Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 98,940 εγγεγραμμένα μέλη και 711,482 μηνύματα σε 22,269 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 218 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρησμένο πόδι

Αναστασία1984

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αναστασία1984
H Αναστασία1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Αναστασία1984 έγραψε στις 22:02, 06-10-13:

Καλησπέρα!!

Χθες ο γάτος μου χτύπησε την πατούσα του (υπάρχει μια πολύ μικρή πληγή στη ροζ επιφάνειά της) και το πόδι του πρήστηκε!!Έγινε διπλάσιο και πρέπει να τον πονάει, εκτός απ΄το γεγονός πως τον δυσκολεύει στο περπάτημα. Πήγαμε στο γιατρό, μου είπε να βάζω betadine, έδωσε αντιβίωση (alfasan 200) και prezolon. Μου είπε πως θα υποχωρήσει (τις επόμενες μέρες θα τον ξαναδεί βέβαια).

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο;Με τρομάζει που είναι πρησμένο..Από χθες παίρνει αντιβίωση,δε θα έπρεπε να έχει αρχίσει να υποχωρεί;;

Α!Τρώει κανονικά..απλά είναι άκεφος και κοιμάται αρκετά.

Ευχαριστώ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 06:32, 07-10-13:

Ο γατουλης σου ειναι ακεφος γιατι μαλλον εχει πυρετο, αφου εχει πρηστει το ποδαρακι του σημαινει πως υπαρχει φλεγμονη εκει. Θα υποχωρησει μην ανηχυχεις, εφαρμοσε πιστα τις οδηγιες του κτηνιατρου και ολα θα πανε καλα.
Η μονη φορα που μου ετυχε κατι τετοιο ηταν οταν ενας απο τους γατους μου, προφανως επαιζε με καποιο εντομο και τελικα φαινεται τον τσιμπησε στο ποδαρακι του και μας ηρθε τουμπανο. Τρομαξαμε πολυ τοτε γιατι ημασταν και αμαθοι ακομα, αλλα απο την επομενη μερα αρχισε να ξεπρηζεται και ετσι θα γινει και με τον δικο σου γατουλη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αναστασία1984

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αναστασία1984
H Αναστασία1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Αναστασία1984 έγραψε στις 07:53, 07-10-13:

Ευχαριστώ πολύ!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πρησμένο μάγουλο - Από τονια
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-05-10 στις 19:20.
    • Πρησμένο ματάκι - Από minak
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-04-10 στις 12:41.
    • Πρησμένο μαγουλάκι - Από alkulina
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-08-09 στις 15:02.
    • Πρησμένο ποδαράκι - Από AGGELIKI
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-01-07 στις 18:12.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους