Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 133,877 εγγεγραμμένα μέλη και 713,946 μηνύματα σε 22,556 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 402 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Νέο γατάκι; Πότε;

newmommy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη newmommy
H newmommy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H newmommy έγραψε στις 11:12, 22-05-15:

Καλησπέρα,
Γράφω εδώ γιατί νομίζω ότι είναι το κατάλληλο μέρος για να συζητήσω αυτό που με βασανίζει. Αρχίζω λοιπόν. Εδώ και πάνω από ένα μήνα, αποφάσισα να πάρω ένα γατάκι. Στην αρχή, επειδή στο παρελθόν είχα κουνελάκια, ήμουν μεταξύ γατιού-κουνελιού. Τελικά αποφάσισα γατάκι, πήρα τηλέφωνο τα κτηνιατρεία της περιοχής μήπως είχαν κάποιο Περσάκι που χαριζόταν, δεν βρήκα κάποιο, και έτσι σκέφτηκα να πάρω ένα γατάκι που δεν θα ήταν ράτσας. Έτσι, βρήκα κάποιον "κύριο" που μου υποσχέθηκε ότι θα μας έδινε ένα γατάκι, και περίμενα, περίμενα, αλλά τίποτα. Ρώτησα και κάποιες καλές κυρίες/κυρίους από δω να μου δώσουν ένα γατάκι, αλλά οι γονείς μου προτιμούσαν να πάρουμε από αυτόν τον κύριο, γιατί "εκτεθήκαμε". Τελοσπάντων, αυτός μας έγραψε όπως ήταν φυσικό, και μετά από δύο εβδομάδες αποφάσισα να πάρω τη Φιλοζωική της περιοχής μου. Τους πήρα εχθές, και μου είπαν θα είχα το γατάκι σήμερα ή αύριο. Τελικά θα το πάρω μου είπαν από Δευτέρα, που θα πάει όλο αυτό; Θέλω απλά ένα γατάκι να το κάνω ευτυχισμένο και να είμαι κι εγώ ευτυχισμένη κοντά του, και φαίνεται λες και η ατυχία είναι με το μέρος μου. Δεν έχω άλλες παρέες, μόνο ζω με τους γονείς μου, και έτσι μου είναι πολύ δύσκολο να είμαι μόνη μου....Έχω απογοητευτεί πολύ...Αν πάρω ποτέ το γατάκι, θα το βγάλω φωτογραφία να σας το στείλω σε αυτό το θέμα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 11:44, 22-05-15:

New αμα δεν βρεις, που θα βρεις, έχει εδώ πάααρα πολλά γατάκια που περιμένουν μια γατομαμά να τα κάνει ευτυχισμένα όπως λες. Ρίξε μια ματιά! Χαίρομαι πολύ όταν άνθρωποι αποφασίζουν να πάρουν ένα αδεσπτάκι. Μπράβο σου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

newmommy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη newmommy
H newmommy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H newmommy έγραψε στις 14:53, 22-05-15:

Είναι λίγο δύσκολο να βρω από εδώ γιατί μένω αρκετά μακρυά από Αθήνα και Βόλο και είναι δύσκολο να μεταφερθούν τα γατάκια τόσο μακρυά. Θέλω και το γατάκι να είναι ευτυχισμένο και εγώ μαζί του! Μακάρι να πάρω κάποιο!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΦΛΩΡΑ
H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 18:32, 17-06-15:

Οπως εχω αναφέρει πριν μια εβδομάδα έχασα τη Νταιζούλα μου ξαφνικά 12 χρονών ,εχω όμως και μια άλλη γατούλα τη Μίνι 9 χρονών η οποία τώρα έχει μείνει μόνη της.Ηταν μαζί 9 χρόνια.Τώρα την βλέπω συνέχεια να κάθεται μελαγχολική και ψάχνει όλο το σπίτι μήπως τη βρει,καθεται εκεί που καθόταν η Νταιζούλα μου.Θέλω τη συμβουλή σας, θα ήταν πιο καλό γι αυτήν να της φέρω ένα άλλο γατάκι ή επείδη είναι ενήλικη θα ζηλεύει; Δεν ξέρω τι να κάνω.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,933 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:09, 17-06-15:

Νομίζω άλλο ένα κάποιο γατάκι, κι άλλο η "μεγάλη απούσα" που η αγαπημένη γατο-φιλενάδα και συγκάτοικος αναζητά τα ίχνη της.. Το καθένα έχει τη δική του μυρωδιά και είναι πολύ αμφίβολο κατά πόσο η Μίνι θα καλοδεχτεί μια νέα συγκάτοικο.
Ωστόσο, στη θέση σου θα το τολμούσα, παρά το ενδεχόμενο καυγάδων (προσωρινών) και μάλιστα με αρσενικό μικρό. Όχι μόνο με κίνητρο τη μελλοντική συντροφιά, αλλά και γιατί θα έκανα άλλο ένα γατο-ορφανούλι ευτυχισμένο, με το να το απομακρύνω από την καταδίκη των αφιλόξενων κι επικίνδυνων δρόμων.

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΦΛΩΡΑ
H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 20:55, 17-06-15:

Βέβαια ακόμη είναι νωρίς ,ούτε εγω έχω ξεπεράσει την απώλεια της Νταιζούλας μου,για μελλοντικά μιλάω. Γι αυτό θέλω γνώμες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΦΛΩΡΑ : 17-06-15 στις 21:15.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους