Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 133,881 εγγεγραμμένα μέλη και 713,946 μηνύματα σε 22,556 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 525 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Ψάχνω να υιοθετήσω βρετανικό κοντότριχο γατάκι!

love_cats

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη love_cats
Ο love_cats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O love_cats ψάχνω βρετανικό κοντότριχο γατάκι έγραψε στις 19:53, 23-01-12:

Γειά σας! Όπως αναφέρω και στο θέμα, μετά από αρκετή μελέτη σχετικά με τις ράτσες- τους χαρακτήρες και τις απαιτήσεις κατά περίπτωση, κατέληξα ότι θα ήθελα πάρα πολύ να υιοθετήσω ένα βρετανικό κοντότριχο γατάκι ... Οπτικά έχω μεγάλη αδυναμία στα δίχρωμα γατάκια και ειδικά σε αυτά με συνδυασμό γκρι-λευκό ή τα ασπρόμαυρα. Ελπίζω να έχω νέα σας και να βρεθεί το γατάκι που θα υιοθετήσω !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 19:57, 23-01-12:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Μπορείς να δεις κι εσύ πολλά γατάκια σαν αυτό που σου αρέσει στις Αγγελίες στα Χαρίζονται, ίσως κάποιο να σου αρέσει πολύ. Κατά καιρούς βγαίνουν και αγγελίες για γάτες ράτσας

https://forum.mycat.gr/forumdisplay.php?f=162&type=

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

houlieta (Μαρία)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη houlieta
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 730 μηνύματα.

H houlieta έγραψε στις 20:01, 23-01-12:

Μια και σου αρέσουν τα Α/Μ κοίτα αυτό το κουκλί (και στειρωμένο παρακαλώ...)
https://forum.mycat.gr/showthread.php?t=95699

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

miou..miar (Mιαούρι =Ρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη miou..miar
H Mιαούρι =Ρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (1.000 και βάλε [χώρια τα αδέσποτάκια =Ρ] έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H miou..miar αγκαλιά με τον Socksino πάντα έγραψε στις 20:05, 23-01-12:

Ίσως θες να ρίξεις μια ματιά εδώ: https://forum.mycat.gr/showthread.php?t=94237

Δεν είναι βέβαια ράτσα αλλά μοιάζει αρκετά!

(Το είχε πάρει η ξαδέρφη μου αλλά μου το επέστρεψε γιατί βρήκαν πως η αδερφή της είχε αλλεργία)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

love_cats

Νεοφερμένος

Ο love_cats αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O love_cats ψάχνω βρετανικό κοντότριχο γατάκι έγραψε στις 23:29, 23-01-12:

Ευχαριστώ πολύ για τις μέχρι στιγμής απαντήσεις σας.. .Σίγουρα θα το σκεφτώ ... άλλωστε είμαι καινούργιος στο forum και μόλις ξεκίνησα την αναζήτησή μου. Ο πρωταρχικός σκοπός μου ήταν να πάρω ένα καθαρόαιμο κοντότριχο βρετανικό γατάκι..Η τιμή του όμως με αποθάρρυνε αρκετά. . . Θα επιμείνω λίγο ακόμη στη συγκεκριμένη ράτσα, μιας και τα χαρακτηριστικά της (τα γενικά τουλάχιστον) είναι πιο κοντά σε αυτό που θέλω από ένα γατάκι. Και πάλι ευχαριστώ και ελπίζω να έχω και άλλες προτάσεις ή συμβουλές σας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 24-01-12 στις 13:53. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 14:41, 24-01-12:

Δες και στη χρυσή ευκαιρία www.xe.gr, εκεί βγαίνουν αρκετές αγγελίες για γατιά ράτσας και κάποια τα χαρίζουν ενίοτε (π.χ. τώρα χαρίζεται μια κάτασπρη γαλανομάτα τσιντσιλά γάτα, να πάθεις εγκεφαλικό είσαι δεν είσαι λάτρεις των περσικών!). Και στο www.interpet.gr θα βρεις αρκετές αγγελίες

love_cats

Νεοφερμένος

O love_cats ψάχνω βρετανικό κοντότριχο γατάκι έγραψε στις 19:09, 24-05-12:

Δυστηχώς δεν έχω βρει κάτι μέχρι στιγμής.. Θα συνεχίσω βέβαια το ψάξιμο...
Απογοητεύομαι όλο και περισσότερο όταν βλέπω ότι όσα γατάκια υπάρχουν (τουλάχιστον βρετανικά ή αμερικάνικα κοντοτριχα) γίνονται αντικείμενο αγορωπολησίας.Και μάλιστα η τιμή τους είναι απίστευτα υψηλή. Λές και είναι αντικείμενα πολυτελίας για λίγους!Κάποιος πρέπει να τους πει ότι και τα ζώα έχουν αισθήματα και δεν είναι είδος προς ανταλλαγή και εκμετάλλευση!
Ελπίζω να βρεθεί κάποιος φιλόζωος που θα με βοηθήσει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Popix (Σοφία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Popix
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H Popix έγραψε στις 04:54, 25-05-12:

Πωλούνται και αγοράζονται επειδή υπάρχουν άνθρωποι που επιμένουν σε καθαρόαιμα...Υπάρχουν άπειρα γατάκια εκεί έξω σε απίστευτη ποικιλία χρωμάτων και κυρίως, σε απίστευτη ποικιλία χαρακτήρων.
Κι εγώ από μικρή έχω όνειρο να υιοθετήσω κάποιες ράτσες, αλλά τις προάλλες βρέθηκε ένα τυχαίο τιγράκι στο δρόμο μου σε τρομερή ανάγκη και το πήρα. Για προσωρινά στην αρχή, αλλά μου έκλεψε την καρδιά.
Θα πρότεινα να δώσεις μια ευκαιρία και σε κάποιο μη καθαρόαιμο. Η αγάπη και η συντροφικότητα που μπορεί να προσφέρουν, δεν χρειάζεται πέντιγκρι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

irinachou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη irinachou
H irinachou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H irinachou συμπααα έγραψε στις 15:04, 25-05-12:

γινονται αντικειμενο αγοραπωλησιας επειδη καποια ατομα σαν και σενα επιμενουν αυτα.ο μονος τροπος για να σταματησει αυτο ειναι να τους δειξουμε πως δεν εχει καμια σημασια για εμας μια ταμπελα ονοματος καποιας ρατσας, υοθετωντας καποιο ψυχακι με πραματικη αναγκη.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Kat_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kat_
H Kat_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (απειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Kat_ έγραψε στις 07:18, 21-10-12:

ετσι ειναι ...οπως τα λεει η iriniachou!!!!! αν νοιζοσουν και εσυ πραγματικα για τα γατακια γενικοτερα δεν θα ηθελες σωνει και καλα να εχει pedigree!! Υπαρχουν Α-ΠΕΙ-ΡΑ γατακια γκρι που μοιαζουν εκπληκτικα με την ρατσα που προτιμας...αλλα εσυ δεν ηθελες καν να τα δεις

yel (Ελένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yel
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H yel niar! έγραψε στις 18:40, 10-11-12:

https://forum.mycat.gr/showthread.php?t=121131

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους