Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 139,914 εγγεγραμμένα μέλη και 714,402 μηνύματα σε 22,613 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 499 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια γατοτροφή αρέσει στις γατούλες σας;

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 21:53, 09-02-11:

Εσείς τι θέλετε να τρώνε οι γατούλες σας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,613 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 10:59, 10-02-11:

Δεν ειναι τι θελουμε. Ειναι και τι πρεπει να τρωνε.
Εκτος απο ξηρα τροφη εμεις της δινουμε κονσερβα μια στο τοσο που της αρεσει πολυ. Βραστο κοτοπουλακι ειναι ο αγαπημενος της μεζες -αλλα δεν περιεχει ολες τις απαραιτητες ουσιες που πρεπει να παιρνει η γατα. Καμια φορα - πολυ σπανια - λιγο τυρακι για το οποιο τρελενεται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 12:26, 10-02-11:

Επ! Και αλλος ροδιτης εδω μεσα;; Σαν πολλοι δεν γιναμε;;

H Ειρηνη εχει δικιο..δεν ειναι τι θελουμε εμεις να τρωνε οι γατες η τι θελουν αυτες
Το θεμα ειναι να τρωνε μια καλη τροφη ωστε να ειναι υγιεις
Εγω στον δικο μου οταν τον βρηκα του εδινα την Hills αλλα δεν του αρεσε και ετσι καταληξαμε στην Royal Canin
Ε και που και που του δινουμε καμια κονσερβουλα,κοτοπουλακι,τυρακι...αλλα οχι και πολυ συχνα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,019 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 14:32, 10-02-11:

Ο Πάρης κροκέτες αλλά και μεζεδάκια:
1. παρμεζάνα
2. κοτοπουλο βραστό
3. ψαράκι ψητό
4. τόνο κονσερβα που ξεπλένω με μπόλικο νερό για να φεύγει το αλάτι (γιατί δεν βρίσκω τον εξειδικευμένο για γατόνια)
5. ωμό λάδι ελιάς
6. αυγό βραστό
7. γάλα από την κούπα μου όταν δεν τον κοιτάζω
8. ελιές
9. τα χέρια μου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,343 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 15:21, 10-02-11:

Ολες!

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 18:54, 10-02-11:

Royal Canin τρώγαμε και τώρα δοκιμάζουμε νέες γεύσεις orijen και acana. Πότε πότε, όταν η μαμά έχει τις καλές της τρώμε και κανένα κονσερβάκι...αν και κάθε μέρα πηγαίνουμε και γρατζουνάμε το κουτί που ξέρουμε ότι η μαμά κρύβει τα κονσερβάκια...αλλά δε μας δίνει και πολύ συχνά

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 18:55, 10-02-11:

Ο Μαυρούλης μου τρώει τα πάντα! Μία φορά είχε ανέβει πάνω στο τραπέζι και ήπιε μία κούπα με σοκολατούχο γάλα. Μία άλλη φόρα έφαγε το παγωτό μου.

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 19:03, 10-02-11:

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,958 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:13, 10-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από MAYROULIS
Ο Μαυρούλης μου τρώει τα πάντα! Μία φορά είχε ανέβει πάνω στο τραπέζι και ήπιε μία κούπα με σοκολατούχο γάλα. Μία άλλη φόρα έφαγε το παγωτό μου.
Nα γνωριζεις παντως οτι η σοκολατα απαγορευεται στις γατες,λογω της θειοβρωμινης που περιεχει..και μπορει να οδηγησει ακομα και σε θανατο,οπως και ζαχαρη δεν κανει να τρωνε.Δες εδω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:59, 10-02-11:

ωμη γαλοπουλα, κουνελι, μοσχαρι, σολωμο, αρνι
μαγειρεμενο (ψητο, τηγανητο, βραστο) κρεας (ολα τα ειδη) και ψαρι
bacon
ζαμπον
τυρι
ψωμι (φρεσκο παντα)
μηλοπιτα
γλυκα danish
παγωτο βανιλια
σαντιγυ
γαλα
βουτυρο
πουρε
γεμιστα
κεφτεδακια
τυροπιτα
κονσερβα ψαριου (τα παντα... τονο, σαρδελλα, σολωμο, κτλ)
ελιες (θα ανοιξω θεμα γι αυτες γιατι εχω παρατηρησει κατι το περιεργο)

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2, o θρασύβουλος και ο Κρόνος και 2 σκύλοι, η Σίμπα και η Ρέα έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 312 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:49, 10-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Kalliastar
Ο Πάρης κροκέτες αλλά και μεζεδάκια:
1. παρμεζάνα
2. κοτοπουλο βραστό
3. ψαράκι ψητό
4. τόνο κονσερβα που ξεπλένω με μπόλικο νερό για να φεύγει το αλάτι (γιατί δεν βρίσκω τον εξειδικευμένο για γατόνια)
5. ωμό λάδι ελιάς
6. αυγό βραστό
7. γάλα από την κούπα μου όταν δεν τον κοιτάζω
8. ελιές
9. τα χέρια μου
Αυτά που σημείωσα αρέσουν πολύ και στον δικό μου γάτο. Να προσθέσω επίσης και πατατάκια με γεύση barbecue.
Φυσικά δεν του δίνουμε, αλλά όταν τα δει (ή ακούσει κάποιον να τα μασουλάει ) κάνει σαν τρελός!!! Σεληνιάζεται!
Το ίδιο και με τις ελιές! Κάνει όμως να τρώει; Δεν ήξερα και απέφυγα να του δώσω...

(sakura, άνοιξε το θέμα!!)

Edit: Α, και τώρα που το είπε η Sakura, μια φορά σκαρφάλωσε στον πάγκο της κουζίνας κι έκλεψε το ψωμί! Μόνο το έγδαρε όμως με τα δοντάκια του, δεν το μασούλησε.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:55, 10-02-11:

θα ανοιξω το θεμα και θα σας πω τι εχω παρατηρησει με τις ελιες!!!

ο ναρουτο τρωει και κουραμπιεδες Του αρεσει οτι εχει κρεας, βουτυρο και λιπαρα

Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,019 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 07:27, 11-02-11:

Να συμπληρώσω και εγώ τη γαλοπούλα που όταν την τρώει σε μεγάλη ποσότητα μετά πέφτε σε λήθαργο. Επίσης ο λιγούρης είχε ανοίξει κρυφά μια τρυπούλα στη ζελατίνα που είχα σκεπάσει τη βασιλόπιτα και έφαγε τόση πολύ που μετά την έκανε εμετό.

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Spiderwoman
H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 11:58, 11-02-11:

Προσοχή!!!! Στη ΓΑΤΑ μου( γιατί μία ήταν η γάτα μου) και ας έχω 40, άρεσαν πολύ οι γλυκές πιπεριές και οι ελιές, που δε νομίζω ότι τις πειράζουν!! Τις άρεσαν όμως πολύ και οι σταφίδες και τα μανιτάρια και εγώ το ΖΩΟΝ την άφηνα να τα τρώει, βέβαια όχι και πολύ συχνά!!! Το κορίτσι μου πέθανε πριν 2 χρόνια από νεφρική ανεπάρκεια που είχε πολύ ραγδαία εξέλιξη (σε 2 μήνες). Κατά τα άλλα έτρωγε μόνο Sensible της Royal Canin. Εγώ δυστυχώς τώρα τελευταία έμαθα ότι οι σταφίδες και τα μανιτάρια καταστρέφουν τα νεφρά στις γάτες. Προσέχετε πάρα πολύ τι δίνετε στα ζώα να τρώνε!!!!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2, o θρασύβουλος και ο Κρόνος και 2 σκύλοι, η Σίμπα και η Ρέα έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 312 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:21, 18-02-11:

Μια που λέγαμε για τα φαγητά που αρέσουν στις γάτες μας, σας παρουσιάζω τον Θρασύβουλο να ζαχαρώνει την τονοσαλάτα μου.
Μην σας ξεγελάει το αθώο βλέμμα, στην επόμενη φώτο έχωσε τη μουρίτσα του μέσα και έφαγε κατσάδα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,958 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:30, 18-02-11:

χαχααχαχχααχ....το αγορι μου..!!!!!..πωπω...το βλεμα του..τα λεει ολα!!

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 16:53, 18-02-11:

Εκτος απο τις κροκετες της Προπλαν,που ειτε τους αρεσουν η οχι ,πρεπει να τρωνε,τους αρεσουν αρκετα απο αυτα που αναφερατε πιο πανω,αλλα
οι αδυναμιες της Μπριζιτ τουλαχιστον ειναι ,το γιαουρτι,το μηλο,το αγγουρι,η φραουλα και φυσικα η σοκολατα που αρεσει και στα δυο αλλα ειναι
απαγορευτικη για την οραση τους κυριως.

Παράθεση

hionath1980 (Μαγδαληνή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hionath1980
H Μαγδαληνή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H hionath1980 έγραψε στις 17:47, 18-02-11:

Πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα που διαβαζω..! Μονο που θα ηθελα κι εγω απο τη μερια μου να σας ρωτησω ποσο τακτικα δινετε στις γατες σας τις παραπανω λιχουδιες..!
Θελω, οπως και εσεις φανταζομαι...οτι καλυτερο για την μικρη μου...και για την μελλοντικη της "αδερφουλα"¨που ερχεται σε λιγο καιρο....Εγω προσωπικα της δινω ανα δυο εβδομαδες ενα φακελακι υγρης τροφης Royal Canin...ετσι για να αλλαζω την γευση της....και μετα κανονικα την ξηρα τροφη της επισης Royal...! Ο γιατρος μας εδω μας ειπε οτι εφοσον την τρωει και δεν την αφηνει να μην την αλλαξουμε....και εγω για να ειμαι ειλικρινης μεχρι τωρα την εμπιστευομαι...! Τα ωμα φαγητα και γενικα τα φαγητα που τρωμε εμεις τα αποφευγω σαν τον διαολο....
Γενικα διαβαζω διαφορα εδω μεσα...αλλα δεν ειμαι σιγουρη εαν μπορεσω να κανω ολα οσα κανετε...! Θα ηθελα να μου καποιος πολυ εμπειρος και ενημερωμενος απο αψογο κτηνιατρο (θα ρωτησω και τον δικο μου.Δεν το εκανα ακομη), Τι διαδικασια ακολουθει στην διατροφη...ποσο τακτικα την εμπλουτιζει.... και πια προϊοντα δινουν τις βιταμινες και τα ιχνοστοιχεια που χρειαζεται μια γατα περαν της κροκετουλας της για να ειναι υγειης και να ζησει πολλα πολλα χρονακια..!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 18:52, 18-02-11:

εγώ μια φολά πήγα κι έλικθα τη θακούλα με το φαΐ μου κάτω για να φάω κριτθίνια Whiskas

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,737 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 19:01, 18-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από MAYROULIS
εγώ μια φολά πήγα κι έλικθα τη θακούλα με το φαΐ μου κάτω για να φάω κριτθίνια Whiskas

Όλα τα πθευδά εδώ μαζευτήκανε...

Παράθεση

Romeo (Ιφιγένεια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Romeo
H Ιφιγένεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Romeo έγραψε στις 20:52, 18-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
ωμη γαλοπουλα, κουνελι, μοσχαρι, σολωμο, αρνι
μαγειρεμενο (ψητο, τηγανητο, βραστο) κρεας (ολα τα ειδη) και ψαρι
bacon
ζαμπον
τυρι
ψωμι (φρεσκο παντα)
μηλοπιτα
γλυκα danish
παγωτο βανιλια
σαντιγυ
γαλα
βουτυρο
πουρε
γεμιστα
κεφτεδακια
τυροπιτα
κονσερβα ψαριου (τα παντα... τονο, σαρδελλα, σολωμο, κτλ)
ελιες (θα ανοιξω θεμα γι αυτες γιατι εχω παρατηρησει κατι το περιεργο)
Χα χα...και εμένα κάτι έχει με τις ελιές.....!!!
Μια φορά που έτρωγα....του έριξα το κουκούτσι της ελιάς να δω πως θα αντιδράσει και ξετρελάθηκε...το έγλειφε....τριβόταν πάνω του...!!!
Σε όποιον το έλεγα δεν με πίστευε....!!!
Και εσένα μια από τα ίδια ???

Παράθεση

Romeo (Ιφιγένεια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Romeo
H Ιφιγένεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Romeo έγραψε στις 20:59, 18-02-11:

Εγώ του δικού μου του δίνω Hills....!!!
Από όταν είχε πάθει πριν 3,5 χρόνια την ουρολήμωξη,....κόψαμε τις βλακείες...., αν και γενικά είχε συνηθίσει μόνο γατοτροφές....!!!
Φανταστείτε ότι του δίνω να δοκιμάσει ψάρι ή γαλοπούλα και δεν το θέλει ο κύριος...!!! Χα χα !!!
Καλύτερα από την μια,.....γιατί έτσι δεν ανεβαίνει και στο τραπέζει να "κλεβει" φαγητό ούτε ζητάει κάτι όταν τρώω....!!!
Σπανια θα φάει κονσερβούλα....από το σούπερ μάρκετ και αυτό μόνο αν ξεμείνω από την κανονική του και δεν έχω προλάβει να πάρω....!!!
Άλλωστε που και που του αρέσει....!!!

Αναρωτιέμαι βλέποντας όσα γράψατε.....κάνει να τρώει ένα γατί όλα αυτά....?!?!?
Γιατι ξέρω ότι είναι πολύ ευαίσθητα...!!!

Παράθεση

Ιωαννα Μ.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ιωαννα Μ.
H Ιωαννα Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (30 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Ιωαννα Μ. έγραψε στις 19:49, 19-02-11:

Τα δικα μας τρωνε ξηρη τροφη Purina One και 1 φορα το μηνα κονσερβα. Λατρευουν ομως να τρωνε μαγειρευτα φαγητα,με ιδιαιτερη προτιμηση στο μουσακα,παστιτσιο,μελιτζανες,κολοκυθακια,πατατες,κρεμυδι,ρυζι με σολωμο,κοτοπουλο,παριζα,ψαρια(εκτος απο γλωσσα),γαριδες,μυδια,ψωμι,τσουρεκι,μοσχαρι,χοιρινο,αγριο γουρουνο,ζαρκαδι,πιτσα,κοτοπουλο,πιπερια,κουλουρακι,καλαμαρια και κουνουπιδι.

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 20:37, 19-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Romeo
Εγώ του δικού μου του δίνω Hills....!!!
Από όταν είχε πάθει πριν 3,5 χρόνια την ουρολήμωξη,....κόψαμε τις βλακείες...., αν και γενικά είχε συνηθίσει μόνο γατοτροφές....!!!
Φανταστείτε ότι του δίνω να δοκιμάσει ψάρι ή γαλοπούλα και δεν το θέλει ο κύριος...!!! Χα χα !!!
Καλύτερα από την μια,.....γιατί έτσι δεν ανεβαίνει και στο τραπέζει να "κλεβει" φαγητό ούτε ζητάει κάτι όταν τρώω....!!!
Σπανια θα φάει κονσερβούλα....από το σούπερ μάρκετ και αυτό μόνο αν ξεμείνω από την κανονική του και δεν έχω προλάβει να πάρω....!!!
Άλλωστε που και που του αρέσει....!!!

Αναρωτιέμαι βλέποντας όσα γράψατε.....κάνει να τρώει ένα γατί όλα αυτά....?!?!?
Γιατι ξέρω ότι είναι πολύ ευαίσθητα...!!!
Το οτι τους αρεσουν αυτα τα μεζεδακια ,δε σημαινει οτι τους τα δινω σαν κυρια τροφη η συχνα η σε μεγαλη ποσοτητα.
Π.χ. τυρι του τοστ,οποτε εχω και φτιαχνω τοστ,θα τους δωσω 2 με 3 γατισιες μπουκες.Το ιδιο και απο ολα τα αλλα.
Η καθημερινη διατροφη τους ειναι κροκετες της Προπλαν και μια φορα στις 15 μερες απο μισο κονσερβακι της χιλς.

Παράθεση

hionath1980 (Μαγδαληνή)

Δραστήριο Μέλος

H Μαγδαληνή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H hionath1980 έγραψε στις 23:26, 19-02-11:

Συγνωμη....αλλα ολλα αυτα που διαβαζω οτι αρεσουν στις γατουλες σας....τα δινετε ΟΝΤΩΣ...??? Μαγειρευτα δικα μας φαγητα??? Δεν εχω πολυ εμπειρια στις γατες...αλλα εχω ακουσει και εχω μαθει...οτι τα περισσοτερα απο αυτα που δινετε εσεις... (για να μην πω ΟΛΑ..) απαγορευονται δια ροπαλου....και πολλα απο αυτα κανουν κακο στην υγεια του γατιου...!!!!

Πολλα απο αυτα που λετε...εχουν τοσα λυπαρα και οχι μονο...! Οσο σπανια και να τα δεινετε....και σε οτι ποσοτητες και να ειναι αυτα...ειναι επιβλαβη...! Μακαρι να ειναι παντα καλα και γερες οι γατουλες σας...αλλα νομιζω οτι ειναι μεγαλο λαθος αυτη η συνηθεια....!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:32, 19-02-11:

Εδω ειναι η λιστα με καποια απο αυτα που δεν πρεπει να δινουμε στις γατες μας.

Παράθεση

hionath1980 (Μαγδαληνή)

Δραστήριο Μέλος

H hionath1980 έγραψε στις 23:39, 19-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Εδω ειναι η λιστα με καποια απο αυτα που δεν πρεπει να δινουμε στις γατες μας.
Εφη μου...νομιζω οτι λοιπουν πολλα....Ειδικα Οταν διαβαζω για μαγειρευτα φαγητα οπως παραδειγμα το παστιτσιο...και αλλα...Τρομαζω....! Νομιζω οτι λειπει η ενημερωση....χωρις βεβαια να θελω να θιξω κανεναν....αλλα εχω διαβασει πραγματα εδω μεσα...που μου φανηκαν απιστευτα!!! Γαλα? Κεικ?? Ζαμπον?? Μπεικον?? Γλυκα??? Βουτυρο?? Κεφτεδες...και αλλα....!

Παράθεση

Αλβίνα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλβίνα
H Αλβίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Αλβίνα έγραψε στις 20:27, 07-03-11:

Ο γατούλης μου τα τρώει όλα,αλλά κάθε γάτα (όπως και εμείς οι άνθωποι) έχουν την προτίμησή τους στις τροφές.Στον Simon πάντως του αρέσουν περισσότερο ότι διαφημίζει στην τηλεόραση
1.Whiskas
2.Gourmet
3.Iams
4.Friskies
5.Pro plan
Όταν βλέπει ότι γυρίζω από το supermarket και κρατάω στο χέρι μου τέτοια τροφή...γίνεται πανιγύρι!!!!!!!

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  101_0184.jpg
Εμφανίσεις:  191
Μέγεθος:  344,3 KB  
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 09:40, 17-06-11:

Εγώ τη Τζίντζερ την ξεκίνησα μετά τον απογαλακτισμό της με τη Royal canin baby cat και μετά προχωρήσαμε στην Hills kitten essentials που της αρέσει πολύ!! μεζέδες δεν τις δίνω....Η κτηνίατρος ήταν κάθετη σ'αυτό. Μας συμβούλευσε να μην ξεκινήσουμε τέτοια γιατί μπορεί να της χαλάσουμε το πεπτικό και να της δημιουργήσουμε και άθελά μας και πρόβλημα. Είναι και η πρώτη φορά που έχω επαφή με γάτα... Και επειδή έχω εμπειρία από το σκύλο μου θεωρώ ότι μόνο κακό μπορεί να του κάνω και έτσι προτιμώ να της δίνω μόνο την ξηρά τροφή για να είναι πιο ισορροπημένη η διατροφή της!

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 09:50, 17-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από kat-cats
Εγώ τη Τζίντζερ την ξεκίνησα μετά τον απογαλακτισμό της με τη Royal canin baby cat και μετά προχωρήσαμε στην Hills kitten essentials που της αρέσει πολύ!! μεζέδες δεν τις δίνω....Η κτηνίατρος ήταν κάθετη σ'αυτό. Μας συμβούλευσε να μην ξεκινήσουμε τέτοια γιατί μπορεί να της χαλάσουμε το πεπτικό και να της δημιουργήσουμε και άθελά μας και πρόβλημα. Είναι και η πρώτη φορά που έχω επαφή με γάτα... Και επειδή έχω εμπειρία από το σκύλο μου θεωρώ ότι μόνο κακό μπορεί να του κάνω και έτσι προτιμώ να της δίνω μόνο την ξηρά τροφή για να είναι πιο ισορροπημένη η διατροφή της!
Δεν έχεις άδικο, αλλά αν μπορούσες να βρεις σε κονσερβούλα την ξηρά τροφή που της δίνεις και να τρώει και μια μικρή ποσότητα και από αυτήν, θα ήταν καλύτερα από τη σκέτη ξηρά τροφή! Οι γάτες χρειάζονται υγρασία στην τροφή τους για τα νεφρά τους! Μακροπρόθεσμα η σκέτη ξηρά κάνει κακό! Το μόνο στο οποίο κάνει καλό η ξηρά είναι για τα δόντια τους! Και το στομάχι επιβαρύνεται σε κάποια ζώα με την ξηρά, γιατί διογκώνεται με το νερό μέσα σ' αυτό και πολλές φορές ερεθίζει και το έντερο!
Επίσης καλό θα ήταν 2-3 φυλλαράκια την ημέρα από κάποιο χόρτο κατάλληλο για γάτες να καταναλώνουνε τα ζώα! Τους κάνει απίστευτο καλό! Τους βοηθάει το πεπτικό και δίνει βιταμίνες!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Spiderwoman : 17-06-11 στις 13:51.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:50, 17-06-11:

Η ρουαγιάλ έχει πάντως φακελάκια με καλής ποιότητας υγρή τροφή,που εχει και σειρά για στειρωμένα.Εγώ απο αυτά τους δίνω που και που...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 17-06-11 στις 18:07.
Παράθεση

spica

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spica
Ο spica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 6 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O spica έγραψε στις 13:07, 17-06-11:

Τους δινω ξηρα Orijen(την τρωνε σαν τρελα και εχουν και φοβερη ενεργεια)και μερα παρα μερα κονσερβα 'η φακελακι Applaws

Παράθεση

elmeow (Ελένη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elmeow
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλάάάά τσιτσινιάάάά! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H elmeow A meow massages the heart... έγραψε στις 15:34, 17-06-11:

Eμείς τρώμε light της hills ή in home της royal,και από κονσερβούλες sheba,gourmet και schesir.Aλλά φυσικά κλέβουμε λίγο παριζάκι..λίγο κοτοπουλάκι..τυράκι..γιαουρτάκι...και ελίτσεεεεεεεεεεςςςς!
Γνωρίζω πολλούς που δίνουν γλυκάκια στα γατάκια επειδή τα λυπούνται που τους τρέχουν τα σάλια μα παιδιά προσοχή..δεν το έχει ανάγκη η γατούλα σας,δώστε λίγες κροκετούλες ή μια λιχουδίτσα για γατούλες.
meooow-meooooow!!!

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 18:52, 19-06-11:

Διαβάζω όσα λέτε με μεγάλη προσοχή γιατ οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες. Δηλαδή συμβουλευετε να δώσω στη θέτουμε μου εκτός Απο ξηρά τροφή και κάποια υγρή έτσι; Και δεν θα σταματήσει να τρώει την ξηρά τροφή μετα; Ήδη έβαλα να γίνουν οι φακες για να μασουλαει χορτο

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:54, 19-06-11:

Κονσερβούλα που και που να της δινεις..σαν λιχουδια,ακριβως για να μην σου ζηταει συνεχεια μετα..

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 19:00, 19-06-11:

schesir!!!! Είναι από τις λίγες κονσέρβες που είναι 100% κρέας/ψάρι!!Δεν είναι πατέ αλλά καθαρό κρέας! Ακόμα και της royal είναι κομματάκια από πατέ!Όχι ότι το πατέ είναι κακό (πάντα) αλλά εκεί υπάρχει η ευκολία του να πασσάρουν διάφορα μέσα... Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ την schesir τη βρίσκω καταπληκτική τροφή!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mpoulaalekoula : 19-06-11 στις 19:15.
Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 11:18, 20-06-11:

Θα δίνεις πολύ λίγο! Εγώ δίνω 2 φακελάκια την ημέρα σε 10 γάτες (δηλ 2:10!!) και βασικά τρώνε την ξηρή τροφή τους!!

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,378 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 19:14, 20-06-11:

η μεγαλη μου ειναι αρκετα ιδιοτροπη γατα τοσο στην ξηρη , οσο και στις κονσερβες . ειχε ξετρελλαθει με την οριτζεν την οποια λογω καποιων προβληματων την σταματησαμε, και πλεον τρωει την ρουαγιαλ..δεν τρελλαινεται αλλα ουτε μενει τελειως νηστικια.
η μικρη απο την αλλη δεν εχει κανενα προβλημα, μεχρι και γύρο δοκιμασε, προς το παρων τρωει την babycat και μετα μαλλον θα παρουμε την kitten της ρουαγιαλ.

οι κονσερβες που καταδεχεται η μεγαλη ειναι schesir, applaws, diamant, και μια τελευταια ανακαλυψη τις sushicat (ολες ειναι πολυ καλης ποιοτητας). της royal canin κονσερβα δεν τρωει..

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 21:35, 20-06-11:

Παιδιά επειδή δεν γνωρίζω πολλα μην της κάνω και κακο... Η ξηρά τροφή της hills kitten essential είναι καλή; Αυτή της δίνω κάθε μέρα. Τώρα έβαλα και φακη να φυτρώσει γιατί απο ότι λέτε είναι απαραίτητο. Να δίνω και μέσα στην εβδομάδα λίγο κονσέρβα; Θα μου τρώει μετα την ξηρα τροφη; Χρειάζεται κάτι άλλο για να διατηρείται καλα στην υγεία της;

Επίσης αυτή η schesir είναι καλή τροφη; Και τη βρίσκω εύκολα...;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 20-06-11 στις 21:42. Αιτία: merge
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:41, 20-06-11:

Η hills ειναι κτηνιατρική τροφή..οπότε θεωρητικά είναι καλή.Είναι στειρωμένη η γάτα σου;Διότι κανονικά τότε θα χρειάζεται τροφή για στειρωμένες.Όταν δεν δίνεις καθημερινά κονσέρβα...δεν νομίζω ότι υπάρχει κύνδινος να μην τρώει την ξηρή.

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 22:24, 20-06-11:

Είναι τριων μηνών. Τη βρήκα μαζί με τα αδερφακια της πεταμένα σε κάδο με κλειστά ματακια. Τα μεγαλώσαμε με πολυ κόπο με μπιμπερό και ξεπέρασε μια φοβερή δερματιτιδα μετα Απο πολυ αγώνα και θεραπεία. Δώσαμε τα αδερφακια της σε καλα σπίτια και κρατήσαμε εμείς τη Τζιντζερ την οποία θα στειρωσουμε το Σεπτέμβριο που θα είναι 6 μηνών. Άρα να μην ανησυχώ για την ξηρα τροφη και να πάω σε κάτι άλλο καλύτερο; Όταν τη στειρωσουμε θα της δώσουμε σίγουρα ειδική τροφη μας το είπε κι η γιατρός. Σήμερα της έδωσα λίγο τυρακι εμμενταλ και της άρεσε πολυ!

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 02:31, 21-06-11:

Για την schesir νομίζω ότι έχει αρχίσει να γίνεται πιο ευρέως διαδεδομένη..Πιστεύω ότι θα την βρεις σχετικά εύκολα! Έχει και παααάρα πολλούς συνδυασμούς!! Αλλά και η Hill's καλή είναι απλά στη δική μου αρέσουν τα κομματάκια και όχι τα πατέ!!

Παράθεση

socially excluded

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη socially excluded
H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε στις 08:33, 21-06-11:

Εγώ στον γάτο μου δίνω ως καθημερινή τροφή friskies και καμιά φορά για επιβράβευση whiskas. (Έχω παρατηρήσει πως αφού φάει whiskas πίνει πάρα πολύ νερό.) Επιπλέον, που και που του δίνω μια μικρή ποσότητα από ότι περίσσεψε από το μαγειρεμένο φαγητό. Τρώει σχεδόν τα πάντα εκτός από λαχανικά και ρύζι.

Δεν ξέρω αν κάνω καλό, αλλά του δίνω να πιεί γάλα από μικρό και έχει φτάσει στο σημείο να πίνει πολύ γάλα και μικρή ποσότητα νερού. Αν περάσει μέρα χωρίς να του βάλεις γάλα το πρωί νιαουρίζει. Πάντως του αρέσει πολύ.

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 10:03, 21-06-11:

H friskies είναι από τις χειρότερες τροφές!!!! Η whiskas είναι λίγο καλύτερη, η hills είναι αρκετά καλή, αλλά η royal είναι πολύ καλύτερη! Γάλα μη δίνετε σε μεγάλες ποσότητες, προσπάθησε να το ελαττώσεις σιγά σιγά και να το αντικαταστήσεις με νερό! Όσο καιρό το ζώο πίνει γάλα, η εσωτερική αποπαρασίτωση πρέπει να γίνεται πολύ συχνά!!!!!!!!

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 10:21, 21-06-11:

Δηλ. να της αλλάξω τροφή...να της δίνω royal τη θεωρείτε καλύτερη;

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 10:30, 21-06-11:

Με διαφορά! Όλοι οι κτηνίατροι που ασχολούνται χρόνια με φιλοζωικές την προτιμούν! Τη Hills συνήθως την προτιμούν όσοι δεν έχουν πάρα πολλά περιστατικά! Κάτι λέει αυτό!

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 10:47, 21-06-11:

Τι εννοείς "όσοι δεν έχουν πάρα πολλά περιστατικά"; Κρίμα...και έχω αγοράσει ένα 3κιλο από την hills essential....και θα κρατήσει για αρκετό καιρό. Μετά από τη στείρωση τότε ίσως της αλλάξω τροφή όπου θα θέλει ειδική. Ποια προτείνεις από τη σειρά αυτή; είναι εξίσου καλή με την ειδική της Hills?

Παράθεση

cherryhead122 (Χαρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cherryhead122
H Χαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H cherryhead122 έγραψε στις 11:16, 21-06-11:

Εγω δίνω στο μικρουλη μου φακελάκι gourmet perle η gourmet κονσέρβα, μια την ημέρα. Μισή το πρωι και μισή το βράδυ. Την υπόλοιπη μέρα του έχω πάντα ξηρό τροφή στο μπολ του (αυτή η καινούργια της purina που είναι φυτική) και το μεσημέρι συνήθως τρώει κάτι μαγειρεμενο δικό μας.

Παράθεση

socially excluded

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη socially excluded
H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε στις 11:23, 21-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Spiderwoman
H friskies είναι από τις χειρότερες τροφές!!!! Η whiskas είναι λίγο καλύτερη, η hills είναι αρκετά καλή, αλλά η royal είναι πολύ καλύτερη! Γάλα μη δίνετε σε μεγάλες ποσότητες, προσπάθησε να το ελαττώσεις σιγά σιγά και να το αντικαταστήσεις με νερό! Όσο καιρό το ζώο πίνει γάλα, η εσωτερική αποπαρασίτωση πρέπει να γίνεται πολύ συχνά!!!!!!!!
Είναι τόσο καλές αυτές οι royal ;;; Μπορώ να τις βρω σε supermarket ; Πάντως ο γάτος μου κάνει τρελός για whiskas !

Για το γάλα θα προσπαθήσω να του το μειώσω...

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 12:16, 21-06-11:

Μα μην ανησυχείς και η Hills είναι πολύ καλή, αλλά η Royal είναι καλύτερη! Για τα στειρωμένα υπάρχουν 2-3 διαφορετικές, ανάλογα με το φύλο και τις δραστηριότητες του ζώου! Θα τις βρείτε μόνο στα pet-shop, ό,τι πουλιέται στα σούπερμάρκετ είναι τα χειρότερα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους