Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,189 εγγεγραμμένα μέλη και 713,376 μηνύματα σε 22,481 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 378 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Μπορείς να στρέψεις τα μάτια αλλού;

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 13:46, 01-11-11:

Blue-Ουράνιο Μπλε

Όσοι μπορείτε, κοινοποιήστε!

Πώς να κλείσεις τα μάτια , πως να πείς δεν το είδα !!!!!!!

ήρθε μπροστά μου αυτό το αγγελικό πλάσμα που ίσα που στηριζόταν στα πόδια του υποσιτισμένο, αδύναμο, έπεσε ανάσκελα κουνώντας την ουρά του με μία καλοσύνη στα μάτια του που σε αγκαλιάζει .
δεν χρειάστηκα πολλή σκέψη , θα πέθαινε σε λίγο .. του υποσχέθηκα ότι θα το σώσω σε πείσμα της κοινωνίας για την απονιά που δείχνει καθημερινά.
....το ένα του μάτι είναι μπλέ το χρώμα της ευτυχίας και το άλλο πράσινο εκείνο της ελπίδας .
Το ουράνιο Μπλέ.
ημίαιμ. Χασκυ 1. έτους αγοράκι, από σπίτι, γνωρίζει το λουρί και την βόλτα, υποσιτισμένος μόλις 14 κιλά αντί για 20.
Πήγε στον κτηνίατρο, διαπιστώθηκε ότι έχει αναιμία λόγω υποσιτισμού,οι εξετάσεις του θα βγούν την Δευτέρα ελέγχθηκε για μικροτσιπ και του δόθηκαν βιταμίνες και όλες οι πρώτες βοήθειες, αποπαρασίτωση ,αγωγή καθημερινής βιταμίνης ,
θέλει καλό φαγητό για να ανακάμψει και πολλή ΑΓΑΠΗ !!! !!

Ζητώ το χέρι της ανθρωπιάς αγαπημένοι, ένα Σπίτι Φιλοξενίας !!!

Ποιός θα μου δώσει το χέρι σ' αυτό τον άθλο να του βρώ αγάπη και σπίτι ?
το χέρι της ανθρωπιάς φίλοι μου, γιατί στους δύσκολους καιρούς που ζούμε
αυτή οφείλουμε να μας περισσεύει για να φτάνει και σ' αυτούς τους αγγέλους ..

Ποιός μπορεί να τον φιλοξενήσει ?
Η΄ καλύτερα υιοθεσία εφόσον σκεφτείτε να δεθείτε μαζί του για πάντα.
βοηθήστε και υποστηρίξτε την έκκληση μου με κοινοποιήσεις και σας ευχαριστώ προκαταβολικά γι αυτό..

(...τα έξοδα μας είναι πολλά με κάθε τέτοιο περιστατικό οπότε όπως καταλαβαίνετε βοηθήστε να του βρούμε φιλοξενία, δεν μένω σε δικό μου σπίτι και με τα πολλά ζωάκια που έχω είναι δύσκολη η σχέση μου με τον ιδιοκτήτη ....((

Θα δοθεί τσιπαρισμένος και με ότι προβλέπετε απ' τον νόμο.

*
ζητώ βοήθεια με κοινοποιήσεις , επισημάνσεις και ότι άλλο νομίζετε ότι μπορεί να βοηθήσει τον μικρό ταλαίπωρο της ζωής, μόλις ενός έτους κουτάβι, έβλεπαν οι πρώην κηδεμόνες του ότι δεν μπορούσαν να το συντηρήσουν και το πέταξαν στην τύχη του.. ποια τύχη ανάμεσα σε ρόδες άσφαλτο και κλωτσιές ?.... τίποτα δεν επιβιώνει, πια στους δρόμους που ζούμε..
του έδωσα το χέρι μου, το χέρι της ζωής,
δώσ' μου κι εσύ το δικό σου για να αποδείξουμε ότι υπάρχουν ακόμη άνθρωποι .
Το ένα χέρι πετάει το άλλο οφείλει να μαζεύει.. Νόμος
μετα τιμής Χριστίνα Δελλή
επικοινωνήστε 6972 607 907 ή 6945 040 785

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

virgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη virgo
H virgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H virgo έγραψε στις 14:12, 01-11-11:

Απίστευτος σκύλος...πραγματικά ξεχωριστός!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

danai_ns (Δανάη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη danai_ns
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 181 μηνύματα.

H danai_ns έγραψε στις 14:26, 01-11-11:

Απίθανο πλάσμα, μακάρι να είχα τη δυνατότητα να υιοθετήσω σκύλο Όποιος μπορέσει να τον πάρει θα είναι απίστευτα τυχερός, δεν νομίζω ότι έχω δει πιο όμορφο κυνοειδές...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 15:29, 01-11-11:

Πραγματικά είναι ξεχωριστός και φαίνεται και εξαιρετικός χαρακτήρας! Εύχομαι να είναι τυχερός, γιατί έχει ταλαιπωρηθεί πολύ!

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 17:46, 01-11-11:

Τι όμορφος σκύλος...
Έχει ένα βλέμμα φοβερό, πιστεύω ότι θα δεθεί πάρα πολύ με όποιον τον εκτιμήσει και του χαρίσει ένα σπίτι!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Bijoux έγραψε στις 23:04, 06-11-11:

Ο Blue υιοθετήθηκε

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,676 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:09, 06-11-11:

Φανταστικα νεα..δεν ξερεις ποσο χαρηκα..

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,737 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 07:47, 07-11-11:

Μπράάάβο μωρέέέέ!!!
Tυχεροί πρώτα οι νέοι του γονείς , και μετά το σκυλουλίνο!
...Γιατί αν ένα πλάσμα στον κόσμο έχει πλήρη αίσθηση και αντίληψη της λέξης ευγνωμοσύνη, αυτό είναι τα σκυλουλίνια...οπότε, να είναι προετοιμασμένοι ότι θα τους πλημμυρίσει άάάφθονη αγάπη !

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους