Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 113,377 εγγεγραμμένα μέλη και 713,258 μηνύματα σε 22,456 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 412 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Τρίποδη γατούλα με υποψία περιτονίτιδας. ζητείται φιλοξενία

lazy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lazy
H lazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H lazy έγραψε στις 01:56, 24-02-11:

Πριν από 1 μήνα υιοθέτησα μια τρίχρονη και τρίποδη γατούλα. Επειδή έχω κι΄ άλλη μία σπίτι της έκανα εξετάσεις για λευχαιμία, περιτονίτιδα και AIDS. Η γατούλα βγήκε θετική στη περιτονίτιδα αλλά μπορεί και να μην ισχύει. Θα προχωρήσουμε σε πιο αναλυτικές εξετάσεις και σε 3 μήνες θα επαναλάβουμε την εξέταση. Μέχρι τότε παρακαλώ όποιος μπορεί αν την φιλοξενήσει (ή και να υιοθετήσει) για να βρεθεί επιτέλους σε ήρεμο και καθαρό περιβάλλον. Η μικρή της αναπηρία δεν την ενοχλεί καθόλου, είναι πολύ ανθρωποκεντρική και τρυφερή και χαδιάρα και τα πάει άριστα με σκυλάκια.Θ πρέπει να φιλοξενηθεί ή να υιοθετηθεί από άτομο που δεν έχει άλλες γάτες για να μην μεταδώσει τον ιό. Επίσης θα ήθελα να την βλέπω αν γίνεται οπότε πρέπει αν γίνει εντός Αθήνας και Κέντρου. Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά είναι ένα υπέροχο πλάσμα και της αξίζουν τα καλύτερα....Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 12:12, 24-02-11:

Πάντως είναι κρίμα να μην γίνονται υιοθεσίες στην Ελλάδα εξαιτίας ενός τεστ το οποίο δεν είναι αξιόπιστο και το οποίο δείχνει μόνο ότι η γάτα έχει έρθει σε επαφή με κορονοϊό. Στο 90% των γάτων να κάνει κανείς αυτό το τεστ θα βγουν θετικές. Προχτές μίλαγα με την κτηνίατρο της σκυλίτσας μου και μου έλεγε αυτό. Ανησυχεί για περιτονίτιδα μόνο αν το ποσοστό είναι υπερβολικά μεγάλο. Εσένα 1 προς πόσο βγήκε θετική η γατούλα σου?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

lazy

Νεοφερμένος

H lazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H lazy έγραψε στις 12:29, 24-02-11:

Καλησπέρα Ουρανία, βγήκε θετικό 1 προς 400. κοιτάζουμε μήπως είναι λανθασμένο, με συμπληρωματικές εξετάσεις. εγώ και έτσι θα την έπαιρνα αλλά φοβάμαι για την άλλη που έχω..

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 13:14, 24-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από lazy
Καλησπέρα Ουρανία, βγήκε θετικό 1 προς 400. κοιτάζουμε μήπως είναι λανθασμένο, με συμπληρωματικές εξετάσεις. εγώ και έτσι θα την έπαιρνα αλλά φοβάμαι για την άλλη που έχω..
Και μία φίλη έχει γατούλα 1/400 και συζεί με άλλα 2 γατάκια. Για αυτό ρώτησα την γιατρό. Στην αλλη γατούλα εχεις κάνει τεστ?

lazy

Νεοφερμένος

H lazy έγραψε στις 13:18, 24-02-11:

όχι δεν της έχω κάνει τέστ γιατί είχα την τριποδούλα μόνο 1 μήνα και πρέπει να περάσουν 3 μήνες για να δούμε τι γίνεται και να δείξει το τεστ. Θα μπορούσα να συμβουλευτώ έστω τηλεφωνικώς την κτηνίατρό σου? υπάρχει κάποιο τηλέφωνο?

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 13:37, 24-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από lazy
όχι δεν της έχω κάνει τέστ γιατί είχα την τριποδούλα μόνο 1 μήνα και πρέπει να περάσουν 3 μήνες για να δούμε τι γίνεται και να δείξει το τεστ. Θα μπορούσα να συμβουλευτώ έστω τηλεφωνικώς την κτηνίατρό σου? υπάρχει κάποιο τηλέφωνο?
Σου στέλνω πμ

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 369 μηνύματα.

H youla GATO έγραψε στις 13:56, 24-02-11:

Αν η γατούλα που ήδη έχεις έχει κάνει το εμβόλιο για ρινοτραχίτιδα (και το επαναληπτικό) δε θα έχει πρόβλημα. Εγω έχω δυο, το ένα έχει (μάλλον είναι φορέας) το άλλο δεν έχει. Καλό θα ήταν και τα δυο να έχουν κάνει το εμβόλιο. Το εμβόλιο για να δράσει πρέπει να περάσουν τρεις βδομάδες.

lazy

Νεοφερμένος

H lazy έγραψε στις 14:03, 24-02-11:

τί σχέση έχει το εμβόλιο για ρινοτραχίτιδα με την περιτονίτιδα??? και τα δύο ζώα είναι εμβολιασμένα. αλλά αυτό δεν έχει να κάνει. Η λοιμώδης περιτονίτιδα είναι ιός και μπορούν αν τον κολλήσουν ανά πάσα στιγμή. υπάρχει εμβόλιο για περιτονίτιδα αλλά είναι μόνο 75% αποτελεσματικό και πρέπει αν είσαι σίγουρος ότι το γατί δεν έχει ήδη περιτονίτιδα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,416 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 23:45, 24-02-11:

Ευχομαι να πανε ολα καλα με την γατουλα σου Αμα μπορεις, βαλε καμμια φωτογραφια

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους