Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,186 εγγεγραμμένα μέλη και 713,375 μηνύματα σε 22,480 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 589 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Ψάχνοντας την Τσιπς

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 22:39, 31-10-11:

Όταν χάνουμε το ζωάκι του συχνά χάνουμε και τη γη κάτω από τα πόδια μας. Τότε συνειδητοποιούμε πόσο μέσα στην οικογένειά μας είναι οι τετράποδοί μας και δυστυχώς τότε αντιλαμβανόμαστε την τεράστια αξία του μικροτσίπ και της ταυτότητας. Αυτή την Κυριακή δημοσιεύουμε το γράμμα μιας αναγνώστριας που ψάχνει καθημερινά την αγαπημένη της γάτα που δυστυχώς έχασε πριν ένα μήνα περίπου, με την ελπίδα πως κάποιος θα δει την διπλανή φωτογραφία και θα πάρει τηλέφωνο για να της πει που βρίσκεται!

Είμαι αναγνώστρια της Φάρμας και η αγγελία απώλειας του Μολότωφ με συγκίνησε ιδιαίτερα μιά και συνέπεσε με την συμπλήρωση μιάς εβδομάδας της απώλειας της δικής μας γάτας, της Τσιπς. Το γατί μας λοιπόν χάθηκε την 11η Σεπτεμβρίου 2011 λίγο πριν τα μεσάνυχτα στην οδό Πειραιώς στο ύψος της στατιστικής υπηρεσίας. Επιστρέφαμε στην Κυψέλη από τις θερινές μας διακοπές στην Αίγινα. Όπως κάθε φορά, το κλουβάκι το δέσαμε στην μηχανή του συζύγου μου στην θέση του συνοδηγού, και εγώ με την κόρη μου πήραμε ταξί. Γιατί δεν το πήραμε το γατί με το ταξί; Γιατί σκεφτόμουν τη δική μου τη βολή, το παρακάλι, τον καυγά. Ετσι το Τσιπσάκι είχε την ατυχία να μην ζήσει ποτέ την ασφαλή ευκαιρία να επιστρέψει στο σπίτι του. Το κινητό μου στο ταξί χτύπησε και ο άνδρας μου μας ανακοίνωσε ότι η γάτα είχε φύγει. Αδύνατον να το πιστέψω. Ενιωσε το κλουβί πιό ελαφρύ και με την άκρη του ματιού του την είδε στην μέση του δρόμου έκπληκτη τρομαγμένη να την φεύγει προς τα κάτω. Κάναμε αναστροφή και φτάσαμε στο σημείο της εξαφάνισης. Μείναμε με τον άνδρα μου ως τις 2 τα ξημερώματα ψι ψι ψι και ψι ψι ψι. Η Τσιπς ήταν άφαντη. Και ούτε ήθελε να βγεί. Είχε σοκαριστεί. Στην περιοχή αυτή όλες οι μυρωδιές της ήταν τελείως άγνωστες.

Βάλαμε αφίσες με την τσιπς πάνω στους κάδους, δίπλά στο καφενείο, έξω από το φούρνο, σε φυλάκια ΔΕΗ και ΕΥΔΑΠ, έξω από το Καραισκάκη. Και παντού κεσεδάκια με ξηρά τροφή. Μας πήραν κάποιοι τηλέφωνο ότι την είδαν, αλλά δεν ήταν η Τσιπς. Επί τρεις εβδομάδες πήγαινα κάθε μέρα, Με το που έκανα Ψι ψι έβγαιναν διάφορα γατιά ποτέ όμως το δικό μας. Όλοι μου λένε να το παρω απόφαση, είναι σαν να ψάχνεις ψύλλους στά άχυρα, πρέπει να δώσεις τέλος στον πόνο και άλλα τέτοια λογοτεχνικά. Λέγομαι Ε. Φ. και σας ευχαριστώ που δεχθήκατε να διαβάσετε την ιστορία της δικής μας γάτας. Ελπίζω να κολλήσουμε λίγη από την τύχη του Μολότωφ και να την ξαναβρούμε. Τηλ. 6977 690089.

ΠΗΓΗ: ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,070 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 23:56, 31-10-11:

Μου βούλιαξε τη καρδιά διαβάζοντας αυτό το ποστ. Μου θύμησε τον εφιάλτη που έζησα χάνοντας τον Rico μου και τα ξενύχτια που έρριξα για να τον βρω ψάχνοντάς τον είτε με το αμάξι είτε παρέα με τον Αραπάκο https://forum.mycat.gr/%CE%BF%CE%B9...1%CF%82-64954/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ψάχνοντας για σκυλάκι - Από Havana
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σκύλοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-07-12 στις 08:54.
    • Ψάχνοντας μία ραγκντόλ... - Από Stigma_neolaios
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-09-08 στις 10:19.
    • Ψάχνοντας αγγελίες - Από maxi2
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-06-06 στις 16:01.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους