Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 93,127 εγγεγραμμένα μέλη και 719,984 μηνύματα σε 22,905 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 261 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτες και ΚΤΕΛ

naty

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη naty
H naty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (22 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H naty έγραψε στις 22:41, 05-04-12:

βασικα για την σφραγιδα εχω θεμα γιατι ειμαι βουλγαρια... αλλα αυτο που θελω να ξερω απαξ και το κτελ πατησει ελλαδα το γατι θα ανεβει μαζι μου ? και ασ ειναι του εξωτερικου το κτελ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,914 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:46, 05-04-12:

χμ,το τουριστικο λεωφορειο ειναι διαφορετικο απο τα ΚΤΕΛ.Ομως...υπαγεται στην ελληνικη νομοθεσια θελω να πιστευω.Εξαλλου,συμφωνα με τον νεο νομο..επιτρεπεται η μεταφορα μικρων ζωων σε ΟΛΑ ΤΑ ΟΔΙΚΑ,ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΡΟΧΙΑΣ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΞΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΠΙΒΑΤΗΓΑ ΠΛΟΙΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΣΕ ΑΣΦΑΛΕΣ ΚΛΟΥΒΙ..κλπ.Δεν μπορω να το κανω κοπυ,αλλα ακριβως ετσι το γραφει ο νομος.Κατεβασε τον απο το λινκ που σου εβαλλα πριν.

edit:Α..απο βουλγαρια θα ερθεις;Δυστυχως δεν ξερω τι ισχυει εκει,καλο θα ηταν να ψαξεις την εκει νομοθεσια.Παντως στην ελλαδα πλεον δεν επιτρεπεται αυτο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

naty

Νεοφερμένος

H naty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (22 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H naty έγραψε στις 22:49, 05-04-12:

οκει ¨) αυριο τρεχω για φοτοτυπιες

Παράθεση

naty

Νεοφερμένος

H naty έγραψε στις 22:55, 05-04-12:

Εψαξα το σαιτ τησ εταιριας και μαλλον για ελληνικη μοιαζει κατς κοπι πειστ και πειτε μου και εσεις
https://www.anh.gr/

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,914 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:03, 05-04-12:

Και εμενα ελληνικη μου φαινεται.Οπωσδηποτε τον νομο φωτοτυπια,και επικυρωση απο την αστυνομια.Και να μην υποχωρησεις.

Παράθεση

naty

Νεοφερμένος

H naty έγραψε στις 23:19, 05-04-12:

μονο με την σφραγιδα θα εχω θεμα. Δεν θα μου ψοφησουν το γατο για μια σφραγιδα .ευχαριστω πολυ ¨)

Παράθεση

_Νηρηίς_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 14:18, 10-10-14:

Ήθελα να ταξιδέψω με τον γατούλη μου που τον είχε αφήσει η μαμά του στο πατρικό μου (είναι στην Αχαία) και να τον μεγαλώσω στην Αθήνα, μιας και είχαμε συνδεθεί αρκετά. Όταν δυνάμωσε κάπως, μιας και τον βρήκαμε αποσκελετωμένο, του κάναμε εμβόλια, αποπαρασιτώσεις και πήραμετο βιβλιαράκι υγείας του κούκλου μου. Πρώτο ταξίδι με κατοικίδιο στη ζωή μου. Ο γάτος ήταν πολύ καλόβολος. Πάω να κόψω εισιτήρια και μου λέει για ζώα υπάρχουν συγκεκριμένα λεωφορεία και έπρεπε να περιμένω 2 ώρες. Λέω ας κάνω υπομονή, μιας και αυτή μου είπε πως υπάρχει και ο νόμος. Ένα μήνα μετά ταξίδεψα πάλι με τον υπεργάτο μου- που κοιμάται σε όλο το ταξίδι κιόλας- για να πάω από Αθήνα στο πατρικό μου με τη μητέρα μου, θέλαμε να ταξιδέψουμε πρωί και φτάσαμε κατάτις 10 παρά, μας λέει για ζώα λεωφορείο στις 14.30, μα λέει η μητέρα μου δεν υπάρχει νωρίτερα, λέει στις 11.30 για ανθρώπους και ότι και τα δρομολόγια που υπάρχουν τα έχουν συμφωνήσει με τη φιλοσοφική (φωνάζοντας κιόλας). Σκεφτήκαμε να πάρουμε λεωφορείο άλλου νομού που είναι πιο κοντά στη περιοχή μας αλλά ήταν μπελάς ωστόσο, πήγε η μάνα μου και ρώτησε αυτούς που είναι μπροστά αποτα λεωφορεία και είπαν να συννενοηθούμε με τον οδηγό. Τελικά κόψαμε για των 11.30 για τους "ανθρώπους" με όποιο ρίσκο, ρωτήσαμε τον οδηγό και είπε μα αν έχει κάποιος αλλεργία κλπ κλπ και τελικά τον πήραμεμε δική μας ευθύνη. Στο μεταξύ του είπε και η μάνα μου στο λεωφορείο των 14.30 οι άνθρωποι δεν θα έχουν αλλεργία και εκείνος μας είπε πως τάχα μου γνωρίζουν για τα συγεκριμένα λεωφορεία (εγώ ποτέ μου δεν ήξερα πως υπάρχουν συγκεκριμένα λεωφορεία, θεωρούσα πως σε όλα επιτρέπονται αρκεί να είναι σε κλουβάκι). Στο λεωφορείο της επιστροφής προς Αθήνα ήταν μια χαρά, μας είπε ο εισπράκτορας κιόλας πως έχει και τροφούλα για το γατούλη.

Ήθελα να τα περιγράψω όλα αυτά, γιατί απορώ τι φοβούνται από ένα μπέμπη 2.5 μηνών που είναι εμβολιασμένος και δεν φοβούνται με όλα τα άλλα που μπορούν να κάνουν οι άνθρωποι γενικά... Και στο κάτω κάτω αν ο άλλος έχει αλλεργία είναι η εξαίρεση και θα το σεβόμουν, εγώ θα πήγαινα σε κάποια θέση μακρινή απο εκείνον ή εκείνος να κάνει το αντίστροφο. Είναι υποχρέωση και των δυο. Κάθε φορά θα βλέπω τον γάτο μου και θα απορώ τι φοβούνται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  10347610_534673483343579_7683934276704879593_n.jpg
Εμφανίσεις:  72
Μέγεθος:  102,5 KB  
Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη παμαμπου
H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 14:31, 10-10-14:

τον κακό τους τον καιρό!κ συγχωρήστε με κιόλας απλά δεν εντέχω άλλο αυτήν την απόλυτη αμάθεια κ κουτοπονηριά...σε όλα τα λεωφορεία μπαίνουν τα ζώα.την επόμενη φορά αν έχεις πρόβλημα κ υπομονή κάλεσε αστυνομία.ξαφνικά θα αλλάξουν στάση.επίσης πες τους πως ακόμα κι αλλεργία αν έχει κανείς πρέπει να αγγίξει τη γάτα.δε μεταδίδεται η αλλεργία με τον αέρα.
τι να πω πια...μόνο το προφανές.πως ο γατούλης είναι ένας κούκλος,κύριος κ εσύ άξια για μπράβο που τον έσωσες κ τον φρόντισες.
οι υπόλοιποι ας ζήσουν στο τραγικό φτωχό από αγάπη μικρόκοσμό τους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Νηρηίς_

Νεοφερμένος

H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 15:32, 10-10-14:

Αν είχα όρεξη θα το προχωρούσα, αλλά διανύω μία περίοδο που δεν αποφεύγω τις εντάσεις. Αυτοί άξιοι της μοίρας τους θα είναι πάντα. Πάντως στα ΚΤΕΛ παρατηρώ τα μόνα που χαίρονται ειλικρινά με το γάτο είναι τα παιδάκια, που είτε βλέπουν αμυδρά το γάτο από τις λωρίδες που έχει στο πλάι το καλάθι μεταφοράς είτε από μπροστά που έχει τη πορτούλα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:15, 10-10-14:

Δυστυχως τα ΚΤΕΛ οντως εχουν βγαλει κανονισμο που λεει οτι μονο ενα δρομολογιο δεχεται ζωα,και ειναι αναρτημενο συνηθως στα δρομολογια.
Το θεμα ειναι,ποσο νομιμο ειναι αυτο,ο νομος δεν μιλαει για συγκεκριμενα δρομολογια,παντως ΝΑΙ..σιγουρα ειναι κανονισμος των ΚΤΕΛ αυτο.
Πιστευω πως το καλυτερο ειναι παντως να ξερετε ποιο δρομολογιο ειναι και να πηγαινετε με αυτο.Αλλιως,καντε καταγγελια να δουμε κατα ποσο ειναι νομιμο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 13:07, 11-10-14:

αυτό δεν το ήξερα...θα το ψάξω γιατί μου ακούγεται ψιλολαμογιά.ευχαριστώ!

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H παμαμπου έγραψε στις 08:47, 12-10-14:

ρώτησα την πρόεδρο της φιλοζωικής κ με πληροφόρησε πως όντως το 30% των δρομολογίων είναι υποχρεωμένο να παίρνει ζώα και αυτά τα δρομολόγια να είναι αναρτημένα.άρα δυστυχώς υπάρχει μία αλήθεια σαυτό που βίωσε η φίλη και συμπλήρωσε η παπουλίνα.αλλά το 30% δεν είναι λογικά μόνο ένα δρομολόγιο.άντε να βρεις άκρη τώρα..ΚΤΕΛ...μια ζωή ταλαιπωρία...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Νηρηίς_

Νεοφερμένος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 13:25, 12-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από παμαμπου
ρώτησα την πρόεδρο της φιλοζωικής κ με πληροφόρησε πως όντως το 30% των δρομολογίων είναι υποχρεωμένο να παίρνει ζώα και αυτά τα δρομολόγια να είναι αναρτημένα.άρα δυστυχώς υπάρχει μία αλήθεια σαυτό που βίωσε η φίλη και συμπλήρωσε η παπουλίνα.αλλά το 30% δεν είναι λογικά μόνο ένα δρομολόγιο.άντε να βρεις άκρη τώρα..ΚΤΕΛ...μια ζωή ταλαιπωρία...
Που είχα ρωτήσει για τα δρομολόγια, 3 νομίζω μου είχαν πεί για όλη την ημέρα. Άκρη δεν βγάζεις όντως με αυτούς, το μόνο που ξέρουν είναι να φωνάζουν σε κανένα πολίτη που μπορεί να έχει κάνει λάθος σε κάτι ή να διπλοκόβουν θέσεις κατά λάθος... Η απορία μου είναι για την περίπτωση που κάποιος έχει αλλεργία ή απλά λόγω του ότι δεν έχουμε προοδεύσει σε αυτό το τομέα, γιατί αν κάποιος είναι αλλεργικός στο ο,τιδήποτε, είναι και ανάλογα προετοιμασμένος ανά πάσα στιγμή. Η διαίσθησή μου είναι πως σε 5 χρόνια θα έχει αλλάξει αυτή η νοοτροπία και κατά συνέπεια θα καταλάβουμε πως το 2014 δεν μας έφταιγαν οι "αλλεργίες"...

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H παμαμπου έγραψε στις 16:37, 13-10-14:

μα φυσικά και το προβλημά τους ΔΕΝ είναι οι αλλεργίες...θα πως κάτι που ίσως στενοχωρήσει κόσμο και ίσως προσβάλει κάποιους λίγους αλλά αρκεί να δούμε ποιοι εργάζονταν κ εργάζονται στα ΚΤΕΛ για να κατανοήσουμε επίπεδο αμορφωσιάς.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:50, 13-10-14:

Μαλιστα.Ουτε καν το 30/100 δεν τηρουν.Στη ζακυνθο που ημουν πριν,μονο ενα δρομολογιο ειχαν,το πρωτο πρωινο παρακαλω.Τιποτε αλλο.Ε ρε ξυλο που παει χαμενο..
Οι αλλεργιες ειναι μπαρουφες.Απλα...εβαλαν ενα δρομολογιο επειδη τους υποχρεωσε ο νομος.
ΟΚ...αλλος εχει αλλεργια στα πευκα,να κοψουμε ολα τα πευκα δηλαδη απο τους δρομους;
Ποτε θα γινουμε πολιτισμενοι δεν ξερω.

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H παμαμπου έγραψε στις 21:00, 13-10-14:

αυτό που ίσως μπορούμε να κάνουμε,είναι οι συνεχείς καταγγελίες...πχ στα κτελ ζακύνθου..γιατί άλλο δρομολόγιο?στην αρχή θα φαινόμαστε τρελοί,στη συνέχεια οι φωνές θα πληθαίνουν.σήμερα κιόλας ο πρόεδρος του αρείου πάγου διέταξε όλους τους εισαγγελείς να δίνουν επιπλέον βαρύτητα στις καταγγελίες για κακοποιήσεις..λίγοι τρελοί κάνουμε σιγά σιγά τη διαφορά..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσαρλη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Τσαρλη
H Τσαρλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Τσαρλη έγραψε στις 22:44, 02-06-15:

Καλησπέρα σας!
Χρειάζεται μερικές φορές το χρόνο να ταξιδεύω με την μικρή μου 5χρονών περίπου, καθότι φοιτήτρια από το εξωτερικό στην Ελλάδα 3 φορές πάνε έλα το χρόνο. Στα ταξίδια με μισό ή 1/4 από το χάπι (κι αυτό περισσότερο για ασφάλεια) είμαστε μια χαρά, καθώς έχει συνηθίσει πλέον τα ταξίδια 2 χρόνια τώρα. Έχω αντιμετωπίσει όμως ένα πρόβλημα και το επόμενο ταξίδι με προβληματίζει.
Όταν ταξιδεύουμε μετά την ώρα που έχει πάει την πρωινή τουαλέτα και νηστική δεν έχουμε κανένα πρόβλημα, στο τελευταίο ταξίδι μας που έπρεπε να φύγουμε νωρίτερα (όπως θα ήθελα να κάνω και στο επόμενο) και δεν είχε προλάβει να κάνει τα κακάκια της ... μου τα έκανε (αν και ώρες πριν νηστική) στο κλουβί της. τότε είχα την πολυτέλεια καθ' ότι ήμουν με αυτοκίνητο να τα καθαρίσω και να συνεχίσουμε. Τώρα θέλω να ταξιδέψω πάλι νωρίς (βολεύει καλύτερα το δρομολόγιο) με τρομάζει το γεγονός μην τα κάνει πάλι, και δεν θα είμαι με αυτοκίνητο αλλά σε λεωφορείο...όπως καταλαβαίνεται δεν θα μπορώ να τους πω σταματήστε λίγο να τα κάνει η γάτα.... Αφήστε που εδώ είναι και περίεργοι και είναι ικανοί να μην την βάλουν κάτω (δεν έχουν την νομοθεσία για τα Μέσα Μεταφοράς)....
Τι μπορώ να κάνω ώστε και να μπορέσουμε να ταξιδέψουμε με αυτό το δρομολόγιο και να μην κινδυνεύουμε να μας κατεβάσουν;;;;;
Να σας δώσω και τα ωράρια;;;; εγώ θέλω να ταξιδέψω στις 6 το πρωί και αυτή πάει συνήθως στη τουαλέτα μετα τις 10...
τι κανω θεεεε μου τώρα;;;;;

Παράθεση

Nelliel

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 08:02, 03-06-15:

Η πιο απλη λυση ειναι να την ταισεις τετοια τροφη ωστε τα κακακια της να μη μυριζουν ή να τα κανει αργοτερα (κατα προτιμηση ταισε την με αυτη την τροφη τουλαχιστον 2-3 24ωρα πριν για να μη παθει διαρροια). Με το ωμο κρεας ειναι συνηθως αοσμα και κανουν τα κακακια τους πιο αραια. Με το μαγειρευτο κρεας ειναι επισης περισσοτερο αοσμα σε σχεση με τις αλλες τροφες. Οσο πιο αφομοιωσιμη ειναι η τροφη, τοσο πιο λιγο θα μυριζουν και τοσο πιο στεγνα θα ειναι (=δεν θα γινει χαλια αν τα κατσει). Οπως επισης η ποσοτητα τους θα ειναι μειωμενη τουλαχιστον στο μισο.

Μια αλλη λυση ειναι να εχεις μαζι σου υγρα μαντηλακια για γατες και οταν κανει την αναγκη της και σου μυρισει να βγαλεις μαντηλακια (συνηθως ειναι αρωματικα) και με αυτα να πιασεις τα κακακια απο την τσαντα και να τα βαλεις σε μια μικρη πλαστικη σακουλα. Δε νομιζω να σε παρεξηγησει κανεις, το αντιθετο μαλιστα θα χαρουν και αυτοι να απαλλαγουν απο τις οσμες.

Το μεγαλυτερο αγχος σε εμενα θα ηταν το κατουρημα. Εχει κατουρηθει 2 φορες και την 2η ειχαμε 2 ωρες για την προσγειωση και μυριζε αλλα κανεις δεν μου ειπε τιποτα. Βεβαια σκεπασα ολη την τσαντα με κουβερτα, εκτος απο ενα σημειο για να παιρνει καθαρο αερα. Την 1η φορα ηταν κολαση, ειχε μετακινηθει η πανα και κατουρησε εκει που δεν υπηρχε πανα και εγινε μουσκεμμα η τσαντα, μουσκεμα και εγω που την ειχα στα ποδια μου και βρωμουσε ολο το αυτοκινητο (ειχε και ζεστη και δεν μπορουσαμε να ανοιξουμε παραθυρα).

ΥΓ: σε καμια μα καμια περιπτωση μη δεχτεις να μπει η γατα στον χωρο των αποσκευων.
ΥΓ2: το πιο πιθανο ειναι να κρατηθει και να μη κανει καθολου κακακια. Ετσι συνεβει μια φορα με το γατι μου που κρατηθηκε 30 κατι ωρες και τα εκανε οταν πλεον ειχαμε τακτοποιηθει στο ξενοδοχειο.

Παράθεση

Τσαρλη

Νεοφερμένος

H Τσαρλη έγραψε στις 11:51, 03-06-15:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αρχικά!!
Ποια τροφή θα πρότεινες, πέρα από το κρέας;;; Επίσης το ωμό κρέας δεν είναι λίγο επίφοβο;;;;
Όντως και το κατούρημα είναι επίφοβο αλλά ποτέ δεν μου έχει κατουρήσει...
Αχ με τρομάζει λίγο...

Παράθεση

Nelliel

Δραστήριο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 18:29, 03-06-15:

Οσο πιο πολυ κρεας περιεχει μια τροφη, τοσο πιο λιγο θα μυριζουν τα κακακια της. Κοιτα και τις ινες γιατι συνηθως αυτες μεγαλωνουν τον ογκο των περιττωματων τους και τα κανουν να μυριζουν. Αρα επιλεγεις τροφη υψηλη σε κρεας και χαμηλη σε ινες. Το ωμο δεν ειναι επιφοβο, αλλα αν φοβασαι δωσε βρασμενο, ημι-βρασμενο ή ψητο. Παλι λιγοτερο θα μυριζουν σε σχεση με τις αλλες τροφες.

Η πανα επιβαλλεται στο ταξιδι. Την τελευταια φορα εστρωσα 2, εκ των οποιων η μια ηταν τυλιγμενη στο μαξιλαρακι και απο κατω κολλημενη με ταινια για να μη φυγει απο την θεση της και κατω απο το μαξιλαρακι ειχα στρωσει αλλη μια. Ευτυχως τοτε οι πανες τα απορροφησαν ολα δεν ειχαμε τα χαλια της προηγουμενης φορας.

Θα ειναι μεγαλο το ταξιδι σου; Αν ειναι κατω απο 20 ωρες δεν θα ανησυχουσα ιδιαιτερα.

Παράθεση

Τσαρλη

Νεοφερμένος

H Τσαρλη έγραψε στις 15:29, 04-06-15:

Καλησπέρα σου!
Σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω.... θα πρότεινες κονσέρβα; Συνήθως της δίνω κροκέτες και βρασμένο κοτοπουλάκι.
Καλό κόλπο με την πάνα που την κόλλησες, θα το κάνω έτσι αυτή τη φορά αν και γενικά δεν την πειράζει, όπως την βάζω έτσι την βγάζω!!!
το πολύ 9 1/5 ώρες να κάνουμε με 2 στάσεις στα σίγουρα...

Παράθεση

Nelliel

Δραστήριο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 19:57, 04-06-15:

Μικρο ειναι το ταξιδι, ανετα θα κρατηθει και αδικα αγχωνεσαι! Δωσε της βραστο κοτοπουλακι και μην ανησυχεις. Κονσερβα μη δινεις γιατι πολλες περιεχουν σε μεγαλη ποσοτητα ινες και τα κακακια της θα ειναι πολλα και θα μυριζουν. Εκτος αν δωσεις κονσερβες τυπου applaws που ουσιαστικα ειναι βραστο κοτοπουλο χωρις αλλα προσθετα.

Παράθεση

Τσαρλη

Νεοφερμένος

H Τσαρλη έγραψε στις 18:54, 05-06-15:

Το ίδιο ταξίδι είχαμε κάνει την προηγούμενη φορά που τα έκανε για αυτό και με αγχώνει τώρα... κι άντε τότε ήμουν με τους γονείς μου σε αυτοκίνητο... τώρα; Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντήσεις πάντως!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:09, 05-06-15:

Καλη μου φιλη μην αγχωνεσαι.Ουτως η αλλως απαγορευεται πλεον να σου βαλουν τη γατα στο πορτμπαγκαζ,και η λυση για μενα ειναι απλα να βαλεις πανα μωρου στο πατωμα του κλουβιου.Επισης να εχεις μαζι σου ναυλον σακουλα,σωστο και αυτο που λεει η φιλη μας παραπανω,να τα μαζεψεις δηλαδη τα κακακια και να τα κλεισεις στην σακουλα,προσεχε βεβαια μην φυγει εκεινη την ωρα η γατουλα απο το κλουβι.
Και σιγουρα ξηρα τριφη να της δωσεις,οχι υγρη,οχι κονσερβα δηλαδη διοτι πανε πιο ευκολα στην τουαλετα με την υγρη και μυριζουν και πολυ περισσοτερο.Για τα κατουρα μην αγχωνεσαι,ακριβως για αυτο θα βαλεις πανα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους