Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 94,430 εγγεγραμμένα μέλη και 715,457 μηνύματα σε 22,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 485 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

'Εφυγε...

ΚωσταςΞ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΚωσταςΞ
Ο ΚωσταςΞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ΚωσταςΞ έγραψε στις 01:05, 19-03-20:

Καλησπέρα.....εχω λίγες μέρες που αποφάσισα να πάω ένα ταξίδι και να πάρω και τον γάτο μου μαζί.. Και έτσι έγινε!!Θεσσαλονίκη καβαλα.μολις φτάσαμε μου ξέφυγε και στην περιοχή υπήρχε ένας γάτος ,μεγάλωσαν και τρόμαξε μάλλον και ανέβηκε σε ένα δέντρο και δεν κατέβηκε όλο το βράδυ....το πρωί με περίμενε,τον έβαλα μέσα στο σπίτι, έφαγε και μέσα σε 10 λεπτά έφυγε Εξαφανίστηκε....εχουν περάσει 4 μέρες και ανησυχώ.....τι λέτε θα ΞΑΝΆ γυρίσει!? Είναι στυρομενος ενός χρόνου περίπου.....και ο γάτος ζει μέσα έξω.!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,976 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:05, 19-03-20:

Καλημέρα φίλε μου. Δεν αφηνουμε γατια εξω απο το σπιτι ειδικα οταν πηγαινουμε αλλού! Τι παει να πει ζει μεσα και εξω; Και αντε πες εκει που ζεις μονιμα το εχει συνηθισει.Εφοσον πηγες σε αλλο μερος επρεπε να τον εχεις μεσα.
Το αν θα γυρισει εμεις πως να το ξερουμε;
Αδιαννοητο που τον αφησες εξω εφοσον πηγες σε αλλο μερος.
Ο γατος αντιμετωπιζει παρα πολλους κινδυνους εφοσον τον αφηνεις εξω .Πρεπει να το γνωριζεις αυτο,καποιασ τιγμη δεν θα γυρισει διοτι θα εχει πεθανει.
Αν τον νοιαζεσαι αν και οταν τον δεις βαλτον μεσα και εκει θα μεινει.Αλλιως θεωρειται και ειναι ΑΔΕΣΠΟΤΟΣ.Με ολους τους κινδυνους.
Καλημερα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚωσταςΞ

Νεοφερμένος

O ΚωσταςΞ έγραψε στις 13:39, 19-03-20:

Με τσάκισες......απλα τον ψάχνω όλοι μέρα παντού.....υπαρχει η πηθανοτιτα να έχει φύγει εκτός χωριού.....πανω απω 5-6 χιλιόμετρα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,976 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:04, 19-03-20:

Αρχική Δημοσίευση από ΚωσταςΞ
Με τσάκισες......απλα τον ψάχνω όλοι μέρα παντού.....υπαρχει η πηθανοτιτα να έχει φύγει εκτός χωριού.....πανω απω 5-6 χιλιόμετρα
Συγνώμη αλλά κάποιες φορες πρέπει να λέμε τα πράγματα ως έχουν για να συνειδητοποιούμε τα λαθη μας.
Οι γατες ειναι γνωστο οτι μπορουν να διαννυσουν πολυ μεγαλες αποστασεις.

Μακαρι να ξαναρθει, αλλα αν συμβει αυτό μην τον ξαναβγάλεις εξω.

Παρε ενα μεταλικο μπωλακι φαγητο και χτυπα το με ενα κουτάλι ,μπας και σε ακουσει. να ξερεις επισης οτι το βραδυ ειναι ακομα καλυτερο το ψαξιμο, εχει περισσότερη ησυχια. Επισης αφησε φαγακι και νερακι εξω απο το σπιτι σου.
Ενημερωσε και τους γειτονες για τον γατο ,περιεγραψε τον και πες αν τον δουν να σε φωναξουν,παντα με τα καταλληλα μετρα βεβαια λογο κορονοιού, μην το ξεχναμε αυτό.
Μεσα απο την ψυχη μου σου ευχομαι να τον βρεις.Αν θες ενημερωσε μας.Και πρόσεχε.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚωσταςΞ

Νεοφερμένος

O ΚωσταςΞ έγραψε στις 21:27, 19-03-20:

Το Ευχαριστώ....δεν είχα ποτέ γάτο όποτε δεν ηξέρα και πολλά.. ..αυτος μου ήρθε έξω από μαγαζί μου το ταισα και τον κράτησα....εδω τωρα που είμαι είναι χωριό με κότες μπαξεδες και τέτοια....εχω ψάξει παντού ,^απίστευτο παντου....σιγουρα ΘΑ συνεχίσω να ψάχνω.και πάλι ευχαριστώ για την ανταπόκριση!!

ΕΛΠΊΖΩ να μην έφυγε από το χωριό.. ...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-03-20 στις 22:00. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

ΚωσταςΞ

Νεοφερμένος

O ΚωσταςΞ έγραψε στις 23:33, 20-03-20:

Τον βρήκα.....5 μέρες όλοι μέρα έψαχνα και τον βρήκα.. ..είμαι παρα πολυ χαρούμενος και αυτός...εγω έφτεγα τον τρόμαξα πολύ με το ταξίδι δεν ηξέρα πολλά...ας μου γίνει μάθημα....
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:43, 21-03-20:

Αρχική Δημοσίευση από ΚωσταςΞ
Τον βρήκα.....5 μέρες όλοι μέρα έψαχνα και τον βρήκα.. ..είμαι παρα πολυ χαρούμενος και αυτός...εγω έφτεγα τον τρόμαξα πολύ με το ταξίδι δεν ηξέρα πολλά...ας μου γίνει μάθημα....
Mπάβο!!! Χαίρομαι πάρα πολύ!
Ναι καλά τα λες, ελπίζω να σου γίνει μάθημα και να μην τον αφήνεις έξω .
Να προσέχετε.
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 16:09, 23-03-20:

θα μεινεις εκει η θα φυγεις?
αν πηγες απλα για λιγες μερες δεν επρεπε να τον αφησεις.
και κρατησε τον μεσα αφου τον βρηκες.μεχρι να φυγεις.
στις γατες δεν αρεσουν οι αλλαγες περιβαλλοντος.

αν εχεις σκοπο να μεινεις εκει φτιαξε του τον χωρο του,να εχει σαν σημειο αναφορας,σαν βαση.
μια καβατζα να κρυβεται και να κοιμαται,τα μπολακια του,το νερο του,να νιωθει ανετα κ αυτος.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Έφυγε το γατάκι μου... - Από KOUKOUOU
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-01-11 στις 11:34.
    • Τα πήρε όλα κι έφυγε! - Από Nikos
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-08 στις 23:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους