Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,989 εγγεγραμμένα μέλη και 719,969 μηνύματα σε 22,903 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 268 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

PET TAXI - Για τις μεταφορές των κατοικίδιών σας

Mici

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mici
H Mici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (...μια! 1η Ιουλίου 2006, ένα χαριτωμένο τιγράκι μας υιοθέτησε! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

H Mici έγραψε στις 16:25, 21-02-07:

Ανακάλυψα κάτι χρήσιμο για όσους δεν έχουν μεταφορικό μέσον για να μεταφέρουν κάπου το αγαπημένο τους κατοικίδιο.

PET TAXI - Για τις μεταφορές των κατοικίδιών σας :up:
( το βρήκα στο site: https://www.istotopos.gr/cgs.cfm?areaid=4&id=694 )

Για τις μεταφορές των κατοικίδιών σας, δεν χρειάζεται να ανησυχείτε πώς θα γίνουν!
Μπορείτε να επικοινωνήσετε με τα εξής τηλέφωνα, την κα Ευγενία που έχει Pet Taxi και μπορεί να μεταφέρει το ζωάκι σας στην πανσιόν ή όπου αλλού θέλετε, και τον κο Τάσο, ο οποίος έχει συμβατικό ταξί (το κίτρινο) και μεταφέρει εσάς και το ζωάκι σας όπου επιθυμείτε.

Ευγενία (Pet Taxi)
6949 476303

Τάσος (συμβατικό κίτρινο ταξί)
6944 338864

Τώρα δεν ξέρω εάν ισχύουν ακόμα τα τηλεφωνά αυτά...

Επίσης στο site θα βρείτε κάποια χρήσιμα άρθρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 17:25, 21-02-07:

πολύ χρήσιμο Ελένη. Ηξερα οτι υπήρχε μόνο στην Θεσσαλονίκη αλλά τελικά υπάρχει και εδω! . Σε μενα τουλαχιστον που δεν έχω αυτοκίνητο ακόμη (και σε άλλους πολλους φαντάζομαι) σε μια έκτακτη ανάγκη θα είναι χρήσιμο, γιατι και πολλα ταξί άμα σε δουν στο δρόμο με κλουβακι κατοικιδιου δεν σε παιρνουν..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sofiagal

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη sofiagal
H sofiagal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 526 μηνύματα.

H sofiagal έγραψε στις 12:54, 22-02-07:

Ρώτησα 2 πετ-ταξι για τις τιμές και μου είπαν :
1.Ο ένας 25 ευρώ η διαδρομή δηλαδή αν θες πήγαινε-έλα 50 σύνολο.
2.Ο άλλος ότι κοστίζει το ραντεβού 6 ευρώ ,και 13 ευρώ η ώρα εξτρά.Εγώ π.χ.που θέλω να πάω από το σπίτι στο ιατρείο για εξέταση, και επιστροφή θα χρεωθώ όλες αυτές τις ώρες.
Λίγο ακριβά μου φαίνονται?

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 13:09, 22-02-07:

έχεις δίκιο Σοφία. Είναι αρκετά ακριβά. Αλλα ισως εκμεταλλεύονται το γεγονός οτι είναι "μοναδικοί" σχεδόν στο είδος τους.. Βεβαια αν σκεφτείς και την ταλαιπωρία που τραβάμε όσοι δεν έχουμε αυτοκίνητο για να βρούμε ταξί για μεταφορά..Τα ραδιο ταξί είναι βεβαια πιο φτηνα (χωρίς ραντεβου εννοείται) αλλά που ξέρεις οτι ο οδηγός με το που θα δει το κλουβάκι μεταφοράς δεν θα σου δημιουργήσει πρόβλημα??

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 13:11, 22-02-07:

Δεν έχω ιδέα από τιμές ραδιοταξί αλλά νομίζω ότι κι αυτά είναι πανάκριβα. Η θεία μου είχε χρησιμοποιήσει πετ-ταξί και απ'ότι κατάλαβα πλήρωσε όσο θα πλήρωνε και για κανονικό ταξί (ραδιοταξί).

Παράθεση

sofiagal

Πολύ δραστήριο μέλος

H sofiagal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 526 μηνύματα.

H sofiagal έγραψε στις 13:18, 22-02-07:

Αν δεν ήταν έτσι η κατάσταση του κύρου, δηλαδή να μυρίζει , θα τον έβαζα σε κανονικό ταξί.Σταματάνε ορισμένοι και ας σε βλέπουν με κλουβί , γιατί σκέφτονται ότι δεν πρόκειται να λερώσει.Το μεγάλο πρόβλημα υπάρχει με τα μεγαλόσωμα σκυλιά.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 13:41, 22-02-07:

Μια συμβουλη:

Τα πετ ταξι ειναι κυριως για μεγαλους σκυλους η πολυ αρωστα ζωα που δεν μπορουν να μεταφερθουν με κανονικο ταξι .

Εχω μεταφερει τα χουχουδακια πολλες φορες με ραδιοταχι με εχτρα χρεωση απλα 1,5 ευρω και πολλοι φιλοζωοι ταξιτζιδες με πηραν με γατοφορο χωρις εχτρα χρεωση ενω αλλοι ζητησαν 3 ευρω και με ρωτησαν αν ξερω οτι χρεωνεται εξτρα..
προσωπικα παντα δινω ενα φιλοδωρημα 3 ευρω σε οποιον με παιρνει ιδιως αν δειξει κατανοηση και οι αποστασεις μεχρι τον κτηνιατρο μου ειναι της ταξης των 2,5 ευρω δηλ το βασικο.

Θεωρω οτι εινα καλυτερα τα κανονικα ταξι για γατες εκτος αν ειναι πολυ αγριες, πολλες ηπολυ λερωμενες.. για σκυλους ειναι κατι αλλο.

Αν θελετε κανουμε και το mycat tαxi παντως δηλ οσοι εχουν αυτοκινητο και μενουν κοντα μπορουν να διευκολυνουν ο ενας τον αλλον πληρωνοντας πχ τη βενζινη η ενα μικρο ποσο μεταξυ μας

Παράθεση

aiorasky

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aiorasky
H aiorasky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,148 μηνύματα.

H aiorasky έγραψε στις 18:58, 22-02-07:

Εγω περνω καανονικα ταξι απ το δρομο.

Παράθεση

georgia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgia
H georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H georgia έγραψε στις 19:39, 22-02-07:

Όσες φορές έχει τύχει να χρειαστώ ταξί για να πάω τη γατούλα μου στο γιατρό έχω πάρει ραδιοταξί, χωρίς έξτρα χρέωση, κι απλά τους λέω ότι θα την έχω μαζί για το γνωρίζει ο οδηγός και να μην υπάρχει πρόβλημα. Μου έχει τύχει όμως και οδηγός πριν 2 χρόνια στον σιδηροδρομικό σταθμό της Λάρισας να μου ζητήσει να τη βάλω πίσω μαζί με τις υπόλοιπες αποσκευές... Η κατάληξη ήταν να έρθει η αστυνομία και να τον υποχρεώσει να μας πάει στον προορισμό μας και χωρίς έξτρα χρέωση.

Παράθεση

Mariel

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mariel
H Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,847 μηνύματα.

H Mariel έγραψε στις 05:30, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από georgia26
Η κατάληξη ήταν να έρθει η αστυνομία και να τον υποχρεώσει να μας πάει στον προορισμό μας και χωρίς έξτρα χρέωση.

Παράθεση

aiorasky

Περιβόητο Μέλος

H aiorasky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,148 μηνύματα.

H aiorasky έγραψε στις 17:46, 26-02-07:

Εγω εχω παρει και λεωφορειο με τα γατια μαζι!!!!

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 20:54, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από aiorasky
Εγω εχω παρει και λεωφορειο με τα γατια μαζι!!!!
Κι εμένα μου'χει τύχει σχετικά πρόσφατα να μπει κυρία στο λεωφορείο με γατοφόρο. Δεν νομίζω ότι απαγορεύεται...

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 21:43, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από aspasiapef
Κι εμένα μου'χει τύχει σχετικά πρόσφατα να μπει κυρία στο λεωφορείο με γατοφόρο. Δεν νομίζω ότι απαγορεύεται...
Δεν απαγορεύεται. Κάποια στιγμή πριν κανα εξάμηνο είχα δει σε τρόλεϋ και ανακοίνωση με τις διαστάσεις των κλουβιών μεταφοράς που επιτρέπονται.

Παράθεση

aiorasky

Περιβόητο Μέλος

H aiorasky έγραψε στις 03:07, 27-02-07:

Σιγουρα δεν απαγορευεται; Εγω ειχα αυτη την εντυπωση και το κανω αυτο κρυφα!!! Αν ειναι οκ τοτε θα τα περνω πολυ πιο συχν ακαι δεν θα κολλαω!! ΝΑ το μαθουμε αυτο γιατι καμια φορα που ψιλοφοβαμαι περπαταω ωρες και ωρες....
Ποιος ξερει να μας πει;
Και αυτοι που ειναι αλλεργικοι; Μην φαμε κανα ξυλο....

Παράθεση

sofiagal

Πολύ δραστήριο μέλος

H sofiagal έγραψε στις 08:38, 27-02-07:

Απλά θα πρέπει να έχουμε πάντα μαζί το βιβλιάριό τους , και εννοείτε πως πρέπει να είναι εμβολιασμένο.

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 09:30, 27-02-07:

Μόλις έστειλα e-mail στον ΟΑΣΑ και ρώτησα γιατί δεν βρήκα κάτι σχετικό στο internet. Μόλις απαντήσουν θα σας πω για το τι επιτρέπεται και τι όχι

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 10:04, 27-02-07:

εγω μεσα στο μετρο ειχα δει ενα ροτβαιλερ,χωρις κλουβι, με φιμωτρο

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

H anabou έγραψε στις 16:07, 27-02-07:

Στα λεωφορεία επιτρέπεται σίγουρα αρκεί να είναι σε κλουβάκι. Νομίζω στο μετρό ότι απαγορεύεται αλλά έχει τύχει να μπω με τον Σάκη και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Το αν θα είναι κάποιος αλλεργικός είναι καθαρά δικο του πρόβλημα νομίζω, δηλαδή αν είναι κάποιος αλλεργικός σε κάποιο άρωμα που φοράς τι θα γίνει; Θα σε πετάξουν έξω από το λεωφορείο;

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 16:16, 27-02-07:

αυτο με το αρωμα μου εχει τυχει μια φορα παλια... ειχα μπει σε λεωφορειο το οποιο ηταν καλοκαιρι και μυριζε φριχτα κοντευα να λυποθυμισω!!! εβγαλα ενα αρωμα που ειχα στην τσαντα μου και ψεκασα λιγο στο χερι μου για να το μυριζω και να αντεξω και μια τυπισα μου την ειπε για το αρωμα!!!!!!

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

H aspasiapef έγραψε στις 16:20, 27-02-07:

Ναι ε? Η ιδρωτίλα δεν την πείραξε, το άρωμα την ενόχλησε....

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 16:25, 27-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από aspasiapef
Ναι ε? Η ιδρωτίλα δεν την πείραξε, το άρωμα την ενόχλησε....
ελα ντε! και εγω αυτο λεω! τωρα που το σκεφτομαι με πιανουν τα γελια αλλα τοτε ημουν μικρουλα και δεν της ειχα πει τιποτα!
σημερα θα της απαντουσα αυτο ακριβως που ειπες!

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

H anabou έγραψε στις 17:51, 27-02-07:

Είναι απίστευτο τι μπορείς να συναντήσεις! Στο πρώτο έτος είχα σηκωθεί για να κάτσει μια γιαγιά (μιλάμε για ετοιμόροπη γιαγιά) και της λέω καθείστε. Μόνο που δεν με έδειρε! Θίχτηκε! Μου λέει τι με πέρασες εμένα γριά και σηκώθηκες! Ήταν και πρωί, της απαντάω κι εγώ συγγνώμη παρεξήγηση και ξανακάθομαι.

Παράθεση

Mariel

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mariel
H Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,847 μηνύματα.

H Mariel έγραψε στις 18:24, 27-02-07:

κι εμενα μου'χει τυχει αυτο!!εκανε τρομερη φασαρια στο λεωφορειο!!απο τοτε επαθα τετοιο σοκ που το σκεφτομαι πολυ πριν ξανασηκωθω

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

H aspasiapef έγραψε στις 10:05, 07-03-07:

Έστω και με καθυστέρηση μου απάντησαν από τον ΟΑΣΑ για την μεταφορά κατοικιδίων στα μέσα μαζικής μεταφοράς:

Σε απάντηση του ερωτήματός σας, σας γνωρίζουμε ότι στα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς του Συγκοινωνιακού Δικτύου της πρωτεύουσας, δεν επιτρέπεται η μεταφορά ζώων, πλην των σκύλων οδηγών τυφλών καθώς και των μικρών κατοικίδιων ζώων, μόνον εντός ειδικών κιβωτίων μεταφοράς.

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας .

Με εκτίμηση,
Η Δ/ντρια Δημ. Σχέσεων & Εξυπ. Κοινού
Θ. Κουλούρη

Παράθεση

aiorasky

Περιβόητο Μέλος

H aiorasky έγραψε στις 10:17, 07-03-07:

Οι γατες δηλαδη επιτρεπονται; Ειναι στη κατηγορια μικρων ζωων;

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

H aspasiapef έγραψε στις 10:23, 07-03-07:

Βέβαια! Όπως έχω ξαναπεί έχω τύχει σε λεωφορείο με κυρία που μετέφερε γατοφόρο

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 10:30, 07-03-07:

Και η μαμα μου ηθελε να παμε μεχρι τον Περαια(για να φυγουμε για Χιο) με το μετρο-ηλεκτρικο με τη σαρδελα στη γατοφορο. Αλλα λογω βαρους και των υπολοιπων αποσκευων το αποφυγαμε και πηραμε αυτοκινητο.

Δεν νομιζω να ενοχλει τοοοοσο πολυ ενα κλουβακι μεσα στα ΜΜΜ.

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

H aspasiapef έγραψε στις 10:57, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από sardela
Δεν νομιζω να ενοχλει τοοοοσο πολυ ενα κλουβακι μεσα στα ΜΜΜ.
Μα αυτό ακριβώς μου απάντησαν. Ότι επιτρέπεται...

Παράθεση

aiorasky

Περιβόητο Μέλος

H aiorasky έγραψε στις 16:47, 07-03-07:

Ωραια, θα ηρεμησει η μεση μου οταν θα επιστρεφουμε απο τη κτηνιατρο!!:cool:

Παράθεση

myrtos (Αμαλια :))

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη myrtos
H Αμαλια :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Πεντέλη (Αττική). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H myrtos έγραψε στις 16:57, 07-03-07:

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχω βρει αυτό

https://www.pettaxi.gr/

Παράθεση

Δαντέλα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δαντέλα
H Δαντέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες ( έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Δαντέλα έγραψε στις 12:28, 10-03-07:

Παιδιά εγώ γνωρίζω προσωπικά το μόνο επίσημο και εγγεγραμένο πετ τάξι στην Αθήνα και το υποστηρίζουν απ'όσο ξέρω και ο ΚΟΕ και ο ΕΟΓ και ανήκει στον κο Νίκο. τηλ. 6945333218 οι τιμές ξεκινούν από 15 ευρώ και πάνω ανάλογα τη διαδρομή.Στο περιοδικό ΓΑΒ έχουν συνήθως και εκπτωτικά κουπώνια μέχρι και 20%. Αλλά εγώ εξυπηρετούμε πολλές φορές και με απλό Ρ/ταξί και συγκεκριμένα το Ακρόπολη 2108695000, απλά τους ενημερώνω ότι θα συνοδεύω ένα σκυλάκι που βρίσκεται μέσα στο κέννελ του, και δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ.

Παράθεση

Δαντέλα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δαντέλα
H Δαντέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες ( έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Δαντέλα έγραψε στις 12:30, 10-03-07:

ξέχασα την ιστοσελίδα
www.pettaxi.gr

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

H mimikaki έγραψε στις 12:31, 10-03-07:

ειναι το ιδιο που εχει βαλει η μυρτος

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina10
H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 22:19, 17-04-08:

Βρήκα αυτό...Νομίζω θα σας ενδιαφέρει!!!!:up::up:

ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΕΤ ΤΑΞΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΙΚΡΟΣΩΜΕΣ ΡΑΤΣΕΣ ΣΚΥΛΩΝ.ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΕ ΑΘΗΝΑ-ΕΠΑΡΧΙΑ.ΤΙΜΕΣ ΠΡΟΣΙΤΕΣ.ΤΗΛ.6976227110

Τηλ: 6976227110 Email: MITSOSOFT@HOTMAIL.COM

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 12:13, 16-09-08:

Να και κάτι αντίστοιχο για τη Θεσσαλονίκη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Orangelo

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Orangelo
H Orangelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H Orangelo έγραψε στις 14:29, 16-09-08:

Δεν θέλω να κάνω το συνήγορο του διαβόλου,αλλά εγώ πιστεύω ότι είναι εκμετάλλευση το όλο θέμα.
Άκου εκεί,από 15 ευρώ....και υποθέτω τόσο χρεώνεται μια σχετικά μικρή διαδρομή; Αν ήταν δηλαδή να πάω εγώ με πετ ταξί από Νίκαια έως Φάληρο που βρίσκεται ο κτηνίατρος με 2 γάτες,πόσα θα έπρεπε να δώσω; (Εντάξει,δεν είναι και τόσο μακριά,αλλά πιστεύω θα έδινα ένα αξιοσέβαστο ποσό!) Προτιμώ να πάω με λεωφορείο, που έχω κάρτα απεριόριστων διαδρομών και μετά με τον ηλεκτρικό για μία στάση κι ύστερα με τραμ,κι ας είναι βαβούρα το μπες βγες από τα μέσα μεταφοράς.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 11:22, 23-12-09:

Μια και είναι και γιορτές και μπορεί να χρειαστεί σε κάποιον, ένας γνωστός μου με εξυπηρετεί καμιά φορά σαν pet taxi, οταν δεν έχω άλλη λύση, με καλύτερες κάπως τιμές από αυτές που χρεώνουν συνήθως για αυτό. Είναι πολύ καλο παιδι και έχουμε γενικα πολύ καλή συνεργασία, είναι και ο ίδιος φιλόζωος.
Αν κάποιος χρειάζεται τηλέφωνο για ώρα ανάγκης ας μου στείλει ένα πμ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Θανασης Z.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Θανασης Z.
Ο Θανασης Z. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Θανασης Z. έγραψε στις 01:53, 08-03-10:

Ο Κωνσταντίνος είναι πολύ καλός. Έχει ειδικά διαμορφωμένο αυτοκίνητο για μεταφορά κατοικίδιων. Τον βρήκα από μια συνέντευξη στο ΣΚΑΪ, και μου έδωσαν το τηλέφωνό του. Είναι 6944 770077.
Έχει και site: www.yellowpet.gr

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

hliosporos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη hliosporos
H hliosporos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Δύο. έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H hliosporos έγραψε στις 12:01, 20-05-10:

Μια θερμή καλημέρα.
Εχω ένα πρόβλημα μεταφοράς της γατούλας μου.
Υπάρχει εταιρία που να μεταφέρει ζωάκια απο άλλη πόλη στην Αθήνα?

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη natalouko
H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 12:06, 20-05-10:

Υπάρχει το www.pettaxi.gr!!!Αν θέλεις μπες να διαβάσεις τι υπηρεσίες προσφέρουν!!!

Παράθεση

Piwaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Piwaki
H Piwaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Piwaki έγραψε στις 02:26, 30-05-10:

Kαι τα Ραδιοταξί πλέον προσφέρουν υπηρεσίες (pet taxi) και σε χρεώνουν 3 ευρώ. Πρόσφατα χρησιμοποίησα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Παράθεση

socratisv

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη socratisv
Ο socratisv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O socratisv έγραψε στις 21:25, 20-10-14:

Αν και παλιό το νήμα, στα ταξί επιτρέπονται ζώα συντροφιάς είτε μέσα σε κλουβί είτε εκτός κλουβιού αλλά με φίμωτρο (μεγαλόσωμοι σκύλοι). Απαραίτητα είναι το βιβλιάριο υγείας, η ηλεκτρονική ταυτοποίηση και ο αντιλυσσικός εμβολιασμός εν ισχύ.
Απαγορεύεται το ζώο να καταλαμβάνει θέση επί του καθίσματος.
Η υποχρεώση ηλ. σήμανσης ισχύει μόνο για σκύλους και γάτες, όχι για τα υπόλοιπα ζώα συντροφιάς. Αν το ζώο δεν έχει μικροτσίπ, ο κάτοχος ή ιδιοκτήτης κινδυνεύει με πρόστιμο.
Οποιαδήποτε επιπλέον χρέωση από ταξί λόγω μεταφοράς ζώου είναι παράνομη και διώκεται ποινικά και αυτεπάγγελτα.
Αρνηση μεταφοράς λόγω συνοδείας ζώου διώκεται ποινικά (αυτεπάγγελτο και αυτόφωρο) και συνεπάγεται διοικητικές κυρώσεις για τον οδηγό.
Σε περίπτωση άρνησης μεταφοράς καλείται άμεσα η αστυνομία και ο ιδιοκτήτης ή κάτοχος καταθέτει μήνυση για διακριτική μεταχείριση κατά την παροχή υπηρεσιών (άρθρο 16 ν. 3304/2005).
Αν τοποθετήσει το ζώο στη μπαγκαζιέρα, διώκεται ποινικά για κακοποίηση κατά τη μεταφορά (1197/1981) και παθητική κακοποίηση (ν. 4039/2012).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους