Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 141,059 εγγεγραμμένα μέλη και 714,411 μηνύματα σε 22,612 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 638 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ανεύθυνοι "γιατροί". Πώς θα προστατευτούμε;

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 19:33, 10-01-09:

Δεν ξέρω αν αυτός είναι ο σωστός τόπος για να γράψω αυτό που μου συμβαίνει αλλά μια και δεν θα ήθελα να συμβεί σε κανένα, είπα να προστατεύσω και μερικούς ακόμα.
Η Χαρά είναι το γατάκι για το οποίο σας είχα γράψει προ ημερών. Το πρόβλημα, που νόμιζα ότι τότε υπήρχε, ήταν καλυκοϊος.
Καλύτερα όμως να τα πω απο την αρχη και ζητώ συγνώμη αν σας κουράσω, αλλα φαντάζομαι ότι θα καταλάβετε την αγανάκτησή μου.
Την Χαρά την βρήκα πριν από 4 μήνες στα σκουπίδια. Με πολλή προσπάθεια από εκείνη και από την οικογένιά μου, η Χαρά κατάφερε να γίνει ένα χαρωπό φουντωτό λευκό γατουλίνι, με ιδιαίτερα καλή ψυχή. Ξέρω ότι κάθε γατάκι είναι ξεχωριστό, αλλά αυτό κάθε πρωι με ξύπναγε γλύφοντάς μου την μύτη. Πόσο άσχημα μπορεί να πάει η μέρα με ένα τέτοιο ξύπνημα;;;;;
Επειδή στο σπίτι μου όμως έχουν κάνει κατάληψη χρόνια τώρα, ο Χωσούλης και η Μελίνα (7και 3 ετών αφιλόξενα γατούλια) η συγκατοίκηση ήταν ιδιαίτερα δύσκολη για το 4μηνο αυτό που συμβιώσαν. Έτσι λοιπόν θεώρησα σωστό να την δώσω για φιλοξενία σε ένα πολύ γνωστό ιατρείο απ' όπου ήλπιζα ότι η Χαρά θα έβγαινε μόνο για να πάει στο καινούριο της σπίτι όπου θα την αγαπούσαν και δεν θα την τραμπούκιζαν αγενέστατα γατάκια. Αντ'αυτού και μόλις μερικές ημέρες μετά, το γατάκι επέστρεψε σπίτι μου σε αθλια κατάσταση. Η αλήθεια είναι ότι πρότειναν να το κρατήσουν αλλά μια και ήταν 2 ημέρες πριν την πρωτοχρονιά φαντάστηκα ότι δεν θα είχε την προσοχή που θα έπρεπε.
Έτσι λοιπόν η Χαρά ήρθε πάλι σπίτι μου:
-Υπερβολικά αδυνατισμένη (ήταν πλέον εμφανή ακόμα και τα κόκαλα της λεκάνης της)
-Με απίστευτη διάρροια (το γατί μόλις πήγαινε να σηκωθεί του φεύγανε, και συγνώμη για τις λεπτομέριες, αλλά μια και είχε κρατήσει πολλές μερες έβγαζε μόνο άχρωμες βλένες)
-Χωρίς καθόλου όρεξη (την τάϊζα μέρες με σύριγγα, μόνο κοτόπουλο και ρύζι)
-Υπεραιεύσθητη (όπου και να την ακουμπούσε κανείς τσίριζε, και ήταν ένα πολύ βολικό γατάκι)
-Με ένα πολύ πρισμένο χέρι που δεν το πατούσε καλά
-Και με πληγές. ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΓΕΣ

Μαζί με το γατί μου έστειλαν δώρο και μερικά φάρμακα για να να έχουν την συνείδηση τους ήσυχη. Απ'οτι μου είπαν της είχαν βάλει ορό κατά την διάρκεια της παραμονής της εκεί και έκριναν ότι το γατί είχε κατάθληψη και γι'αυτό δεν έτρωγε.
Ο γιατρός που παρακολουθεί και τα άλλα δυο γατάκια μου, είπε αρχικά ότι ίσως να είναι και σαλμονέλα, αλλά ήταν παραμονή πρωτοχρονιάς και δεν μπορούσε να της κανει εξετάσεις. Της εκανε όμως μια ενεσούλα, αντιβιωση υποθέτω, και μου ζήτησε να την ξαναδει 2 μερες μετά, όποτε μου είπε ότι είναι καλυκοίος.
Εντωμεταξεί η Χαρά γινόταν καλύτερα, η όρεξή της είχε ανοίξει και η διάρροια είχε σταματήσει. Το χέρι της όμως εξακολουθούσε να είναι πρισμένο και εντόπισα πολλά σημαδάκια στο σώμα της. Σαν αυτά που κάνουν οι ψίλοι αλλά πιό μεγάλα και το γατάκι έτσι κι αλλιώς δεν είχε παράσιτα.

Το χέρι της σιγά σιγά ξερπιζόταν αλλά το πρίξιμο υποδέχτηκε ένα σκίσιμο από την μέσα πλευρά, κατα μήκος όλου σχεδόν του χεριού από το οποίο έτρεχε αίμα. Από την μια μερα στην άλλη όλο το χέρι της Χαράς χειροτέρεψε απίστευτα. Φανταστείτε ένα γατί που το δέρμα του στο χέρι από τον ώμο και μέχρι την μασχάλη έχει σκιστεί τελείως. Σαν να προσπαθείτε να της βγάλετε το χέρι απο την ωμοπλάτη.
Χθες κάναμε άλλη μια επίσκεψη στον γιατρό που μας παρακολουθεί οικογενειακώς, και αυτός διαπίστωσε την δυσκολία της κατάστασης. Πρότεινε νοσιλεία χωρίς να μπορεί να με βεβαιώσει για το αποτέλεσμα μια και η κατάστση είναι πολύ δύσκολη.

Σήμερα, πριν την δώσω οριστικά για να πάρει τον δύσκολο δρόμο, που έχει μπροστά της, είπα να πάω μια βόλτα και από το "γνωστό" ιατρείο που την είχε φιλοξενήσει. Η γνώμη τους ήταν ότι το γατί δεν έχει τίποτα και δεν χρειάζεται καν νοσηλεία. Με αντιβιώση αλοιφές και καθαρισμό στο σπίτι, θα μπορούσε να γίνει καλά. Ούτε λόγος, βέβαια, για ευθύνες ή για λάθη και παραλείψεις. Κατηγορηματικά αρνούνταν την αναγκαιότητα της νοσηλέιας και έλεγαν ότι το γατί θα γίνει καλά γιατί το έχουν ξαναδεί αυτό αλλωστε. Και τότε είχε καλή έκβαση οπότε....
Μη γνωρίζοντας τι να κάνω - να τη κρατήσω στο σπίτι ή να την δώσω για νοσηλεία - είπα να αποτανθώ και στον ΑΙΛΟΥΡΟ για να πάρω και μια τελική γνώμη.
Τα πράγματα είναι πολύ απλά μερικές φορές αρκεί να στα εξηγήσει κάποιος. Ο ορός που έβαλαν στο "γνωστό" ιατρείο ήταν μολυσμένος. Η βελόνα προκάλεσε όλο αυτό το πρόβλημα και βέβαια απαιτέιται νοσηλεία. Η Χαρά κυνδηνεύει άμεσα να χάσει ακόμα και το χέρι της γιατί βρίσκεται ένα στάδιο πρίν την γάγγραινα και δεν μπορεί να να εγγυηθεί κανείς ακόμα και σε ένα νοσοκομείο την καλή έκβαση των πραγμάτων.

Οι "ιατροί" αυτοι όμως προκειμένου να καλύψουν την άγνοια και τα λάθη τους, θα άφηναν ένα ζωάκι να πεθάνει. Η βλακεία τους και η άγνοια τους είναι εγκλιματική! Προκειμένου να μην δηλώσουν ανίδεοι ή να μην παραδεχτούν ότι έβαλαν μολυσμένη βελόνα στη Χαρά, πρότειναν να μην νοσηλευτεί καν.
Αυριο η Χαρά θα πάει στην κλινικη του γιατρού που παρακολουθεί και τα άλλα γατάκια μου και ελπίζω να βγει από εκεί σύντομα και υγιής.

Της υπόσχομαι ότι όταν βγει θα κυνηγήσουμε αυτούς που της έκαναν τέτοιο κακό και δεν θα πάει σε κανένα άλλο σπίτι πια.

Όποιος θέλει πληροφορίες για τους ηλίθιους αυτούς, θα χαρώ να τις δώσω.
ευχαριστώ για την υπομονή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,183 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:37, 10-01-09:

Περαστικα της...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 19:53, 10-01-09:

Ε, δεν πάμε καλά.
Μου θύμησες τώρα ότι κι εγώ από εμβόλιο "χαλασμένο" από κακή συντήρηση, παραλίγο να μπω χειρουργείο γιατί είχε γίνει το χέρι μου σαν το μηρό μου! από το πρήξιμο...
Οπότε μάλλον έχει δίκιο ο Αίλουρος.

Παράθεση

ohimso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ohimso
H ohimso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H ohimso έγραψε στις 19:55, 10-01-09:

Απαγορεύεται να αναφέρεις το όνομα του ιατρείου από τους κανόνες του forum ε; Κρίμα, γιατί ίσως θα αποφεύγαμε τέτοια ανιστόρητα λάθη στο μέλλον. Αλλά καταλαβαίνω... θα ήταν δυσφήμιση και θα είχαν πρόβλημα οι mods ...

Θεωρείται δυσφήμιση ακόμα και όταν απλά εξιστορούμε τα γεγονότα; Αν λέγαμε π.χ. ότι πήγα στον τάδε γιατρό και έβαλε μολυσμένη βελόνα στο γατάκι μου, και μου το γύρισε σε κακά χάλια... είναι δυσφήμιση, ακόμα και όταν είναι αλήθεια;

Κατά τα άλλα, περαστικά στο γατούλι σου και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά, τώρα που είναι κοντά σου.

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,363 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 19:58, 10-01-09:

Δε νομίζω ότι θα είχε ιδιαίτερο νόημα να αναφερθεί δημόσια το όνομα του γιατρού... άλλωστε η κοπέλα είπε ότι τα στοιχεία του είναι στη διάθεση οποιουδήποτε θέλει να μάθει λεπτομέρειες...

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 20:03, 10-01-09:

Δεν θα ήθελα να δημιουργήσω πρόβλημα σε κανέναν. Να σας πώ μόνο ότι είναι ένα από τα γνωστά ιατρεία που ασχολείται αποκλειστικά με γάτες.
Θα ήθελα όμως να μάθω από όποιον είναι σχετικός με τέτοια θέματα, πώς θα μπορούσα να το κυνηγήσω νομικά.

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,729 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 20:28, 10-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Raktia
Θα ήθελα όμως να μάθω από όποιον είναι σχετικός με τέτοια θέματα, πώς θα μπορούσα να το κυνηγήσω νομικά.
Σου στέλνω ένα λινκ με σχετικές προτάσεις σε αντίστοιχη ερώτηση που έγινε σε άλλο θέμα:
https://forum.mycat.gr/showpost.php...3&postcount=92
Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω περισσότερο...

Παράθεση

catlover (Γεωργία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη catlover
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H catlover έγραψε στις 20:34, 10-01-09:

Τραγικό αυτό που έπαθες, εύχομαι περαστικά και να μην υπάρξουν χειρότερα. Ο κος Πάνος είναι εγγύηση, εγώ σταμάτησα τα πειράματα, προτιμάω να κάνω ολόκληρο ταξίδι από το Μαρούσι στο Φάληρο που είναι ο Αίλουρος και να είμαι ήσυχη.

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 20:36, 10-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Zbeebz
Σου στέλνω ένα λινκ με σχετικές προτάσεις σε αντίστοιχη ερώτηση που έγινε σε άλλο θέμα:
https://forum.mycat.gr/showpost.php...3&postcount=92
Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω περισσότερο...
Σε ευχαριστώ πολύ.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 13:28, 11-01-09:

Περαστικά στην μικρούλα σου. Μπορείς να μου στείλεις με πμ το όνομα?

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 13:46, 11-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από ohimso
Θεωρείται δυσφήμηση ακόμα και όταν απλά εξιστορούμε τα γεγονότα; Αν λέγαμε π.χ. ότι πήγα στον τάδε γιατρό και έβαλε μολυσμένη βελόνα στο γατάκι μου, και μου το γύρισε σε κακά χάλια... είναι δυσφήμιση, ακόμα και όταν είναι αλήθεια;
Απ' όσο ξέρω, νομικά δεν θεωρείται δυσφήμιση, αν αυτό που λες είναι αλήθεια. Αλλά επειδή ο μέσος Έλληνας δικαστής δυσκολεύεται να καταλάβει τη διαφορά ανάμεσα σε ένα σάιτ και μια εφημερίδα, ο πρώτος που θα κυνηγήσουν θα είναι το ίδιο το σάιτ. Ίσως θυμάστε την περίπτωση εκείνου του φουκαρά που τον έσυρε ο Λιακόπουλος στα δικαστήρια, επειδή είχε στο μπλογκ του λινκ σε ένα άλλο σάιτ που τον σατίριζε. Η παράνοια στο αποκορύφωμά της.

Raktia, περαστικά στη Χαρά!

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη stellak
H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,843 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 13:55, 11-01-09:

Σήμερα, πριν την δώσω οριστικά για να πάρει τον δύσκολο δρόμο, που έχει μπροστά της, είπα να πάω μια βόλτα και από το "γνωστό" ιατρείο που την είχε φιλοξενήσει. Η γνώμη τους ήταν ότι το γατί δεν έχει τίποτα και δεν χρειάζεται καν νοσηλεία. Με αντιβιώση αλοιφές και καθαρισμό στο σπίτι, θα μπορούσε να γίνει καλά. Ούτε λόγος, βέβαια, για ευθύνες ή για λάθη και παραλείψεις. Κατηγορηματικά αρνούνταν την αναγκαιότητα της νοσηλέιας και έλεγαν ότι το γατί θα γίνει καλά γιατί το έχουν ξαναδεί αυτό αλλωστε. Και τότε είχε καλή έκβαση οπότε....

Ο ορός που έβαλαν στο "γνωστό" ιατρείο ήταν μολυσμένος. Η βελόνα προκάλεσε όλο αυτό το πρόβλημα και βέβαια απαιτέιται νοσηλεία. Η Χαρά κυνδηνεύει άμεσα να χάσει ακόμα και το χέρι της γιατί βρίσκεται ένα στάδιο πρίν την γάγγραινα και δεν μπορεί να να εγγυηθεί κανείς ακόμα και σε ένα νοσοκομείο την καλή έκβαση των πραγμάτων.

Οι "ιατροί" αυτοι όμως προκειμένου να καλύψουν την άγνοια και τα λάθη τους, θα άφηναν ένα ζωάκι να πεθάνει. Η βλακεία τους και η άγνοια τους είναι εγκλιματική!

Της υπόσχομαι ότι όταν βγει θα κυνηγήσουμε αυτούς που της έκαναν τέτοιο κακό και δεν θα πάει σε κανένα άλλο σπίτι πια.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!
Δηλαδή πότε το γατί χρειάζεται νοσηλεία αν όχι ειδικά όταν το τραύμα του είναι τόσο εμφανές;

Τι σημαίνει ανάλογη περίπτωση είχε καλή έκβαση οπότε...; Αν αυτό το περιστατικό δεν είχε καλή έκβαση τι θα σου έλεγαν;

Από πότε οι βελόνες είναι πολλαπλής χρήσης;

Έχω τρελαθεί, δεν έχω να πω τίποτε άλλο. Εννοείται ότι δεν θα το αφήσεις έτσι το περιστατικό, αν και πρώτο μέλημα είναι να γίνει καλά η κουκλίτσα σου και να κάνει το όνομά της πραγματικότητα: να γίνει η Χαρά σου!

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 14:28, 11-01-09:

Για την ακριβεια μου έδειξε και φωτογραφιες απο ενα αδεσποτο γατακι που το ειχαν βρει με την μια πλευρα του σχεδον σαπια και πολλα σκουλικακια απανω του. Οπότε εξ'αυτου ορμώνενοι απεφάνθησαν ότι το δικό μου που ειναι και σε καλύτερη μοιρα έχει την βεβαιότητα της επιτυχίας.

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,729 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 16:30, 11-01-09:

Για την ακριβεια μου έδειξε και φωτογραφιες απο ενα αδεσποτο γατακι που το ειχαν βρει με την μια πλευρα του σχεδον σαπια και πολλα σκουλικακια απανω του. Οπότε εξ'αυτου ορμώνενοι απεφάνθησαν ότι το δικό μου που ειναι και σε καλύτερη μοιρα έχει την βεβαιότητα της επιτυχίας.
Τι να πω πια... Καλύτερα να δείξω αυτοσυγκράτηση και να μη σχολιάσω...
Raktia, πώς είναι τώρα η ψιψίνα; Βελτιώθηκε η κατάστασή της;

Παράθεση

ohimso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ohimso
H ohimso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H ohimso έγραψε στις 16:56, 11-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από ruko
Απ' όσο ξέρω, νομικά δεν θεωρείται δυσφήμιση, αν αυτό που λες είναι αλήθεια. Αλλά επειδή ο μέσος Έλληνας δικαστής δυσκολεύεται να καταλάβει τη διαφορά ανάμεσα σε ένα σάιτ και μια εφημερίδα, ο πρώτος που θα κυνηγήσουν θα είναι το ίδιο το σάιτ. Ίσως θυμάστε την περίπτωση εκείνου του φουκαρά που τον έσυρε ο Λιακόπουλος στα δικαστήρια, επειδή είχε στο μπλογκ του λινκ σε ένα άλλο σάιτ που τον σατίριζε. Η παράνοια στο αποκορύφωμά της.

Raktia, περαστικά στη Χαρά!
Κατάλαβα Lol δεν το ήξερα αυτό για το Λιακόπουλο...

Πώς είναι το γατάκι τώρα; Πάει καλύτερα, έ;

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 17:25, 11-01-09:

Σήμερα που είδα τον γιατρό, μου είπε ότι θα πάει καλά η μικρή και δεν ανησυχεί τόσο για εκείνη. Είναι καλό σημάδι ότι έχει όρεξη και τρώει μόνη της και ότι το χεράκι της είναι ζεστό και δεν έχουν νεκρώσει τα νεύρα. Φαινόταν αρκετά καλά αλλά και πάλι είναι πολύ νωρίς και φοβάμαι να είμαι αισιόδοξη.
Πιστεύει ότι σύντομα θα ανακάμψει αλλά θα χρειαστεί υπομονή και δουλειά. Θα δει πως θα πάει τις δυο πρώτες μέρες και θα πράξει αν αναλόγως.

Παράθεση

ria23 (Σωτηρια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ria23
H Σωτηρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2,304 μηνύματα.

H ria23 την βροχιτιδα μου μεσα... :((( έγραψε στις 17:40, 11-01-09:

περαστικα στο γατουλακι σου ..ελπιζω οτι μετα απο αυτη την ταλαιπωρια ολα θα σας πανε καλυτερα..

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 09:44, 12-01-09:

Θεωρω σχεδον αδυνατο να επαθε αυτο που περιγραφεις απο χορηγηση ορου. Οι φλεβοκαθετηρες , οι πεταλουδες και οι συσκευες που χορηγηται ο ορος ειναι μιας χρησης και μετα απο την πρωτη χρηση βουλωνουνε και δεν μπορουν να ξαναχρησημοποιηθουν. Επισης αν ηταν μολυσμενη η βελονα θα εκανε ειτε σηψαιμια ειτε αποστηματα σε απομακρυσμενα οργανα ( πνευμονες συκωτι νεφρα κλπ). Μονο αν σπασει η φλεβα και το υγρο που εχουν βαλει ειναι αρκετα υπερτονο η περιεχει ερεθιετικες ουσιες μπορει να συμβει κατι τετοιο( υπερτονοι οροι γλυκοζης, ισχυρες αντιβιωσεις, χημειοθεραπεια)
Το πιο πιθανο για μενα ειναι να εχει μαλλλωσει με καποιο αλλο γατι και να εχει κανει αποστημα .

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 10:00, 12-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από JohnDVM
Θεωρω σχεδον αδυνατο να επαθε αυτο που περιγραφεις απο χορηγηση ορου. Οι φλεβοκαθετηρες , οι πεταλουδες και οι συσκευες που χορηγηται ο ορος ειναι μιας χρησης και μετα απο την πρωτη χρηση βουλωνουνε και δεν μπορουν να ξαναχρησημοποιηθουν. Επισης αν ηταν μολυσμενη η βελονα θα εκανε ειτε σηψαιμια ειτε αποστηματα σε απομακρυσμενα οργανα ( πνευμονες συκωτι νεφρα κλπ). Μονο αν σπασει η φλεβα και το υγρο που εχουν βαλει ειναι αρκετα υπερτονο η περιεχει ερεθιετικες ουσιες μπορει να συμβει κατι τετοιο( υπερτονοι οροι γλυκοζης, ισχυρες αντιβιωσεις, χημειοθεραπεια)
Το πιο πιθανο για μενα ειναι να εχει μαλλλωσει με καποιο αλλο γατι και να εχει κανει αποστημα .
Το γατί πήγε στο ιατρείο για φιλοξενία σε άριστη κατάσταση και όταν γύρισε άρχισαν τα προβλήματα. Στο διάστημα που ηταν εκεί δεν ήρθε σε επαφή με κανένα άλλο γατί και όσο ήταν σπίτι μου μετα, δεν την άφησα να πλησιάσει τους άλλους. Την είχα κλεισμένη συνέχεια στο δωμάτιο μου.
Δυο συνάδελφοί σου, μου επιβεβαίωσαν αυτό που ανέφερα. Δεν ξέρω αν η μόλυνση προήλθε από τον φλεβοκαθετήρα ή κατι άλλο, αλλά από το σημείο που είχε μπει ο ορός, στην ράχη της, και περιμετρικά του χεριού της, το δερμα έχει κοπεί αφήνοντας ακάλυπτο το κρέας. Και κατά μήκος του χεριού της από την μέσα πλευρα, είναι παλι κομμένο το δερμα της.

Και ακόμα και όταν είδαν την βλάβη γιατί αρνήθηκαν ότι το ζώο χρειάζεται συστηματική παρακολούθηση;

Δεν ξέρω τι να υποθέσω αλλά αυτά που έμαθα, εκ των υστερων, για το μέρος που την πήγα, με κάνουν να αισθάνομαι οργή και πολύ έντονο θυμό.

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη chryssa
H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,877 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 10:08, 12-01-09:

Περαστικά στη γατούλα σου! Εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά και να το ξεπεράσει τελείως!

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 10:17, 12-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από chryssa
Περαστικά στη γατούλα σου! Εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά και να το ξεπεράσει τελείως!
Σε ευχαριστώ πολύ.

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 11:24, 12-01-09:

Το γατί πήγε στο ιατρείο για φιλοξενία σε άριστη κατάσταση και όταν γύρισε άρχισαν τα προβλήματα. Στο διάστημα που ηταν εκεί δεν ήρθε σε επαφή με κανένα άλλο γατί και όσο ήταν σπίτι μου μετα, δεν την άφησα να πλησιάσει τους άλλους. Την είχα κλεισμένη συνέχεια στο δωμάτιο μου.
Δυο συνάδελφοί σου, μου επιβεβαίωσαν αυτό που ανέφερα. Δεν ξέρω αν η μόλυνση προήλθε από τον φλεβοκαθετήρα ή κατι άλλο, αλλά από το σημείο που είχε μπει ο ορός, στην ράχη της, και περιμετρικά του χεριού της, το δερμα έχει κοπεί αφήνοντας ακάλυπτο το κρέας. Και κατά μήκος του χεριού της από την μέσα πλευρα, είναι παλι κομμένο το δερμα της.

Και ακόμα και όταν είδαν την βλάβη γιατί αρνήθηκαν ότι το ζώο χρειάζεται συστηματική παρακολούθηση;

Δεν ξέρω τι να υποθέσω αλλά αυτά που έμαθα, εκ των υστερων, για το μέρος που την πήγα, με κάνουν να αισθάνομαι οργή και πολύ έντονο θυμό.
Περαστικά στο γατάκι σου.Πρόσφατα κατέθεσα κι εγώ μια εμπειρία -όχι βέβαια τόσο δυσάρεστη-για ένα γατάκι που φιλοξενώ.Ευτυχώς που μόλησα με τον Αίλουρο γιατί αν ακολουθούσα τις οδηγίες του "γνωστού" κτηνιάτρου θάχαμε προβλήματα...

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 11:38, 12-01-09:

Ευτυχώς που μόλησα με τον Αίλουρο γιατί αν ακολουθούσα τις οδηγίες του "γνωστού" κτηνιάτρου θάχαμε προβλήματα...[/quote]

Νομίζω ότι όλοι ξέρουμε πλέον για ποιους μιλάμε. Τουλάχιστον να προστατευτουν οι υπόλοιποι.

Μίλησα πριν λίγο με τον γιατρό μου και μου είπε ότι η Χαρά πάει καλά!!!!!

Ελπίζω μετά από την περιπέτειά της να καταλάβουν μερικοί ότι δεν μπορούν να εκμεταλεύονται τα πάντα. Δεν επιτρέπεται να αντιμετωπίζεται καθαρά επιχειρηματικά και να εμπορευματοποιείται η υγεία των ζώων.

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 12:29, 12-01-09:

Οπως διαβασα την αρχικη περιγραφη νομιζα οτι μπηκε ορος ενδοφλεβια και μετα πρηστηκε το ποδι μονο. με την νεα περιγραφη συμφωνω και εγω οτι προκληθηκε απο λαθος τεχνικη στην χορηγηση του ορου υποδορια ( μεγαλη ποσοτητα, επανειλημενες εγχυσεις) το οποιο προκαλεσε αιματωμα το οποιο ωριμασε και εσκασε (θεωρω πως ο καθε κτηνιατρος σεβεται τους απλως κανονες ασηψιας - πες με ρομαντικο). Ελπιζω το γατι να εχει συνελθει απο την επεμβαση για να του καθαριστει η πληγη και μην ανησυχεις μπορει να παρει λιγο παραπανω αλλα θα κλεισει

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 13:27, 12-01-09:

Οπως διαβασα την αρχικη περιγραφη νομιζα οτι μπηκε ορος ενδοφλεβια και μετα πρηστηκε το ποδι μονο. με την νεα περιγραφη συμφωνω και εγω οτι προκληθηκε απο λαθος τεχνικη στην χορηγηση του ορου υποδορια ( μεγαλη ποσοτητα, επανειλημενες εγχυσεις) το οποιο προκαλεσε αιματωμα το οποιο ωριμασε και εσκασε (θεωρω πως ο καθε κτηνιατρος σεβεται τους απλως κανονες ασηψιας - πες με ρομαντικο). Ελπιζω το γατι να εχει συνελθει απο την επεμβαση για να του καθαριστει η πληγη και μην ανησυχεις μπορει να παρει λιγο παραπανω αλλα θα κλεισει

Χαιρομαι που ακούω ότι υπάρχουν ευσυνειδητοι γιατροί, αλλά είμαι πλέον πεπεισμένη ότι αυτοί που αναφέρω δεν είναι από αυτούς. Πες μου όμως κάτι. Μπορεί να γίνει τέτοια ζημιά με βιταμίνες μόνο; Απ'ότι μου είπαν μόνο βιταμίνες της εδωσαν. Ή δεν έχει σημασία το περιεχόμενο στην περίπτωση αυτή;

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 17:56, 12-01-09:

Εξαρταται απο τι βιταμινες και την ποσοτητα , αν κουνηθηκε το γατι κατα την ενεση και εσπασε καποιο αγγειο , αν το υγρο ηταν ελαιωδης, μπορει να αντεδρασε υπερβολικα ο οργανισμος , μπορει να εγινε ενεση στο ιδιο σημειο πολλες φορες. Οι γατες εξαλου εχουν μια προδιαθεση να κανουν κυστες στο σημειο της ενεσης ιδιως στα εμβολια αν δεν γινεται ωστα το εμβολιο. εμενα μου εχει τυχει σε σκυλο να κανει κυστη στο σημειο του εμβολιου 2 μηνες μετα ! και κατα τη διαρκεια της πρακτικης μου ειχα δει γατα με κυστη παλι σαν πορτοκαλι που ειχε εμφανιστει ξαφνικα στο σημειο εμβολιασμων

Παράθεση

πηνελοπη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη πηνελοπη
H πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 301 μηνύματα.

H πηνελοπη έγραψε στις 19:03, 12-01-09:

Η ανευθυνότητα κάποιον ανθρώπων και η ασχετόσυνη τους έχουνε καταστρέψει πολλές ζωές.Μακάρι όλοι μας να νιώθουμε τον κίνδυνο και να τους αποφεύγουμε.Ο Αίλουρος είναι εγγύηση.Εύχωμαι σύντομα να είναι απόλυτα καλά η μικρούλα σου.

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 21:22, 12-01-09:

Εξαρταται απο τι βιταμινες και την ποσοτητα , αν κουνηθηκε το γατι κατα την ενεση και εσπασε καποιο αγγειο , αν το υγρο ηταν ελαιωδης, μπορει να αντεδρασε υπερβολικα ο οργανισμος , μπορει να εγινε ενεση στο ιδιο σημειο πολλες φορες. Οι γατες εξαλου εχουν μια προδιαθεση να κανουν κυστες στο σημειο της ενεσης ιδιως στα εμβολια αν δεν γινεται ωστα το εμβολιο. εμενα μου εχει τυχει σε σκυλο να κανει κυστη στο σημειο του εμβολιου 2 μηνες μετα ! και κατα τη διαρκεια της πρακτικης μου ειχα δει γατα με κυστη παλι σαν πορτοκαλι που ειχε εμφανιστει ξαφνικα στο σημειο εμβολιασμων

Για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι μήπως αδίκησα κανέναν μεσα στην απόγνωση και τον θυμό μου. Αν καταλαβαίνω καλά δηλαδη μπορεί το πρόβλημα να προκλήθηκε όχι από κάποια μόλυνση αλλά από αντίδραση του οργανισμού στο φάρμακο; Δεν θα μπορούσε αυτό να είχε προβλευθει; Και οι γιατροι που την εξέτασαν και μου είπαν για μόλυνση; Μπορεί αυτα να ήταν μόνο εικασίες;

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 21:29, 12-01-09:

Για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι μήπως αδίκησα κανέναν μεσα στην απόγνωση και τον θυμό μου. Αν καταλαβαίνω καλά δηλαδη μπορεί το πρόβλημα να προκλήθηκε όχι από κάποια μόλυνση αλλά από αντίδραση του οργανισμού στο φάρμακο; Δεν θα μπορούσε αυτό να είχε προβλευθει; Και οι γιατροι που την εξέτασαν και μου είπαν για μόλυνση; Μπορεί αυτα να ήταν μόνο εικασίες;
Μην αισθάνεσαι άσχημα γιατί πράγματι υπάρχουν γιατροί οι οποίοι δεν ξέρω για ποιους λόγους αλλά δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους.Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι πολλά απο τα μέλη καταφεύγουν στα χέρια του Αίλουρου..

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 21:48, 12-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από roulsydney
Μην αισθάνεσαι άσχημα γιατί πράγματι υπάρχουν γιατροί οι οποίοι δεν ξέρω για ποιους λόγους αλλά δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους.Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι πολλά απο τα μέλη καταφεύγουν στα χέρια του Αίλουρου..
Ακριβώς επειδή ο ένας από τους δυο γιατρους που την είδαν ήταν ο ΑΙΛΟΥΡΟΣ και ο άλλος ήταν γιατρος της εμπιστοσύνης μου, αμφιβάλω ότι έκαναν και οι δυο λάθος.

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 10:18, 13-01-09:

Ποτε δεν ξερεις πως θα αντιδρασει ενας οργανισμος σε καποιο φαρμακο ιδιως αν αυτος ειναι στρεσαρισμενος ή εχει καποια ασθενεια. συνηθως τα σημαδια της μολυνσης ειναι το πυον , η υψηλη θερμοκρασια της περιοχης και γενικα η ατονια του οργανισμου

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,843 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 22:14, 16-01-09:

Raktia, πως πάει η Χαρά; Πες μας κανένα νέο της.

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 00:06, 18-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από stellak
Raktia, πως πάει η Χαρά; Πες μας κανένα νέο της.

Είναι κάπως καλύτερα αλλά μέχρι να γίνει τελείως καλά δεν θα ησυχάσω. Έχει φύγει το δέρμα της στο χέρι, από την ωμοπλάτη μέχρι το πατουσάκι της και πρέπει να πονάει γιατί το γλυφει συνέχεια. Αλλά ο γιατρός της μου λέει ότι ξεπέρασε τον κίνδυνο και σύντομα θα μπορέσω να την πάρω σπίτι.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,183 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 00:25, 18-01-09:

Μακαρι...Εχει φυγει το τριχωμα,ή το δερμα;

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 00:34, 18-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Μακαρι...Εχει φυγει το τριχωμα,ή το δερμα;
Το δέρμα!! Τελείως!! Φαίνεται το κρέας γυμνό. Αυριο θα πάω να την δω γιατι με την δουλειά την έχω αμελήσει λίγο. Και θα πάω στον γιατρό και το νέο μου απόκτημα.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 00:35, 18-01-09:

Πω πω...Και τι θα γινει με ολο αυτο το ακαλυπτο μερος;

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 00:46, 18-01-09:

Πω πω...Και τι θα γινει με ολο αυτο το ακαλυπτο μερος;
Προς το παρόν θα έχει κάποιες εκκρίσεις αλλά σιγά σιγά θα αποκατασταθεί η βλαβη. Θα βγάλει και καινούριες τριχούλες.
Ήταν αναμενόμενο απ'ότι μου είπε ο γιατρός γιατί ήταν πλέον προβληματκός ο ιστός αυτός και θα έπρεπε να φύγει προκειμένου να βγεί ο υγιής.
Απλά ακόμα είναι κάπως επίφοβο το να είναι σε μη προστατευμένο χώρο για να μην τραυματηστεί και γιατί είναι τελείως ακάλυπτο το κρέας της. Πρέπει να προσέχει και να μην μολυνθεί.
Άσε! πολύ ταλαιπωρία τραβαει το μικρό μου και όλο αυτο για το τίποτα.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 00:47, 18-01-09:

Ναι μωρε το καημενο...Εσυ δηλαδη θα την παρεις σπιτι οταν εχει αρχισει η αναπλαση;

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 01:00, 18-01-09:

Ναι μωρε το καημενο...Εσυ δηλαδη θα την παρεις σπιτι οταν εχει αρχισει η αναπλαση;

Νομίζω ότι δεν θα αντέξω να την ξαναχάσω. Οπότε βλέπω να την κρατάω. Αυτό μόνο που σκέφτομαι είναι αφ'ενός ότι κινδυνεύω να μου κάνουν έξωση οι δικοί μου, και να κρατήσουν τα γατιά και αφ'εταιρου ότι 3 γάτες είναι πολλές για ένα σπίτι. Δεν ξέρω πόσο ευτυχισμένα θα είναι και αυτά. Δεδομένου ότι δεν είναι και πολύ φιλόξενα τα άλλα δυο.
Και επίσης, πριν λίγο βρήκα και άλλη μια που πρέπει να την πάω στο γιατρό αύριο αλλά δεν ξέρω τη συνέχεια αυτού του έργου. Οπότε..... θα δείξει....

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 21:23, 18-01-09:

Η Χαρούλα μου, μετά από πολύ ταλαιπωρία, επέστρεψε περιχαρής στο σπίτι!!! Από εκείνη την ώρα δεν έχει σταματήσει να τρέχει και να παίζει με ότι βρει μπροστά της. Το χεράκι της ακόμα δεν έχει φτιάξει τελείως και απ' ότι φαίνεται έχει πολύ δρόμο μπροστά της, αλλά έχει πάει πολύ καλά.
Πηγαίνοντας πριν στο γιατρό την άτυχη μικρούλα, δεν περίμενα ότι θα με έβρισκε τέτοια χαρά με την Χαρά μου! Είναι ανέλπιστα καλά και θέλω να το φωνάξω σε όλο τον κόσμο. Το μόνο που χρειάζεται είναι ψέκασμα με αραιωμένο betadine μερα παρα μερα και υπομονή.
Σας ευχαριστώ όλους εκ μέρους της, για την συμπαράσταση και την υποστήριξη.

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 21:26, 18-01-09:

Μήπως να την ενσωματώσεις στο θέμα των ανταρτών σου; Εννοώ με φωτό, νέα κλπ. Πολύ χάρηκα με την εξέλιξη της Χαρούλας σου! Όλα καλά θα πάνε.

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 21:32, 18-01-09:

Μπράβο Raktia, πολύ χάρηκα! Γρήγορα περαστικά στο ψιψίνι! :up::up::up:

Παράθεση

Maritassia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Maritassia
H Maritassia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

H Maritassia έγραψε στις 21:38, 18-01-09:

Την πήρες σπίτι; Μπράβο... Τώρα με πολύ υπομονή και αγάπη όλα θα περάσουν.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:42, 18-01-09:

Μπραβο!Ευχομαι συντομα να γινει εντελως καλα!

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 11:20, 19-01-09:

Δεν με άφησε να κλείσω μάτι όλο το βράδυ. Δεν ξέρω αν με εκδικείται που την είχα σε κλουβί τόσες μέρες ή αν χαίρεται που είναι πάλι σπίτι, αλλά ο διάολος δεν έβαλε κ**ο κάτω όλο το βράδυ. Έπαιρνε φόρα από την άλλη άκρη του δωματίου και πήδαγε πάνω στο στομάχι μου, την ώρα που εγώ ανυποψίαστη κοιμόμουν το ύπνο του δικαίου.
Καλά να'ναι το παιδάκι μου αλλά δεν αντέχω κι άλλο ξενύχτι.

Ιδού η πριγκιπέσσα μου!!!!!

Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 11:46, 19-01-09:

Μπάφιασε τόσο καιρό στο κλουβί το καημένο! Αλλά το ότι είναι ζωηρή είναι σίγουρα καλό σημάδι. Καλή και γρήγορη ανάρρωση και καλό κουράγιο σε σένα.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:49, 19-01-09:

Αχ τι ομορφη που ειναι!Αντε γρηγορα θα γινει περδικι!

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 14:05, 19-01-09:

ψυχούλα μου! περαστικά μωρε στη μικρούλα. Να σου ζήσει!

Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 15:33, 19-01-09:

Το καημενούλι, τί να κάνει μωρέ, θέλει να ξεσκάσει!!!
Με το καλό να γίνει περδίκι

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,013 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 15:47, 19-01-09:

Χαίρεται το μωράκι σου, θέλει να σου δείξει τη χαρά της η Χαρούλα σου γι'αυτό κάνει τούμπες στον αέρα!!!!:up::up::up:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους