Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 141,055 εγγεγραμμένα μέλη και 714,411 μηνύματα σε 22,612 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 662 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Βρέθηκε να κλαίει μόνο σε ρέμα...

anthoulaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη anthoulaki
H anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6! ..και ποσες ακομα που'χουν περασει εστω και για λιγο απ'τη ζωη μου... έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε στις 00:16, 15-11-13:

Βρισκοταν τουλαχιστον για 4 ωρες χωμενο μεσα στις λασπες και τα αγριοχορτα.. μονο του και φοβισμενο! μετα απο πολυ ψαξιμο καταφερα και το βρηκα και ειναι αυτο το κουκλι! τωρα ειναι σε ενα αυτοσχεδιο σπιτακι εξω απ το σπιτι και λυπαμαι παρα πολυ που δε μπορω να το παρω μεσα..αλλα με μια ιδιοτροπη γατα και δυο σκυλια..... αδυνατον!! ηδη το μοιρασανε και δειξανε τις προθεσεις τους! ποιος μπορει να του προσφερει κατι καλυτερο? για ποσο θα μενει ετσι? οποιος ενδιαφερεται ας τηλεφωνησει 6939308605.

Φιλοζωικός σύλλογος Διονύσου 2343/2004

Uploaded with ImageShack.us

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 18-11-13 στις 18:41. Αιτία: Προσθήκη αρ. πρωτοδικείου
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,023 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 18:42, 18-11-13:

Αχ, γλυκάκι μου υπέροχο, λαχταριστό... Ακόμη κι έτσι βρωμιάρικο είναι από τα πιο όμορφα μικράκια που έχω δει.... Καλότυχο να είναι, σύντομα στην πιο ζεστή αγκαλιά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,965 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:23, 18-11-13:

ΟΚ,το ερωτευτηκα με την πρωτη ματια αυτο το λαχταριστο λουκουμακι!!Αμαν παιδια,το λατρεψα!! Ειναι πορτοκαλακι..αλλα κυριως ,εχει απιστευτα γλυκια φατσουλα!!!Ατιμη κοινωνια να μην μπορω να τα παρω ολα!
Ευχομαι τα καλυτερα σε αυτο το πορτοκαλι ζαχαρωτο!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 19:25, 18-11-13:

Τι όμορφο μικρό μπεμπάκι!! Καλή τύχη να έχει και σύντομα γιατί έρχονται και κρύα!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,046 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:26, 18-11-13:

Γλυκύτατη όμορφη φατσούλα!! Και υπόσχεται να γίνει πανέμορφο μεγαλώνοντας
Μόνο να βρει μια αγκαλιά να το αγαπήσει, να το βοηθήσει να αφήσει πίσω τις άσχημες μέρες, να του δώσει ζεστασιά και αγάπη και να δεχτεί τα χουρχουρητά ευγνωμοσύνης του για όλη την υπόλοιπη ζωή του

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

anthoulaki

Δραστήριο Μέλος

H anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6! ..και ποσες ακομα που'χουν περασει εστω και για λιγο απ'τη ζωη μου... έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε στις 23:33, 18-11-13:

και φανταστειτε οτι εχει αρχισει ηδη να γουργουριζει...... αχ ειναι γλυκυτατο!! αν δεν ηταν εγωκεντρικη η 16χρονη γατα μου θα το κραταγα (οπως εχω σκεφτει και για τοοοοοσα αλλα που βλεπω καμια φορα).. καμια φορα τη βλεπω ετσι γαληνια που κοιμαται και λεω αν της το παω ετσι σιγαα σιγα... τι να κανει αραγε; μετα θυμαμαι τι αντιδρασεις ειχε και με ενα αλλο, οποτε λεω μπαα..... μακαρι να βρεθει ενα καλο σπιτακι ρε παιδιαααααα!

και μια ακομη φωτο, δεν ειμαι και τοσο βρωμιαρουλα εδω... εεε??

Uploaded with ImageShack.us

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anthoulaki : 18-11-13 στις 23:39.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,046 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:45, 18-11-13:

Βρωμιαρούλι αυτό το διαμαντάκι? Ε όχι δα!
Αν γίνεται και μέχρι να βρει το σπιτάκι του, δεδομένου οτι έχουν αρχίσει τα κρύα και είναι μωρούλι ακόμα, μπορείς να το βάλεις προσωρινά μέσα στο σπίτι και να το συστήσεις στη γάτα σου, αλλά όχι όταν εκείνη κοιμάται.
Να το έχεις σ'ένα περιορισμένο χώρο μη έχοντας οπτική επαφή στην αρχή και να την αφήσεις να το οσφραίνεται. Σιγά-σιγά θα πλησιάσει το χώρο που βρίσκεται από περιέργεια και κάποια στιγμή θα το αφήσεις για λίγο να δεις αντιδράσεις. Αν δεις επιθετικότητα, διακόπτεις αμέσως τη συνάντηση. Προϋπόθεση όλες αυτές οι ενέργειες να γίνουν προοδευτικά και όχι απότομα για να έχουν πιθανότητα επιτυχίας

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 18-11-13 στις 23:56.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

anthoulaki

Δραστήριο Μέλος

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε στις 01:57, 19-11-13:

περιορισμενο χωρο λες οτι θα μπορουσε ισως να ηταν το κλουβακι μεταφορας; ειναι κλειστο γυρω γυρω..
λεω να το δοκιμασω κι αυριο ακομα, αλλα την αντιδραση τη ξερω.. και με κατι αλλα που χα κρατησει για 3-4μερες και τα ειχα στο μπανιο, τα ειχε μυρισει και μονο τα ακουγε.. μονο απ αυτο φαινοταν εκνευρισμενη, μια φορα που τα ειδε τους εκανε κχχ... γενικα τη ξερω οτι ειναι περιεργη! με το σκυλο μου να φανταστεις θα χα πιο πολλες πιθανοτητες.. μια αλλη φορα του χα παει ενα και παιζανε, αλλα δε θα του το εμπιστευομουνα για ωρες. γι αυτο το λογο το χω κι εξω το καημενακι, και μεσα στο μπανιο ειναι δυσκολο :/ αμα ηταν στο χερι μου ή εμενα μονη, θα βρισκα καποιο περιορισμενο χωρο στο σπιτι.. αλλα τωρα ολοι μαζι... τουλαχιστον το εχω σε ενα αποθηκακι, ναι μεν εξω απ το σπιτι, αλλα τουλαχιστον ειναι καπως προφυλαγμενο..καλυτερα απ το εντελως εξω σιγουρα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Greg House (Μανόλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greg House
Ο Μανόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O Greg House έγραψε στις 15:25, 25-11-13:

Καλη μου αν θες πραγματικα την γατα μην αφηνεις τον δυσκολο γατοχαρακτηρα να μπει εμποδιο. Τα ιδια εχω τραβηξει και εγω απο τον 1ο γατο μας. Ο,τι καινουριο ζωντανο ερθει στο σπιτι πρεπει να περασει απο 3-4 σταδια επικρισιας και αλλα τοσα "μισους" ,μετα απο 2 μηνες καλης επαφης (σου λεω το μεγαλυτερο ,που χρειαστηκε για τον σκυλο του κουμπαρου ,που δεν ειναι και συνεχεια σπιτι) τελος τα πεισματα. Απλα χρειαστηκε χρονος και παρακολουθηση απο μερους μου. Βεβαια ακομη θελει να δειχνει ποιος ειναι "το αφεντικο" καμια φορα ,αλλα τιποτα το ανησυχητικο ,μολις του μιλησω σταματαει.

anthoulaki

Δραστήριο Μέλος

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε στις 19:37, 25-11-13:

μακαρι να μπορουσα να ειχα οχι 1 αλλα 101 γατακια.. αλλα οταν λεμε δυσκολος γατοχαρακτηρας δεν ειναι μονο αυτο, αλλα κι η ηλικια της που δε νομιζω οτι της επιτρεπει και πολλα σοκ... ειναι 16χρονων, ποσο σκυλογατονια να αντεξει πια η καημενη; το θεμα ομως με το μικρουλι ειναι αλλο... πριν 5-6 μερες περιπου βγηκε απο την αυλη και αρχισε να κυκλοφορει στο δρομο (ευτυχως δεν ειναι κεντρικος), εκεινη την ωρα περναγε ενα αγορι γυρω στα 18, το ειδε το πηρε αγκαλια κι εφυγαν μαζι! ελπιζω να φανει τυχερο το γλυκο μου!! (αυτα τα εμαθα απ τον καλο μου γειτονα, απ τους λιγους φιλοζωους της γειτονιας)

παρολαυτα σας ευχαριστω παρα πολυ οολους για τις πληροφοριες, τις συμβουλες και τα καλα σας λογια!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 21:42, 25-11-13:

Αχ μακάρι το μπουμπουκάκι!!! Τόοοοσο όμορφο και γλυκύτατο πλάσμα, του αξίζει όλη η αγάπη που εύχομαι να τη βρει σ'αυτό το παιδί που το πήρε

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους