Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 133,853 εγγεγραμμένα μέλη και 713,947 μηνύματα σε 22,557 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 422 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Βοήθεια για τα 4 νεογέννητα νιάου μας!!!!

Ace (ACE)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ace
H ACE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Αμέτρητες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H Ace Miaow!!! έγραψε στις 16:07, 07-07-11:

Καλησπέτα στο γατο-φορουμ!!!Οι πολλές υποχρεώσεις αυτο το διάστημα με έφεραν μακριά από το αγαπημένο μου φόρουμ,όμως με τη νέα γέννα μας,θέλω την βοήθεια σας για κάποιες απορίες μου!
Εκτός από τις 2 κουκλάρες μου (οι οποίες μένουν μαζί μου) έχω (δηλαδή η μαμά μου έχει και προσέχει) μια μικρή γατούλα!Δεν την είχαμε στειρώσει με αποτέλεσμα να γίνει το αναμενόμενο!Αυτήν την στιγμή τα 4 μικρούλια είναι μιάμιση βδομάδας και χαίρουν τα χάδια και την φροντίδα της μανούλας τους. Το πρόβλημα είναι το εξής,η γατούλα μας τα γέννησε σε μια αποθήκη,δεν θέλουμε να τα πειράξουμε και να τα μεταφέρουμε για να μην ανησυχήσουμε την γάτα, όμως χθες διαπίστωσα ότι τα γατάκια έχουν πάνω τους ψύλλους.

Εδώ θέλω την βοήθεια σας,κτηνίατρο δεν έχει εκεί το μέρος,μπορούμε να κάνουμε κάτι εμείς?Μπορούμε σε νεογέννητο να δώσουμε κάποια αμπούλα για τα τσιμπούρια???Ή έστω μπορούμε να βάλουμε αμπούλα στη μαμά τους??

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για στειρώσεις (γιατί θέλουμε να στειρώσουμε την μανούλα τους)εγώ τις δικές μου κάποτε τις είχα πάει στην κτηνιατρική σχολή (Θεσσαλονίκη) μέσω μιας γνωστής,τώρα δεν ξέρω και πολλές λεπτομέρειες,μπορούμε πάλι να την πάμε εκει?Και πόσο κοστίζει???Απλώς ψάχνουμε την πιο φθηνη λύση γιατί αυτήν την περίοδο δυσκολευόμαστε λιγάκι....

Κάθε βοήθεια σας ευπρόσδεκτη!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,006 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 16:13, 07-07-11:

Σε τοσο μικρα γατακια δεν μπορεις να κανεις αποψυλλωση και νομιζω ουτε στη μανουλα που θηλαζει.
Το καλυτερο θα ειναι να ρωτησεις και εναν κτηνιατρο βεβαια.
Θα σου στειλω σε πμ στοιχεια κτηνιατρου με πολυ προσιτες τιμες, εαν σε βολεψει να την πατε εκει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ace (ACE)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ace
H ACE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Αμέτρητες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H Ace Miaow!!! έγραψε στις 16:15, 07-07-11:

Πω....απάντηση εξπρές!Ευχαριστώ πολύ nikolll
Και πως να τα βοηθήσουμε τα καημενούλια μου???για την στείρωση ξέρεις κάτι φθηνό???

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους