Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,989 εγγεγραμμένα μέλη και 719,969 μηνύματα σε 22,903 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 259 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστή αμμολεκάνη

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 12:54, 14-11-12:

Δήμητρα, θα σου πρότεινα κι εγώ να πάρεις το μεγαλύτερο δυνατό μέγεθος που θα βρεις.
Να είναι δηλαδή αρκετά ευρύχωρη ώστε ο Σίμπα να είναι άνετος μέσα σ' αυτήν όταν μπαίνει να σου αφήσει τα δώρα του.
Οι περισσότερες κλειστές αμμολεκάνες, όπως είπε κι η L0uk0umas, έχουν φίλτρο, το οποίο βοηθάει στον έλεγχο των οσμών.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 19:04, 27-11-12:

Καλησπέρα σας κι από εμένα! Είμαι κι εγώ πλέον προς αναζήτηση κλειστής αμμολεκάνης για το καμάρι μου! Απ' ό,τι βλέπω καλό είναι να πάρω μεγάλο μέγεθος και με φίλτρο. Το φίλτρο κάθε πότε αλλάζεται; Διάβαζα και για αυτή τη ferplast με τη "σίτα" απο κάτω... Αξίζει κάτι τέτοιο; Οι σακούλες επίσης βοηθούν; Φοβάμαι ότι μέχρι και με αυτές θα παίζει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761
H 761 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H 761 έγραψε στις 18:30, 30-01-13:

Θέλω κι εγώ κλειστή αμμολεκάνη. Και αυτό το χαλάκι για να συγκρατεί την άμμο από τα πατουσάκια. Πέντε μέρες τώρα είμαι με το ηλεκτρικό σκουπάκι ανά χείρας.
Σήμερα, μάλιστα, έλειψα για δύο ώρες και όταν γύρισα είχε πετάξει άμμο σε όλο το μπάνιο! Πάντα πετάει μερικά απέξω, βέβαια, αλλά το σημερινό ήταν παρα πολύ. Τι μπορεί να φταίει;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 18:47, 30-01-13:

Φωτεινή!!! Μήπως μπορείς να μου πεις τι μάρκα είναι η αμμολεκάνη σου; Έχω δει ένα σωρό και όλες ήταν τελείως ψεύτικες :/

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,103 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:34, 30-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από koukimanster
Φωτεινή!!! Μήπως μπορείς να μου πεις τι μάρκα είναι η αμμολεκάνη σου; Έχω δει ένα σωρό και όλες ήταν τελείως ψεύτικες :/
Αν μπορώ να βοηθήσω, είναι "catit", (όπως είχα πει και στη Φωτεινή /σου έχω στείλει π.μ.)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 30-01-13 στις 20:45.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 21:50, 30-01-13:

Με σένα, ηρωίδα μου, θα τα πούμε από πμ

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,103 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:43, 30-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από koukimanster
Με σένα, ηρωίδα μου, θα τα πούμε από πμ

Σου έστειλα π.μ.

Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761
H 761 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H 761 έγραψε στις 12:56, 01-02-13:

Πώς βάζεις καπάκι σε ανοιχτή αμμολεκάνη;

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:08, 01-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από 761
Πώς βάζεις καπάκι σε ανοιχτή αμμολεκάνη;
Υπαρχουν κλειστες αμμολεκανες και ανοιχτες. Σε ανοιχτη δεν μπορεις να βαλεις καπακι για να την κανεις κλειστη, εκτος και αν εννοεις το στεφανακι που εχουν πολλες.

Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761

H 761 έγραψε στις 13:17, 01-02-13:

Υπάρχουν πάρα πολλά θέματα με λεκάνες και άμμους και δεν ήξερα σε ποιο να πρωτογράψω τις απορίες μου. :-)

Σκέφτομαι, λοιπόν, να πάρω μια κλειστή αμμολεκάνη, γιατί, όντας και ολίγον τεμπέλα, βαριέμαι να μαζεύω την άμμο που πέφτει απέξω (είναι και μικρή, ακόμη, η μπουμπού, πάει κάμποσες φορές την ημέρα οπότε είμαι μονίμως από πίσω της με το ηλεκτρικό σκουπάκι). Διαβάζοντας, όμως, κάποια άλλα θέματα, είδα ότι υπάρχει περίπτωση να μυρίζει και η τουαλέτα και ο γάτος μετά. Αυτό εξαρτάται από την ίδια την τουαλέτα, από την άμμο, από τι; Την Ever Clean έχω αυτή τη στιγμή, ένα μπλε κουτί -δεν θυμάμαι λεπτομέρειες γιατί δεν την αγόρασα εγώ- και δεν μου μυρίζει το μπάνιο, ακόμη και τώρα με την ανοιχτή (εκτός από μία φορά που έτυχε να πάω αμέσως μόλις άφησε τα δωράκια της ).

Από εκεί και πέρα, μια άλλη απορία που μου δημιουργήθηκε. Έχει δοκιμάσει κανείς να πετάει τα κακάκια και τους τσισοσβώλους στον κανονικό κάδο που χρησιμοποιούμε κι εμείς (για να μη χαλάω μια σακκουλίτσα την ημέρα και να την έχω και στο μπαλκόνι); Καλύπτοντάς τα με χαρτί από πάνω, π.χ. Θα μυρίζουν πολύ πιστεύετε, ε;

Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761

H 761 έγραψε στις 13:22, 01-02-13:

Αναφέρομαι σε αυτό που γράφει η Δώρα από πάνω: "Μάλλον θα καταλήξουμε στη λύση της ανοιχτής,είναι πιο μικρή και με ένα καλό καπάκι γλιτώνεις πολύ χαλίκι..."

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:36, 01-02-13:

Απαπα, μην το κανεις με τιποτα. Καθε φορα που θα ανοιγει το καπακι για να πεταξετε κατι μεσα θα βρωμαει και θα ζεχνει ο τοπος.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:38, 01-02-13:

Η Δωρα μαλλον εννοει το στεφανακι που σου λεω, υπαρχουν καποιες λεκανες που ειναι τελειως σκετες, οι περισσοτερες ομως εχουν και στεφανακι που εμποδιζει τα χωματακια να σκορπιζονται πολυ.

Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761

H 761 έγραψε στις 13:42, 01-02-13:

Α, η δικιά μου έχει τέτοιο. Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γινόταν, αν δεν το είχε.. :-)

Παράθεση

Backdrop

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 13:52, 01-02-13:

Οχιιι μωρε!! Θα μυρίζει!!!
Γιατι δεν πας να προμηθευτεις απο ενα σουπερ μαρκετ μ σακουλες τους?? Εγω οποτε παω για ψωνια σε καθε σακουλα, χωνω μεσα και δυο τρεις ακομη για να εχω!!
Αλλά όχι στον κανονικό κάδο!! Μυριζουν πολυ!!! Φαντάσου να μαζευτει και ποσότητα!!

...με την ανοιχτη αμμολεκανη εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη, την εχω και στο μπαλκονι, οποτε ουτε γατα ουτε ζημια!
Να σου πω την αληθεια, δεν ξερω για την κλειστη... Τώρα με την στειρωση που της καναμε, ειχαμε βάλει την αμμολεκανη μεσα στο σπίτι, και παρατήρησα γενικότερα ότι η άμμος από τη δεύτερη μέρα μυρίζει, οπότε δεν ξέρω μήπως μαζεύονται μικρόβια!
Το χα σκεφτεί να βάλω, αλλά μόλις διαπίστωσα ότι η ανοιχτή βγάζει αυτήν την περίεργη μυρωδιά, το μετάνιωσα.
Βέβαια άλλα ατομα τα εξυπηρετεί

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Backdrop : 01-02-13 στις 13:57.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:02, 01-02-13:

Μία εναλλακτική είναι να πάρεις έναν κάδο μόνο για τα κακάκια της γατούλας σου. Υπάρχουν και ειδικοί. Έτσι το κάνουν κάποιοι φίλοι, και τα βγάζουν κάθε τόσο με τα κανικά σκουπίδια. Δεν ξέρω αν θα το δοκίμαζα στη θέση σου, αλλά για να υπάρχει...

Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761

H 761 έγραψε στις 17:12, 01-02-13:

Για να τη βγάλω στο μπαλκόνι, αποκλείεται. Θα τρέμω από το φόβο μου μην πέσει.
Σήμερα, έλειψα κάμποσες ώρες και το γατί μάλλον κοιμόταν όλο το πρωί. Το φαϊ ανέγγιχτο, το ίδιο και η άμμος. Όταν γύρισα, λοιπόν, έφαγε και πήγε τουαλέτα. Και μάλιστα, επειδή την παρακολούθησα (χωρίς να βλέπει), αφού σκέπασε τα πρώτα, έκανε και δεύτερη φορά (τώρα, τι από τα δύο έκανε κάθε φορά, δεν ξέρω). Επειδή είχα καθαρίσει το πρωί, είπα να αφήσω το δεύτερο καθάρισμα της ημέρας γι'αργότερα, μπας και ξαναπάει και πήγα στην κρεβατοκάμαρα να δω τηλεόραση.
Μετά από καμία ώρα που βγήκα από το δωμάτιο, μου ήρθαν κάτι οσμές.. Δεν ξέρω αν ξαναπήγε όσο ήμουνα μέσα και δεν την άκουσα και ήταν "φρέσκα" τα δωράκια της, αλλά αναγκάστηκα να ανοίξω τα παράθυρα και να καθαρίσω την αμμολεκάνη. Εντωμεταξύ, η ποσότητα κακακίων που έβγαλα, μου φάνηκε κάμποση για τόσο μικρό γατί (αν και δεν έχω μέτρο σύγκρισης, κάτι ημιαδέσποτα που έχουν οι δικοί μου και ταϊζουν κάνουν τα κακά τους στον κήπο και δεν τα έχω δει ποτέ ).

Πρέπει οπωσδήποτε να πάρω κλειστή αμμολεκάνη...

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 08:28, 02-02-13:

Πρόσφατα αγόρασα για τον Disney μια καινούρια κλειστή αμμολεκάνη. Κι επειδή έμεινα πολύ ευχαριστημένη, σας την συστήνω ανεπιφύλακτα: Είναι η Petmate Deluxe hooded litter pan, πολύ άνετη/μεγάλη, με ψηλή ράχη. (είναι σημαντικό να έχει ψηλή ράχη μια αμμολεκάνη γιατί πολλές φορές τα αρσενικά λερώνουν πίσω, με αποτέλεσμα να τρέχουν ούρα έξω). Είναι κατασκευασμένη με microban, που αποτρέπει τη δημιουργία βακτηρίων και μούχλας. Βγαίνει σε ποικιλία χρωμάτων για κάθε σπίτι και γούστο.
Έχω βάλει την άμμο Ever Clean, το καθάρισμά της είναι παιγνίδι και το σημαντικότερο είναι ότι δεν μυρίζει.
Κόστισε 45 ευρώ, λίγο τσουκτερή η τιμή, αλλά προτίμησα να πάρω μια ακριβότερη που θα μας εξυπηρετούσε καλύτερα και θα άντεχε περισσότερο.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  22056_deluxe_hooded_pearl_slate.jpg
Εμφανίσεις:  108
Μέγεθος:  26,7 KB

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 09:04, 02-02-13:

Και μια παραπλήσια..

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας-77
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 09:30, 02-02-13:

Αχααααα ! Ωστε είναι στη φύση των αρσενικών να λερώνουν καμιά φορά έξω απο τη λεκάνη. Για κάτσε να το δείξω στην γυναίκα μου αυτό...

Απο την άλλη σκέφτομαι οτι είναι και ψηλή ρε γμτ αυτή η αμμολεκάνη και θα μου πεί , " Αφού βρήκες την ιδανική τουαλέτα για αρσενικά...χαρισμά σου ! Να την μοιραστείς με τον Daffy. "

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761

H 761 έγραψε στις 10:32, 02-02-13:

Αλήθεια, από περιέργεια, κατουράνε διαφορετικά τα θηλυκά από τα αρσενικά, όπως στα σκυλάκια;

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 10:35, 02-02-13:

Κοίτα, εμένα συνήθως κατουράει όρθιος λες και ψεκάζει, και τα ούρα του κτυπάνε τον τοίχο της αμμολεκάνης. Γι' αυτό προτιμάω πάντα αμμολεκάνες με ψηλή ράχη

Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761

H 761 έγραψε στις 11:18, 02-02-13:

Ευτυχώς, δηλαδή, που έχω κοριτσάκι.

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας-77
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 11:41, 02-02-13:

Ξέρεις βέβαια τί έλεγαν παλιά, στα χωριά..

- Έχεις παιδιά ?

- Αμέ. Έχω. Τρία παιδιά και μιά κόρη

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 11:46, 02-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλίας-77
Αχααααα ! Ωστε είναι στη φύση των αρσενικών να λερώνουν καμιά φορά έξω απο τη λεκάνη. Για κάτσε να το δείξω στην γυναίκα μου αυτό...

Απο την άλλη σκέφτομαι οτι είναι και ψηλή ρε γμτ αυτή η αμμολεκάνη και θα μου πεί , " Αφού βρήκες την ιδανική τουαλέτα για αρσενικά...χαρισμά σου ! Να την μοιραστείς με τον Daffy. "

Ηλία πέθανα! Χαχαχαχαχαχαχα!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 12:58, 02-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Selina Kyle
Κοίτα, εμένα συνήθως κατουράει όρθιος λες και ψεκάζει, και τα ούρα του κτυπάνε τον τοίχο της αμμολεκάνης. Γι' αυτό προτιμάω πάντα αμμολεκάνες με ψηλή ράχη
Ετσι εκανε πιπι και ο Κοκος μου, ο Κοναν καθεται τελειως κατω στην αμμο. Λες επειδη μεγαλωσε με κοριτσια να πηρε λαθος κατευθυνσεις;

Παράθεση

tz3nh

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tz3nh
H tz3nh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H tz3nh έγραψε στις 13:52, 02-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bessy1962
Ετσι εκανε πιπι και ο Κοκος μου, ο Κοναν καθεται τελειως κατω στην αμμο. Λες επειδη μεγαλωσε με κοριτσια να πηρε λαθος κατευθυνσεις;
και ο Μακ έτσι κατουραει!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 14:33, 02-02-13:

ενα περιεργο πραγμα μεχρι να αρρωστησει ο ριρης κατουραγε σαν κοριτσακι,ακουμπαγε δλδ το χωμα,γιαυτο και εβαζα το χερι μου οταν ειχε προβλημα για να βλεπω ποσο και αν ουρει.απο τοτε που εκανε θεραπεια κλπ.κατουραει ορθιος σαν να ψεκαζει,δε το συζητω τι χαρα εχω οταν τον βλεπω γιατι φοβηθηκα πολυ εκεινες τις μερες με την ουρολιθιαση.δλδ απ οτι λετε ειναι φυσικο να κατουραει ετσι;το καημενο με τοσα θηλυκα μαλλον μπερδευτηκε τοσο καιρο κι επιτελους βρηκε το φυλο του.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 01:41, 17-02-13:

έχω μια κλειστή αμμολεκάνη catit στην οποία βάζω 15κιλά flamigo για τα 2 γατουλίνια μου και την αλλάζω κάθε 20 μέρες. οι μέρες είναι πολλές ή λίγες; μήπως να μην την έβαζα ολόκληρη απο την αρχή; εσεις τι κάνετε με τις δικές σας;

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 01:52, 17-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από rodirdi
έχω μια κλειστή αμμολεκάνη catit στην οποία βάζω 15κιλά flamigo για τα 2 γατουλίνια μου και την αλλάζω κάθε 20 μέρες. οι μέρες είναι πολλές ή λίγες; μήπως να μην την έβαζα ολόκληρη απο την αρχή; εσεις τι κάνετε με τις δικές σας;
'Εχω κι εγώ την ίδια κλειστή αμμολεκάνη (catit), αλλά 1 γατούλα, και δεν χρειάζεται να τη γεμίζω ούτε καν μέχρι τη μέση με το χαλίκι (χρησιμοποιώ Biokats). Σ'αυτό που ρωτάς κάθε πότε, εξαρτάται τόσο από τον αριθμό των γατιών (άλλο 1 γάτα
κι άλλο 2 ή περισσότερες), καθώς και την ποσότητα.. "παραγωγής".
Αυτό που κάνω εγώ είναι να καθαρίζω με το φτυαράκι πάνω από μια φορά την ημέρα την άμμο (ειδικά όταν έχει κάνει
τα κακκάκια της), να την ανανεώνω με καινούργια όταν αρχίσει και χαμηλώνει η στάθμη της στη λεκάνη και μια φορά στις
10-15 ημέρες πλύσιμο καλό και στέγνωμα η τουαλέτα της και αντικατάσταση όλης της άμμου.

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 02:10, 17-02-13:

αυτό που παρατηρώ είναι οτι η άμμος είναι πάρα πολύ απορροφητική, κατ΄επέκταση μετά απο 18-20 μέρες αλλάζει χρώμα και μυρίζει (τσισάκια) στην Ράφη και σκάβει αλλού.... π.χ. στο τούνελ της όπου έχει κάνει 2 φορές τσισάκια την 21 μέρα και τις 2 φορές, γιαυτό και την αλλάζω νωρίτερα!
Υ.Γ. 1. εννοείται οτι η άμμος καθαρίζεται κάθε μέρα.
2. πάνε πολύ συχνά τουαλέτα, ειδικά η Ράφη κάνει μικρές και πολλές κατρούλες σε σχέση με τον Ρούλη που κάνει πολλά ούρα και λίγες φορές την ημέρα

Παράθεση

aidonaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aidonaki
H aidonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 και ό,τι κυκλοφορούσε στο χωριό μου! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H aidonaki ΚαραμελοΆνοιξη! έγραψε στις 01:18, 07-04-13:

Γεια σας ! Διάβασα όλα τα μηνύματα σας!

Εγώ θα αποκτήσω σύντομα δύο ενήλικες γατούλες! Οπότε σκέφτομαι να αποκτήσω μια αμμολεκάνη και για τις δύο !
Σκέφτομαι την κλειστή περισσότερο για τις μυρωδιές!
Όταν είχα τον πρώτο μου γάτο είχα ανοιχτή αλλά μόλις έκανε την ... ανάγκη του μύριζε όλο το διαμέρισμα (45 τμ)... το χειμώνα δε, μεγάλο πρόβλημα...

Τώρα το σπίτι μου είναι 55 τμ.
Μέχρι τώρα έχω δει αυτή οικονομική σε ελληνικό e shop
https://www.petsandgarden.gr/index.ph...emart&Itemid=1

Σε ξένο e shop εντόπισα αυτή που φαίνεται πιο μεγάλη αλλά πιο ακριβή..
https://www.tiierisch.de/produkt/katz...mega-comfy-cat
και αυτή που δείχνει εργονομική
https://www.tiierisch.de/produkt/katzentoilette-flip-cat
Αλλά από ότι είδα είναι τσουχτερά τα μεταφορικά...

Εν τω μεταξύ, είδα αυτό το βιντεάκι με αυτό το σύστημα! Δελεάστηκα αλλά από ότι είδα στο site τους δεν παραδίδουν Ελλάδα... Νομίζω θα ήταν σουπερ για ανθρώπους πολυάσχολους σαν κι εμενα....!!!
https://www.youtube.com/watch?v=3N5OV...yer_detailpage

Επίσης μία ερώτηση για την άμμο... Διαβάζω για άμμο που κάνει μπαλίτσες τα απορρίμματα . Εγώ θυμάμαι την πρώτη φορά με το γατο μου επαιρνα καποια οικονομική απο το super market αλλά δε θυμαμαι... μπαλιτσες. Μαλιστα δυσκολευόμουν να την καθαρίσω και αφότου την καθαριζα οι μυρωδιές παρέμεναν...! Υπάρχει καποια ειδική που τα κανει μπαλιτσες για ευκολο καθαρισμα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aidonaki : 07-04-13 στις 02:18.
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 02:28, 07-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από aidonaki
Γεια σας ! Διάβασα όλα τα μηνύματα σας!

Εγώ θα αποκτήσω σύντομα δύο ενήλικες γατούλες! Οπότε σκέφτομαι να αποκτήσω μια αμμολεκάνη και για τις δύο !
Σκέφτομαι την κλειστή περισσότερο για τις μυρωδιές!
Όταν είχα τον πρώτο μου γάτο είχα ανοιχτή αλλά μόλις έκανε την ... ανάγκη του μύριζε όλο το διαμέρισμα (45 τμ)... το χειμώνα δε, μεγάλο πρόβλημα...

Τώρα το σπίτι μου είναι 55 τμ.
Μέχρι τώρα έχω δει αυτή οικονομική σε ελληνικό e shop
https://www.petsandgarden.gr/index.ph...emart&Itemid=1

Σε ξένο e shop εντόπισα αυτή που φαίνεται πιο μεγάλη αλλά πιο ακριβή..
https://www.tiierisch.de/produkt/katz...mega-comfy-cat
και αυτή που δείχνει εργονομική
https://www.tiierisch.de/produkt/katzentoilette-flip-cat

Εν τω μεταξύ, είδα αυτό το βιντεάκι με αυτό το σύστημα! Δελεάστηκα αλλά από ότι είδα στο site τους δεν παραδίδουν Ελλάδα... Νομίζω θα ήταν σουπερ για ανθρώπους πολυάσχολους σαν κι εμενα....!!!
https://www.youtube.com/watch?v=3N5OV...yer_detailpage

Επίσης μία ερώτηση για την άμμο... Διαβάζω για άμμο που κάνει μπαλίτσες τα απορρίμματα . Εγώ θυμάμαι την πρώτη φορά με το γατο μου επαιρνα καποια οικονομική απο το super market αλλά δε θυμαμαι... μπαλιτσες. Μαλιστα δυσκολευόμουν να την καθαρίσω και αφότου την καθαριζα οι μυρωδιές παρέμεναν...! Υπάρχει καποια ειδική που τα κανει μπαλιτσες για ευκολο καθαρισμα;
θα σου προτεινα να παρεις τουλαχιστον 2 αμμολεκανες αφου θα εχεις 2 γατες. η μια δε φτανει. ο κανονας ειναι οτι χρειαζονται αμμολεκανες ισες με τον αριθμο των γατιων που εχεις συν 1. αλλα και με τις 2 λογικα θα εισαι οκ.
ως προς τη μυρωδια εκτος απο τη κλειστη αμμολεκανη παιζει μεγαλο ρολο και η αμμος αλλα κυριως η τροφη. συνηθως οταν τρωει καλη τροφη η γατα (και ειναι υγιης) τα κακα της ειναι σχεδον αοσμα.
αυτο το συστημα δεν το ειχα δει για το καθαρισμα της αμμολεκανης! βολικο φαινεται. ηξερα για αυτο https://www.youtube.com/watch?v=Qz16iGCt644. οταν το ειδα ειχα ενθουσιαστει αλλα τελικα δεν ειναι καλη επιλογη. μονο καθαριζοντας οι ιδιοι την αμμο της γατας καθημερινα μπορουμε να ξερουμε αν κατι δεν παει καλα με την υγεια της πχ αν δεν κατουραει, αν κανει διαρροια κλπ. εκτος αυτου μηχανισμοι οπως αυτος της αυτοματα καθαριζομενης λεκανης ενδεχεται να τρομαξουν τη γατα και να μη θελει να χρησιμοποιησει τη λεκανη της

εννοεις τις αμμους που κανουν clumping/σβωλιαζουν. πολλες κανουν σβωλους. μπορεις να δοκιμασεις να δεις ποια θα σε βολεψει. πχ εγω παιρνω μια οικονομικη απο σουπερ μαρκετ και κανει και σβωλους, αλλοι προτιμανε μαρκες οπως everclean, biocats κλπ. υπαρχει και σχετικο θεμα στο φορουμ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aidonaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H aidonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 και ό,τι κυκλοφορούσε στο χωριό μου! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H aidonaki ΚαραμελοΆνοιξη! έγραψε στις 19:40, 07-04-13:

Που μπορώ να βρω κλειστή αμμολεκάνη Catit? κάτι σαν αυτή: https://allselleverything.blogspot.gr...-pan-warm.html

Στο amazon μόνο τη βρήκα αλλά δεν έχω ξεχωριστή πιστωτική. Έχω μόνο ένα λογ paypal με ενσωματωμένη μια χρεωστική.

Μου αρέσει πολύ που ανοίγει επάνω γιατί και για το γατάκι μου που είναι φοβικό στους κλειστούς χώρους θα βολέψει για την προσαρμογή και για μένα για το πιο εύκολο καθάρισμα - κουμπωσε, ξεκούμπωσε την κλειστή!!

Εχω ψάξει παντού! βρήκα στο e bay αλλά δεν κάνουν παράδοση Ελλάδα......... :-/

Παράθεση

aidonaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H aidonaki ΚαραμελοΆνοιξη! έγραψε στις 20:53, 07-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
'Εχω κι εγώ την ίδια κλειστή αμμολεκάνη (catit), αλλά 1 γατούλα, και δεν χρειάζεται να τη γεμίζω ούτε καν μέχρι τη μέση με το χαλίκι (χρησιμοποιώ Biokats). Σ'αυτό που ρωτάς κάθε πότε, εξαρτάται τόσο από τον αριθμό των γατιών (άλλο 1 γάτα
κι άλλο 2 ή περισσότερες), καθώς και την ποσότητα.. "παραγωγής".
Αυτό που κάνω εγώ είναι να καθαρίζω με το φτυαράκι πάνω από μια φορά την ημέρα την άμμο (ειδικά όταν έχει κάνει
τα κακκάκια της), να την ανανεώνω με καινούργια όταν αρχίσει και χαμηλώνει η στάθμη της στη λεκάνη και μια φορά στις
10-15 ημέρες πλύσιμο καλό και στέγνωμα η τουαλέτα της και αντικατάσταση όλης της άμμου.
Ποια catit έχεις ; Γιατί καμία με αυτή τη μαρκα δεν έχω βρει... Μήπως έχεις αυτή που αναζητώ; Αν ναι , διαφώτισε με!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 20:57, 07-04-13:

Αυτή είναι η "Cat-it" που τη βρήκα τυχαία σε pet-shop, αλλά μπορεί κάποιος να την παραγγείλει και διαδικτυακά.

Π.χ υπάρχει εδώ https://www.petplanet.co.uk/category.asp?dept_id=46

Το καλό είναι οτι για το καθημερινό ξεσκα(ρ)τάρισμα δεν χρειάζεται να αφαιρέσω όλο το πάνω μέρος, απλά διπλώνει η πτυσσόμενη πόρτα-οροφή.
Ακόμα εξυπηρετεί και στην περίπτωση που χρειάζεται εξάσκηση το γατί μέχρι να συνηθίσει το πορτάκι, όπως η δική μου: στην αρχή το κρατούσα μονίμως ανοιχτό και λίγο-λίγο έμαθε να μπαινο-βγάινει και με το πορτάκι
Βγαίνει σε 2 μεγέθη νομίζω, έχω το μικρό μέγεθος.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 07-04-13 στις 21:06.
Παράθεση

aidonaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H aidonaki ΚαραμελοΆνοιξη! έγραψε στις 21:14, 07-04-13:

Αυτή είναι η "Cat-it" που τη βρήκα τυχαία σε pet-shop, αλλά μπορεί κάποιος να την παραγγείλει και διαδικτυακά.

Π.χ υπάρχει εδώ https://www.petplanet.co.uk/category.asp?dept_id=46

Το καλό είναι οτι για το καθημερινό ξεσκα(ρ)τάρισμα δεν χρειάζεται να αφαιρέσω όλο το πάνω μέρος, απλά διπλώνει η πτυσσόμενη πόρτα-οροφή.
Ακόμα εξυπηρετεί και στην περίπτωση που χρειάζεται εξάσκηση το γατί μέχρι να συνηθίσει το πορτάκι, όπως η δική μου: στην αρχή το κρατούσα μονίμως ανοιχτό και λίγο-λίγο έμαθε να μπαινο-βγάινει και με το πορτάκι
Βγαίνει σε 2 μεγέθη νομίζω, έχω το μικρό μέγεθος.
Ναι όντως! Ευχαριστώ , καπου και αυτο ειδα αλλα ειχα ζαλιστεί! Βεβαια τσιμπάει λίγο... Μαζί με τα μεταφορικα φτάνει σχεδόν 50άρικο... αλλά άμα είναι για την ευκολία και των δυο μας....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 21:39, 07-04-13:

Έχω ακριβώς την ίδια, αλλά δυστυχώς το online pet-shop απ' όπου την είχα πάρει αναφέρει το προϊόν ως μη διαθέσιμο... Και ήταν πολύ οικονομική, 19€ αν θυμάμαι καλά. Νομίζω στην Αθήνα κιόλας που βρίσκεσαι δε χρέωναν μεταφορικά, εμένα μου είχαν κοστίσει επιπλέον 10€. Γιατί δεν τηλεφωνείς στο κατάστημα απ' όπου την προμηθεύτηκε η Αλεξάνδρα; Ίσως σε εξυπηρετήσουν με αποστολή, ή αν βολεύει να πας εσύ από 'κει...

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 21:46, 07-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από aba
Έχω ακριβώς την ίδια, αλλά δυστυχώς το online pet-shop απ' όπου την είχα πάρει αναφέρει το προϊόν ως μη διαθέσιμο... Και ήταν πολύ οικονομική, 19€ αν θυμάμαι καλά. Νομίζω στην Αθήνα κιόλας που βρίσκεσαι δε χρέωναν μεταφορικά, εμένα μου είχαν κοστίσει επιπλέον 10€. Γιατί δεν τηλεφωνείς στο κατάστημα απ' όπου την προμηθεύτηκε η Αλεξάνδρα; Ίσως σε εξυπηρετήσουν με αποστολή, ή αν βολεύει να πας εσύ από 'κει...
Φωτεινή μου θα της έστελνα σε π.μ. τη διεύθυνση/τηλέφωνο του καταστήματος που την αγόρασα, αλλά μόλις την περασμένη βδομάδα που πέρασα από εκεί να κάνω "σεφτέ" στο καινούργιο μαγαζί που μεταφέρθηκε και του είπα πόσο ευχαριστημένη είμαι με την
αμμολεκάνη, μου είπε οτι πάλι καλά που πρόλαβα και πήρα τη μοναδική που είχε τότε, γιατί ο προμηθευτής του δεν του τις φέρνει πλέον δεν θυμάμαι για ποιό λόγο ακριβώς, θα σε γελάσω.. (έχουνε έλλειψη?)

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 21:49, 07-04-13:

Φωτεινή μου θα της έστελνα σε π.μ. τη διεύθυνση/τηλέφωνο του καταστήματος που την αγόρασα, αλλά μόλις την περασμένη βδομάδα που πέρασα από εκεί να κάνω "σεφτέ" στο καινούργιο μαγαζί που μεταφέρθηκε και του είπα πόσο ευχαριστημένη είμαι με την
αμμολεκάνη, μου είπε οτι πάλι καλά που πρόλαβα και πήρα τη μοναδική που είχε τότε, γιατί ο προμηθευτής του δεν του τις φέρνει πλέον δεν θυμάμαι για ποιό λόγο ακριβώς, θα σε γελάσω.. (έχουνε έλλειψη?)
Τότε πιθανότατα να υπάρχει έλλειψη από την ίδια την εταιρεία. Δεν μπορεί όμως, θα υπάρχουν κι άλλες εξίσου καλές και βολικές...

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:46, 07-04-13:

Τότε πιθανότατα να υπάρχει έλλειψη από την ίδια την εταιρεία. Δεν μπορεί όμως, θα υπάρχουν κι άλλες εξίσου καλές και βολικές...
Συμφωνώ απόλυτα , λίγο ψάξιμο θέλει μόνο..

Παράθεση

aidonaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H aidonaki ΚαραμελοΆνοιξη! έγραψε στις 22:58, 07-04-13:

Σε πληροφορώ έχω ψάξει τα πάντα... On line πάντα!!!!!!!!!!! Υπάρχουν παρα πολλές τέτοιου τύπου αλλά είναι μόνο η εταιρία catit! Εν τω μεταξύ υπάρχουν σε πολυ καλές τιμές σε e bay και άλλα e shop αλλά δεν κάνει κανείς αποστολη αυτή τη μάρκα Ελλάδα... Δεν καταλαβαίνω γιατί

Μόνο στο e shop που μου πόσταρε υπάρχει κι ενω λέει μεταφορικά Ελλάδα από 7€ έχει αλλη μια κατηγορία μεταφορικά 24€ επειδή το πιάνει σαν ??/ αγροτεμάχιο , λόγω κιλών??? δεν κατάλαβα... πόσα κιλά είναι πια???

Τώρα εγώ την παρήγγειλα .... Τσμίπησε βέβαια .. αουτς ~ αλλά φαίνεται τόσο πρακτική που στην τελική την αμμολεκάνη τη θεωρώ το πιο σημαντικό πράγμα που χρειάζεται προσοχή για το σπίτι. Αν είναι να μας μείνει και να μας βολέψει... χαλάλι τα 50 ευρουλάκια....

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:07, 07-04-13:

Αυτην εδω την εχετε δει, ειναι και με δωρεαν μεταφορικα.
https://www.amazon.co.uk/Catit-Jumbo-...5368728&sr=1-2

Παράθεση

aidonaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H aidonaki ΚαραμελοΆνοιξη! έγραψε στις 23:12, 07-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bessy1962
Αυτην εδω την εχετε δει, ειναι και με δωρεαν μεταφορικα.
https://www.amazon.co.uk/Catit-Jumbo-...5368728&sr=1-2
Ειναι δωρεάν σε UK. Σε Ελλάδα έχει επίσης 25 λίρες μεραφορικά...
https://www.amazon.co.uk/gp/help/cust...39400&pop-up=1 αυτές τις πληροφορίες δίνει... αυτό σημαίνει νομίζω... Επίσης το amazon θέλει πιστωτική. δεν εχει paypal...

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 23:27, 07-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από aidonaki
Σε πληροφορώ έχω ψάξει τα πάντα... On line πάντα!!!!!!!!!!! Υπάρχουν παρα πολλές τέτοιου τύπου αλλά είναι μόνο η εταιρία catit! Εν τω μεταξύ υπάρχουν σε πολυ καλές τιμές σε e bay και άλλα e shop αλλά δεν κάνει κανείς αποστολη αυτή τη μάρκα Ελλάδα... Δεν καταλαβαίνω γιατί

Μόνο στο e shop που μου πόσταρε υπάρχει κι ενω λέει μεταφορικά Ελλάδα από 7€ έχει αλλη μια κατηγορία μεταφορικά 24€ επειδή το πιάνει σαν ??/ αγροτεμάχιο , λόγω κιλών??? δεν κατάλαβα... πόσα κιλά είναι πια???

Τώρα εγώ την παρήγγειλα .... Τσμίπησε βέβαια .. αουτς ~ αλλά φαίνεται τόσο πρακτική που στην τελική την αμμολεκάνη τη θεωρώ το πιο σημαντικό πράγμα που χρειάζεται προσοχή για το σπίτι. Αν είναι να μας μείνει και να μας βολέψει... χαλάλι τα 50 ευρουλάκια....
Κι εμένα μου είχε κοστίσει, είναι πράγματι ακριβή (λίγο φθηνότερα μου κόστισε που την αγόρασα απευθείας) αλλά να είσαι σίγουρη οτι θα σε αποζημιώσει Να σκέφτεσαι μόνο οτι μια φορά θα είναι και θα μείνει, αντί να αγοράζεις και να αλλάζεις συνέχεια.
Από την άλλη, αν χρειαστείς κάποια στιγμή και δεύτερη παίρνεις επιπλέον και μια αρκετά φθηνότερη.
Καλορίζικη και με το καλό να την "τιμήσουν" τα καμάρια σου
Μόνο να πρόσεξες και να υπολόγισες σε ποιά γωνιά του σπιτιού θα την τοποθετήσεις, καθότι είναι αρκετά "ψιλοτάβανη" και
ογκώδης
Και με την κατάλληλη άμμο, θα έχει λυθεί το θέμα της καθαριότητας

Παράθεση

aidonaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H aidonaki ΚαραμελοΆνοιξη! έγραψε στις 23:36, 07-04-13:

Κι εμένα μου είχε κοστίσει, είναι πράγματι ακριβή (λίγο φθηνότερα μου κόστισε που την αγόρασα απευθείας) αλλά να είσαι σίγουρη οτι θα σε αποζημιώσει Να σκέφτεσαι μόνο οτι μια φορά θα είναι και θα μείνει, αντί να αγοράζεις και να αλλάζεις συνέχεια.
Από την άλλη, αν χρειαστείς κάποια στιγμή και δεύτερη παίρνεις επιπλέον και μια αρκετά φθηνότερη.
Καλορίζικη και με το καλό να την "τιμήσουν" τα καμάρια σου
Μόνο να πρόσεξες και να υπολόγισες σε ποιά γωνιά του σπιτιού θα την τοποθετήσεις, καθότι είναι αρκετά "ψιλοτάβανη" και
ογκώδης
Και με την κατάλληλη άμμο, θα έχει λυθεί το θέμα της καθαριότητας

Ακριβώς αυτές τις σκέψεις έκανα κι εγώ!!!!!!!!!!
Αυτη τη βδομάδα προετοιμάζω το χώρο και το ΣΚ περιμενω το αγόρι μου να έρθει στο νέο του σπιτικό...
Μετά από κανένα μήνα θα κοιτάξουμε και για δεύτερη παρεούλα

Αυτό μένει και τώρα νιώθω τακτοποιημένη! Τα υπόλοιπα με την παρουσία του κούκλου μου!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 08-04-13 στις 13:39. Αιτία: Split
Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conan
H Conan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H Conan έγραψε στις 02:37, 10-04-13:

Καλησπερα κι απο εμενα!Εγω που περιμενω τον Κοναν να ρθει σπιτι,εχω προμηθευτει την Φερπλαστ Μαξι Μπελλα,που ειναι πολυ μεγαλη σε διαστασεις.Βεβαια δεν εχει πορτακι που να ανοιγει και απο επανω,εχει μονο το μπροστινο,αλλα ειναι τοσο μεγαλη που θα τον καλυψει οσα κιλα και να φτασει,γιατι η συγκεκριμενη ρατσα μεγαλωνει πολυ.

Παράθεση

GiannisKL (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GiannisKL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O GiannisKL έγραψε στις 16:56, 10-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Conan
Καλησπερα κι απο εμενα!Εγω που περιμενω τον Κοναν να ρθει σπιτι,εχω προμηθευτει την Φερπλαστ Μαξι Μπελλα,που ειναι πολυ μεγαλη σε διαστασεις.Βεβαια δεν εχει πορτακι που να ανοιγει και απο επανω,εχει μονο το μπροστινο,αλλα ειναι τοσο μεγαλη που θα τον καλυψει οσα κιλα και να φτασει,γιατι η συγκεκριμενη ρατσα μεγαλωνει πολυ.

Εύα πόσο ογκώδης είναι η αμμολεκάνη αυτή; Ψάχνω και εγώ για κλειστή και μάλλον αυτή είναι μονόδρομος για μεγάλες γάτες. Εδώ στα Χανιά δεν έχω βρει κάτι στις διαστάσεις αυτές για να το δω και έχω μια αμφιβολία για το πόσο θα βολέψει όταν ο Pedro φτάσει στο τελικό του μέγεθος... (τώρα είναι 5 μηνών και 4,5 κιλά!!!! )

Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conan
H Conan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H Conan έγραψε στις 17:12, 10-04-13:

Γιαννη μισο λεπτο να σου στειλω λινκ(θα στην εβγαζα φωτογραφια αλλα δε ξερω αν θα φορτωσει ευκολα εδω),εψαχνα ποσο καιρο να βρω.Λεγεται Ferplast Maxi Bella.Μισο να βρω τις διαστασεις.Την εχω ηδη στησει στο μπανιο,εν τωμεταξυ,περιμενω να ρθει ο γατος και να με χεσει,που λενε!

Λοιπον βρηκα και το λινκ κατευθειαν,απο το ονλαιν πετ σοπ που την παρηγγειλα απο Αθηνα,με μεταφορικα 3 ευρω μου την εστειλε κ ολα μια χαρα.Ειναι αυτη εδω και ειναι σαν μια μεγαλη βαλιτσα,πραγματικα https://eshopkatoikidio.gr/ferplast-maxi-bella.html Οσο για τον Pedro,που απο οτι καταλαβα ειναι αυτος που βλεπω στη φωτο,να του πεις οτι ειναι κουκλος και να τον ζουληξεις και απο εμενα! Α κι οσον αφορα την αμμολεκανη,αν θελησεις να την παραγγειλεις τελικα,μιλησε με την υπευθυνη,και ρωτησε την να μαθει απο πριν ποσο θα σου βγουν τα μεταφορικα,γιατι για Χανια,πραγματικα δεν εχω ιδεα ποσο θα τη χρεωσει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 10-04-13 στις 19:33. Αιτία: Merge
Παράθεση

GiannisKL (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GiannisKL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O GiannisKL έγραψε στις 11:32, 21-04-13:

Αν και έχω μέχρι τώρα ανοικτή αμμολεκάνη (έχω την πολυτέλεια να έχω δύο μπάνια στο σπίτι αλλά θέλω να την τοποθετήσω εκτός γιατί το μικρό μπάνιο ουσιαστικά έχει καταληφθεί και δεν χρησιμοποιείται...) ψάχνω για μια μεγάλη που να χωράει τον Pedro σε πλήρη ανάπτυξη. Η Εύα πρότεινε τη maxi bella, ενώ προχθές που πήγα σε μεγάλο pet shop της πόλης βρήκα και αυτή από την TRIXIE η οποία είναι ακόμα πιο μεγάλη. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία από τη δεύτερη ή κάποια παρόμοια (σαν ποιότητα πλαστικών μιας και δεν πρόλαβα να τη δω καλά - βεβαίως θα ξαναπώ αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης). Επίσης να ρωτήσω πόσο αποτελεσματικό είναι το φίλτρο άνθρακα στην απορρόφηση των οσμών και κάθε πότε θέλει αλλαγή...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    stellakaaaa

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους