γατοφιλοι!!!!! λοιπον μετα απο αρκετα χρονια θα παμε φετος διακοπες με τον αντρα μου 20 μερες και ψαχνω για πανσιον καλη (αξιολογημενη απο εσας!!!!! ) στην Θεσσαλονικη να αφησω την γκρινιαρογατα μου τι εχετε να μου προτεινεται???? με μια ματια στο ιντερνετ δεν βρηκα και πολλά μονο 3..... αλλα πολυ κλουβι ρε παιδι μου..... δεν μου παει η ψυχη να το αφησω 20 μερες σε κλουβι!!!! (επισης δεν υπαρχει κανεις για να την αφησω στο σπιτι και να την φροντιζει.... ολοι θα λειπουν) περιμενω λοιπον τις εμπειριες σας και την βοηθεια σας ωστε να επιλεξω την καταλληλη για το μιου μου!ευχαριστω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,021 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 17:28, 18-06-14:

Δυστυχώς δε γνωρίζω σχετικά με πανσιόν ζώων και για να πω την αλήθεια είμαι λίγο επιφυλακτική. Νομίζω πως στη θέση σου θα προτιμούσα τη λύση μιας "γατονταντάς".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,057 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 19:55, 18-06-14:

Θα συμφωνήσω με την Φωτεινή. "Γατο-νταντά" ανυπερθέτως

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 643 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 22:19, 18-06-14:

συμφωνω και προτεινω και γατονταντα! https://www.facebook.com/CatNannyThessaloniki

προκειται για κοπελα με μεγαλη εμπειρια στις γατες, βασικη εθελοντρια σε φιλοζωικο σωματειο, δε θα εχεις κανενα προβλημα. πιστευω αυτη ειναι η καλυτερη και πιο ασφαλης λυση, να μην αλλαξει και περιβαλλον το ζωο, δεν ειναι ο,τι καλυτερο για τις γατες που στρεσαρονται ετσι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nefy (Νεφελη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nefy
H Νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H nefy Μπίχλας/Χοντρός/Μπέμπης/Χλουλάκος έγραψε στις 15:45, 16-02-15:

Γεια σας και απο εμενα!!! Ζω στην Λαρισα μαζι με τον Μπιχλακο μου αλλα θελω να φυγω για 5 μερες και δεν ξερω τι να κανω με την παρτη του!!Ειμαι καινουργια στην πολη και δεν ξερω τα εδω pet shop.Στην Πατρα ειχαμε μια εμπιστη κυρια,πρωην ιδιοκτητρια pet shop,που μας τον κρατουσε.Την αγαπουσε και τον αγαπουσε.Τωρα,δεν εχω ιδεα τι να κανω.
Εχω βρει ενα μαγαζι που εχει και δικο του ξενοδοχειο για ζωα με κτηνιατρο 24 ωρες το 24ωρο ακομα και στις αργιες.Λεγεται Αμαζονιος,εχει πολλα υποκαταστηματα στην πολη και πολλα ζωα.Το μονο που δεν μου αρεσε ειναι οτι στο φυλλαδιο τους το ξενοδοχειο ειναι ασπρα κλουβια το ενα διπλα στο αλλο και σφιγγεται η καρδια μου να φανταζομαι εκει μεσα το μικρουλι μου και μου μπαινουν και διαφορες ασχημες ιδεες.Ο δικος μου εχει μαθει να αλωνιζει μεσα σε διαμερισμα τι θα κανει μεσα σε ενα κλουβακι 2x2??Αν ειναι πολυ ζωηρος λετε να τον χαπακωσουν?Ειναι και φορεας και φοβαμαι μην τον απομονωσουν και νιωθει μοναξια...Μενει κανεις αλλος Λαρισα ή εστω ξερει κανεις κατι καλυτερο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πανσιόν για γάτες; - Από Terifique
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-12-12 στις 12:20.
    • Πανσιόν Ι.Χ. - Από Ελένη Άνση
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-07-08 στις 15:18.
    • Μεταφορές ζώων - Από Havana
      Το θέμα έχει λάβει 27 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-03-08 στις 11:02.
    • Ξενοδοχείο Ζώων - Από Nobodys_Wife
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-07-07 στις 01:07.
    • Πανσιόν για γάτες (ή γάτα και διακοπές); - Από vrmode
      Το θέμα έχει λάβει 55 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-06-07 στις 08:29.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους